ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

User Tag List

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 16
    562
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    52 Thread(s)

بحث راجع به تشكيل گروه دوچرخه سواري

سلام خدمت بچه هاي گل بايك 20
    راستش رو بخواين چند وقتيه افتادم تو فكر تشكيل يه گروه دوچرخه سواري،ولي نميدونم بايد چكار كنم ،چه مشكلاتي جلو راهمه و ...!
    ميخواستم يه سوال كنم از بچه هايي كه سابقه ي تشكيل گروه يا شركت در گروه هاي دوچرخه سواريو دارن كه آيا ارزش داره ؟اگه داره چه كارايي بايد بكنم و اگه نداره دليلش چيه؟
    در كل از اين جوور سوالا ديگه!

و يه مطلبي كه داشتم بهش فكر ميكردم اين بود كه چه خوب ميشد اگه بايك 20 يه گروه كشوري دوچرخه سواري ميزد و ماهايي كه تو استانايي غير از تهران هستيم عضو اين گروه ميشديم و همه زير نظر باشگاه يا گروه ،مسير هارو انتخاب ميكرديم .تا هم يه نظم و نظامي داشته باشه رفت و آمدامون و هم اينكه اگه امكانش ميبود تو برنامه هاي شهر هاي ديگه شركت كنيم.

در كل دوست دارم راجع به اين موضوع بحٍث كنيم و خوشحال ميشم تو اين گفت و گو شركت كنيد
    آزاد باش
    be free

و با آزادگی
    and fly

پرواز کن
    with freedom
    10,267
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    265 Thread(s)
    بستگی داره بخواهید چه کاری انجام بدید و گرنه میتونید گروه دو یا سه نفره تشکیل بدید و براساس نیازهایی که پیدا میکنید وسعتش رو بیشتر کنید مثل گروهی که من چندسال پیش درست کردم و هنوز فعاله (مدیران ببخشید که جنبه تبلیغی پیدا میکنه ) این [Only registered and activated users can see links. ]این گروهه شاید بتونید بیشتر متوجه موضوع بشی
    خدا جون ما همه مسافریم
    مسافر رویاهامون
    خودت یه کاری کن همه رویامون تو همین روزها به حقیقت نزدیک بشه
    نمیدونم امروز ، فردا ، و شاید هم پس فردا......
    My Blog : [Only registered and activated users can see links. ]g.ir
    Fb :[Only registered and activated users can see links. ]

1,417
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    156 Thread(s)
    یکی از سخت ترین کارها تو دنیا تشکیل یه گروه دوچرخه سواریه. چون خودم تجربه شو دارم و خیلی دنبال تشکیل گروه و این حرفا بودم عرض میکنم .
    اول اینکه هیچ تعهدی نداریم که بخوایم همه رو دوچرخه سوار کنیم و هیج رسالتی بر گردنمون نیست برای نگرانی از وضع سلامتی دیگران و القاء فرهنگ دوچرخه سواری. این میشه از اون توهماتی که خودم 4 یا 5 سال پیش داشتم .همین که ملت یه دوچرخه سوار رو ببینن که در حال تمرینه میشه فرهنگ سازی و تمام... همونطوری که همه میدونن دوچرخه سوار برای اجتماع خودمون خیلی تعریف شده نیست. نمونه بارزش الطاف راننده ها و افراد مزاحم هست. بنابراین همه کس دوچرخه سوار نخواهند شد. پس باید یه تعداد محدود علاقمند واقعی رو پیدا کرد.
    بازی اشکنک داره ...
    یه عده هستن که فقط دوچرخه سواری رو در حد یه دوری تو پارک کوچه و ... زدن میدونن حتما دوچرخه سوارایی رو دیدین که با لباسهای مارک درشت NIKE merrell و ... و کیف کمری و کلاه و هندزفری به گوش میان خیلی با کلاس تو پارک ( ترجیحا یه جای شلوغ و ارجح تر مملو از نسوان) یه ورزشی میزنن به بدن اما در حین ورزش مشغول جوش دادن معامله و یا در حال صحبت با بقیه راجع به اوضاع جهان و نقد مسائل هستن و یا اینکه در حال رونمایی از موبایل *میلیونی خودشون هستن نزد خلایق .اما همین افراد با یه پنچری ساده تمام سیستمشون میریزه به هم. چه برسه به اینکه مصدوم بشن و یا مسائل دیگه پیش بیاد . البته خیلی پایه مسیرای سنگینتر هم نخواهند بود.
    کسی که پیشنهاد تشکیل گروه رو میده همه کاره بحساب میاد پس باید خودش رو همه جوره آماده کنه . در صورت وقوع هر مسئله ای همه میکشن کنار و مسئول گروه میمونه و چرخش.
    قصد بی احترامی یا توهین نیست ولی کمی تا قسمتی از جوانان و نوجوانان نسل جدید میخوان ره صد ساله رو یه شبه برن. از همون اول دنبال دوچرخه فوق حرفه ای و مسیر فول آدرنالین و ... هستن اما غافلند از اینکه هر چیزی یه هزینه ای داره و هدف اگه مشخص باشه با دوچرخه معمولی هم میشه شروع کرد و اینکه دوچرخه اگه 99% قضیه هم که باشه یک درصدش تلاش / جدیت / سختی و انگیزه هست که این موارد هم نیاز به زمان داره تا به نتیجه برسه. اون موقع که به فکر گروه بودم چهار نفر همراه شدن اما بعد از اولین تمرین همشون جا زدن. یکی میگفت بابام گفته باید به زندگیت برسی یکی ار خطر گفت و ... خلاصه برنامه تعطیل.
    در نظر گرفتن یه قانون محکم از واجباته اما در یک جمع دوستانه و کسی هم که نخواد اطاعت از قانون گروه کنه اخراج!
    باید دنبال یه سری آدم همفکر و هم فاز باشی نه کسایی که میبینی دوچرخه سوار میشن. چون آخر کار و جاهای سخت فقط این افراد با هم میمونن. به عبارتی ببین کی روحیه ورزشکاری داره همچنین به سطح انرژی افراد هم باید توجه کرد. نوجوانها و جوانها با انرژی زیاد و جسور و در مقابل مسن تر ها محتاط تر و با انرژی کمتر. همین باعث میشه برای یه عده تمرینا و برنامه ها سبک و کسل کننده باشه اما برای یه چنتای دیگه مناسب و حتی سنگین.
    داشتن کارت بیمه ورزشی لازمه هرچند روش نمیشه حساب کرد .
    به فکر اینکه هیئت دوچرخه سواری یا جاهای دیگه ساپورت کنن هم نباید بود.
    پس فقط دل ...

فعلا چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه...
    ویرایش توسط mohsen702 : 2013/09/11 در ساعت 16:45
    Never Ever Say Never
    279
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    72 Thread(s)
    تشکیل گروه کار بسیار سختیه و زمانی ارزش پیدا میکنه که اعضای گروه با یه هدف مشترک دور هم جمع بشن بنظر من قدم اول مشخص کردن هدف از این کار برای خودتون و کسایی که میخوان عضو گروه بشن هست
    قدم های بعدی میتونه مربوط به قوانین گروه نحوه تمرینات و... باشه
    و همچنین کسی که سرپرست گروه میشه باید از لحاظ علمی عملی در یک سطح مطلوب باشه که بتونه نیاز اعضای گروه رو پاسخ بده
    259
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    85 Thread(s)
    سلام
    منم خیلی با تشکیل انجمن یا حالا هرچیزی مربوط به دوچرخه سواری موافقم و علاقه مند
    بنظر من میتونین از انجمن دوچرخه سواران اسپادانا الگو برداری کرده و یا حتی باهاشون مشورت و مکاتبه داشته باشی
    از سال 80 فعالند و تجربه های خوبی دارند که فکر کنم خوشحال هم میشن به انجمن های تازه تاسیس انتقال بدن
    با اجازه لینک و میزارم
    [Only registered and activated users can see links. ]
    562
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    52 Thread(s)
    خیلی ممنون ای @[Only registered and activated users can see links. ] و دیگر دوستانی که که مشارکت میکنن.
    آقا @[Only registered and activated users can see links. ] راستش هدف من اینه که بتونم اون پیشرفت و آموزشی که تو شهرستان ها در انحصار هیئات ورزشی هست در بیارم.و اینکه خودما هم از این درجا رکابزدن در بیایم و پیشرفت های گروهی کنیم.
    والا منم با سر پرست یه گروهی صحبت میکردم و ایشون هم اتفاقا تو خیلی از مسائلی که دوستان فرمودن اتفاق نظر داشتن؛ولی از طرف دیگه راه های زیادی جلو پام گذاشتن که مسئول رو راضی نگه دارم.مثلا این که به مناسبت های مختلف باید برنامه های رکابزنی بزاریم ، یا اینکه دو سه نفر از رفیقا بریم مدرک بگیریم تا موقع رویارویی با سازمان های مختلف حرفی برا گفتن داشته باشیم و ...!کلا که خیلی راهنمایی کردن.

حالا ضمن بحث در این باب دوست دارم نظرتون رو راجع به گروه های استانی بایک 20 هم بدونم.تو این مورد دوست دارم نظر مدیر ها رو بیشتر از مورد قبلی بدونم.!
    ویرایش توسط 8ing : 2013/09/12 در ساعت 11:20
    آزاد باش
    be free

و با آزادگی
    and fly

پرواز کن
    with freedom
    11,194
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    238 Thread(s)
    فقط مواظب باش این گروه که تشکیل میدی و براش زحمت می کشی بعدا نشه سوهان روحت . جوری نشه که از الانت هم کمتر با دوچرخه و دوچرخه سواری حال کنی
    دقیقا بلایی که الان سر من اومده
    دیگه به یه جایی رسیده که با هیچ تمرینی حال نمی کنم . به خاطر جمع مجبور می شی که از یه سری خواسته هات و مسیر هایی که دوست داشتی بری دست بکشی و یه سری تمرین ها رو نکنی چون تیم همگی با هم تصمیم می گیره ولی بعد از چند وقت ببنی فقط این تیم و گروه برای شما درد سر داشته و دیگه هیچ

754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    95 Thread(s)
    سلام دوست عزیزم . راستش نمیدونم چی بگم و چطور بگم . چون خودم موضوعی که برات الان پیش اومده رو سال هاست که دنبال خودم میکشم . از سال 89 من دارم دوچرخه سواری میکنم . البته سال 86 یه قهرمانی استانی داشتم تو بخش مهارتی . ولی از 89 دیگه کارای حرفه ای و قهرمانی رو گذاشتم کنار و رو اوردم به بخش گردشگری ، کوهستان و جنگل و ... . اونایی که لذت بیشتری دارن . خلاصه . اون سال من تنهایی یه استارت بزرگی زدم . حالا بماند . تااااااا الانش من تنهای تنها بودم و هیشکس نبود که باهام باشه . البته بچه های هییت دوچرخه سواری بودن . ولی خب اونا فقط برا قهرمانی کار میکردن . اینم بگم اقا شهریار که عضو بایک 20 هم هستن بودن ولی ... . ( اقا شهریار و من همسنیم . تو یه مدرسه درس خوندیم . با یه تفاوت که ایشون و من رشته ی تحصیلی مون فرق میکرد و ایشون وقتی دوم دبیرستان بودن من دیپلم گرفتم و ازون مدرسه رفتم . میخوام بگم که این فرد مورد نظر من بوده ولی متاسفانه به هم نمیرسیدیم . حالا یک ماهی میشه که با ایشون اشنا شدم و امیدی برای ادامه ی کارام هستش . ) شما اول باید هدفت رو از تشکیل گروه مشخص کنی . که میخوایی قهرمانی کار کنی یا تفریحی گردشی . میخوایی یه ارگان دولتی همکاری کنی یا شخصی باشی . وقتی اینارو مشخص کردی میتونی کارات رو پیش ببری . اگر بخوای برا قهرمانی و همکاری با یه ارگان دولتی کار کنی خب باید با هییت شهرتون باشی . مگر اینکه بخوایی شخصی کار کنی و خودت اقا بالا سر خودت باشی. در این صورت هم راستش منم مثل اقای وحید NZ نظرم در مورد یه گروه شخصی متقابلا رسمی خوب نیس . چون وقتی رسمی میشی باید یه تعداد کارایی ر. انجام ندی که دلت میخواد انجام بدی . من نظرم اینه ( البته نظر شخصی) شما بگرد و یه تعداد دوستانی پیدا کن ( ضمنا در حد 3 یا 4 نفر کافیه ،زیادش دردسر داره ) وقتی با این دوستان اشنا شدی و دیدی که روحیاتت با هم میخورن ( جور بودن اخلاق خیلی تو دوچرخه سواری و برنامه ها مهمه ها ) میتونی خودتون هر هفته و یا هروقت که خودتون دلتون خواست و هرجاااایی که خواستید برنامه بذارید و کار کنید . فقط لطفا در نظر داشته باش اگر حس کردی اون فردی که میخواد همرکابت باشه یههههههه ذره سرد هستش و یا مثلا روحیات ضد حال داره و مثل خودت با انرژی نیست حتی یک درصد ، باهاش کار نکن . چون باعث میشه خودت صدمه بزنی و از دوچرخه سواری زده بشی . ( همین اتفاقی که برام مدت ها پیش افتاد ولی خب تونستم بازم عاشق دوچرخه بمونم ) بهر حال امیدوارم که همیشه موفق باشی . بازم امری بود در خدمتم
    2,189
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    133 Thread(s)
    همونطور که بچه ها گفتن اول باید دقیقا بگی هدفت چیه.این مطلبی که من میگم نظر و تجربه شخصی من هست و از نظر من کلی هست و خیلی جاها صدق می کنه.
    اما در مورد دوچرخه سواری. اگر به دنبال رکاب زدن و لذت بردن از دوچرخه سواری هستی کلا بی خیال تشکیل گروه نسبتا بزرگ و اینجور چیزا بشو. یعنی بگرد از اطرافیان و دوستان به تعداد نه چندان زیاد کسایی که از نظر اخلاقی، خلق و خو، توانایی بدنی و . . . باهم نزدیک هستین برنامه بذارید و برید صفا کنید. یا اینکه میافتی دنبال کارهای مدیریتی و برنامه ریزی و آموزش و . . . که دیگه وقت و انرژی و حوصله رکاب زدن نمی مونه برات. جمع شدن این دو مطلب با همدیگه تقریبا غیر ممکن هست و در شرایط خیلی خاصی می تونه صد در صد باهم باشه.
    بهترین حالت اینه که آدم تا 35-40 سالگی که انرژی داره تو حالت اول حال کنه، بعدش هم که ضعیفتر میشه بره تو فاز انتقال تجربه و تشکیل گروه و . . .
    من در زمینه تشکیل گروه دوچرخه سواری تجربه ای ندارم و اینهایی که میگم از موارد مشابه ای هست که در زمینه های دیگه خودم داشتم و در دیگران دیدم. عملا نمیشه هم مدیریت کنی، آموزش و انتقال تجربه داشته باشی، برنامه ریزی کنی برای گروه و مسئولیت به گردن ات باشه و . . . و همزمان بتونی مثل اعضای گروه از دوچرخه سواری یا به طور کل هدف مشترک گروه لذت ببری. البته این کار هم لذت های خودش رو داره که در اون هدف مشترک نیست. مثل اینه که شما مجبور باشی بین لذت خوردن سیب، و لذت کاشتن و به ثمر نشوندن درخت سیب یکی رو انتخاب کنی. مثل یه ترازوی دو کفه است. هرچقدر این یکی بره بالاتر، اون یکی میره پایینتر، یکم پیچیده تر البته . . .
    امیدوارم تونسته باشم منظورم رو درست رسونده باشم
    راه پنهانی میخانه نداند همه کس . . . . . . . . . . . . . جز من و زاهد و شیخ و دو سه رسوای دگر
    562
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    52 Thread(s)
    فقط لطفا در نظر داشته باش اگر حس کردی اون فردی که میخواد همرکابت باشه یههههههه ذره سرد هستش و یا مثلا روحیات ضد حال داره و مثل خودت با انرژی نیست حتی یک درصد ، باهاش کار نکن
    آقا اینو خوب اومدی.
    راستش یکی از هدفایی که الان دارم اینه که از این یکی دونفره رکاب زدن دزبیام.یعنی دوست دارم دور زدنام با بیش از 2 نفر باشه ،چون تو این مواقع دیگه برنامه ی یک روزم به خاطر یک نفر به هم نمی خوره.
    هدف اصلیم هم که گفتم؛دوست دارم با دیگران پیشرفت کنم.

آقا @[Only registered and activated users can see links. ] با این حرفت که میگی باس 40 سالگی بریم تو نخ یه جورایی موافقم ولی میگم تا اون موقع کی دست منو بگیره!گرفتی منظورمو؟

امروز که رفتم کوهنوردی یه جورایی به این این نتیجه رسیدم که اگه گروه کوچیک و بدون رسمیت هیئتی باشه خیلی کارش راحت تره ،ولی باز تو این شرایطم یکی باید یاشه که مسیر بلد باشه و یکیم باشه که فنی وآشنا به بدن و شرایطش باشه.
    حالا فرض کنین ما یه گروه ،رسمی یا غیر رسمی راه انداختیم ،بعد برای جذب و گزینش افراد بایستی چه کرد؟
    آزاد باش
    be free

و با آزادگی
    and fly

پرواز کن
    with freedom
    2,565
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    198 Thread(s)
    سلام دوست عزیز . اول اینکه خوشحالم یه نفر به جمع دوستداران جدی دوچرخه اضافه شده . راستش من خودم سرپرست یا چه میدونم موسس یا هر چیز دیگه گروه تکران هستم . آدرس بلاگمون هست میتونی ببینی از اولین روزی که تصمیم گرفتیم تا الان رو نوشتم و میتونی ببینی و الان متوجه شدم خیلی از دوستان هم همین مسیر رو طی کردن .پس اگه میخوای سریعتر پیشرفت کنی و تجربه دوباره نکنی پیشنهاد من استفاده از تجربیات و افکار دیگران ، حتی اونایی که موفق نبودن و شکست خوردن .
    دوستان چیزای مهمی رو گفتن ولی واسه شمایی که میخوایی موسس باشی همه چیزت رو باید بذاری لااقل اولش . بعدش نیاز به یه هدف داری یه هدف خیلی روشن و قشنگ . مسئله بعدی به هیچ عنوان عجله نکن . هر موقع احساس کردی دیگه آخرشین و خیلی کارتون درسته اون موقع وقت سفره و دیدن 4 تا دوچرخه سوار تا بهت اثبات بشه هنوز کلی راه داری .مسئله مهم و حیاتی دیگه مسئله مالیه . تجربه نشون داده حتی رفاقت های چندین و چند ساله وقتی اسم از پول و مادیات شده بهم خورده . خیلی مراقب باش .
    یه نکته ای که من استفاده کردم واسه انگیزه دادن به بچه ها و اینکه به راحتی قید دوچرخه رو نزنن خرید دوچرخه نسبتا گرون بود . البته میدونم دوستان زیاد با این قضیه موافق نیستن . البته هستن تو گروهمون که دوچرخه حرفه ای ندارن ها ولی انگیزه و روحیه ورزشکاری دارن .
    باید کاری کنی همه با هر نوع سلیقه ای و هر نوع مشکلاتی بتونن تو تمرین ها شرکت کنن . نکته دیگه ای که خیلی نزدیک بود بهمون ضربه بزنه تمرین زدگی .
    اینقدر از این نکات و ریزه کاریا هست که تمومی نداره . از من میشنوی کارتو با 1 نفر هم شروع کنی ولی اون یه نفر پایه به معنای واقعی باشه کار بزرگی کردی . انشاا... موفق باشی . اگر هم کاری از دست من بر میومد دریغ نمیکنم
    [Only registered and activated users can see links. ]
    562
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    52 Thread(s)
    دوستان از اون جایی که پارسال ۹ ماه پا به رکاب نشدم امسال تصمیم گرفتم به یک گروه در ساری ملحق بشم تا هم از میادین دور نباشم و هم با جنبه های گروه داری و رکاب زنی تیمی آشنا بشم
    8ing
    آزاد باش
    be free

و با آزادگی
    and fly

پرواز کن
    with freedom
    اینجا! - اونجا - کرمانشاه - مارکوپولو! :دی :|
    37
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    سلام
    من دانشگاه شمال امل قبول شدم.اگر گروه گیر آوردی دست مارو هم بگیر
    همش تردید دارم دوچرخمو با خودم بیارم یا نه اگر دانشگاه ساری بودم که حتمی میاوردمش دیگه
    562
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    52 Thread(s)
    یه گروه پیدا کردم.
    ۱۸ام یه برنامه سبک دارن.۹۰ % باهاشون میرم تا آشنا بشم
    آزاد باش
    be free

و با آزادگی
    and fly

پرواز کن
    with freedom
    اینجا! - اونجا - کرمانشاه - مارکوپولو! :دی :|
    37
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    دست گلت مرسی
    پ خصوصی با هم هماهنگ می کنیم پس
    562
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    52 Thread(s)
    با یه هفته تاخیر در اطلاع رسانی این برنامه‌رو رفتم.جای دوستان خالی‌.هوا و مکان و اعضای شرکت کنند همه خوب بودن.
    خوبی‌ این گروه‌ها اینه که میتونی‌ افراد رو گلچین کنی‌ و برای هدفهای آینده با اونا همرکاب بشی‌، در واقع هدف منم از تشکیل گروه همینه.
    آزاد باش
    be free

و با آزادگی
    and fly

پرواز کن
    with freedom
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 16 , از مجموع 16