ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

User Tag List

صفحه 115 از 115 نخست ... 152535455565758595105112113114115
نمایش نتایج: از شماره 3,421 تا 3,445 , از مجموع 3445
    msh12
    24
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiraram نمایش پست ها
    سلام - سایز دوچرخه 26 هستش - و لوازم ش شیمانو Tourney هستش - بدبختی ما هم همین قیمتشه - میدونی یه جورایی کسی که میخواد اینو به من بفروشه آشناست و بحث تعارف و این حرفاست - اون میگه تو ( یعنی من ) هر قیمتی گفتم قبوله - منم موندم چی بگم والله - البته این دوچرخه میدونم بدرد دوچرخه سواری حرفه ای یا حتی نیم حرفه ای نمی خوره - تا همین حد خوبه که مثلا برم تا سرکوچه مون عصر به عصر یه دونه نون سنگگک بگیرم - من خودم در حال حاضر یه دوچرخه اورلرد مدل نیترو با سیستم ترمز هیدرولیک و لوازم Deore دارم که ازش راضی هستم . باز هم ممنون که وقت میزاری و جواب منو میدی
    وقتی دوچرخه از این بهتر داری میخوای چیکار کنی دو تا دوچرخه؟ زمانی خوبه دوتا دوچرخه مثل سبک های مختلف مثلا یکی کورسی داشته باشی یکی کوهستان یا یکی کوهستان یکی دوکمکه اون هم به شرطی که دوچرخش دوچرخه باشه من خودم یه کورسی دارم با یه کوهستان هرموقع آسفالت صاف میرم با کورسی خاکی هم میخوام برم با دوچرخه xc
    SABER_MTB
    2,155
    16,988
    Mentioned
    121 Post(s)
    Tagged
    84 Thread(s)
    دونی یه جورایی کسی که میخواد اینو به من بفروشه آشناست و بحث تعارف و این حرفاست

هر وخت تو معامله / تعارف / کردی................................بعدا منتظر یه چیز های دگه هم باش دوست عزیز..................
    Real Eyes Realize Real Lies

SABER-MTB.COM
    sanup2006
    18
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    بین این دوچرخه ها کدوم مناسبه؟
    giant rincon disc
    Giant atx 27.5 1 2016
    Giant talon 4 27.5 2016
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    برای استفاده معمولی میخوام، سر کار رفتن، یک دوری تو پارک زدن و...شاید کوه رفتن!!!
    Mnm
    Mnm
    13
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط sanup2006 نمایش پست ها
    بین این دوچرخه ها کدوم مناسبه؟
    giant rincon disc
    Giant atx 27.5 1 2016
    Giant talon 4 27.5 2016
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    برای استفاده معمولی میخوام، سر کار رفتن، یک دوری تو پارک زدن و...شاید کوه رفتن!!!
    شما شک نکن talon بهترین گزینه است
    چون اولا تنه دوچرخه نسبت به دوگزینه دیگه ارزنده تر هست.
    از لحاظ ظاهری هم یک سر و گردن بالاتره
  5. 1
    alireza.ranjbar
    0
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    می خواستم بدونم مارک trinx خوب هست؟ چون دوچرخه trinx B1000 رو دیدم لوازمش نسبت به قیمت خوب بود
    sasy
    3
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.ranjbar نمایش پست ها
    می خواستم بدونم مارک trinx خوب هست؟ چون دوچرخه trinx B1000 رو دیدم لوازمش نسبت به قیمت خوب بود
    ترینکس مارک درجه2همانند ویوا.فلش و....میباشد برای تازه کارها وشروع دوچرخه سواری خوبه ولی برای حرفه ای کار کردن نه لوازم خوبی داره ولی تنه ارزنده ای نداره
    alireza.ranjbar
    0
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ممنون

ممنون

- - - - - - - - - -

می خواستم بدونم Talon 3 2016 27.5 خوبه ؟
    اگه بخوام تنه بخرم لوازم رو روش سوار کنم قیمت حدودی یک تنه خوب چقدر میشه؟
    sanup2006
    18
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    امروز رفتم برای خرید، میخواستم یا جاینت رینکون یا تالون 4 بگیرم
    ولی فروشنده اسکات 760 رو معرفی کرد.
    گفت یا اسکات ببر یا ktm
    بعدش هم اورلود اسپیشال رو معرفی کرد

واقعا موندم چی بخرم، هر کسی نظری میده
    دقیقا مث بازار گوشی موبایل که خودم هستم ، به یکی میگی ایفون بهتره یا شیايومی،میگه نگه شیایومی گوشی هست!!!!
    در صورتی که کیفیت و کارایی خوبی داره و آیفون علاوه حالا سر کیفیتی که داره پول مارک رو هم میگیره

گفت یا اسکات ببر یا ktm

دقیقا مث بازار گوشی موبایل که خودم هستم ، به یکی میگی ایفون بهتره یا شیايومی،میگه نگه شیایومی گوشی هست!!!!
    در صورتی که کیفیت و کارایی خوبی داره و آیفون علاوه حالا سر کیفیتی که داره پول مارک رو هم میگیره

- - - - - - - - - -

الان گزینه هام شده
    رینکون 1400
    تالون 4 1600
    اسکات 760 1600
  10. 1
    SABER_MTB
    2,155
    16,988
    Mentioned
    121 Post(s)
    Tagged
    84 Thread(s)
    گفت یا اسکات ببر یا ktm

شما مشکلت این که به نظرات دیگران هی می خایی توجه کنی اون هم چی ؟؟؟؟ به نظرات فروشندگان................................ ......

اون هم کیی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یارو وختی اورلرد رو گذاشته بغل اسپیش و اسکات......................................د یگه اخه خودتو نباید حساب کار دستتون باید که این اصلا پیشنهاد هاش بر چه اساسیه.........................

یارو فقط هر چی رو که داره...............و می خاد بفروشه فقط همینجوری خیاری پیش نهاد می ده................................

یعنی اصلا به نیاز خریدار به نوع استفاده خریدار اصلا به اونجاش هم نیست.........................................

حالا کاری به دوچرخه یا غیر دوچرخه نداریم ها..............................هر کسی تو هر کاری......................از رشته کاری خودش اطلاعات نداشته باشه............................. و بلد اون کار نباشه...................نشناسه چه جنسی داره می فروشه ......................

نفهمه خریدراش نیازش چیه.................................

اون فقط یه فروشنده است.........................................ی ین مثلا شما کار خودت که موبایل است رو مثال زدی...........مثلا کسی که در مورد مسائل فنی موبایل هِش اطلاعای نداشته باشه......................و همین جوری کیلویی و خیاری به مشتری هاش گوشی پیشنهاد بده......................................

اون فقط یه فروشمنده است.................................. گوشی فروش نیست...............تخصصی کار نمی کنه............................................ .

تو دوچرخه هم همینطور......................کسی که بر یم داره اورلرد رو بقل او نیکی برند ها پیش نهاد میده 100% مشخصه که این اصلا پیشنهاد هاش کاملا دیمی......................کاملا خیاری....................و کاملا رو هواست........................

این هم دوچرخه فروش نیست این فقط یه فروشنده است......................................

این ها دنبال متخصص بودن و شدن تو کارشون نیستند این ها فقط دنبال / پول / اند..................................

و غالبا هم می بینیم خیلی ازاین نوع ادم ها سر د وسه سالیه بار شغلشو نهم عوض می کنند............................چون اصلا دنیال سابقه تو یه کار خاص و تخصص و دانش و عمق نیستند.......................

این ها فقط دنبال پول اند و مثلا می بینند یه شغلی اونها رو به هدفشو ن نمی رسونه هی ازاین شاخه به اون شاخه می زنن........................هیچ .................

یه جسارتی..................................

ما که شخصا شم ارو کامل راهنمایی کردیم............در همون بار های اولیه که راهنمایی می خواستین............................. گفتیم بهتون به چه دلیل و برای چی ...............کدوم کزینه رو انتخاب کنید...........................

الان بی می بینیم فرض مثال ما این همه وحخت گذاشتیم براتون کامل توضیح دادم با دلیل و سند و مطلب و فنی و تخصصی و ....................................

باز یه نفر که صحبتش کلا براساس باد هوا بوده......................نظر شما رو عوض کرده......................................

* حالا خوبه اون دوچرخه ایی که می خوساتین بخرین رو هم خودمون اصلا نداشتیم..................... یعنی مسئله این که بگیم از ما بخرید یا ارز فلانی مطرح نبوده اصلا............................

چجوریه که یکی این همه وخت می زاره برا شما ارزش قائل میشه....................................بعد یکی که شما رو فقط به عنتوان یه مشتری می بینه...........و برا رای و برا نوع نیاز شما ارزش قائل نمی شه..........................................

چجوریه که اون بیشتر تو نظر شما اهمیت داره ؟؟؟؟

SABER-MTB.COM
  12. 3
    farsheedmo
    73
    74
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    اگر آف رود زیاد میرین تالون . واقعا تو مسیر خاکی فوقالعاده است اما تو شهر رو اعصابه، اگر شهر بیشتر هستید فکر کنم رینکون با سایز بیست و شش خیلی روان تر است. در مورد اسکات تجربه ای ندارم. خودم تالون سه دارم اما تو شهر با دوچرخه کراس ،بیست وشش راحت تر هستم.
  14. 1
    sanup2006
    18
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط SABER_MTB نمایش پست ها
    شما مشکلت این که به نظرات دیگران هی می خایی توجه کنی اون هم چی ؟؟؟؟ به نظرات فروشندگان................................ ......

اون هم کیی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    .
    .,
    .
    ن بخرین رو هم خودمون اصلا نداشتیم..................... یعنی مسئله این که بگیم از ما بخرید یا ارز فلانی مطرح نبوده اصلا............................

چجوریه که یکی این همه وخت می زاره برا شما ارزش قائل میشه....................................بعد یکی که شما رو فقط به عنتوان یه مشتری می بینه...........و برا رای و برا نوع نیاز شما ارزش قائل نمی شه..........................................

چجوریه که اون بیشتر تو نظر شما اهمیت داره ؟؟؟؟
    نه
    از شما خیلی ممنونم بزرگوار که راهنمایی کردین . همچنین بقیه دوستان
    من اگر نظر کارشناسان مث شما برام مهم نبود که به اینجا نمیومدم
    اینجا یک فروم تخصصی هست و...

اون موقع بحث انتخاب بین رینکون ltd و رینکون disc بود
    من نیازم رو گفتم که واسه سر کار رفتن (روزانه 25 کیلومتر رکاب زدن) و آخر هفته ها طبیعت گردی و... میخواستم
    اندازه هم که با کمک دوستان متوجه شدم medium (18-19) خوبه
    الان من تقریبا یک تومن رو نقد دارم
    اگر ارزشش رو داشته باشه تا همون 1600 هم جور میکنم
    فقط میخوام یک انتخاب درست باشه
    یک چیزی باشه که ارزشش رو داشته باشه . خودم که سر در نمیارم چی خوبه اصن دوچرخه خوب چی داره
    ریش و قیچی دست شما و دوستان قرار دادم
    فکر کنید با این بودجه و کاربرد واسه خودتون میخواین دوچرخه بخرین !
    چی میخرین ؟
    انتخاب های من چی هستن / چه گزینه هایی وجود دارد؟
  16. 2
    viva68
    64
    31
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    سلام
    خواستم یک نظر شخصی بدم.
    در پست های قبلی اقا صابر مطالب خوبی رو گذاشتند در رابطه با خرید دوچرخه.همین تاپیک پست شماره ۳۴۲۹
    من نظرم اینه که یک فروشنده خوب و با وجدان را انتخاب کنید. حالا اگر متخصص حرفه ای نباشه حداقل وجدان داشته باشه.
    من زمانی که خواستم یک دوچرخه خوب بخرم شروع به سرچ کردن در نت کردم و سایت بایک ۲۰ تخصصی توضیح داده بودند که برندها چیا هستند و....... .
    در کشور ما برنده مطرح جاینت،اسکات،فوجی،کنند ال، اسپشیالزد،کی تی ام، کیوب ،مریدا هستند.
    تا جایی که من فهمیدم ادم باید بشینه پست هرکدوم از این دوچرخه ها و یک تست میدانی انجام بده.
    من موقع خرید فروشنده با وجدانی به پستم خورد و اکثر مدل ها رو داشت. و گفت به ترتیب بشین پشت فرمون این دوچرخه ها و ببین با کدوم راحت تر هستی.
    خلاصه اینکه باید دقت اول در انتخاب فروشنده خدا شناس مد نظرتون باشه و بعد هم نکاتی مثل قطعات و.... . که تا جایی که من دیدم اکثر این برندها مخصوصا قیمتهای بالای ۲ میلیون تومان کاملا حرف برای گفتن دارند.
    مثال دیگر مثلا همین دوشاخ های راک شاکس و مانیتو . در همین انجمن من زیاد دیدم که دوستان از این دوشاخ ها تعریف کیفیت و..... میکنند و از انجایی که به شخصه کیفیت برام بسیار مهم می باشد ،روزی تصمیم گرفتم که سوار یک دوچرخه با دوشاخ راک شاکس بشوم . بسیار لذت بردم از سواری با این دوشاخ ها .کیف کردم بگیر سوار پر بودی انگار. البته روی دوچرخه کنند بود این قضیه. بگذریم.
    امیدوارم که تونست باشم کمکی کرده باشم به دوستان.
    یاعلی....... .
    ویرایش توسط mSafdel : 2017/01/03 در ساعت 13:19 دلیل: حذف تکرار
  18. 1
    sanup2006
    18
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    اره درسته
    ولی باید بدونم که چه انتخاب هایی دارم
    مثلا کلا 30 تا مدل زیر 2 میلیون هست که 5 تاش مناسبه، حالا بین اون 5 تا یکی رو انتخاب میکنی
    فقط باید بدونم کدوم مدل ها نسبت به قیمت خرید ارزش بالایی دارند
    همیشه یک معیاری هست که نسبت قیمت به ارزش کالا رو نشون میده، من میخوام این رو بدونم
    نظر شما کارشناسان این فروم کدوم دوچرخه هاست، به هر حال عمری تو این کار بودید و میفهمید کدوم دوچرخه کار میکنه، کدوم تجهیزات مناسبه، کدوم...

با سپاس فراوان
  20. 2
    viva68
    64
    31
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    اره درسته
    ولی باید بدونم که چه انتخاب هایی دارم
    مثلا کلا 30 تا مدل زیر 2 میلیون هست که 5 تاش مناسبه، حالا بین اون 5 تا یکی رو انتخاب میکنی
    فقط باید بدونم کدوم مدل ها نسبت به قیمت خرید ارزش بالایی دارند
    همیشه یک معیاری هست که نسبت قیمت به ارزش کالا رو نشون میده، من میخوام این رو بدونم
    نظر شما کارشناسان این فروم کدوم دوچرخه هاست، به هر حال عمری تو این کار بودید و میفهمید کدوم دوچرخه کار میکنه، کدوم تجهیزات مناسبه، کدوم...

با سپاس فراوان

البته من تخصصی ندارم در دوچرخه و فقط یک استفاده کننده هستم. دوستان و کارشناسان زیادی هستند در این انجمن مثل اقای صابر و...... که کلا تخصص بالایی دارند در برندها و....... .
    فروشگاه هم دارند.

به نظرم شما حتما برید به فروشگاه ها و یک تحقیق میدانی انجام بدهید و عملی سوار دوچرخه ها بشید و ببینید چی به چی هست این طوری خیلی بهتر به نظر میاد و خرید مطمن تری انجام خواهید داد.

اگر هم فروشنده اجازه نداد که با دوچرخه ها رکاب بزنید شما باید حتما قانعش کنید ،مثلا بهش بگید اقا من دارم اینقدر پول میدم باید بدونم چی به چی هست یا نه؟ و از این جور منطق ها...... .

به نظرم شما روی دوچرخه های اسکات، جاینت مدل (رینکون ،تالون ). و کیوب فکر کنید بهتر هست.
    موفق باشید.
  22. 1
    sanup2006
    18
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    الان زیر دو ملیون من این ها رو پیدا کردم
    جاینت تالون
    جاینت رینکون دیسک
    اسکات 760
    آیا انتخاب بهتری هست؟
    دسته های دوچرخه اسکات صاف و کشیده است، این اذیت کننده نیست؟ دوچرخه های که دستشون وسط یک قوسی داره بهتر نیست؟
    sanup2006
    18
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    جناب آقای صابر نظرتون رو بفرمایید، من هر روز فروم رو چک میکنم ببینم نظر شما چیه
    لطفا انتخاب های مناسب زیر دو میلیون رو اعلام بفرمایید
    Vahid_FRD
    12,534
    10,459
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    238 Thread(s)
    جاینت تالون
    جاینت رینکون دیسک
    اسکات 760
    آیا انتخاب بهتری هست؟
    دسته های دوچرخه اسکات صاف و کشیده است، این اذیت کننده نیست؟ دوچرخه های که دستشون وسط یک قوسی داره بهتر نیست؟
    اون دسته هایی که صاف هستن برای کوهستان بهتره به نظرم البته باید دید طولش چقدره

26. 1
    mmh
    SABER_MTB
    2,155
    16,988
    Mentioned
    121 Post(s)
    Tagged
    84 Thread(s)
    جاینت تالون
    جاینت رینکون دیسک
    اسکات 760
    آیا انتخاب بهتری هست؟

اسکات رو باید از اسکات فروش ها بپرسید.................................

دوچرخه و برند بدی نیست.................................و به لحاظ فنی دست کمی از باقی برند های مطرح سطح کشور نداره......................

ولی من شخضا هیچ وخت چون با شرکتش کار نمی کردم..........................هیچ وخت زیر بینایینه وخت نزاشتم............................. برم تو بحرش................................

حالا بحث رو به درازا نکشیم.................................هر شرکت و برندی به همون اندازه ایی که صاحبانش برای مصرف کننده ها و مشترهاشون ارزش قائل اند..................ارزش وخت گذاشتن دارند.....................

چون فقط بحث فنی صِرف و مکانیکی که نیست..................................

این که کالایی رو که می خرید.......................در صورت بروز هر گونه مشکل............اون برند ..........اون شرکت............چقدر و تا چه حد ارزش قائله برا کساین که برندش رو می خرند...................و ای که در صورت بروز مشکل عایا گارانتیشون / حرف / است یا گارانتیشون واقعا عملی است ..............................؟؟؟؟؟؟؟

ولی بین تالون و رینکون دیسک........................................

تالون 4 مدل 2016 یا تالون 3 مدل 2017 که لوازم و قطعاتشون 90 % عیننا مثل هم اند.................................فقط تفاوت هاشون تو طبق و دوشاخ است...................!!!!!!!!!!!!!

رینکون دیسک 26 بودنش.................مزیتش این که لوازم و قطعاتش به سهولت و به ارزونی گیر میاد................................

ولی تالون ها که 27.5 اند پیدا کردن مثلا دوشاخ یا طوقه اروزن قمیت 27.5 .......................................راحت نیست و گاها اصلا نیست.....................که بخاد راحت باشه یا سخت...................

لوازم قطهعات 27.5 که تو بازار هستند یا از رده های بالا اند که خب برای یه چرخ در حد 2 تومن اصلا ارزش نداشه مثلا یکی دوشاخش به هر علتی خراب شد و نیاز به تعویض بود مثلا یارو بره دوشاخ 900 تومنی 1 تومن بخره رو اون چرخ اصلا معنایی نداره...................................

طوقه هم به همین شکل * ولی باز پیدا کردن طوقه قیمت مناسب تو رده هایی پایین خیلی راحت تر از دوشاخه............................حد اقل..................

و معایب تالون نسبت یه Rincon هم برای شما.........................تاکید می کنم برای شما..........................شاید این مسئله برا کسی که نوع استفاده اش چیز دیگه ایی باشه عیب حساب نشه.............

شما که فرمودی بیشتر استفاده ات شهریه....................و تو کوهستان زیاد نمی رید......................برید هم گاها است نه همیشه...................و اونجوری مسیر تکنیکی خاص و ع جیبی هم نمی خایید برید...................................

یعنی از تنه دوچرخه انتظار داشتن Geomtry کوهستان خیلی حرفه ایی ندارید..............................

در صورتی که اختلاف قیمت تنه تالون / ریکون دقیقا بخاطر همین است...................................یعنی یه چیزی که شما اصلا نیازی بهش ندارید.........................و کاراریی براتون ندراه................

ای که بخاید حالا یه هزینه اضافی هم براش پرداخت کنید............................ زیاد توجیهی نداره........................................ .

در مورد فرمون ها هم..................

مقاله زیر رو قسمتی که در مورد / Rise / یا همون ارتفاع قوس توضیح دادیم مطلاعه کنید....................

[Only registered and activated users can see links. ]

اون جا 2 دلیل ذگر کردیم در تفاوت فرمون های قوس دار با صاف...........................

شما با دلیل اول کرای نداشته باشید.....................

ولی دلیل دوم که راحتی دست ها و فشار کمتر روی مفاصل دست / آرنج و کتف / است رو بیشتر روش فکر کنید..........................
    ویرایش توسط SABER_MTB : 2017/01/05 در ساعت 22:09

SABER-MTB.COM
  28. 4
    sanup2006
    18
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    یک موضوع،و یک سوال پایه
    البته قبلا راجع بهش بحث شده و آقا صابر هم چند تا عکس گذاشتن
    ولی نتیجه گیری نشد
    الان مثلا یک دوچرخه هست با برند ویوا، مثلا مارک دنده شیمانو اسرا داره
    یک دوچرخه هم هست جاینت، مارک دنده همین شیمانو اسرا هست
    ولی این ویوا قیمت ش مثلا 300 تومن با جاینت فرق میکنه
    وزن و اندازه هم یکی هست.
    حالا مثال زدم بقیه لوازم هم مشابه هم هستند
    مثلا بیشتر کمک های دوچرخه های زیر دو تومن زوم هستند

حالا این وسط این تفاوت قیمت واسه چیه؟؟؟

جنس بدنه ها فرق میکنه؟؟؟؟
    چرا اختلاف قیمت دارن؟؟؟؟

خواهشا فقط فنی و اصولی جواب بدید،نه اینکه خوب کپی هستند و....

علت چیه که قیمت اینجوری تموم میشه؟
    آیا در روان بودن چرخ تاثیر داره، اصن تفاوت این قیمت رو کجا میشه متوجه شد؟
    این تفاوت قیمت و برند رو چه مسایلی تاثیر میذاره
    اخه لوازم که یکی هست
    مثلا هر دو کمک قبل شونده دارند، ترمز مثلا تکترا دارند و..

در ضمن ترمز دیسک هیدرولیک خیلی دردسر داره؟
    آیا هزینه نگهداری بالایی داره؟
    آیا لنتهای دیسک روغن پیدا نمیشه یا سخت پیدا میشه؟
    دیسک روغن با وی بریک چقدر فرق داره و کجاها تاثیر میذاره و کجا ها دیسک روغن بدرد میخوره؟
    چرا وی بریک اون قدرت دیسک روغن رو نداره؟
    hangipangi
    255
    691
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    حالا این وسط این تفاوت قیمت واسه چیه؟؟؟

جنس بدنه ها فرق میکنه؟؟؟؟
    چرا اختلاف قیمت دارن؟؟؟؟

در ضمن ترمز دیسک هیدرولیک خیلی دردسر داره؟
    آیا هزینه نگهداری بالایی داره؟
    آیا لنتهای دیسک روغن پیدا نمیشه یا سخت پیدا میشه؟
    دیسک روغن با وی بریک چقدر فرق داره و کجاها تاثیر میذاره و کجا ها دیسک روغن بدرد میخوره؟
    چرا وی بریک اون قدرت دیسک روغن رو نداره؟
    خيلي خلاصه و در حد اطلاعاتم مي تونم اينجوري عرض كنم كه اين اختلاف قيمت بخاطر طراحي هست شما داريد هزينه طراحي رو مي پردازيد... فرموديد كه در جواب نگيم علت اون اختلاف قيمت كپي بودن هست... اما واقعيت همينه ...وقتي يك كمپاني بزرگ سرمايه گذاري مي كنه و يك مدل تنه رو طراحي مي كنه كلي چيزا رو در نظر مي گيره... بخوام تشبيه كنم اينجوري در نظر بگيريد كه يك مدل بدنه خودرو توسط مرسدس طراحي بشه و برا آيرو ديناميك و ايمني اش كلي آيتم در نظر گرفته بشه... حالا اگر يك كمپاني چيني بياد همون طرح رو كپي كنه بنظرتون نتيجه برابر خواهد بود؟؟؟ تو همون آيرو ديناميك ميليمتر ها تاثير دارن ... تو چرخ هم همينه اين جئومتري كه ميگن اينجوري نيست كپي كني و بشه مثل اصلش ... حالا تاثير اين طراحي چيه؟ خب اينكه شما بعد سواري هاي طولاني(در صورت انتخاب سايز مناسب) احساس درد در مچ و كمر و گردن و زانو نمي كنيد... مفصل هاتون تحت ريسك نيستن...چون برا تمام نقاط اتصال بدن شما با چرخ فكر شده و تو طراحي راحتي شما لحاظ شده... ست دنده و حتي ترمز تو اين مورد تاثيري ندارن پس بهترين ست دنده روي يك تنه بدون جئومتري بازم براي چرخ سوار مزيتي از اين منظر ايجاد نمي كنه.تو استفاده چند ساله از تنه هاي كپي اونم با فشار بالا مي تونه ناراحتي هاي حركتي و مفصلي براتون ايجاد شه...
    اما در مورد ترمز ديسك هيدرويك... بسيار متفاوت از وي بريك و كاملا برتر هست... قدرت ايستايي بالا... نرمي در استفاده... عدم فشار به انگشتان و مچ شما حتي بعد از استفاده زياد از ترمز....ايمني بالاتر...
    لنت ترمز ديسكي هم از١٥ تومن هست تا٤٠ و٥٠ تومن و نميشه گفت گرونه چون زياد هم كار مي كنه...
    در هر حال چون سيستمش پيچيده تر از وي بريك هست ... اصولا سرويس اش هم سخت تره.... اما واقعا ميارزه چون مزايايش بيشتره... ضمناً شما با استفاده معمولي نهايت سالي يكبار يا ١٨ ماه يكبار نياز به سرويس داريد... تعويض و باز كردن لنت هاش هم كه كاري نداره مي تونيد لنت ها رو خودتون بازديد كنيد و تميز كاري كنيد با الكل...يك چيز ديگه اينكه در صورت مرغوب نبودن ترمز ديسك هيدروك ممكنه البته گرفتاري هايي براتون ايجاد شه مثل نياز مدام به هواگيري و... اما نوع خوبش اذيت نمي كنه....از نظر هزينه هم خب نگهداري اش گرون تر از وي بريك هست ...ممكنه ...ديسك تاب ور داره كه خب ترمز وي بريك ديسك نداره .....يا لنت ها قبل از تموم شدن چرب شه كه بايد انداخت دور و خب لقمه وي بريك قيمتي نداره اما لنت گرون تره.... يا ممكنه كتي ها با زمين خوردن بشكنه كه از دسته ترمز وي بريك خب گرون تره...
    همه اينا به كنار... شما ببين استفاده ات چيه... اگر گاهي سري به كوهستان مي زني حتما ترمز ديسك هيدروليك بايد اولويت انتخابت باشه... اما ميخواي فقط تو شهر بري بياي شايد خيلي احساس نياز نكني به ديسك هيدروليك...هر چند امتحانش كني مشتري ميشه...
    وي بريك روي طوقه فشار مياره(نه ديسك جداگانه)... با فشار دست و از طريق سيم قدرت ترمز منتقل ميشه(نه از طريق فشار روغن).... بخاطر همين ضعيف تر از ديسك هيدروليك هست
    اميدوارم كمك كرده باشم بهتون
    تند رفت!...کودکی های من....
    آن هم با دوچرخه قراضه ایی كه بيشتر اوقات پنچر بود...!
  31. 3
    sanup2006
    18
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط hangipangi نمایش پست ها
    خيلي خلاصه و در حد اطلاعاتم مي تونم اينجوري عرض كنم كه اين اختلاف قيمت بخاطر طراحي هست شما داريد هزينه طراحي رو مي پردازيد... فرموديد كه در جواب نگيم علت اون اختلاف قيمت كپي بودن هست... اما واقعيت همينه ...وقتي يك كمپاني بزرگ سرمايه گذاري مي كنه و يك مدل تنه رو طراحي مي كنه كلي چيزا رو در نظر مي گيره... بخوام تشبيه كنم اينجوري در نظر بگيريد كه يك مدل بدنه خودرو توسط مرسدس طراحي بشه و برا آيرو ديناميك و ايمني اش كلي آيتم در نظر گرفته بشه... حالا اگر يك كمپاني چيني بياد همون طرح رو كپي كنه بنظرتون نتيجه برابر خواهد بود؟؟؟ تو همون آيرو ديناميك ميليمتر ها تاثير دارن ... تو چرخ هم همينه اين جئومتري كه ميگن اينجوري نيست كپي كني و بشه مثل اصلش ... حالا تاثير اين طراحي چيه؟ خب اينكه شما بعد سواري هاي طولاني(در صورت انتخاب سايز مناسب) احساس درد در مچ و كمر و گردن و زانو نمي كنيد... مفصل هاتون تحت ريسك نيستن...چون برا تمام نقاط اتصال بدن شما با چرخ فكر شده و تو طراحي راحتي شما لحاظ شده... ست دنده و حتي ترمز تو اين مورد تاثيري ندارن پس ي اونم با فشار بالا مي تونه ناراحتي هاي حركتي و مفصلي براتون ايجاد شه...
    اما در مورد ترمز ديسك هيدرويك... بسيار متفاوت از وي بريك و كاملا برتر هست... قدرت ايستايي بالا... نرمي
    لنت ترمز ديسكي هم از١٥ تومن هست تا٤٠ و٥٠ تومن و نميشه گفت گرونه چون زياد هم كارهست ... اصولا سرويس اش هم سخت تره.... اما واقعا ميا داريد... تعويض و باز كردن لنت هاش هم كه كاري نداره مي تونيد لنت ها رو خودتون بازديد كنيد و تميز كاري كنيد با الكل...يك چيز ديگه اينكه در صورت مرغوب نبودن ترمز ديسك هيدروك ممكنه البته گرفتاري هايي براتون ايجاد شه مثل نياز مدام به هواگيري و... اما نوع خوبش اذيت نمي كنه....از نظر هزينه هم خب نگهداري اش گرون تر از وي بريك هست ...ممكنه ...ديسك تاب ور داره كه خب ترمز وي بريك ديسك نداره .....يا لنت ها قبل از تموم ش تره.... يا ممكنه كتي ها با زمين خوردن بشكنه كه از دسته ترمز وي بريك خب گرون تره...
    همه اينا به كنار... شما ببين استفاده ات چيه... اگر گاهي سري به كوهستان مي زني حتما ترمز ديسك هيدروليك بايد اولويت انتخابت باشه... اما ميخواي فقط تو شهر بري بياي شايد خيلي احساس نياز نكني به ديسك هيدروليك...هر چند امتحانش كني مشتري ميشه...
    وي بريك روي طوقه فشار مياره(نه ديسك جداگانه)... با فشار دست و از طريق سيم قدرت ترمز منتقل ميشه(نه از طريق فشار روغن).... بخاطر همين ضعيف تر از ديسك هيدروليك هست
    اميدوارم كمك كرده باشم بهتون
    عالی
    واقعا سپاسگذارم از اطلاعات خوب شما
    گرفتم چی شد
    خیلی خیلی ممنون

حالا زیر دو میلیون چه انتخاب هایی هست
    اقای صابر که رینکون دیسک و تالون 4 رو پیشنهاد دادند
    حالا از برند های دیگه هم آیا گزینه ای هست؟
    مث اسکات و ktm و...
    viva68
    64
    31
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    عالی
    گرفتم چی شد
    خیلی خیلی ممنون

مث اسکات و ktm و...[/QUOTE]

به نظرم اسکات ۷۵۰ و ۷۶۰ گزینه های خوبی هستند.
    hangipangi
    255
    691
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    عالی
    گرفتم چی شد
    خیلی خیلی ممنون

مث اسکات و ktm و...
    خب صد البته نظر آقا صابر فنی تره...در واقع همه این برند ها که فرمودید کیفیت خوبی دارند.... به غیر از اینا که گفتید خودتون..... فوجی یا کیوب هم هست تو محدوده قیمت 2 تومن.......به هر حال سلیقه خودتون و البته بعدش موجودی بازار و قیمت هم تو انتخاب تاثیر داره...
    بعنوان یک توصیه گزینه هاتون رو خیلی زیاد نکنید چون سر در گم می شید در نهایت...مثلاً به همون تالن 4 و رینکون دیسک بیاندیشید... که البته تالن به نظر من ارزشمند تره.... در آخر اینم بگم از کسی خرید کنید که دانش کافی داشته باشه و چرخ رو درست مونتاژ کنه و توضیحاتی که حق دارید بعنوان مشتری بشنوید رو با حوصله بهتون بده....
  35. 2
    Yarkojast
    5
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    سلام دوستان
    من تازه عضو سایت شدم و هیچ سررشته ای از دوچرخه ندارم. از اونجایی که میخواستم دوچرخه بگیرم و توی نت دنبال اصول خرید این وسیله بودم و فهمیدم همچین سایت جامعی درباره دوچرخه و دوچرخه سواری هست خیلی خوشحال شدم. به هر حال بنده از چند وقت دیگه میخوام دوچرخه سواری رو شروع کنم و از اونجایی که بچه شمالم(گلستان) و دریا و جنگل و هوای مطبوع مهیاست احتمالا لذت بخش خواهد بود. خب دوستان راهنمایی میخواستم برای خرید دوچرخه. راستش دو سه روزه دوچرخه های پیشنهادی دوستان رو از سایت خوندم و امروز با یک دوچرخه فوجی نوادا 1.8 دست دو برخورد کردم از اونجایی که بودجه ام محدوده ازتون درباره خرید این دوچرخه راهنمایی میخواستم دوچرخه ظاهرا زیاد کار نکرده و قیمت پس از تخفیف این دوچرخه 750 تومان برام درمیاد. از اساتید فن خواهشمندم بنده رو در این راهنمایی بکنن که آیا این دوچرخه با این قیمت ارزش خرید داره یا خیر در ضمن قدم 175 و وزنم 73 کیلو
    خیلی ممنون...

hangipangi
    255
    691
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yarkojast نمایش پست ها
    دوچرخه ظاهرا زیاد کار نکرده و قیمت پس از تخفیف این دوچرخه 750 تومان برام درمیاد. از اساتید فن خواهشمندم بنده رو در این راهنمایی بکنن که آیا این دوچرخه با این قیمت ارزش خرید داره یا خیر در ضمن قدم 175 و وزنم 73 کیلو
    خیلی ممنون...

دوست عزيزم خوش اومدي
    اول اينكه شما قد و اندازه ات رو فرمودي ولي نگفتي تنه چرخ مد نظرت چه سايزي هست تا ببينيم مناسب شماست يا نه؟
    دوم اينكه قيمتش رو من نمي تونم كارشناسي كنم ولي حسم ميگه خوبه بشرط نداشتن ايراد... به هر حال برند معتبري هست فوجي....اما من از لوازم اين مدل اطلاعاتي ندارم
    اما نكته سوم اينكه شناسايي سطح سلامت چرخ كاركرده فقط كار تعميركاراست من و شما نمي تونيم بفهميم خيلي موارد رو...
    از رو ظاهر نميشه فهميد اوضاع توپي ها چطوره مثلاً! با نگاه سطحي فقط يك سري چيزا قابل بررسي هست مثل لاستيك و گريپ و اينا كه اتفاقا چندان مهم نيستن
    ولي به هر حال يا بايد ببريد يك تعمير كار با انصاف براتون بررسي كنه يا به فروشنده اعتماد كنيد
    ویرایش توسط hangipangi : 2017/01/11 در ساعت 21:42
صفحه 115 از 115 نخست ... 152535455565758595105112113114115
نمایش نتایج: از شماره 3,421 تا 3,445 , از مجموع 3445