ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

User Tag List

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 30 , از مجموع 63
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb حداکثر میزان ناصافی جاده که برای دوشاخ بدون تعلیق قابل تحمل است

سلام

این اولین پست من هست و تازه اکانت ساختم لذا ببخشید اگه قانونی رو رعایت نکردم.

من چندسالی هست سفر میکنم، معمولا هیچهایک و کوله گردی، بهترین خاطرات زندگیم هم برای همین سفرهاست، تو قشم چندتا دوچرخه سوار ژاپنی دیدم که داشتن دور دنیارو میگشتن، اونجا بود که فهمیدم تا حالا از چه هیجان و موهبتی غافل بودم! مسافرت با دوچرخه! این بود که تصمیم گرفتم یه دوچرخه بگیرم و برم برای تجربه ی لذتی تازه، اول چندتا سفر کوچیک داخلی برای تمرین، بعد هم انشاءالله آسیای جنوب شرقی و آفریقا.

فقط یه مشکلی هست، یک ماهی هست که دارم سرچ میکنم و با اجزای دوچرخه آشنا میشم، سرگیجه گرفتم، نمیدونم چی بخرم، یه عالمه سوال دارم، لذا تصمیم گرفتم دونه دونه شروع کنم به پرسیدن، هر بار که سوالی پیش اومد برام تاپیک بزنم، لذا این اول ماجراست و قراره هر روز مزاحمتون بشم

یه مطلب همین جا خونم که دوشاخ خشک بهتره برا سفر یا تعلیق، آخرش به این نتیجه رسیدم چون سفرهام قراره طولانی باشه باید ریسک خرابی دوچرخه رو کاهش بدم و تا حد امکان قطعات پیچیده که ممکنه خراب بشه رو حذف کنم، علاوه بر اون بحث سرویس تعلیق و قیمت بالاتر هم هست، پس تصمیم دوشاخ خشک شد. مسیرهایی که میرم ۹۵درصد جاده هست و یه دوچرخه توریستی با دوشاخ خشک کافیه، ولی مشکل اون ۵ درصده، برخی جاهای دیدنی کمی از مسیر خاکی هست، یا مسیرهای پاکوب شده و مال رو، اونجا ها چی؟ میخوام بدونم با دوشاخ خشک تا چه حد میتونم این مسیرهارو برم؟

به بیان بهتر، برای یه دوچرخه تورسیتی خوب با دوشاخ خشک (مثلا جاینت تافرود) که شعاع چرخش بالاست (29) و لاستیک های پهن داره، حداکثر میزان ناصافی مسیر که میتونه تحمل کنه و آسیب نبینه چقدر هست؟ برای مثال:

۱. جاده خاکی صاف
    ۲. جاده خاکی سنگ لاخ (با سنگ درشت و چاله چوله)
    ۳. مالرو و پاکوب شده روی تپه ها
    ۴. پاکوب شده جنگلی (سنگ، شیبهای یهویی، ریشه درخت ها)

ممنون میشم بگید تا چه حد میتونم با چنین دوچرخه ایی خارج از آسفالت برم.
    اگر هم تجربه ی مشابه دارید بفرمائید تا تصویر کاملی از شرایط قبل از خرید دوچرخه داشته باشم، مثلا بفرمائید با فلان مدل دوچرخه تو بهمان مسیر چقدر راحت رد شدید یا نشدید.

ممنون از راهنمایی هاتون دوستان دوچرخه سوارم
    433
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    سلام
    اولا خوش اومدید
    دوما بازم خوش‌آمدید
    بیشتر فشاری که دوشاخ خشک وارد میکنه به بدنتونه نه خود دوچرخه،دوچرخه های سایکل توریست اونقدر مقاومت دارن که تحمل فشار های ابنچنینی رو کنن
    واسه راحتی دست خودتونم برمیگرده به هنرتون که دستتون رو شبیه فنر کنید و تو چاله ها تنظبم کنید خودتون
    با توجه به مسیری که دارید بدون تعلیق بهتره
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasool75 نمایش پست ها
    سلام
    اولا خوش اومدید
    دوما بازم خوش‌آمدید
    بیشتر فشاری که دوشاخ خشک وارد میکنه به بدنتونه نه خود دوچرخه،دوچرخه های سایکل توریست اونقدر مقاومت دارن که تحمل فشار های ابنچنینی رو کنن
    واسه راحتی دست خودتونم برمیگرده به هنرتون که دستتون رو شبیه فنر کنید و تو چاله ها تنظبم کنید خودتون
    با توجه به مسیری که دارید بدون تعلیق بهتره
    ممنونم از راهنماییتون دوست خوبم

خودم پوست کلفتم چیزیم نمیشه موقع چاله چوله از روی زین پامیشم تا زانوهام مثل کمک فنر عمل کنه و آرنج هامم خم میکنم، فشاری به بدنم نیاد.

فعلا بین جاینت تافرود و جاینت اسکیپ تردید دارم، تافرود وحشیتره و اسکیپ ارزونتر. اما بگیرم عکسش رو میزارم.

باز هم ممنون
    433
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kamranmoslehi نمایش پست ها

خودم پوست کلفتم چیزیم نمیشه موقع چاله چوله از روی زین پامیشم تا زانوهام مثل کمک فنر عمل کنه و آرنج هامم خم میکنم، فشاری به بدنم نیاد.

فعلا بین جاینت تافرود و جاینت اسکیپ تردید دارم، تافرود وحشیتره و اسکیپ ارزونتر. اما بگیرم عکسش رو میزارم.

باز هم ممنون
    تافرود که قطعا بهتره،ولی خب یه لیست بلند بالا هم وسیله نیاز داری،به فکر هزینه اونا هم باش
    اقا صابر مارو دریاب،منصفترین فروشنده و صدالبته متخصص این کاره و از خودشون بهتر سر در میاره از ریز دوچرخه هاشون

باز هم ممنون
    تافرود که قطعا بهتره،ولی خب یه لیست بلند بالا هم وسیله نیاز داری،به فکر هزینه اونا هم باش
    اقا صابر مارو دریاب،منصفترین فروشنده و صدالبته متخصص این کاره و از خودشون بهتر سر در میاره از ریز دوچرخه هاشون

- - - - - - - - - -

09123367053
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    تو این انجمن خیلی اسم آقا صابر رو شنیدم، وقتی یه نفر در یه کاری انقدر مورد تایید همه باشند یعنی هم تخصص دارند هم انصاف.

حتما از طریق این شماره که گذاشتید باشون تماس میگیرم.

ممنونم ازتون
    1,397
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    تو این انجمن خیلی اسم آقا صابر رو شنیدم، وقتی یه نفر در یه کاری انقدر مورد تایید همه باشند یعنی هم تخصص دارند هم انصاف.

ممنونم ازتون
    سلام دوست گرامی

من باب سوالاتی که مطرح کردید ، والا نه بنده و نه احدالناس دیگه ای نمیتونه بدون داشتن همچین دستگاهی و به انضمام یه بودجه زیاد برای خرید تنه دوچرخه

بگه حداکثر آستانه بار و تنشی که یه قطعه میتونه تحمل کنه چه مقدار هست و توی فلان مسیر
    با شیب فلان درصد و سرعت V و مقدار بار K میتونه بدون مشکل به راهش ادامه بده......

خلاصه این رو عرض کردیم خدمتتون ، اگر دو خطی نوشتیم در این مورد ، صرفاٌ بر اساس تجربه است ....

سایکل توریست ها به چند مدل مختلف بار و وسایلشون رو روی دوچرخه تقسیم می کنن ؛

یه سری هستن مثل این تصویر که کل چیزی که حمل می کنن چند دست لباس ، کیسه خواب ، چادر و کلن لوازمی با کاربرد چندگانه استفاده می کنن.....
    و به همین دلیل مقدار باری که قراره ببندن روی چرخ بی زبان ، حداکثر 10 تا 12 کیلو میشه.....
    یعنی بک ترکبند عقب کفاف نیازشون رو میده....

مثل خود من که میانگین باری که میبرم 7 8 کیلو هست....
    این عزیزان چون چرخ رو سبک بال کردن ، مانور بیشتری میتونن بِدَن و مسیر های مُختُلُف هم میتونن برن....

از آسفالت میرن داخل جنگل ، از جنگل به قلوه سنگ ، از قلوه سنگ کنار دریا و کوه و دشت.....
    فلذا توی همچین دوچرخه هایی از دوشاخ با قابلیت بازی کردن استفاده میشه......

مثل چرخ های سری Roam جاینت یا هر دوچرخه دیگه ای با دوشاخ متحرک.....

سری دوم ، افرادی هستن که تا گردن خودشون رو در وسایل دفن می کنن و 3.141592 ضرب در 10 به توان 47 گرم میخوان با خودشون حمل کنن.....
    یعنی اگر خورجین این بزرگواران رو چک کنین ، توش یه دست کت و شلوار دامادی با پیراهن سفید هم داخلش پیدا میشه....
    برای احتمالاتی که میدن به وقت شاید در همایشی توی کشور بنین از این ها دعوت به عمل بیاد و حضور بهم برسانند و اینان بدون لباس مناسب باشند....

یا شایدم بگن یوقت در این سفر یک دل نه ، صد دل ، دل در گروی کسی بستیم و خواستیم مسیر رو با ایشون ادامه بدیم
    حداقل رخت و لباس ازدواج مهیا باشه

ولی در مابقی خورجین این دوستان هرچقدر شما بگردید ، اقا دریغ از دو تا ابزار برای تعمیرات اضطراری که سفر رو نیمه تمام نذاره.....
    علت رو جویا بشید میگن بارمون سنگین میشه این ابزار چند کاره رو برداریم.................................... ...

دسته سوم هم افرادی هستن که حساب شده سفر میکنن و به جای سنگین کردن سر دوچرخه و انداختن بار روی قسمت محرکه دوچرخه ،
    بارشون رو با تریلر یا یدک کش حمل میکنن

بار این دوستان هم مثل دسته اول به اندازه هست و در حد کاپیتان مارول تخیلی نیست.....

در دسته دوم و گروه سوم ، هم از دوشاخ های صُلب استفاده میکنن......

در دسته دوم ، اگر نوشته قبل رو مطالعه کرده باشید ، یحتمل دیدید که گفتیم راکبی که 20 25 کیلو بندازه روی محور جلو ، اون هم در حالی که دوشاخ ایشان بتونه بازی کنه ، خُب خودش رو تا حدودی مسخره کرده.....
    چون دوشاخ به شدت نرم میشه (در نوع فنری) و اگر هم دوشاخ بادی باشه ، هر چند که میشه با اضافه کردن باد به کمپرسور باد مشکل رو حل کرد

ولی نکته اینجاست کسی که این مقدار بار حمل میکنه
    اصلن خارج مسیر اسفالت حرکت نمیکنه و اگر هم حرکت کنه ، عمراً بتونه با سرعت حرکت کنه
    پس به دوشاخ نیازی نداره و 1 کیلو دویست سیصد گرم جلو هستن تا بتونن داخل خورجین چند تا پیژامه اضافه قرار بدن

حالا این مقدمات رو که عرض کردیم و یه پیش زمینه ای از میزان بار و نوع حمل بار ارائه کردیم ، از این جهت بود که بگیم ؛

تاف رود ، Any road ، roam ، اصلن رینکون دیسک جاینت جملگی میتونن تمام مسیر هایی که شما در پرسش های چهارگانه مطرح کردید رو برن.....سالم هم خواهند ماند......

ولی برای مصرف سایکل توریستی ، اون هم با حمل بار به دسته 2 و گروه سوم ، فقط شما میتونید مسیر اسفالت و کفی / خاکی صاف و با ارفاغ شدید مالرو تپه ای برید......

رُک بگم ، اگر روی مسیر های جنگلی ، پر شیب ، با سنگ درشت ، ریشه درخت و.... رو دارید ، باید در انتخاب دوچرخه ، تجدید نظر کنید....

حالا شما ممکنه دو روز اول در این مسیر ها چیزیتون نشه ، ولی از روز سوم ، وقتی آه از نهاد اعضا و جوارح بلند شد ، سفری رو که با کلی هزینه و برنامه ریزی میخواستید انجام بدید ، مجبورید با کوله باری از تجربه و افسوس ناتمام بگذارید.......

بجز این ، در مسیر های جنگلی و پر از دست انداز مثل کوه یا پرشیب و....
    اگر خودتون هم سالم بمونید با ترمز های لقمه ای دوچرخه توریستی ، هر تیکه از وسایلتون به سبک داستان هانسل و گرتل ، در طول مسیر میریزن تا راه برگشت به خونه رو گم نکنید....شاید هم اینقدر با هم همزده بشن که قطعات جدیدی داخل خورجین پدید بیاد.....

علی ای حال ؛
    بنظرم یه بررسی مجدد داشته باشید ، اگر نیت سایکل توریستی هست (بارکشی زیاد و حرکت در مسیر های هموار) ، همین مدلی هایی که خودتون پیدا کردید مناسب هست ،
    ولی
    ولی اگر دنبال حرکت در مسیر های دیگه هستید یا به دنبال گزینه دیگه ای باشید ، یا اینکه یک دوشاخ اضافی هم تهیه کنید برای این قِسم مسیر ها.....

که لازمه بگیم تاف رود با دوشاخ متحرک هم در صابر سنتر قبلا عرضه شده ........
    و اگر هم دنبال همچین گزینه ای بودید ، از تلگرام با آقا صابر در تماس باشید جهت راهنمایی بیشتر.......
    ویرایش توسط Sir Pendar : 2019/08/04 در ساعت 12:20
    In Bikes We trust

tlgrm@Sir_MHM
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    خیلی ممنونم دوست عزیز بابت پاسخ کاملتون، خیلی عالی بود، با کلی عکس، واقعا زحمت کشیدید و لطف کردید.

خب مشکل از من بود که اطلاعات کمی دادم، باید دقیق میگفتم چی کار می خوام بکنم.

وزن کل بارم ۱۰ الی ۱۳ کیلو هست بسته به مسیر و مدت سفر.
    مسیرم هم بیش از ۹۵ درصد جاده صاف، اگر وارد جاده خاکی شم از اجبار هست و برای تفریح یا هیجانش نمیرم سمت جاده ی ناصاف،
    مثلا دریاچه چورت در مازندران، خب تا روستای چورت که آسفالت هست، فقط اون ۱۰ کیلومتر آخر آفرود و خاکی هست، که دیگه مجبورم برم، در کل میخام بگم فقط بعضی جاها که مجبور شم وارد خاکی میشم.

بارم هم تقریبا همشو میزارم ترکبند عقب و به دسته فرمون جلو فقط یه کیسه خاب میبندم که حجمش زیاده ولی وزنش کمه، ۹۰۰ گرم. (خوبه دیگه؟)

خب حالا با این تفاسیر، با یه دوچرخه حالا نه در حد تافرود، در حد جاینت اسکیپ که دوشاخ صلب داره، کفایت میکنه دیگه؟
    به قول خودتون به اندازه کافی سبک بال هست که بتونه همون قسمت کوچیک آخر مسیرو بره؟

ممنونم از راهنماییتون؟
    2,061
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    159 Thread(s)

ممنونم ازتون
    ما رو یاد آقا صابر عزیز انداختی واقعا جاش خالیه
    و چقدر دلتنگشم

سر مزاحمت های بیخودی بعضی از بچه ها اینجا روترک کرد

893
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    24 Thread(s)
    MSM
    حداکثر میزان ناصافی جاده که برای دوشاخ بدون تعلیق قابل تحمل است
    نقل قول نوشته اصلی توسط auas نمایش پست ها
    و چقدر دلتنگشم

سلام به همه دوستان بایک بیستی

هر چند مدتهاست دیگه حسی برای نوشتن نیست ...
    و هر از چندگاهی از روی عشق و علاقه به دوچرخه و بایک بیست و خاطرات خوب گذشته ، فقط مطالب رو مرور میکنم ،
    این مطلب باعث شد که بیام و مطلبی خدمتتون عرض کنم .
    دوستان خوبه به رسم رفاقت ، و مهم تر از آن ، به حکم انسان بودن ،
    وقتی روزی شخصی در حق ما خوبی کرده ، و از کمک ها و راهنمایی هاش بهره بردیم ،
    و یه جورایی باهاش روزگار گذروندیم ...
    و ادعای رفاقت میکردیم ،
    یادمون نره
    در گذر زمان حتی سالها بعد ، یادمون باشه که فارغ از هر اتفاق و هر بحث و هر گذشته ای که گذشته ،
    ما انسانیم و مردم آزاری و ایجاد مزاحمت شایسته نیست .

تا اونجایی که من خبر دارم مزاحمت ها و رفتار های بچه گانه و بدور از معرفت این عده هنوز ادامه داره .
    از شمال و جنوب تا شرق و غرب ... بچه های مناطق مختلف ایران از راهنمایی ها و کمک ها و آموزش های آقا صابر بهره بردند ،
    ولی متاسفانه شخصی از استان فارس ، که از قدیمی های بایک بیست هم هست ،
    بتازگی روی شماره شخصی - خانوادگی آقا صابر مزاحمت ایجاد میکنه ،
    شماره ای که جز عده ای معدود از دوستان و آشنایان کسی نمیدونسته و مشخصه در لباس دوست شماره خصوصی را در اختیار دیگران گذاشته
    که البته این مزاحمت ها و شماره ها از لحاظ قانونی قابل پیگرد هست و تبعات خودش رو داره .
    این بنده خدا
    آقا صابر
    شش سال واقعآ در این سایت زحمت کشید و انبوه مطالب و مقالاتی که ازش بجا مونده فقط بخش کوچکی از خاطراتی است که ما با او در بایک بیست داشتیم ، و مدیونشیم .
    در آخرین صحبتی که با او داشتم عنوان کرد که حتی رمز عبورش را تغییر دادند و قادر به کپی کردن مطالبش هم نیست .
    متاسفانه همین فضا و رفتار های نسنجیده باعث دوری و دلسردی و ترک بایک بیست توسط او و دیگران دوستان شد .

خلاصه سرتون رو درد نیارم

هر عمل از خیر و شر، کز آدمی سر می زند
    آن عمل مزدش به زودی، پشت در در میزند
    11,370
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    238 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط MSM نمایش پست ها
    شش سال واقعآ در این سایت زحمت کشید و انبوه مطالب و مقالاتی که ازش بجا مونده فقط بخش کوچکی از خاطراتی است که ما با او در بایک بیست داشتیم ، و مدیونشیم .
    در آخرین صحبتی که با او داشتم عنوان کرد که حتی رمز عبورش را تغییر دادند و قادر به کپی کردن مطالبش هم نیست .
    متاسفانه همین فضا و رفتار های نسنجیده باعث دوری و دلسردی و ترک بایک بیست توسط او و دیگران دوستان شد .
    خلاصه سرتون رو درد نیارم
    سلام
    کپی کردن مطالب مگه نیازی به پسورد داره
    برن تو تاپیک مربوطه و کپی کنن
    اگرم اکانتشون مشکلی داره من و آقا مسعود هر دو در دسترس ایشون هستیم
    همین دو هفته پیش فکر کنم قرار بود شام دوتایی بریم بیرون
    تعجب می کنم شما اینطوری می فرمایید
    البته سابقا یک سری اتفاقات افتاد که صلاح دونستیم دسترسی های بعضی از گروه های کاربری رو کم کنیم فقط به خاطر حفظ آرشیو بایک بیست

9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

آقا صابر

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid_FRD نمایش پست ها
    سلام
    البته سابقا یک سری اتفاقات افتاد که صلاح دونستیم دسترسی های بعضی از گروه های کاربری رو کم کنیم فقط به خاطر حفظ آرشیو بایک بیست
    حالا کسی که اینهمه زحمت کشیده ومقاله نوشتند وماها خوندیم واستفاده کردیم لیاقت اینرو داره که بهش احترام گذاشته بشه وازش تشکر بشه نه اینکه مزاحمش بشن و ورودش رو به سایت با مشکل روبرو کنن ودر جواب چیز منطقی نداشته باشن بگن.
    برای حفظ آرشیو
    482
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    72 Thread(s)
    سلام
    ۵ _۶سالی هست که با این سایت آشنا شدم.محیط دوستانه ای بود و مطالب عالی.اون زمان که نه تلگرامی بود و نه فضای مجازی هر روز به عشق مطالب سایت و خصوصا قسمت فنیش که عهده دارش صابر عزیز بود سایتو مرور میکردیم باور کنید حتی پینک بایک هم بخش فنی و پرسش و پاسخش اینقدر کامل و دقیق نبود.اینکه یک نفر با همه مشغله بیاد وقت بذاره برای غنای سایت و با اون ادبیات خاص که لذت خوندنو بیش از پیش میکرد.حاج صابر اینقدر از برخی انسان نماها دلگیر شده که هر چقدر قدیمیهای سایت هم تلاش کردن برگرده نشد.برای چی؟ برای اینکه حرمت داری نکردیم.برین بگردین اطلاعات فنی که صابر در اختیار میذاشت تو کدوم سایت،گروه و....الان میشه پیدا کرد.کاری نمیشه کرد و تنها میشه این بیت را گفت
    آنانکه خاک را به نظر کیمیا کنند
    آیا بُود که گوشه چشم به ما کنند
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    اگر بخواهیم منصف باشیم چیزی که به بایک ۲۰ وزن و ارزش می‌دهد مشاوره‌های فنی‌ موجود در بایگانی است که معمولا یک طرف آن گفتگوها جناب صابر بوده‌اند. در هیچ سایت فارسی‌زبان دیگری (به جز سایت شخصی جناب صابر) چنین مطالب دقیق و راهنمایی‌های موشکافانه‌ای راجع به جزء جزء چرخ پیدا نمی‌شود. اکثر ما از صفحه‌ی اول نتایج گوگل وارد بایک ۲۰ شدیم ولی چیزی که ما را اینجا نگه داشت محتوای یگانه‌ای است که بالاتر عرض کردم. به نظرم ایشان حق بزرگی به گردن این سایت و کاربرانش دارند. ارادتمند همگی
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    خیلی ممنونم دوست عزیز بابت پاسخ کاملتون، خیلی عالی بود، با کلی عکس، واقعا زحمت کشیدید و لطف کردید.

خب مشکل از من بود که اطلاعات کمی دادم، باید دقیق میگفتم چی کار می خوام بکنم.

وزن کل بارم ۱۰ الی ۱۳ کیلو هست بسته به مسیر و مدت سفر.
    مسیرم هم بیش از ۹۵ درصد جاده صاف، اگر وارد جاده خاکی شم از اجبار هست و برای تفریح یا هیجانش نمیرم سمت جاده ی ناصاف،
    مثلا دریاچه چورت در مازندران، خب تا روستای چورت که آسفالت هست، فقط اون ۱۰ کیلومتر آخر آفرود و خاکی هست، که دیگه مجبورم برم، در کل میخام بگم فقط بعضی جاها که مجبور شم وارد خاکی میشم.

بارم هم تقریبا همشو میزارم ترکبند عقب و به دسته فرمون جلو فقط یه کیسه خاب میبندم که حجمش زیاده ولی وزنش کمه، ۹۰۰ گرم. (خوبه دیگه؟)

خب حالا با این تفاسیر، با یه دوچرخه حالا نه در حد تافرود، در حد جاینت اسکیپ که دوشاخ صلب داره، کفایت میکنه دیگه؟
    به قول خودتون به اندازه کافی سبک بال هست که بتونه همون قسمت کوچیک آخر مسیرو بره؟

ممنونم از راهنماییتون؟
    خیلی ممنونم دوستان از همراهیتون و امیدوارم هم شما هم آقا صابر عزیز هرجا هستید سلامت و موفق باشید.

فقط جساراتا میشه بفرمائید با توجه به شرایطی که توضیح دادم، امکان پیمودن اون بخش سنگلاخ مسیر با چنین دوچرخه ایی که گفتم وجود داره یا خیر؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید تا خیالم بابت سفری بدون مشکل راحت باشه.

893
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    24 Thread(s)
    MSM
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid_FRD نمایش پست ها
    سلام
    سلام وحید جان

شما صاحب سایت و صاحب اختیاری
    آقا صابر رو که میشناسی ، خصوصیات و مرام دانهیلی خاص خودشو داره ،
    هیچوقت نمیاد بگه چرا پسورد من عوض شده !
    همونطور که دیدی ، دلخور میشه دلسرد میشه میذاره میره ...
    الانم شاید بفهمه من عنوان کردم ناراحت بشه ولی اشکالی نداره
    ایشالا دفعه بعدی که باهاش صحبت کردی این مطلب رو بهش بگو
    که اگر حتی میخواد بیاد آرشیو مطالبشو پاک کنه ، پاک کنه .
    هر چند تا اونجایی که من دیدم کاری به مطالب آموزشی و فنی نداشت ،
    فقط بخاطر سوء استفاده عده ای ، دوست نداشت برخی از گزارشات و خاطرات سفر ، که حاوی مطالب خصوصی بوده باقی بمونه .
    امیدوارم سوء تفاهم ها برطرف بشه و دوباره همه دور هم جمع بشن .
    217
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط MSM نمایش پست ها

و هر از چندگاهی از روی عشق و علاقه به دوچرخه و بایک بیست و خاطرات خوب گذشته ، فقط مطالب رو مرور میکنم ،
    این مطلب باعث شد که بیام و مطلبی خدمتتون عرض کنم .
    دوستان خوبه به رسم رفاقت ، و مهم تر از آن ، به حکم انسان بودن ،
    وقتی روزی شخصی در حق ما خوبی کرده ، و از کمک ها و راهنمایی هاش بهره بردیم ،
    و یه جورایی باهاش روزگار گذروندیم ...
    و ادعای رفاقت میکردیم ،
    یادمون نره
    در گذر زمان حتی سالها بعد ، یادمون باشه که فارغ از هر اتفاق و هر بحث و هر گذشته ای که گذشته ،
    ما انسانیم و مردم آزاری و ایجاد مزاحمت شایسته نیست .

تا اونجایی که من خبر دارم مزاحمت ها و رفتار های بچه گانه و بدور از معرفت این عده هنوز ادامه داره .
    از شمال و جنوب تا شرق و غرب ... بچه های مناطق مختلف ایران از راهنمایی ها و کمک ها و آموزش های آقا صابر بهره بردند ،
    ولی متاسفانه شخصی از استان فارس ، که از قدیمی های بایک بیست هم هست ،
    بتازگی روی شماره شخصی - خانوادگی آقا صابر مزاحمت ایجاد میکنه ،
    شماره ای که جز عده ای معدود از دوستان و آشنایان کسی نمیدونسته و مشخصه در لباس دوست شماره خصوصی را در اختیار دیگران گذاشته
    که البته این مزاحمت ها و شماره ها از لحاظ قانونی قابل پیگرد هست و تبعات خودش رو داره .
    این بنده خدا
    آقا صابر

خلاصه سرتون رو درد نیارم

من تا امروز فکر می کردم اقا صابر به دلیل مشغله شخصي سایت نمیان
    از ظهر که پست شما رو خوندم خیلي ناراحت شدم
    باور نمی کردم همچین اتفاقي افتادده باشه
    بهشون زنگ زدم و بعد از احوال پرسي متاسفلنه این مسئله رو تایید کردن که عده مزاحمت براشون ایجاد می کنن
    و حتي سر همین مزاحم ها یک بار سو تفاهمي با همسایه شون پیش اومده

من که واقعا ناراحتم از اینکه برای چنین فرد عزیزی که اینطور خودش رو وقف دوچرخه سواري کرده و خیلي از ماها با مطالبشون چیزي یاد گرفتیم مزاحمت ایجاد شده

یه جمله زیبایي هست از امام علي هممون شنیدیم میگه هرکس به من علمي بیاموزد من رو بنده خود کرده

بعد به جاي قدرداني و احترام گذاشتن به ایشون همچین برخوردي میشه که راه ورودشون به سایت بسته میشه

تمام تصوراتم درمورد دوچرخه سوارها بهم خورد
    یک درصد احتمال نمیدادم از این بي مهري ها توي دنیاي دوچرخه هم باشه
    214
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    دوستان سلام

اگرچه از زمان آقای صابر مدتها می گذره و خیلیها از جمله خود من، نه دوران حضور و نه حتی اوایل غیبت ایشون در این جا حضور نداشتیم، همگی محتویات سایت و از جمله مطالب ایشون رو خوندیم. و این باعث می شه هر کدوم از ما برای خودمون تصوری از شرایط و قضاوتی نسبت به وضعیت داشته باشیم. البته جای خوشوقتی داره که به لطف طرفدارانِ تازه وارد و هم وفاداران قدیمی، ایشون در این فضا هنوز یکی از مهمترین رفرنسهای مشاوره و خرید دوچرخه به شمار می آن همچنان. خب این یعنی ایشون حسن نیت داشتن که این جوری جواب داده. حالا هر مشکلی یا سوء تفاهمی بین همدوره ای ها بوده، خودشون بهتر می دونن؛ اما اگر واقعاً کسی بخواد قدمی برداره برای رفع این سوء تفاهم یا هر چی که هست، به نظر من بهتره که اون آدم، یه آدم وفادار و صرفاً احساساتی نباشه. هر گرهی یا هر جام کردنی یه مکانیزمی پشتش هست که اگه بشناسیمش می تونیم درست رفعش کنیم و الا ممکنه منجر به خرابکاری بیشتر بشه.

می خوام صریحتر صحبت کنم، آقای صابر وجودشون بسیار مفید و ارزنده بوده برای این سایت و هنوزم هست، که یعنی این جا با وجود ایشون جای بهتری خواهد بود. البته آدابی هم داره که باید مراعات کرد. علتش هم از نظر خودم اینه که ایشون هم دست به آچار بودن و هم اهل تحقیق و بررسی و مطالعه که چنین ویژگی ای رو در دور و بر خودمون، در کمتر فردی دیدیم با هم جمع بشه. یعنی علاوه بر چیزهایی که می دونستن، اگه مورد خاصی هم طرح می شد، مشخصه که می رفتن سرچ می کردن و حتی اصطلاح لاتین اون مورد رو در می آوردن و می گفتن و طبعاً خیلیا رو از زحمت جستجو و ترجمه راحت می کردن.

اما همین شخص که از نظر فنی شماره یکه، ممکنه در زمینۀ دیگه ای مثل مدیریت سایت، به اون خوبی نباشه. که باز هم طبیعیه. مای نوعی هم یه چیزی رو ممکنه خیلی خوب بلد باشیم و بقیه چیزها رو به اون خوبی از پسش بر نیاییم. و ما شاهدیم که این سایت در مجموع داره خوب اداره می شه واقعاً. هر کی حرف مربوطی داره می زنه، اونی هم که اعتراض داره حرفشو می گه. کسی هم که اصولاً به هر اعتراضی اعتراض داره، بازم می آد حرفشو می زنه. همه با بردباری خونده و تحمل می شه (منظورم تحمل زورکی نیست، منظورم اوکی بودنه). یکیم بیاد مطالب نامرتبط طرح کنه مثل اون دوستمون امروز، خب باهاش برخورد می شه که داریم می بینیم.

منظورم در کل اینه که دوستان عزیزی که می خوان در مورد ایشون کاری انجام بدن باید راه درستش رو پیدا کنن. و این نیاز به فکر کردن و ابتکار عمل داشتن داره؛ و کوبیدن و خراب کردن اونچه که هست و مشکلی نداره و خوب هم داره کار می کنه، برای درست کردن یه جای دیگه، راه مناسبی نیست. نباید ادارۀ سایت رو منهدم کنیم که بخوایم یه جنبۀ مثبت بهش اضافه کنیم. خلاصه ش، با کین خواهی و نیش و کنایه و حرفای خاله زنگ نمی شه کار رو درست کرد و می بینیم که نشده.

الآن مثلاً این بحث مزاحمت تلفنی، که فکر نمی کنم قابل تعمیم باشه به اعضای این سایت، چه ربطی داره به موضوع؟ چکار می تونیم در موردش بکنیم؟ شمارۀ طرف که رو گوشی ما نیفتاده. شمارۀ هر کدوم از ماها هم ممکنه یه جورایی بیفته به دست یه آدم ماجراجو، که از راه خودش قابل حله. سایت رو هم من تست کردم، چون اچ تی ام ال کامپتیبل هست هر جاش رو می شه هایلایت و کپی کرد تو ورد. حتی نقل قولهای دیگران توی یک کامنت بخصوص هم قابل کپی شدنه. مدیریت هم که می گه ما همه رقم پاسخگو هستیم. خب این جا شاید جای مناسبی واسه فشار آوردن نباشه واقعاً. همون طور که عرض کردم باید راه درستش رو پیدا کرد و اگه ظرافت به خرج ندیم ممکنه مشکل رو دو تا بکنیم.

این نظر شخصی منه و خوشحال می شم اگه در مورد این کامنت نقدی یا مطلبی هست، مطرح کنید.
    ویرایش توسط Black : 2019/08/06 در ساعت 22:12
    1,397
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط auas نمایش پست ها
    و چقدر دلتنگشم

علی جان شما که از قدیم بودید و دیدید چه اتفاق هایی افتاده
    و به شخصیت اقا صابر واقف هستید که چقدر قوی هستن که بخاطر مزاحمت های چند تا بچه از این جا بِرَن.....

ایشون در اون زمانی که سایت رو راه اندازی کردن کم از این مزاحمت ها نکشیدن....
    ما که یادمون نرفته ماجرای هک شدن سایت رو....
    یادمون نرفته زمانی که پاشون اسیب دیده بود ذره ای از مدیریت سایت کاسته نشد....

وقتی که بعد از عمل جراحی که داشتن که مغازه مدتی تعطیل بود حتی سایت رو تعطیل نکردن و با قدرت به کارشون ادامه میدادن و پاسخگوی انجمن بودن.....

من و خیلی های دیگه اگر یک خط روی بدنمون بیفته حوصله خودمون رو هم نداریم اما ایشون با اون درد مزمن پاشون ۳ سال اینجا حضور داشتن.....

والا در عالم سیاست میگن انقلاب بچهای خودشون رو میخوره....
    تا الانم زیاد از این خورده شدن ها دیدیم اینجا.....من که هنوز کاوه و محمد نقده رو فراموش نکردم که بعد از اون همه پست خوب حذف شدن......

این که فرمودند اینجا داره درست مدیریت میشه رو من در مورد نظر اشکاری نمیدم....
    ولی در وصف این مدیریت میتونیم یادی کنیم از تایپک های قدیم و تاپیک فعلی......
    راه دور نمیرم.....همون بیا تو چه حسی داری رو کافیه در نظر بگیریم

زمانی که اقا صابر بودن تاپیک به طور میانگین به ۲۰ ۲۵ صفحه میرسید
    حتی موردی داشتیم که به ۴۰ صفحه میرسید
    [Only registered and activated users can see links. ]
    ولی حالا چطور
    اگر از صفحه یک به دو بره واقعه شق القمر رخ داده......

یا اینکه کافیه مقایسه ای کنیم چند تا تاپیک درست و درمون در سال توسط تیم مدیریت فعلی تولید میشه که بتونیم مقایسه کنیم با زمان ایشون.....

دوستان خودشون شاهد هستن برای راه اندازی بخش cube چند ماه پیغام و درخواست داده شد.....کاری که یک دقیقه زمان نمیخواست

زمان مدیریت اقا صابر مثل الان به نحوی نبود که کسی بتونه تا این حد حرف باطل بزنه و باهاش مماشات بشه

اما چیزی که بنده نوعی از مدیریت فعلی میبینم رها کردن یه قایق روی دریا هست که روی اب به هرجهتی که میخواد میره که تلاش های دوستان رو که میخوان حرکت رو به جلویی انجام بشه رو بی اثر می کنند.....

خلاصه عرض کنم که اگر اراده واقعی ای برای حرکت رو به جلویی بود ما شاهد این نبودیم که گاهی چند روز سایت تو وضعیت Down باقی بمونه.....

یا اینکه چند سال قبل که این اتفاق حتی به یک ماه هم رسید.....

بنظر من دلیل تلاش بی وقفه اقا صابر چه در زمانی که مدیریت سایت در دست ایشون بود و چه بعد از واگذاری ، این بود که برای چیزی که بدست اورده بودند زحمت کشیده و تلاش کرده بودند و یک شبه و مجانی مالک چیزی نشده بودند......

نمونه همین تلاش ها اینجا بود که حتی بعد از واگذاری سایت تمام تلاششون رو میکردند تا سایت زمین نخوره و کمک مالی شخصی میکردند و اسپانسر برای سایتی پیدا می کردند که عملن واگذار شده بود.....

اون چیزی که اقا صابر را وادار به این کرد که از اینجا برن همین بی مهری هایی بود که امروز یه گوشه کوچکاش رو شنیدیم.....

افرادی که در قالب دوست ظاهر می شدند اما در باطن رفتار خصمانه داشتند...که دقیقن همین ماجرای درز شماره تماس شون بدین صورت بوده......

متاسفانه بجز معدود مواقعی مثل الان فرصت گفته شدن این حرف ها داده نمیشه و همیشه با یک سری جملات قصار بحث به حاشیه کشیده میشه تا این مسائل مطرح نشه.....
    وگرنه سینه هرکدوم از ما ها مخزن الاسراری است از ناگفته ها.....

خیلی ممنونم دوستان از همراهیتون و امیدوارم هم شما هم آقا صابر عزیز هرجا هستید سلامت و موفق باشید.

فقط جساراتا میشه بفرمائید با توجه به شرایطی که توضیح دادم، امکان پیمودن اون بخش سنگلاخ مسیر با چنین دوچرخه ایی که گفتم وجود داره یا خیر؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید تا خیالم بابت سفری بدون مشکل راحت باشه.

دوست عزیز پاسختون رو پیام خصوصی کردم و شما همون رو مرجع قرار بدید برای خودتون
    اگر عمری باشه یه پاسخ کامل تر هم براتون مینویسم....ولی در محتوا توفیری نمیکنه....
    ویرایش توسط Sir Pendar : 2019/08/06 در ساعت 23:03
    In Bikes We trust

tlgrm@Sir_MHM
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    درود جناب Black گرامی
    ضمن احترام فراوان و تشکر از زحمات وحید عزیز و همکاران‌شان، گمان می‌کنم مقایسه‌ی حجم محتوای "مفید" و "کاربردی" مربوط به دوران فعالیت جناب صابر با دوران "پسا صابر"، پاسخ شبهات شما را در خود مستتر دارد. ارادتمند
    214
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Anooshiravan نمایش پست ها
    درود جناب Black گرامی
    ضمن احترام فراوان و تشکر از زحمات وحید عزیز و همکاران‌شان، گمان می‌کنم مقایسه‌ی حجم محتوای "مفید" و "کاربردی" مربوط به دوران فعالیت جناب صابر با دوران "پسا صابر"، پاسخ شبهات شما را در خود مستتر دارد. ارادتمند
    سلام دوست عزیز

من اولاً باید از جملۀ شما یه انتقاد بکنم و اون این که "شبهه" در مورد چیزی می گن که عامدانه برای گمراهی دیگران طرح بشه؛ در حالی که من چنین قصدی نداشتم و از چیزی هم که نوشتم بر نمی آد. حالا ممکنه همین طوری گفته باشید، که خب مسأله ای نیست؛ قرار هم نیست کسی به دل بگیره. اما اگر واقعاً منظورتون همینه، شاید بد نباشه برای روشنگری هم که شده آدرس بدید از پست من، که کجاش به نظر شما قصد شبهه افکنی و گمراه کردن بوده. بذارید با راستی و درستی و روشنی و بدون برچسب زدن به همدیگه این مسیری رو که باز شده بریم ... شاید به جایی رسید این راه.

خواهشمم اینه که خودتون جوابگو باشید و به دیگران نسپرید که از طرفتون جواب بدن. فرض کنید می خوام بدونم حالا که خودتون جزو قدیمیا نیستید و مثل خودم سابقۀ طولانی ندارید این جا و پستهاتون هم زیاد نیست و با این حال با این توپ پر حاضر شدید، چند مرده حلاجید خودتون. اشکالی هم نداره ... چون من به شما حمله نکردم، شما کردید.

ثانیاً پستهای مفید یه قدریش هم بر می گرده به سایر اعضا. یه نفر که نمی تونه همۀ سایت رو پر کنه. پس مسؤولیت دیگران چی می شه؟ احتمال نمی دید که اونها کم کاری کرده باشن؟ باور کنید چسبودن این قضیه به کوچ کردن چند نفر از این سایت، کافی نیست. تقلیل دادن صورت مسأله به یه اختلاف خانوادگیه. ما شاهدیم دوستانی به سربازی رفتن و فعالیتشون کم شده مثل آقا رسول. کسانی از یک سال پیش به این طرف دیگه مشارکت نکردن به دلائلی که دربارش صحبت نشده مثل آقای توربو. و خیلیای دیگه که به هر حال هر کسی دلیل خودشو داره. اینا هیچ کدوم قابل ربط دادن به اون قضیه نیستن. چیزی که هست اینه که بعد از اون دوره ها، کسانی به عضویت سایت در اومدن که بیشتر مایل بودن شنونده باشن تا گوینده. که این باید در جای خودش و به صورت آگاهانه و بی طرفانه به بحث گذاشته بشه و باور کنید، پیشداوری کردن و از روی عصبانیت حکم صادر کردن کمکی به حل مشکلات نمی کنه.

ثالثاً خودم اشاره کردم که اون دوره ها نبودم و در جریان مستقیم پیشامدها نبودم. منم مثل اغلب افراد فقط مطالب سایت رو خوندم و ادعایی ندارم. اگر ادعایی باشه، به نویسنده و تولید کنندۀ اون محتوا بیشتر می آد تا به خواننده، حالا هر کی می خواد باشه، درست نیست؟ با این حال، وقتی می گم خوندم باور کنید که خوندن من یه خوندن سطحی و بی تأمل نیست. بقیه ش هم یه قدریش استنباط دیگه: فکر می کنی که حتماً یه سوء تفاهمی باید در کار بوده باشه. ممکنه هم یه چیزهایی رو اشتباه کنی. همه ممکنه یه جا اشتباه کنن و باید آمادگیشو از همون اولش داشته باشن که اگه شکل درست مسأله روشن شد اشتباهشون رو بپذیرن.

ولی خب این چیزا رو ما عادت داریم بیشتر تو دلمون نگه داریم؛ تا کی پیش بیاد و دیگه سر ریز کنه. بنا بر این، گاهی فهمیدن شکل درست مسأله خیلی سخت می شه؛ خصوصاً این که گاهی افرادی پیدا می شن که حتی خلاف اون چیزی رو که توی دلشونه ابراز می کنن؛ و این فضا رو بیشتر تیره و تار می کنه. با این حال، متعجبم چطور کسانی در مورد حقیقت، این قدر با یقین و اطمینان صحبت می کنن با وجود اون که خودشون هم اون موقع ها نبودن و دستشون از حقیقت کوتاهه در واقع. آیا اونا هیچ وقت در مورد این که محق هستند شک می کنند آیا؟ آیا ما اصلاً عادتمونه دربارۀ عقاید شخصیمون این طور به صورت فراگیر و با قاطیت صحبت کنیم؟

به هر حال، من قصدم این بود که به سهم خودم تو این جو غبار آلود و مه زده که فقط صدای گله و شکوه می آد و از صحبت و چاره اندیشی خبری نیست توش، یادآوری کنم که این راه جواب نداده و نمی ده ... شاید بهتر باشه روی چیز دیگه تمرکز کنیم. نه می خوام از کسی دفاع کرده باشم نه کسی رو بکوبم ... من این جا با هیچ کس هیچ ارتباط خاصی ندارم؛ و ابتدا به ساکن هیج موضعی هم له یا علیه کسی ندارم ... واسه همین انصاف نمی بینم که خودم بخوام سیبل بشم در حال حاضر.

البته مورد آقای پندار استثناست. ایشون اگر چه پستهاشون نشون می ده که در دورۀ آقای صابر نبودن و تازه بعد از رفتن ایشون کارشون این جا گل کرده، من با اطمینان حمل بر این می کنم که سعی کردن جای آقای صابر خالی نباشه و دائم مطلب گذاشتن و عکسهای تکنیکالشون هم نود درصد مال سایت صابر ام تی بی هست. حالا اگرچه سبکشون انتخاب شماره یک من نباشه، متوجه کوشش و همدلیهاشون هستم. از طرف دیگه، خودم اون قدر ایشون رو اذیت کردم (روی سوء نیت نبوده البته) که حالا حالاها میدون دارن ما رو بنوازن. ملالی هم نیست.

به هر حال، این جا اون قدر از افراد مختلف پست هست که بشه به استناد اونها خیلیا رو تخطئه کرد. اما حیف ... چه سود؟ اونم حالا که خودمون داریم توصیه می کنیم به همدلی، و این که یه راهکار خوب لزوماً نباید حذفی باشه؟
    579
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    53 Thread(s)

ممنون از راهنمایی هاتون دوستان دوچرخه سوارم
    سلام بزرگواران
    به نظرم جاده بایک ۲۰ تو این چند سال به قدری ناصاف بوده که دوشاخ بدون تعلیق که سهله ، دوشاخ با ۱۸ سانت بازی رو ترکونده.
    اول اینکه موضوع بحث راجع به یه چیز دیگست ،چرا نقد و انتقاتونو زیر پست این بنده خدا میزارین.
    دوم ،با نظر دوستان موافقم ،زمانی که پیشکسوتا و قدیمیا و استادایی چون آقا صابر و آقا جواد بودن بایک ۲۰ خیلی جذابیت داشت ،مطلب پشت مطلب ، موضوعای داغ ،آموزش های فنی و تکنیکی و ... !
    من خودم که برا رفع کتی و هر از گاهی یه سری به اینجا میزنم به امید اینکه یه روزی دوباره اون جمع و اون حال و هوا رو ببینم.
    در کل هم به مدیرای انجمن تبریک میگم که با نبود اون عزیزان تونستن دست و پا شکسته سایت رو بالا نگه دارن
    آقا کامران از شما هم عذر میخوام که زیر پست شما این مطلب رو بیان کردم
    آزاد باش
    be free

و با آزادگی
    and fly

پرواز کن
    with freedom
    893
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    24 Thread(s)
    MSM
    نقل قول نوشته اصلی توسط Black نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من اولاً باید از جملۀ شما یه انتقاد بکنم و اون این که "شبهه" در مورد چیزی می گن که عامدانه برای گمراهی دیگران طرح بشه؛ در حالی که من چنین قصدی نداشتم و از چیزی هم که نوشتم بر نمی آد. حالا ممکنه همین طوری گفته باشید، که خب مسأله ای نیست؛ قرار هم نیست کسی به دل بگیره. اما اگر واقعاً منظورتون همینه، شاید بد نباشه برای روشنگری هم که شده آدرس بدید از پست من، که کجاش به نظر شما قصد شبهه افکنی و گمراه کردن بوده. بذارید با راستی و درستی و روشنی و بدون برچسب زدن به همدیگه این مسیری رو که باز شده بریم ... شاید به جایی رسید این راه.

خواهشمم اینه که خودتون جوابگو باشید و به دیگران نسپرید که از طرفتون جواب بدن. فرض کنید می خوام بدونم حالا که خودتون جزو قدیمیا نیستید و مثل خودم سابقۀ طولانی ندارید این جا و پستهاتون هم زیاد نیست و با این حال با این توپ پر حاضر شدید، چند مرده حلاجید خودتون. اشکالی هم نداره ... چون من به شما حمله نکردم، شما کردید.

ثانیاً پستهای مفید یه قدریش هم بر می گرده به سایر اعضا. یه نفر که نمی تونه همۀ سایت رو پر کنه. پس مسؤولیت دیگران چی می شه؟ احتمال نمی دید که اونها کم کاری کرده باشن؟ باور کنید چسبودن این قضیه به کوچ کردن چند نفر از این سایت، کافی نیست. تقلیل دادن صورت مسأله به یه اختلاف خانوادگیه. ما شاهدیم دوستانی به سربازی رفتن و فعالیتشون کم شده مثل آقا رسول. کسانی از یک سال پیش به این طرف دیگه مشارکت نکردن به دلائلی که دربارش صحبت نشده مثل آقای توربو. و خیلیای دیگه که به هر حال هر کسی دلیل خودشو داره. اینا هیچ کدوم قابل ربط دادن به اون قضیه نیستن. چیزی که هست اینه که بعد از اون دوره ها، کسانی به عضویت سایت در اومدن که بیشتر مایل بودن شنونده باشن تا گوینده. که این باید در جای خودش و به صورت آگاهانه و بی طرفانه به بحث گذاشته بشه و باور کنید، پیشداوری کردن و از روی عصبانیت حکم صادر کردن کمکی به حل مشکلات نمی کنه.

ثالثاً خودم اشاره کردم که اون دوره ها نبودم و در جریان مستقیم پیشامدها نبودم. منم مثل اغلب افراد فقط مطالب سایت رو خوندم و ادعایی ندارم. اگر ادعایی باشه، به نویسنده و تولید کنندۀ اون محتوا بیشتر می آد تا به خواننده، حالا هر کی می خواد باشه، درست نیست؟ با این حال، وقتی می گم خوندم باور کنید که خوندن من یه خوندن سطحی و بی تأمل نیست. بقیه ش هم یه قدریش استنباط دیگه: فکر می کنی که حتماً یه سوء تفاهمی باید در کار بوده باشه. ممکنه هم یه چیزهایی رو اشتباه کنی. همه ممکنه یه جا اشتباه کنن و باید آمادگیشو از همون اولش داشته باشن که اگه شکل درست مسأله روشن شد اشتباهشون رو بپذیرن.

ولی خب این چیزا رو ما عادت داریم بیشتر تو دلمون نگه داریم؛ تا کی پیش بیاد و دیگه سر ریز کنه. بنا بر این، گاهی فهمیدن شکل درست مسأله خیلی سخت می شه؛ خصوصاً این که گاهی افرادی پیدا می شن که حتی خلاف اون چیزی رو که توی دلشونه ابراز می کنن؛ و این فضا رو بیشتر تیره و تار می کنه. با این حال، متعجبم چطور کسانی در مورد حقیقت، این قدر با یقین و اطمینان صحبت می کنن با وجود اون که خودشون هم اون موقع ها نبودن و دستشون از حقیقت کوتاهه در واقع. آیا اونا هیچ وقت در مورد این که محق هستند شک می کنند آیا؟ آیا ما اصلاً عادتمونه دربارۀ عقاید شخصیمون این طور به صورت فراگیر و با قاطیت صحبت کنیم؟

به هر حال، من قصدم این بود که به سهم خودم تو این جو غبار آلود و مه زده که فقط صدای گله و شکوه می آد و از صحبت و چاره اندیشی خبری نیست توش، یادآوری کنم که این راه جواب نداده و نمی ده ... شاید بهتر باشه روی چیز دیگه تمرکز کنیم. نه می خوام از کسی دفاع کرده باشم نه کسی رو بکوبم ... من این جا با هیچ کس هیچ ارتباط خاصی ندارم؛ و ابتدا به ساکن هیج موضعی هم له یا علیه کسی ندارم ... واسه همین انصاف نمی بینم که خودم بخوام سیبل بشم در حال حاضر.

البته مورد آقای پندار استثناست. ایشون اگر چه پستهاشون نشون می ده که در دورۀ آقای صابر نبودن و تازه بعد از رفتن ایشون کارشون این جا گل کرده، من با اطمینان حمل بر این می کنم که سعی کردن جای آقای صابر خالی نباشه و دائم مطلب گذاشتن و عکسهای تکنیکالشون هم نود درصد مال سایت صابر ام تی بی هست. حالا اگرچه سبکشون انتخاب شماره یک من نباشه، متوجه کوشش و همدلیهاشون هستم. از طرف دیگه، خودم اون قدر ایشون رو اذیت کردم (روی سوء نیت نبوده البته) که حالا حالاها میدون دارن ما رو بنوازن. ملالی هم نیست.

به هر حال، این جا اون قدر از افراد مختلف پست هست که بشه به استناد اونها خیلیا رو تخطئه کرد. اما حیف ... چه سود؟ اونم حالا که خودمون داریم توصیه می کنیم به همدلی، و این که یه راهکار خوب لزوماً نباید حذفی باشه؟
    سلام عزیز

من اولین باره افتخار هم صحبتی با شما رو دارم . ممنون از توجه تون .
    همونطور که مشاهده کردید آقا وحید مطلب رو خوندن و مطمئنآ خودشون با آقا صابر در این زمینه صحبت میکنن .
    از همه عزیزان به خصوص وحید عزیز و دیگر دوستان مشترک در موضوع تاپیک هم عرض ارادت و سپاسگذاری دارم هم عذرخواهی میکنم که مطلب غیر مرتبط با تاپیک بود . به بزرگواری خودتون ببخشید .
    به دید یک درد دل ، یک دلنوشته بهش نگاه کنید . تمامی موارد ذکر شده از مزاحمت ها و غیره فقط ذکر مثال بود و بس .
    موضوع اصلی از دید بنده تغییر پسورد و جلوگیری از دسترسی اونم شخصی مثل آقا صابر گل بود . خودتون رو بذارید جای ایشون . چه حسی پیدا میکنید ؟
    گاهی کاربری تخطی و به هشدار ها توجه نمیکنه اخراج میشه ... اون داستانش فرق میکنه . ولی در مورد آقا صابر این نوع برخورد بنظرم عادلانه نبوده .
    امیدوارم آقا وحید عزیز خودشون این مطلب رو پیگیری کنن . هزینه ش یه تماس یا یه پیامکه .
    صابر عزیز این پسوردت و این سایت . مطمئنآ از شناختی که از آقا صابر دارم اینقدر مهربون و با معرفته که ...
    من به عنوان کسی که در زمینه دوچرخه و رابطه ی دوستی که با آقا صابر دارم ، خودم رو مدیون ایشون میدونم
    از اون طرف با شناختی که از آقا وحید و دیگر بزرگواران و اساتید بایک بیست دارم ، مطلب رو صمیمانه صادقانه مطرح کردم .
    در نهایت صلاح مملکت خویش خسروان دانند ...
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    سلام دوست عزیز

درود دوباره

عارضم به حضورتان که خیر. بر خلاف فرمایش شما شبهه «چیزی که عامدانه برای گمراهی دیگران طرح شود» نیست. شبهات جمع شبهه و در لغت به معنای شک و تردید و در اصطلاح به معنای تردید بین امور حلال و حرام یا حق و باطل است. به فرمودهٔ حضرت دهخدا «شبهه پوشیدگی کار و مانند آن است و امری که در آن حکم به صواب و خطا نکنند». در فقه اسلامی «چیزی که حق و باطل در آن معلوم نیست» را شبهه می‌نامند و ایضاً «دو چیز در اثر مماثلت از همدیگر تشخیص داده نشوند» (مُماثِلَت از ریشهٔ مثل و به معنای مشابهت، همانندی و یکسانی‌ست). دقت فرمودید؟ در فرمایش شما دو تعریف از عملکرد جناب صابر وجود داشت: یکی آن قسمت که ایشان را شخصی فنی و مطالعه‌گر و علاقمند به کمک به دیگران دانستید و دوم آن‌جا که در صلاحیت ایشان برای مدیریت سایت «شک» داشتید. شک شما در صلاحیت ایشان امر شبهه‌ناک این ماجراست. اینجا من با خواندن متن شما احساس کردم شما در مورد صلاحیت ایشان دچار شبهه هستید و برای رفع شبههٔ احتمالی، جنابعالی را به عملکرد ایشان در سال‌های قبل ارجاع دادم. همان‌طور که ملاحظه می‌فرمایید «برچسب‌زنی» یا «سوءنیتی» در میان نبوده‌است. مسئله خیلی ساده است و متوجه نشدم چرا گمان کردید آنقدر چالش عظیمی‌ست که پاسخ آن را به دیگری واگذارم. ایضاً بر خلاف تصور جنابعالی «حمله» و «یورشی» در کار نبوده. گپ و گفتی دوستانه است و امید دارم با توضیحاتی که داده شد سوءبرداشت احتمالی شما برطرف شده باشد.

در مورد مسئلهٔ قدمت که فرمودید، بله! من حدود ۱ سال است که در این سایت عضو هستم و همان‌طور که ملاحظه می‌فرمایید تعداد پست‌های من به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسد. منتهی گمان می‌کنم نام کاربری من به‌عنوان خواننده ذیل ۹۰٪ تاپیک‌های این سایت یافت شود. من حدود ۸ ماه همهٔ سایت را زیر و رو کردم تا در نهایت اردیبهشت امسال انتخابم را کردم و این افتخار را داشتم که برای خرید دوچرخه در خدمت جناب صابر باشم. جدای از بحث چرخ و رضایت از خرید و خدمات، ایشان را انسانی درجه ۱ یافتم. خلاصهٔ ماجرا این که خرید دوچرخه، آغاز دوستی من شد با این جوان نیک و نازنین. جهت رفع ابهام‌های‌تان، بخش عمدهٔ اطلاعات من از گذشتهٔ بایک۲۰ حاصل این دوستی افتخارآمیز چند ماهه است.

من بر این عقیده‌ام: کار خوب را باید تعریف کرد و کننده‌اش را هم باید ستود. از نگر من تجلیل از عملکرد «فنی‌ترین کاربری که این سایت به خود دیده» منافاتی با احترام و ارج نهادن به زحمات دیگر کاربران مفید و زحمتکش بایک۲۰ ندارد. آنچه عجیب می‌نماید این است که چرا باید همیشه صحبت از زحمات یکی از بنیان‌گذاران و مفیدترین کاربر این سایت (به گواه آرشیو فنی) حجمی از مخالفت و بحث و جدل از جانب چند کاربر مشخص به دنبال داشته باشد. عرض من و دوستان هم‌داستان، گله و شکوهٔ بی‌جا نبود. اتفاقاً صحبت ما در همین راستا بود: دلجویی و بازگرداندن افرادی مثل جناب صابر درمان «این جو غبارآلود و مه‌زده» است. شاید یکی از تنها راه‌های باقی‌مانده که این سایت را به دوران اوج‌اش بازگرداند.

شب عالی خوش
    ویرایش توسط Anooshiravan : 2019/08/07 در ساعت 03:38
    214
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط Anooshiravan نمایش پست ها
    درود دوباره
    درود بر شما

آقا شما معلمی چیزی هستید؟ یا ادای معلمتونو دارین در می آرین الآن؟ شما از عملکرد آقای صابر در سالهای قبل، خودتون واقعاً چه تجربه ای دارید؟ صحبت از این نیست که بد بوده یا خوب، چون من هم نمی دونم و قضاوتی هم ندارم (به این مطلب بعداً یه گریزی می زنم). اما برام مهمه که هر کی هر چی می گه خودش دلیل داشته باشه واسه حرفش. این که صرفاً به کسی علاقۀ شخصی داشته باشیم، کافی نیست به نظر من. شما شخصاً می تونید دیوونۀ هر کی که بخواین باشین، ولی باز هم مسأله شخصیه. برای جار زدن و قبولوندن افکارتون به دیگران باید بهشون دلیل ارائه کنین، که شما به شهادت اقرار خودتون نبودین و نمی دونین. بلکه یه چیزهایی رو که الآن تجربه می کنین دارین به گذشته تعمیم می دین.

اگه حق هم به جانب شما باشه و اگر درست هم تشخیص داده باشین، باز هم نیاز به دلیل هست مخصوصاً حالا، که می بینیم در برابر هر آدم شبهه دار (به قول شما ـ راستی شما در بارۀ اصطلاح "القای شبهه" و این جور چیزا، مطلبی نخوندین در جایی؟) یه دوجین مدافع انتحاری قد علم می کنن، دیگه واجبه که به زینت دلیل و برهان آراسته کنین خودتونو که خدای نکرده حمل بر زور ورزی و تحمیل عقیده نشه.

اما این که می فرمایید مطالب این جا رو خوندین، قبلاً عرض کردم این افتخار شما نیست که بخواین منت بر کسی بذارین. منتی هم اگر باشه مال تولید کنندۀ اون محتواست. در ثانی، این جا بیش از 15 هزار عضو داره که من رَندم بخوام اشاره به هر کسی بکنم یحتمل که بالای 60 درصدشون همین حرف شما رو بزنن. از شما چه پنهون خودمم جزو اونایی هستم که خوندم مطالب این جا رو. اما باز هم می گم صرف این موضوع برای من حقانیتی ایجاد نمی کنه که بخوام حرفم رو تحمیل کنم به سایرین. اگه گُلی زدم به سر خودم زدم. این باز برای منِ نوعی دلیل نمی شه که عقیدۀ شما رو دربست بخوام بپذیرم. به فکر دلیل باشید آقا.

در مورد صحت و سقم ادعای شما هم باید بگم که خب عجیبه برای من که کسی از هشت سال پیش مقالات این جا رو خونده باشه و علامت خودش رو هم پای مقالات ثبت کرده باشه تا روز مبادا بهش استناد کنه. چون خوندن و استفاده کردن که این همه تشریفات و نقشه کشیدن لازم نداره. بعدشم، با همین مقیاسهای خودتون، هر کس الآن به بخش "انجمن مقالات فنی" سر بزنه ده ها مقاله می بینه که پای شما به اون جا نرسیده و لایک و نشانۀ شما پاش نیست (همون طور که اصطلاح القای شبهه رو نشنیده بودین). حالا ما نمی گیم دروغ، اما از حیث ادبی یه جور تطویل مُمِل یا مبالغۀ قبیحه می تونه باشه و زیبندۀ شما نیست که با توسل به این گونه صنایع بخواین مقاصدتونو پیش ببرین و حرفتونو به کرسی بنشونین.

بعدشم من واقعاً حیرونم چرا نمی گذارید اون آدمهایی که همدوره بودن و همو بهتر از من و شما می شناسن، حالا که با هم ارتباط گرفتن و دارن پیغام می دن، کار رو پیش ببرن؟ واقعاً درسته با پای لنگان و شعار "من مطالب این سایت رو خوندم" دنبال افراد راه بیفتیم و جو رو منقلب کنیم و به سطح دعواهای کف خیابون بکشونیم؟ الآن ببینین یکی از قدیمیها جواب پست منو دادن، شما هم دادین. ادبیات رو مقایسه کنین. حسن مطلع رو ببینید، حسن تخلص رو بسنجید و حسن ختام رو هم دریابید. بافت و لحن رو هم کنار هم بذارید. کدومش به حل مشکل کمک می کنه و کدومش مشکل رو گسترش می ده؟

اما در مورد اون شبهه ای که ادعا کردین باید بگم که من هم حقیقتاً قیاسی صورت داده بودم ذهنی، و بر اساس استنتاج خودم و اون این که منش و اعمال بعضی از طرفدارای دو آتیشۀ آقای صابر رو زیر ذره بین بردم، نتیجه گرفتم که اگه کار به دست اونا افتاده بود (و احساسم اینه که خیلی دوست داشتن که بعد از آقای صابر کار به دست خودشون بیفته)، این سایت تا حالاش تعطیل شده بود. چون نه ادبیات و نه اون استراتژی رو دارن که حیات سایت رو تداوم بدن. ماکزیمم این جا تبدیل می شد به یه مغازة فکسنی تعمیر و فروش دوچرخه که در جذب افراد تحصیل کرده و کنجکاوی که دنبال تجربه ها و برداشتهای تازه تری هستن هیچ توفیقی نمی داشت. بعدش هم به راحتی درش بسته می شد چون هزینه اش از نگاه خرده کاسبی دیگه به صرفه نبود. و این برای من خسارت بارتر از اینه که آقای صابر این جا نباشن و لی مطالبشون همچنان قابل دسترس باشه برای آدمهایی که اون دوره رو ندیدن و تازه می خوان بیان از مطالب فنی ش استفاده کنن و شاید اصلاً براشون مهم هم نباشه که در فلان تاریخ هجری شمسی کی به کی چی گفت.

منتها من باز هم نتیجۀ قطعی نگرفتم بلکه به قول شما شبهه ناک بودم، بر خلاف شما و هم تیمی هاتون که صد در صد نسبت به اعتقادتون ایمان و اعتقاد لا یزال دارین. به هر حال، من نیتم این نیست که این بحث رو به سمت مجادلۀ شخصی و دعوای هواداران سوق بدم. دست کم در این مورد بنا رو بر حفظ آرامش گذاشتم که اگه قرار باشه موضوع اصلی ای که این جنجالها پیرامون اون شکل گرفته بخواد به سمت حل شدن بره و دوستان و همراهان قدیمی بخوان قدمی بردارن، بتونن و آب اون قدر گل آلود نشه.

مستدام باشید
    ویرایش توسط Black : 2019/08/07 در ساعت 12:40
    11,370
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    238 Thread(s)
    تقریبا همه مطالب خوندم
    البته نه همه رو به صورت کامل
    فقط به یه نکته توجه کنید
    من اخلاقا از توضیح دادن همه جوانب داستان معذورم
    گرچه می تونم این کار بکنم و همه انگشت به دهن بمونن

در هر صورت فقط بایک بیست این وسط برام مهمه و امیدوارم همگی این درک کنن
    بایک بیست برای من فقط یک تعریف داره فقط و فقط یک تعریف
    اونم ایجاد فضایی هست که همهههههههههه ایرانی ها و پارسی زبان ها بدون هیچ گونه تفاوتی بتونن ضمن رعایت مرام نامه این سایت نظرشون بیان کنن
    توجه کنید گفتم همهههههههههه بدون هیچ گونه تفاوتی نظرشون بیان کنن
    نه اینکه یک سری مدام فشار بیارن که آقا نظرم اینه دیگه هیچ کس حق حرف زدن نداره
    درضمن به شخصه مشتاق حضور خیلی از افراد هستم و کم نداشتیم از این دوستان
    مثل جناب صافدل که من می دونم چقدر مطلب و گزارش مفید تو این سایت داشتن و به اعتراض این موضوع که چرا بعضی دوستان نمی خوان بفهمن که اینجا هرکسی می تونه نظرش بده سایت ترک کردن
    یا آقای کاوه که خیلی مطالب فنی و عالی تو سایت از ایشون هست ولی نکته اینجاست که ایشون هم نمی خواستن قبول کنن که آماتور ها هم می تونن نظر اشتباهشون بیان کنن
    یا علی آمکس که بدنسازیش فوقالعاده بود که دید اینجا یه سری حرفاشو قبول ندارن گذاشت رفت
    توجه کنید
    آماتور ها هم می تونن نظر اشتباهشون یا سوال پیش پا افتاده شون بیان کنن

خلاصه
    تو این سال ها پای بایک بیست کارم به دادگاه آگاهی پلیس فتا و....باز شد
    کلی هزینه وکلی وقت پای سایت گذاشتم که هیچ کدومتون ازش اصلا خبر ندارید
    ته ته حرفام هم اینکه دلم می خواد بایک بیست برای همه باشه
    نه یه جابرای خودم یا رفیقام یا یه عده خاص
    می دونید اصلا چیه
    بایک بیست زندگی خیلی از ماها رو عوض کرده
    دلم می خواد خیلی های دیگه بیان و زندگی اونا هم رنگش عوض بشه

یه خواهشی هم دارم :
    بعضی دوستان اخلاق رعایت نکردن و یک سری مسائل که بیان کردن که واقعیت نداره نه به سابقه حضورشون قد می ده نه به اطلاعاتشون البته فک می کنم یه سری اطلاعات غلط بهشون دادن
    یک سری هم حرفایی زدن که به نظرم اصلا از اصل ماجرا خبر ندارن
    اصل ماجرا هم فقط یکی دو نفر می دونن
    من هم اخلاقا نمی تونم بگمش
    پس اظهار نظر هایی نکنید که از اصل ما جرا بی خبر هستید
    در آخر
    باز هم مشتاق حضور اقا صابر آقا مسعود آقای صافدل آقا میلاد علی آقا آمکس و علی آن نوجوان و خیلی دوستای دیگه هستم

پینوشت: IP ادرس بعضی دوستان هم برام خیلی جالب بود

361
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    با عرض سلام به همه دوستان
    اگر کسی تازه بیاد تو سایت و آخرین مطالب رو بخونه (همین تاپیک) ذهنش سمت هر سایتی میره به جز سایت مربوط به دوچرخه
    از سایت مذهبی و ادبی و شعر و فلاسفه و منطق و .... بگیر تا ....
    کاش یه تاپیک باز کنید به اسم بحث آزاد
    نظر شخصی منم درباره این بحث اینه که بهتره به جای موضع گیری یاد بگیریم از ارتباط برقرار کردن با هم لذت ببریم . علی الخصوص ورزشکارای دوچرخه سوار !!!!!!!!
    من خودم قبلا بارها به آقا صابر پیشنهاد دادم که لطفا برگرد . اما نا ملایماتی هست . که بهتره به جای اینکه اینجا بیایم کامنت بذاریم ، اون دوستانی که به آقا صابر گرامی نزدیک هستن و همچنین به مدیران محترم سایت بیان واسطه گری کنن مشکل حل بشه . وگرنه اینکه هرکی بیاد جانب یکی رو بگیره هیچ مشکلی رو حل نمیکنه که هیچ کدورت ها رو بیشتر هم میکنه
    دوستانی که رفیق صمیمی آقا صابر هستید . یه لطفی کنید و به اعضای بایک بیست کمک کنید . بذارید دور هم شاد باشیم . هممون میدونیم این دنیا ارزش این چیزا رو نداره . فقط فراموشش میکنیم .
    این کدورت قطعا جز نتیجه باخت - باخت چیزی نداره
    من واقعا طرف کسی رو نمیگیرم و نمیخوام هم قضاوت کنم و اصلا همچنین حقی رو هم ندارم . فقط میگم حیفه . جوونی ما همینجوریش که داره میسوزه خودمون هم گل به خودی نزنیم این وسط دیگه .
    598
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    سلام علیکم خدمت کاربران عزیز
    والا نمیدونیم چی شده که تا بعضیا در مورد یکی از بهترین کاربران قدیم اینجا صحبت میکنند...سریع برمیگردن میگن شما از کجا میدونی مگه شوما حضور داشتی یا اصلا مگه هنوز به دنیا اومده بودی عمو جان؟
    مگه همه چی به بودنه...ما مگه احساسات و عقل رو کنار هم نداریم...وقتی برمیگردیم و مقالات و مطالب سال های 1390 تا 1395 رو میخونیم چه حسی میگیریم؟معمولا لبخند رو گونه هامون میاد از این که با گزارشات و صحبت های شیرین اقا صابر کلی خندیدیم...وقتی مشکلات فنی مون رو که حتی الان داریم با مقالات سالهای پیش چک میکنیم باز هم میتونیم ازشون کمک بگیریم و خوشحال شیم با اینکه اون زمان تو سایت نبودیم...
    نکته دیگه اینکه باز میبینیم میان طرز صحبت دیگران رو هم مسخره میکنن و باز اسم کارشون رو روشن فکری میذارن

"آقا شما معلمی چیزی هستید؟ یا ادای معلمتونو دارین در می آرین الآن؟"

بعدا میفرماین چرا بقیه کم کارن چرا همه خواننده هستن که البته خودشون هم آنچنان مقاله ای نداشتن که بگیم به به نه ایولا خوب گفتی...اما حالا که اینجور ادما رو نداریم پس چراهمون یه نفر رو که داشتیم حفظ نکردیم؟؟ایا ما میتونیم طرف رو زور کنیم برو تو اینو بگرد برا ما بگو؟؟

"ثانیاً پستهای مفید یه قدریش هم بر می گرده به سایر اعضا. یه نفر که نمی تونه همۀ سایت رو پر کنه. پس مسؤولیت دیگران چی می شه؟ احتمال نمی دید که اونها کم کاری کرده باشن؟ باور کنید چسبودن این قضیه به کوچ کردن چند نفر از این سایت، کافی نیست."

و بعضا اینجارو با میدون جنگ اشتباه گرفتن...

"خواهشمم اینه که خودتون جوابگو باشید و به دیگران نسپرید که از طرفتون جواب بدن. فرض کنید می خوام بدونم حالا که خودتون جزو قدیمیا نیستید و مثل خودم سابقۀ طولانی ندارید این جا و پستهاتون هم زیاد نیست و با این حال با این توپ پر حاضر شدید، چند مرده حلاجید خودتون. اشکالی هم نداره ... چون من به شما حمله نکردم، شما کردید."

و خودشونم میگن ها که نباید با قاطعیت صحبت کرد ..اما ماشالله با یک اعتماد به سقف و آب وتابی صحبت میکنند هر کی ندونه فکر میکنه ایشون هم از همدوره هابودن فقط نمیگن ریا نشه!!

" آیا ما اصلاً عادتمونه دربارۀ عقاید شخصیمون این طور به صورت فراگیر و با قاطیت صحبت کنیم؟"

و همونطور که قبلا گفتن ما به افرادی نیاز داریم که پست مفید بزنن همون چند نفر کمی هم که موندن رو میکوبونن و متهم میکنن که شما میخوای جای صابرو پر کنی!

"البته مورد آقای پندار استثناست. ایشون اگر چه پستهاشون نشون می ده که در دورۀ آقای صابر نبودن و تازه بعد از رفتن ایشون کارشون این جا گل کرده."

و دوستانی که از حاج صابر تشکر کردن و از این سایت باهاشون همدلی کردن رو مدافع انتحاری مینامن و مجددا توهین میکنن که شما انسان دورویی هستی آی اقایی که اینجا از اقا صابر حمایت کردی.

"یه دوجین مدافع انتحاری قد علم می کنن"
    "من هم حقیقتاً قیاسی صورت داده بودم ذهنی، و بر اساس استنتاج خودم و اون این که منش و اعمال بعضی از طرفدارای دو آتیشۀ آقای صابر رو زیر ذره بین بردم، نتیجه گرفتم که اگه کار به دست اونا افتاده بود (و احساسم اینه که دوست داشتن که بعد از آقای صابر کار به دست خودشون بیفته)، این سایت تا حالاش تعطیل شده بود."

و چندین بار واژه هم تیمی یا تیم بودن کسانی که از اقا صابر حمایت کردنو تکرار میکنن و یکجوری میخوان بگن که اره شما یه دارو دسته خیابونی هستی...و دارید تیم کشی میکنید.والا ما که اینجور چیزا رو ندیدیم...حقیتش اگه اومدیم گفتیم اره اقا هرکی با ما بگه یا سم هیل.....بعد بیان اینو بگن و به قول خودشون باید براساس مدارک حرف زد.

"بر خلاف شما و هم تیمی هاتون"
    "به دیگران نسپرید که از طرفتون جواب بدن"
    و در انتها نمیدونیم چی تو سر این دوستان میگذره یا چه نفعی برای اونها وجود داره که آقا صابر اینجا نباشه....اما هر چه هست نشون میده که هنوز افرادی هستن که چشم دیدن انسانهای موفق رو ندارند.
    و در آخر هم دست مدیریت فعلی بایک بیست درد نکنه اما اینجوری نیست که در جواب یکی که چندسال اینجا زحمت کشیده بعد در غیابش بگیم اقا تو بلد نبودی .... این رسمش نیست که با بی مهری از کنار چنین افرادی رد شیم
    با احترام
    214
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.madadi نمایش پست ها
    سلام علیکم خدمت کاربران عزیز
    والا نمیدونیم چی شده که تا بعضیا در مورد یکی از بهترین کاربران قدیم اینجا صحبت میکنند...سریع برمیگردن میگن شما از کجا میدونی مگه شوما حضور داشتی یا اصلا مگه هنوز به دنیا اومده بودی عمو جان؟
    مگه همه چی به بودنه...ما مگه احساسات و عقل رو کنار هم نداریم...وقتی برمیگردیم و مقالات و مطالب سال های 1390 تا 1395 رو میخونیم چه حسی میگیریم؟معمولا لبخند رو گونه هامون میاد از این که با گزارشات و صحبت های شیرین اقا صابر کلی خندیدیم...وقتی مشکلات فنی مون رو که حتی الان داریم با مقالات سالهای پیش چک میکنیم باز هم میتونیم ازشون کمک بگیریم و خوشحال شیم با اینکه اون زمان تو سایت نبودیم...
    نکته دیگه اینکه باز میبینیم میان طرز صحبت دیگران رو هم مسخره میکنن و باز اسم کارشون رو روشن فکری میذارن

"آقا شما معلمی چیزی هستید؟ یا ادای معلمتونو دارین در می آرین الآن؟"

بعدا میفرماین چرا بقیه کم کارن چرا همه خواننده هستن که البته خودشون هم آنچنان مقاله ای نداشتن که بگیم به به نه ایولا خوب گفتی...اما حالا که اینجور ادما رو نداریم پس چراهمون یه نفر رو که داشتیم حفظ نکردیم؟؟ایا ما میتونیم طرف رو زور کنیم برو تو اینو بگرد برا ما بگو؟؟

"ثانیاً پستهای مفید یه قدریش هم بر می گرده به سایر اعضا. یه نفر که نمی تونه همۀ سایت رو پر کنه. پس مسؤولیت دیگران چی می شه؟ احتمال نمی دید که اونها کم کاری کرده باشن؟ باور کنید چسبودن این قضیه به کوچ کردن چند نفر از این سایت، کافی نیست."

و بعضا اینجارو با میدون جنگ اشتباه گرفتن...

"خواهشمم اینه که خودتون جوابگو باشید و به دیگران نسپرید که از طرفتون جواب بدن. فرض کنید می خوام بدونم حالا که خودتون جزو قدیمیا نیستید و مثل خودم سابقۀ طولانی ندارید این جا و پستهاتون هم زیاد نیست و با این حال با این توپ پر حاضر شدید، چند مرده حلاجید خودتون. اشکالی هم نداره ... چون من به شما حمله نکردم، شما کردید."

و خودشونم میگن ها که نباید با قاطعیت صحبت کرد ..اما ماشالله با یک اعتماد به سقف و آب وتابی صحبت میکنند هر کی ندونه فکر میکنه ایشون هم از همدوره هابودن فقط نمیگن ریا نشه!!

" آیا ما اصلاً عادتمونه دربارۀ عقاید شخصیمون این طور به صورت فراگیر و با قاطیت صحبت کنیم؟"

و همونطور که قبلا گفتن ما به افرادی نیاز داریم که پست مفید بزنن همون چند نفر کمی هم که موندن رو میکوبونن و متهم میکنن که شما میخوای جای صابرو پر کنی!

"البته مورد آقای پندار استثناست. ایشون اگر چه پستهاشون نشون می ده که در دورۀ آقای صابر نبودن و تازه بعد از رفتن ایشون کارشون این جا گل کرده."

و دوستانی که از حاج صابر تشکر کردن و از این سایت باهاشون همدلی کردن رو مدافع انتحاری مینامن و مجددا توهین میکنن که شما انسان دورویی هستی آی اقایی که اینجا از اقا صابر حمایت کردی.

"یه دوجین مدافع انتحاری قد علم می کنن"
    "من هم حقیقتاً قیاسی صورت داده بودم ذهنی، و بر اساس استنتاج خودم و اون این که منش و اعمال بعضی از طرفدارای دو آتیشۀ آقای صابر رو زیر ذره بین بردم، نتیجه گرفتم که اگه کار به دست اونا افتاده بود (و احساسم اینه که دوست داشتن که بعد از آقای صابر کار به دست خودشون بیفته)، این سایت تا حالاش تعطیل شده بود."

و چندین بار واژه هم تیمی یا تیم بودن کسانی که از اقا صابر حمایت کردنو تکرار میکنن و یکجوری میخوان بگن که اره شما یه دارو دسته خیابونی هستی...و دارید تیم کشی میکنید.والا ما که اینجور چیزا رو ندیدیم...حقیتش اگه اومدیم گفتیم اره اقا هرکی با ما بگه یا سم هیل.....بعد بیان اینو بگن و به قول خودشون باید براساس مدارک حرف زد.

"بر خلاف شما و هم تیمی هاتون"
    "به دیگران نسپرید که از طرفتون جواب بدن"
    و در انتها نمیدونیم چی تو سر این دوستان میگذره یا چه نفعی برای اونها وجود داره که آقا صابر اینجا نباشه....اما هر چه هست نشون میده که هنوز افرادی هستن که چشم دیدن انسانهای موفق رو ندارند.
    و در آخر هم دست مدیریت فعلی بایک بیست درد نکنه اما اینجوری نیست که در جواب یکی که چندسال اینجا زحمت کشیده بعد در غیابش بگیم اقا تو بلد نبودی .... این رسمش نیست که با بی مهری از کنار چنین افرادی رد شیم
    با احترام
    آقای مددی سلام

آقا شما که قبلاً گفته بودید با من هیچ حرفی ندارید و نمی خواید داشته باشید. حتی اضافه کردید که با همدیگه تصمیم گرفتین جواب منو ندین و عمداً بی اعتنایی کنین به پستهای من. الآن این پست شما که همش نقل قولهای منه. داری شیطونی می کنی یره. جوابتو نمی دم.
    598
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید محرابی نمایش پست ها
    با عرض سلام به همه دوستان
    اگر کسی تازه بیاد تو سایت و آخرین مطالب رو بخونه (همین تاپیک) ذهنش سمت هر سایتی میره به جز سایت مربوط به دوچرخه
    از سایت مذهبی و ادبی و شعر و فلاسفه و منطق و .... بگیر تا ....
    کاش یه تاپیک باز کنید به اسم بحث آزاد
    نظر شخصی منم درباره این بحث اینه که بهتره به جای موضع گیری یاد بگیریم از ارتباط برقرار کردن با هم لذت ببریم . علی الخصوص ورزشکارای دوچرخه سوار !!!!!!!!
    من خودم قبلا بارها به آقا صابر پیشنهاد دادم که لطفا برگرد . اما نا ملایماتی هست . که بهتره به جای اینکه اینجا بیایم کامنت بذاریم ، اون دوستانی که به آقا صابر گرامی نزدیک هستن و همچنین به مدیران محترم سایت بیان واسطه گری کنن مشکل حل بشه . وگرنه اینکه هرکی بیاد جانب یکی رو بگیره هیچ مشکلی رو حل نمیکنه که هیچ کدورت ها رو بیشتر هم میکنه
    دوستانی که رفیق صمیمی آقا صابر هستید . یه لطفی کنید و به اعضای بایک بیست کمک کنید . بذارید دور هم شاد باشیم . هممون میدونیم این دنیا ارزش این چیزا رو نداره . فقط فراموشش میکنیم .
    این کدورت قطعا جز نتیجه باخت - باخت چیزی نداره
    من واقعا طرف کسی رو نمیگیرم و نمیخوام هم قضاوت کنم و اصلا همچنین حقی رو هم ندارم . فقط میگم حیفه . جوونی ما همینجوریش که داره میسوزه خودمون هم گل به خودی نزنیم این وسط دیگه .
    والا سعید خان ما هم که وقت اضاف نیاوردیم دم به دیقه شروع به غرغر کنیم که.اما جواب بعضی هارو باید داد که پارو فراتر نذارن ..حرمت اساتید رو نشکنن...اگه امثال بعضیا اینکارو نمیکردن به نظرت چه دلیلی داشت اقا صابر اینجا نباشه...با حرفت هم موافقم اگه مدیریت تونست پست هارو منتقل کنه متشکر میشیم.اینجوری خارج از تاپیک هم نبوده.

اضافه شده بعد از : 14 minutes

همدیگه تصمیم گرفتین جواب منو ندین و عمداً بی اعتنایی کنین به پستهای من.
    اینو از کجاتون آوردید اخه ؟؟؟اما ماشالله چه زود لحنتون از فلسفی و عارفانه تغییر پیدا کرد نهه باریکلا
    ویرایش توسط m.a.madadi : 2019/08/07 در ساعت 13:27
    11,370
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    238 Thread(s)
    دوستان لطفا کل کل نکنید
    مجبور می شیم بر خلاف میل برخورد کنیم
    این پست ها هم که ربطی به موضوع اصلی نداره شنبه صبح پاک می شن

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 30 , از مجموع 63