ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

User Tag List

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    249
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

سفر به چالوس

درود بر شما
    یکم مرداد ماه یک هزار و سیصد و نود هشت بار و بندیل رو بسته و صبحش تهران ترمینال شرق یا همون تهرانپارس بودم،ساعتای ده صبح رسیدم شبش ساعت بیست و دو سی از سبزوار حرکت کردیم و از اونجایی که اتوبوس هرجایی دلش میخواست ترمز میزد عوض صبح اول وقت ساعت ده رسیدیم،خب اینها همه پیشامد های سفره،باهام همراه باشید که کلی از این پیشامدها دارم براتون!روز اول رو رفتم خونه ی اقوام سر کردم،رفتم نمایندگی انرژی موتور یه دوچرخه جاینت ای تی ایکس هشت صد و سی خریدم،دوچرخه سفرم جاینت تاف رود هستش،این رو برای کوهستان گرفتم(با وام!)و صبح روز بعد با اینکه بدن درد داشتم عزمم رو جزم کردم و راه افتادم،خب مقصدم چالوس بود،جاده ای با شیب شش در صد من شصت کیلو و یه دوچرخه شانزده کیلویی و حدودا سی کیلو بار،تور فرانسه جاده هاش شیب ده درصد داره،خلاصه از چهارراه آیت استارت زدم،یه تی شرت آستین دار و یه شورت دوبنده پوشیدم،از من می شنوید از شرت یا شلوار دوبنده استفاده نکنید،مخصوصا برای سایکل توریسم،برای دست به آب رفتن مصیبت خواهید داشت،از من گفتن بود!روز قبل علاوه بر دوچرخه یه جفت دستکش بند انگشتی هم از شرکت انرژی موتور تهیه کردم،دستت میکنی دیگه از دستت در نمیاد!حتما از ایت دستکش ها بگیرید که یه حلقه ای سر بند انگشت هاش واسه در آوردن داره که اینم دردسر میشه براتون،از دانشگاه تهران،تئاتر شهر و میدان آزادی گذشتم ترافیک دیوانه کننده ی تهران و راننده هاش که بماند واقعا شهر مناسبی برای دوچرخه و دوچرخه سواری نیست،در مسیرم کارخونه ی سایپا با محصولات دوست داشتنیش بود و کلی کارگاه و کارخونه ی دیگه،قبل سفر از سایت کافه ورزش سه تا قمقمه ی دوجداره خریدم دونه ای پنجاه و پنج تومن کلا نیم ساعت آب رو سرد نگه میداره،حواستون باشه خواستید بخرید زفال بخرید دوستان استفاده کردند و از کیفیتش راضی هستند،یادتون نره در مسیر کوهستانی و کم عرض بار هم زیاد برندارید،کفش هم سایز بخرید و جوراب ساق دار بپوشید نه مچی،هم پاهای ما سوخت هم مچ پاهام بخاطر سایز نبودن کفش ها زخمی شد،مسیر کم عرض واقعا اذیت کننده بود به اولین تونل مسیر که رسیدم فراموش کردم عینک آفتابی مو بردارم،خب می تونید تصور کنید چی شد!داخل تونل تاریک،شیب،دوچرخه سرعت داشت و فرمون دوچرخه هم یه دستی شروع به لرزش میکرد،به چه بدبختی ای عینک رو دادم پایین سمت فک پایینیم!حتما از این بند عینک ها داشته باشید برای اینجور مواقع و مخصوصا زمانی که میخوایین عینکتون رو از روی چشمتون بردارید به درد میخوره،توی اون روز گرم کذایی تا نزدیک پلیس راه کرج-چالوس رفتم که متوجه شدم پدال سمت چپم گیر می کنه،من از یه جفت پدال ام سیصد و بیست و چهار شیمانو لاک شو یک طرفه استفاده میکنم،یادمه چند وقتی بود که پدال سمت چپ یه گیر خفیفی داشت با خودم میگفتم:چیز مهمی نیست!اما همین چیز به ظاهر ساده برنامه سفر منو خراب کرد!تصور کنید پدال دیگه نمی چرخه!مجبور شدم مسیر رو برگردم،هم واقعا اذیت شده بودم،از گرما،شیب سخت مسیر،بار سنگین،عرض کم جاده و مسیر رو سرازیر کردم به سمت کرج،خودمو رسوندم به بوستان همگام،شام رو در رستوران روبروی پارک یه پرس قورمه سبزی خوش مزه خوردم و اومدم پارک برای چادر زدن،زمین گرم و هوا گرم،من یه زیرانداز ساده بیشتر ندارم و به شما دوستان توصیه میکنم حتما علاوه بر زیرانداز ساده یه زیرانداز بادی هم بخرید چون هم زیرتون نرم تره،هم گرمای زمین به بدنتون منتقل نمیشه،خورجین ها،رک پک و خود دوچرخه رو گذاشتم تو چادر و خودم بیرون چادر خوابیدم،خب وصف کرج و حومه رو همه شنیدند و نیاز به گفتن نداره،تا صبح ده پونزده باری بیدار شدم و خوابیدم،تنها سفر کردن عیبش اینه که یه دستشویی میخوای بری کسی نیست مواظب لوازم هات باشه،اگر تونستید یه همسفر پیدا کنید بهتره،صبح موقع طلوع آفتاب راه افتادم و ظهر با همون پدال معیوب خودمو رسوندم خونه ی اقوام در نارمک،از اتوبان های تهران و فرهنگ رانندگی هر چی بگم کم گفتم!از هموطنانی که ترمز میزدند،تو اتوبان دنده عقب میگرفتند و تا میدیدند من ایرانی هستم گازشو میگرفتند و میرفتند ممنونم،نمی دونم این اروپایی ها و غربی جز چپاول و غارت و تکه تکه کردن مملکت ما برای ما چکار کردند که بعضی از هم میهنان ما اینقدر براشون سر و دست میشکنند؟!یتیم خانه ی ایران رو تماشا کنید،تاریخ رو بخونید لطفا!من از اون راننده ی مینی ون ممنونم که برام ترمز زد و تو اون هوای گرم دوتا بطری آب سرد بهم داد،یکی از چیزهایی که یادم رفته بردارم ست اصلاح شامل موزر،ژیلت،کف اصلاح،شامپو سر،شامپو بدن و کرم بود،اینهارو سعی کنید هیچوقت یادتون نره،راستی حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید،موهاتونم کوتاه باشه راحت ترید،من برای سفر بعدی قصد دارم کلا کچل کنم و بزنم به جاده!از تمام شما هم ممنونم که وقت گذاشتید و این مطلب رو خوندید.
    ویرایش توسط mostafa_hitehie : 2019/07/31 در ساعت 15:14
    191
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_hitehie نمایش پست ها
    درود بر شما
    یکم مرداد ماه یک هزار و سیصد و نود هشت بار و بندیل رو بسته و صبحش تهران ترمینال شرق یا همون تهرانپارس بودم،ساعتای ده صبح رسیدم شبش ساعت بیست و دو سی از سبزوار حرکت کردیم و از اونجایی که اتوبوس هرجایی دلش میخواست ترمز میزد عوض صبح اول وقت ساعت ده رسیدیم،خب اینها همه پیشامد های سفره،باهام همراه باشید که کلی از این پیشامدها دارم براتون!روز اول رو رفتم خونه ی اقوام سر کردم،رفتم نمایندگی انرژی موتور یه دوچرخه جاینت ای تی ایکس هشت صد و سی خریدم،دوچرخه سفرم جاینت تاف رود هستش،این رو برای کوهستان گرفتم(با وام!)و صبح روز بعد با اینکه بدن درد داشتم عزمم رو جزم کردم و راه افتادم،خب مقصدم چالوس بود،جاده ای با شیب شش در صد من شصت کیلو و یه دوچرخه شانزده کیلویی و حدودا سی کیلو بار،تور فرانسه جاده هاش شیب ده درصد داره،خلاصه از چهارراه آیت استارت زدم،یه تی شرت آستین دار و یه شورت دوبنده پوشیدم،از من می شنوید از شرت یا شلوار دوبنده استفاده نکنید،مخصوصا برای سایکل توریسم،برای دست به آب رفتن مصیبت خواهید داشت،از من گفتن بود!روز قبل علاوه بر دوچرخه یه جفت دستکش بند انگشتی هم از شرکت انرژی موتور تهیه کردم،دستت میکنی دیگه از دستت در نمیاد!حتما از ایت دستکش ها بگیرید که یه حلقه ای سر بند انگشت هاش واسه در آوردن داره که اینم دردسر میشه براتون،از دانشگاه تهران،تئاتر شهر و میدان آزادی گذشتم ترافیک دیوانه کننده ی تهران و راننده هاش که بماند واقعا شهر مناسبی برای دوچرخه و دوچرخه سواری نیست،در مسیرم کارخونه ی سایپا با محصولات دوست داشتنیش بود و کلی کارگاه و کارخونه ی دیگه،قبل سفر از سایت کافه ورزش سه تا قمقمه ی دوجداره خریدم دونه ای پنجاه و پنج تومن کلا نیم ساعت آب رو سرد نگه میداره،حواستون باشه خواستید بخرید زفال بخرید دوستان اسفاده کردند و از کیفیتش راضی هستند،یادتون نره در مسیر کوهستانی و کم عرض بار هم زیاد برندارید،کفش هم سایز بخرید و جوراب ساق دار بپوشید نه مچی،هم پاهای ما سوخت هم مچ پاهام بخاطر سایز نبودن کفش ها زخمی شد،مسیر کم عرض واقعا اذیت کننده بود به اولین تونل مسیر که رسیدم فراموش کردم عینک آفتابی مو بردارم،خب می تونید تصور کنید چی شد!داخل تونل تاریک،شیب،دوچرخه سرعت داشت و فرمون دوچرخه هم یه دستی شروع به لرزش میکرد،به چه بدبختی ای عینک رو دادم پایین سمت فک پایینیم!حتما از این بند عینک ها داشته باشید برای اینجور مواقع و مخصوصا زمانی که میخوایین عینکتون رو از روی چشمتون بردارید به درد میخوره،توی اون روز گرم کذایی تا نزدیک پلیس راه کرج-چالوس رفتم که متوجه شدم پدال سمت چپم گیر می کنه،من از یه جفت پدال ام سیصد و بیست و چهار شیمانو لاک شو یک طرفه استفاده میکنم،یادمه چند وقتی بود که پدال سمت چپ یه گیر خفیفی داشت با خودم میگفتم:چیز مهمی نیست!اما همین چیز به ظاهر ساده برنامه سفر منو خراب کرد!تصور کنید پدال دیگه نمی چرخه!مجبور شدم مسیر رو برگردم،هم واقعا اذیت شده بودم،از گرما،شیب سخت مسیر،بار سنگین،عرض کم جاده و مسیر رو سرازیر کردم به سمت کرج،خودمو رسوندم به بوستان همگام،شام رو در رستوران روبروی پارک یه پرس قورمه سبزی خوش مزه خوردم و اومدم پارک برای چادر زدن،زمین گرم و هوا گرم،من یه زیرانداز ساده بیشتر ندارم و به شما دوستان توصیه میکنم حتما علاوه بر زیرانداز ساده یه زیرانداز بادی هم بخرید چون هم زیرتون نرم تره،هم گرمای زمین به بدنتون منتقل نمیشه،خورجین ها،رک پک و خود دوچرخه رو گذاشتم تو چادر و خودم بیرون چادر خوابیدم،خب وصف کرج و حومه رو همه شنیدند و نیاز به گفتن نداره،تا صبح ده پونزده باری بیدار شدم و خوابیدم،تنها سفر کردن عیبش اینه که یه دستشویی میخوای بری کسی نیست مواظب لوازم هات باشه،اگر تونستید یه همسفر پیدا کنید بهتره،صبح موقع طلوع آفتاب راه افتادم و ظهر با همون پدال معیوب خودمو رسوندم خونه ی اقوام در نارمک،از اتوبان های تهران و فرهنگ رانندگی هر چی بگم کم گفتم!از هموطنانی که ترمز میزدند،تو اتوبان دنده عقب میگرفتند و تا میدیدند من ایرانی هستم گازشو میگرفتند و میرفتند ممنونم،نمی دونم این اروپایی ها و غربی جز چپاول و غارت و تکه تکه کردن مملکت ما برای ما چکار کردند که بعضی از هم میهنان ما اینقدر براشون سر و دست میشکنند؟!یتیم خانه ی ایران رو تماشا کنید،تاریخ رو بخونید لطفا!من از اون راننده ی مینی ون ممنونم که برام ترمز زد و تو اون هوای گرم دوتا بطری آب سرد بهم داد،از تمام شما هم ممنونم که وقت گذاشتید و این مطلب رو خوندید.

درود بر آقا مصطفی عزیز

گزارشت عالی بود ، ممنون که تجربیاتت رو به اشتراک گذاشتی .

ایام به کامتان باد
    حامد
    222
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_hitehie نمایش پست ها
    درود بر شما

مبارک باشه برادر. چه دوچرخه‌ای. شخصا تا به زیر و خم یه وسیله آشنا نشم باهاش از این برنامه‌های طولانی نمیزارم. بالاخره ما تو همین سایت برادری داشتیم که کیوب خریده بود تو راه رفتن به خونه شانژمانش شکسته بود. حالا نه اینکه دوچرخه بد باشه احتمالا خوب مونتاژ نشده بوده. بهتره یه مقدار زیر و خم وسیله دستتون بیاد بعد برید اون جاده‌های پرخطر و شلوغ. این خراب شدن ندایی غیبی بوده که حاجی برگرد اول دوچرخه رو تست کن مرتب چارتا برنامه کوتاه‌تر ( ولی شاید سنگین‌تر) بزن ببین چه طوریه بعد راه بیفت به سفرهای دور و دراز.
    در هر صورت هم دوچرخه مبارکیه و هم سفر مبارکی بود و ما هم که از خوندنش بسیار لذت بردیم. بیش باد و ایشالله داستان رفتن به چالوس رو بدون مشکل برامون بنویسی.
    249
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط aboozaram نمایش پست ها
    مبارک باشه برادر. چه دوچرخه‌ای. شخصا تا به زیر و خم یه وسیله آشنا نشم باهاش از این برنامه‌های طولانی نمیزارم. بالاخره ما تو همین سایت برادری داشتیم که کیوب خریده بود تو راه رفتن به خونه شانژمانش شکسته بود. حالا نه اینکه دوچرخه بد باشه احتمالا خوب مونتاژ نشده بوده. بهتره یه مقدار زیر و خم وسیله دستتون بیاد بعد برید اون جاده‌های پرخطر و شلوغ. این خراب شدن ندایی غیبی بوده که حاجی برگرد اول دوچرخه رو تست کن مرتب چارتا برنامه کوتاه‌تر ( ولی شاید سنگین‌تر) بزن ببین چه طوریه بعد راه بیفت به سفرهای دور و دراز.
    در هر صورت هم دوچرخه مبارکیه و هم سفر مبارکی بود و ما هم که از خوندنش بسیار لذت بردیم. بیش باد و ایشالله داستان رفتن به چالوس رو بدون مشکل برامون بنویسی.
    متشکرم بله در هر کاری حکمتی نهفته است که شاید ما در اون لحظه قادر نباشیم درکش کنیم،متاسفانه یه سرویس نکردن ساده رسید به اینجا،باز هم شکر که تجربه شد،خوشحالم که لذت بردید،ممنون از راهنمایی ارزنده ی شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط aboozaram نمایش پست ها
    متشکرم بله در هر کاری حکمتی نهفته است که شاید ما در اون لحظه قادر نباشیم درکش کنیم،متاسفانه یه سرویس نکردن ساده رسید به اینجا،باز هم شکر که تجربه شد،خوشحالم که لذت بردید،ممنون از راهنمایی ارزنده ی شما.

- - - - - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed98 نمایش پست ها
    درود بر آقا مصطفی عزیز

گزارشت عالی بود ، ممنون که تجربیاتت رو به اشتراک گذاشتی .

ایام به کامتان باد
    حامد
    سلام حامد جان خوشحالم که لذت بردید.
    217
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    سلام اقا مصطفي
    یه سوالي دارم اگر لطف کنید به من بگید که چرا این مقدار بار با دوچرخه حمل می کنید؟
    با توجه به اینکه مسیر چالوس پر از امکانات هست چرا باید مقدار بارتون زیاد باشه؟

چون من هم که براي سفر در پیش خودم وسایل رو جمع کردم به اندازه دو تا کوله پشتي پر شد
    249
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    یک اشتباه بزرگ استراتژیک بود!من قصدم سفر به چالوس بعد قصد داشتم به سمت رامسر و نهایتا تبریز برم که برنامه شکست خورد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nader22 نمایش پست ها
    سلام اقا مصطفي
    یه سوالي دارم اگر لطف کنید به من بگید که چرا این مقدار بار با دوچرخه حمل می کنید؟
    با توجه به اینکه مسیر چالوس پر از امکانات هست چرا باید مقدار بارتون زیاد باشه؟

چون من هم که براي سفر در پیش خودم وسایل رو جمع کردم به اندازه دو تا کوله پشتي پر شد
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6