ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

User Tag List

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 , از مجموع 12

موضوع: روغن زنجیر

68
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    17 Thread(s)

روغن زنجیر

سلام من یه نوادا3 دارم امروز رو زنجیر دست زدم یه کم خشک بود چه روغنی برای روغن کاری استفاده کنم
    • # ADS
      Circuit advertisement
      banner

1,024
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    144 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad-xc نمایش پست ها
    سلام من یه نوادا3 دارم امروز رو زنجیر دست زدم یه کم خشک بود چه روغنی برای روغن کاری استفاده کنم
    سلام.شما میتونین از روغن هیدرولیک(روغن 10) یا روغن چرخ خیاطی استفاده کنین.برای ریختن روغن از سرنگ استفاده کن و سوزن سرش رو هم بزار برای هر پین(لولا)1 قطره روغن کافیه زیاد بزنی خاک و آشغال جذب میکنه.آخر سر هم با پارچه روی زنجیر بکش تا روغن اضافه پاک بشه.من خودم هم از روغن 10 استفاده کردم هم خیاطی از روغن خیاطی بیشتر راضیم.
    453
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    43 Thread(s)
    تو قسمت مکانیک بحث شده بود قدیما
    ویرایش توسط mohsenavr : 2014/04/18 در ساعت 14:50
    984
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    81 Thread(s)
    [Only registered and activated users can see links. ]
    عقاب برای به اوج رسیدن در انتظار تند باد می نشیند
    136
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    سلام

من 40-10 یا 50-5 (روغن موتور ماشین ) میزتم خوب جواب میده .
    34
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    سلام دوستان. نظرتون در مورد روغن شفافی که برای تردمیل استفاده میشه چیه؟ من شنیدم آنتی استاتیکه و گرد و خاک رو به خودش جذب نمیکنه.
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    روغن تردميل براي قطعات پلاستيكي مناسبه، من فكر ميكنم روغن موتور ماشين مناسب باشه، قيمتش مناسبه و هرجايي هم پيدا ميشه.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    361
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    با عرض سلام و احترام
    يه جايي تو بايك بيست خوندم يه عزيزي گفته بود براي اطلاع ازينكه زنجير روغن ميخواد يا نه كافيه به زنجيرت نگاه كني
    والا من هرچي بهش نگاه ميكنم اونم منو نگاه ميكنه (خدايي يادم نيست كي گفته بودا الان نياي ريپلاي كني مارو بشوري . ما انقدر حرفه اي نيستيم با نگاه تشخيص (آيا ميدانستيد ما شمالي ها به كشتي و قايق ميگيم تشخيص ؟ چون تهش هميشه خيسه ) بديم . من بهش دست كه ميزنم يكم دستم از روغن سياه ميشه . فقط يكم
    تاحالا 1.300 كيلومتر باهاش رفتم و تاحالا روغن كاريش نكردم
    حالا سوالم اينه كه آيا روغن موتور ماشين ( همين بهران ها ) با سرنگ رو هر لولا يه قطره بريزم اوكيه ؟
    كسي تاحالا استفاده كرده ؟ روان بودنش . جذب گرد و خاكش ؟
    و اينكه آيا براي روغن كاري الزامي هست زنجير رو در بياريم و كلا بشوريم ؟
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید محرابی نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام
    يه جايي تو بايك بيست خوندم يه عزيزي گفته بود براي اطلاع ازينكه زنجير روغن ميخواد يا نه كافيه به زنجيرت نگاه كني
    والا من هرچي بهش نگاه ميكنم اونم منو نگاه ميكنه (خدايي يادم نيست كي گفته بودا الان نياي ريپلاي كني مارو بشوري . ما انقدر حرفه اي نيستيم با نگاه تشخيص (آيا ميدانستيد ما شمالي ها به كشتي و قايق ميگيم تشخيص ؟ چون تهش هميشه خيسه ) بديم . من بهش دست كه ميزنم يكم دستم از روغن سياه ميشه . فقط يكم
    حالا سوالم اينه كه آيا روغن موتور ماشين ( همين بهران ها ) با سرنگ رو هر لولا يه قطره بريزم اوكيه ؟
    سلام
    روغن زدن خالی کافی نیست شما اگه ترمزت دیسکیه یه کیسه ی نون لواش(با بقیه چیزا هم میشه) میپیچی دور دیسک بعد تینر روغنی یا گازوییل یا نفت رو با قلمو مسواک یا زنجیرشور و برس میمالی به زنجیر و خودرو و طبق بعد با آب پرفشار زنجیرو از حلال پاک میکنی. اگه لازم بود چند بار اینکار رو بکن تا وقتی دست میزنی بهش دستت خیلی خیلی کم سیاه بشه بعدش با یه کهنه زنجیر و خشک میکنی و میزاری خشک بشه بسته به آب و هوا فرق میکنه بعدش هم روغن رو با هر وسیله ای که دوست داشتی بزن به زنجیر به خودرو و طبق نزنیا بعد روی همه دنده‌ها چند دور میچرخونی تا روغنش تموم شه دوباره میزنی. آخرش هم یه کهنه ی بدون پرز میگیری رو زنجیر و میچرخونی تا روغن اضافه اش بره دفعه اول شاید نیم ساعت وقت ببره ولی بقیه دفعه ها سریعتر انجام میشه
    1,397
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید محرابی نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام
    سلام برادر سعید

اینجا پیش تر عرض کرده بودیم روغن مناسب برای زنجیر چی هست.....
    البته این روغن که 100ml هست الان هر میلی اش برابر با 1100 تومان یا به عبارتی 11000 ریال هست که با حذف چهار صفر به 1.1 تومان تبدیل میشه

که روغن گرونی محسوب میشه.....
    اگر با هزینه مشکلی ندارید که بسیار عالو......
    یک قوطی برای 2 سال جوابگو هست بنظر من.....چه بسا اگر در شهر و اماکن تمیز دوچرخه سواری بشه خیلی بیشتر.....

ولی....
    اگر با هزینه اش مشکل دارید....دوستان روغن چرخ خیاطی میزنن که به نظر من چسبندگی کافی رو نداره......و پاشش بالایی داره.....
    حتی مورد داشتیم روغن نداشت کسی روغن سرخ کردنی زد و موقتا کارش راه افتاد

میتونید از روغن موتور ماشین هم استفاده کنید.....زنجیر رو به شدت بی صدا میکنه.....اما عیبی که داره جذب خاک وحشتناکی داره که بزرگان ما معتقدند این ذرات معلق و خاک می تونن در خوردگی مثمر ثمر واقع بشن......

فلذا اگر تصمیم گرفتید روغن موتور استفاده کنید ، از نوع 20-50 wt بهره بجویید و اینکه بیشتر از یک نصف درب یک بطری نوشابه استفاده نکنید.....
    دو سر انگشت رو روغنی کنید و به سطوح بالا و پایین بکشید.....
    مطمئن باشید همین مقدار کافی هست برای کل زنجیر....

بعد از روغن کاری حدود 1 ساعت زیرش چیزی بگذارید که نشتی ها احیانا فرش و پارکت رو کثیف نکنه و با یه دستمال پارچه(کاغذی نمیگم چون برای تولیدش درخت قطع میشه) خیلی ملایم اضافی روغن رو پاک بفرمایید.....

و برید دور تون رو بزنید.....
    توجه بفرمایید که این روغن رو باید بعد از چند تمرین شهری یا بعد از اولین تمرین کوهستانی/آف رودی با یه دستمال اغشته به تینر روغنی ، دوباره خیلی ملایم اضافاتش رو پاک کنید......

زمان روغن کاری هم صدای زنجیر مشخص میکنه یا اینکه چه مقدار کثیف شده و کدر شده
    ویرایش توسط Sir Pendar : 2019/08/08 در ساعت 07:40
    In Bikes We trust

tlgrm@Sir_MHM
    361
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sir Pendar نمایش پست ها
    سلام برادر سعید

اینجا پیش تر عرض کرده بودیم روغن مناسب برای زنجیر چی هست.....
    البته این روغن که 100ml هست الان هر میلی اش برابر با 1100 تومان یا به عبارتی 11000 ریال هست که با حذف چهار صفر به 1.1 تومان تبدیل میشه

که روغن گرونی محسوب میشه.....
    اگر با هزینه مشکلی ندارید که بسیار عالو......
    یک قوطی برای 2 سال جوابگو هست بنظر من.....چه بسا اگر در شهر و اماکن تمیز دوچرخه سواری بشه خیلی بیشتر.....

ولی....
    اگر با هزینه اش مشکل دارید....دوستان روغن چرخ خیاطی میزنن که به نظر من چسبندگی کافی رو نداره......و پاشش بالایی داره.....
    حتی مورد داشتیم روغن نداشت کسی روغن سرخ کردنی زد و موقتا کارش راه افتاد

میتونید از روغن موتور ماشین هم استفاده کنید.....زنجیر رو به شدت بی صدا میکنه.....اما عیبی که داره جذب خاک وحشتناکی داره که بزرگان ما معتقدند این ذرات معلق و خاک می تونن در خوردگی مثمر ثمر واقع بشن......

فلذا اگر تصمیم گرفتید روغن موتور استفاده کنید ، از نوع 20-50 wt بهره بجویید و اینکه بیشتر از یک نصف درب یک بطری نوشابه استفاده نکنید.....
    دو سر انگشت رو روغنی کنید و به سطوح بالا و پایین بکشید.....
    مطمئن باشید همین مقدار کافی هست برای کل زنجیر....

بعد از روغن کاری حدود 1 ساعت زیرش چیزی بگذارید که نشتی ها احیانا فرش و پارکت رو کثیف نکنه و با یه دستمال پارچه(کاغذی نمیگم چون برای تولیدش درخت قطع میشه) خیلی ملایم اضافی روغن رو پاک بفرمایید.....

و برید دور تون رو بزنید.....
    توجه بفرمایید که این روغن رو باید بعد از چند تمرین شهری یا بعد از اولین تمرین کوهستانی/آف رودی با یه دستمال اغشته به تینر روغنی ، دوباره خیلی ملایم اضافاتش رو پاک کنید......

زمان روغن کاری هم صدای زنجیر مشخص میکنه یا اینکه چه مقدار کثیف شده و کدر شده
    سپاس فراوان از شما آقای پندار گرامی

نقل قول نوشته اصلی توسط PouryaA نمایش پست ها
    سلام
    روغن زدن خالی کافی نیست شما اگه ترمزت دیسکیه یه کیسه ی نون لواش(با بقیه چیزا هم میشه) میپیچی دور دیسک بعد تینر روغنی یا گازوییل یا نفت رو با قلمو مسواک یا زنجیرشور و برس میمالی به زنجیر و خودرو و طبق بعد با آب پرفشار زنجیرو از حلال پاک میکنی. اگه لازم بود چند بار اینکار رو بکن تا وقتی دست میزنی بهش دستت خیلی خیلی کم سیاه بشه بعدش با یه کهنه زنجیر و خشک میکنی و میزاری خشک بشه بسته به آب و هوا فرق میکنه بعدش هم روغن رو با هر وسیله ای که دوست داشتی بزن به زنجیر به خودرو و طبق نزنیا بعد روی همه دنده‌ها چند دور میچرخونی تا روغنش تموم شه دوباره میزنی. آخرش هم یه کهنه ی بدون پرز میگیری رو زنجیر و میچرخونی تا روغن اضافه اش بره دفعه اول شاید نیم ساعت وقت ببره ولی بقیه دفعه ها سریعتر انجام میشه
    ممنون آقا پوریا . لطف کردید.
    214
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    با سلام به دوستان

من نمی دونم چرا عموماً سعی می شه فرآیند روغنکاری این قدر پیچیده، دارای مراتب و شامل آداب و تشریفات خاص معرفی بشه. در حالی که برای آدم معمولی درک این که لینک های زنجیر (به اصطلاح) هر کدوم در ناحیۀ دو سر که پیم داره، متحرک هست و اون جا اصطکاک شکل می گیره و از طرفی، بین زنجیر با دندونه های طبق و خودرو هم یه اصطکاک بیرونی ایجاد می شه، پس این دو نقطه روغن می خواد، کار سختی نیست.

من خودم دوچرخه رو بردم سرویس، می بینم از همین روغنای چرخ ورداشته می زنه. از اینا که ظرف استوانه ای پلاستیکی با یه در قطر چکان مانند دارن. بعد گرفته همین جور داره می ریزه و پدالو می چرخونه. شما فکر کنین که زنجیر لا به لای اجزائش همه خالیه نیازی به این همه روغن نیست. از طرفی نوک روغندون یه سوراخ ریز داره که می تونی باهاش مقدار خروجی رو کنترل کنی. ولی روغنها رو حروم می کنن، که شما فکر کنی چه احترامی داره می ذاره و چه دست و دل بازانه داره زنجیرمو روغن تپون می کنه. بعدش می بینی پارچه رو ورداشته و اضافه ها شو جمع می کنه. و تا یه هفته هم شما باید روغن از پاچۀ شلوارت و بدنه دوچرخه هی جمع کنی. خب چرا آخه. این طرز روغن زدنِ اسراف کارانه دقیقاً نتیجۀ عکس می ده و زنجیر از نو گرد و غبار و دوده و کثافت به خودش جذب می کنه و باید زود به زود همین مراحل رو روش اجرا کنی و خودتو سر کار بذاری که اول اشباع بعدش تخلیه.

توی شستن زنجیر هم گاهی زیاده روی می شه به اعتقادم. چه نیازی هست بخشی رو که این قدر درگیر هست با آلودگی مستقیماً، هر بار ببریم با بنزین و تینر و این چیزا شست و شو بدیم که بخواد مثل روز اولش بشه با صفر درصد چربی. این تمیزی، هنوز به محل تمرینت نرسیدی زائل شده رفته پی کارش. یعنی اون تمیزی مثل الکل می پره می ره. مثل بدن خود آدم که تو حموم با صابون و لیف و کیسه و سفیدآب و اینا می شوری، اما همون زیر دوش پوستت داره چربی ترشح می کنه و تا می آی بیرون انواع اجرام معلق در هوا جذبت می شن. نمی گم تمیز نکنیم، ولی افراطی نه. و با آگاهی به این که توهم این که حالت صفر درصد آلودگی، یه حالت نسبتاً یا تماماً پایداره کاملاً غلطه.

پس راه چاره مصرف هر چه کمتر روغنه ... یعنی در حد مولکولی ... یا تهیۀ روغن مناسب دوچرخه ... و بعدش با چرخوندن پدال اجازه بدی که زنجیر و چرخ دنده های خودرو و شانژمان و طبق به داد و ستد روغن بپردازن. این روش روی زیادی جرم نگرفتن این اجزایی که نام بردم تأثیر بسزایی داره. بعدشم دیگه چشمی یا با اندازه گیری میزان روانی این اجزا می شه فهمید روغن کاری کی لازمه.

من خودم یه قوطی اسپری روغن زنجیر گرفتم و هر وقت لازم شه اول با یه دستمال پارچه ای یا اگه نبود حتی با دستمال کاغذی حوله ای ضخیم، روی زنجیر می کشم اول، بعد مقدار کمی اسپری در حد یه پیس به قول معروف، این جا و اون جا می زنم و زنجیرو می چرخونم. همین.

البته اینایی که گفتم متناسب با سبک دوچرخه سواری توی شهر و روی آسفالت هست.
    ویرایش توسط Black : 2019/08/10 در ساعت 21:53
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 , از مجموع 12