ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

User Tag List

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 73 , از مجموع 73
    37
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    NSM
    مقایسه دوچرخه های 26  با 27.5 و 29
    دوستان که صحبت از 26 - 27/5 - 29 هست توی اکثریت کاتالوگها که از سایز xs - s - m - l - xl یاده شده جریان چی؟؟؟
    322
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    13 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط AminRF نمایش پست ها
    با سلام به نظر شما 26 بخرم بهتره یا29؟
    لطفا راهنمایی کنید
    والا تا اونجایی که من می دونم 29 فقط توی مسابقات استفاده میشه و ارزونترین مدلش با بودجه شما (البته تو گشت هایی که زدم)

یه کنونادل بود 3200 و کی تی ام هم دیدم 4300 و ...

و فکر نمی کنم با توجه به رنج قیمت پایه این سایز قطعات و لوازمش هم (مثل رینگ و لاستیک) ارزون باشه.
    906
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    19 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط imrangerdoo نمایش پست ها
    والا تا اونجایی که من می دونم 29 فقط توی مسابقات استفاده میشه و ارزونترین مدلش با بودجه شما (البته تو گشت هایی که زدم)

یه کنونادل بود 3200 و کی تی ام هم دیدم 4300 و ...

و فکر نمی کنم با توجه به رنج قیمت پایه این سایز قطعات و لوازمش هم (مثل رینگ و لاستیک) ارزون باشه.
    نه بابا.....
    دوچرخه 29 توی 1500 و کمتر هم پیدا میشه..... ولی به نسبت لوازم یه خورده پایینتری دارن دیگه....
    والا برای فوایدی هم که داره خیلیا ترجیح میدن با 29 برن مسابقه بدن..... ولی 26 و 27.5 هم توی مسابقات میارن....
    345
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    13 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط NSM نمایش پست ها
    دوستان که صحبت از 26 - 27/5 - 29 هست توی اکثریت کاتالوگها که از سایز xs - s - m - l - xl یاده شده جریان چی؟؟؟
    دوست عزیز سلام
    در واقع توی دوچرخه دو نوع سایز داریم یکی سایز تنه و دیگری سایز تایر.
    نوعی که توی عموم مردم مرسومه سایز تایر هست. این جملاتی که توی عوام میشنوی که فلانی دوچرخه 20 یا 24 یا 26 خریده در واقع این اعداد به سایز تایر این دوچرخه ها اشاره دارد.

و حالا اینکه سایز تنه چیه؟
    تصویر زیر اندازه قسمتهای مختلف تنه دوچرخه رو نشون میده.

توی این تصویر پارامتر I یعنی فاصله مرکز توپی طبق قامه تا انتهای لوله ای که لوله زین توش قرار میگیره رو سایز تنه می‌گویند.
    حالا باید این موضوع رو در نظر داشت که این اندازه (سایز تنه) به شیوه های متفاوت بیان میشه. در واقع هر سازنده تنه ای از یه واحد و یا پارامتر دلخواه مثل سانتیمتر ویا اینچ و یا حروف برای بیان این سایز بهره می‎برد
    برای مثال سایز بندی در شرکتهای متفاوت سازنده تنه به صورت زیر است:
    شرکت اسکات: XS - S - M - L - XL
    شرکت فوجی: ("S (15") - S/M (17") - M (19") - M/L (21") - L (23
    شرکت جاینت: S - M - M/L - L - XL
    شرکت کنندل: SM - MD - LG - XL
    شرکت تِرِک: "23 - "21 - "19 - "17.5 - "15.5
    شرکت اسپشیلایزد: S - M - L - XLشرکت مریدا: 15" - 17" - 19" - 21" - 23"

واضحه که شما میتونی یه مدل خاص دوچرخه رو با سایز تایر مشخص با سایز تنه متفاوت پیدا کنی

مثلا دوچرخه من که [Only registered and activated users can see links. ] هست دارای تایر 27.5 هست. حالا این مدل دوچرخه رو هر کی بخواد بخره باید با توجه به قدش سایز تنه مناسب خودش رو پیدا کنه. که برای این کار جداول و سایتهای زیادی وجود دارند.

مثلا این سایت که اگه اندازه قد و اندازه کف پا تا زیر فاق تون رو بهش بدی سایز تنه مناسب شما و همچنین سایز طول قامه مناسب قد شما رو اعلام میکنه:
    [Only registered and activated users can see links. ] (لینک مخصوص کراس کانتری)
    [Only registered and activated users can see links. ] (لینک انتخاب سایر رشته های دوچرخه سواری)

و یا استفاده از جداول اینچنینی که با سرچ توی اینترنت میتونید پیدا کنید.

در آخر این توضیح رو برم که در انتخاب سایز تنه مهم ترین عامل قد دوچرخه سوار هست و بسیار پارامتر مهمی هست. دوچرخه سوار بروی سایزهای بزرگتر و حتی کوچکتر از سایز مناسب به قدش بسیار اذیت خواهد شد.

و اما در خصوص سایز تایر اونطور که من میدونم سایزهای 27.5 و 29 اینچ به تازگی به دنیای دوچرخه راه پیدا کرده اند (جدود سه چهار سال)
    البته این به این معنی نیست که قبلا سایز تایرهای بزرگتر از 26 اینچ نداشتیم، از قضا همه دوچرخه های 28 قدیمی رو به خاطر دارند. ولی سایزهای 27.5 و 29 به تازگی مرسوم شده اند.
    و حالا اینکه چطور از بین 26 و 27.5 و 29 یک انتخاب داشته باشیم و اینکه چه تفاوتهایی دارد جای بحثهای زیادی داره که اتفاقا در این تاپیک مطالب زیادی عنوان شده که مطالعه کامل اون رو به همه دوچرخه دوستان توصیه میکنم.
    فقط برداشت خودم رو در خصوص این سه سایز تایر معروف و مسئله دار اینطور عنوان میکنم که برخلاف سایز تنه سایز تایر خیلی مرتبط به قد دوچرخه سوار نیست بیشتر تفاوتهای عملکردی هر سایز و نحوه و کاربری دوچرخه هست که تعیین میکنه که چه سایز تایری مناسبه

من خودم از سایز تایر 27.5 استفاده میکنم و در کاربری که من از دوچرخه دارم و مقایسه ای که انجام داده ام 27.5 رو نسبت به سایز 26 مناسبتر و مفیدتر حس کرده ام.
    11,370
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    238 Thread(s)
    دوستان توجه داشته باشید
    اینجا تاپیک مشاوره خرید نیست
    فقط مقایسه دوچرخه ها از نظر فنی در این تاپیک مجاز است

17,435
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    84 Thread(s)

یاد باد ان روزگاران یاد باد که وختی یه دوشاخی طوقه ایی تایری چیزی می خواستی بخری دیگه لازم نبود استرس این رو داشته باشی سایزش چیه ؟؟؟ می خوره ؟؟؟ نمی خوره ؟؟؟؟

سایر ها همه احد و واحد بودن...........و ملت از استرس این که عایا می خوره یا نمی خوره / صَمَد / بودن...................
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    دمت گرم اقا صابر واقعا بعضی چیزا برا توسعه مارکتینگ و فروش بیشتر مد میشن و در عمل کاربرد چندانی ندارند (میخوام ی مٍثال نوستالژیک بزنم حتما بچهای دهه 50 یادشون هست ویدئو ها فیلم کوچیک بودن (حمل و نقلشون که داستان داشت!)که اتفاقا تو فرمت lp زمان پخش زیادی داشتن یکدفه فیلم ویدئو بزرگ اومد بازار و دیگه فیلم کوچیک گیر نمیومد واقعا نه تنها بهتر نبود هم از نظر حجم و زمان پخش ضعیف تر بودن.متاسفانه از این قبیل مثالها زیاده!
    69
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    9 Thread(s)
    سلام دوستان .
    من دوچرخه GT Agressesor Expert دارم سایز Medium که 27.5 هستش . 1سال نشده خریدمش و زیادم ازش استفاده نکردم . خودم و پدرم ازش استفاده میکنیم . حالا بعده گذشت یکسال پدر گرامی ما به این نتیجه رسیده که این دوچرخه براش کوچیکه و اذیتش میکنه حالا اومده داد و بیداد که تو سایزه اشتباه انتخاب کردی با اینکه من تحقیق کردم و گفتن که این سایز برای شما مناسبه . خودم قدم 178 و پدرم 180 یا 182 اینطوراست !
    سوالم اینه که بزرگ تر ازاین سایز هم داریم ؟ یا واضح تر اینکه این مدل سایز بزرگ تر داره اصلا ؟

سلام دوستان .
    من دوچرخه GT Agressesor Expert دارم سایز Medium که 27.5 هستش . 1سال نشده خریدمش و زیادم ازش استفاده نکردم . خودم و پدرم ازش استفاده میکنیم . حالا بعده گذشت یکسال پدر گرامی ما به این نتیجه رسیده که این دوچرخه براش کوچیکه و اذیتش میکنه حالا اومده داد و بیداد که تو سایزه اشتباه انتخاب کردی با اینکه من تحقیق کردم و گفتن که این سایز برای شما مناسبه . خودم قدم 178 و پدرم 180 یا 182 اینطوراست !
    سوالم اینه که بزرگ تر ازاین سایز هم داریم ؟ یا واضح تر اینکه این مدل سایز بزرگ تر داره اصلا ؟

- - - - - - - - - -

سلام دوستان .
    18
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)

سایز مناسب دوچرخه

مطابق با استاندارد ها برای قد178 و به بالا سایز لارج مناسبه به نظر مرسه حق با پدرتون هست.
    1,113
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    شاید شما مشکلی نداشته باشید.با مدیوم اما لارج مناسب پدرتون هستش......بودنش هم که هر مدلی سایز های مختلفی داره قطعا و وجود داره....و خیلی خیلی کم اتفاق میفته از یه مدل مشخصی باشه

Sent from my LG-D618 using Tapatalk
    زیر این آسمون هر کی ضعیفه واسه همیشه جاش تو دلمه.

0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط AminRF نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز من قصد خرید دوچرخه دارم3.5 هم میتمنم هزینه کنم.
    به نظر شما 26 بخرم بهتره یا29؟
    چه مارکی بخرم بهتره؟
    شما چی پیشنهاد میکنید؟
    لطفا راهنمایی کنید
    سلام دوستان
    با قد ۱۶۸ چه سایز تنه و طوقه ای رو برای دوچرخه کوهستان پیشنهاد می‌کنین؟

تنه ی ۱۷ با طوقه ۲۹
    تنه ۱۸ با طوقه ۲۷.۵
    تنه ۱۷ با طوقه ۲۶
    تنه ۱۶ با طوقه ۲۷.۵

کدومش و چرا؟
    1,057
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliz222 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با قد ۱۶۸ چه سایز تنه و طوقه ای رو برای دوچرخه کوهستان پیشنهاد می‌کنین؟

تنه ی ۱۷ با طوقه ۲۹
    تنه ۱۸ با طوقه ۲۷.۵
    تنه ۱۷ با طوقه ۲۶
    تنه ۱۶ با طوقه ۲۷.۵

کدومش و چرا؟
    شما با هر قدی هر سایز طوقه ایی می تونی سوار بشی بشرطی که اون سایز طوقه در برندی که انتخاب می کنی طول میل تنه یا همون CT مناسب شما رو داشته باشه. در واقع باید سایز تنه رو درست انتخاب کنی. سایز تنه رو هم خیلی مبتدی و از روی M یاL یا S و یا 17 و 18 و 19 انتخاب نکن. مثلا برند کیوب و فوجی در سایز 29 با تنه 17 اندازه CT یکسان ندارن و یکمی فرق داره
    پس برای انتخاب حرفه ایی و دقیق اول همه:
    قد خودت رو با دقت اندازه بگیر و بعد هم اندازه پاهات رو هم دقیق بگیر
    اینطوری:
    [IMG][Only registered and activated users can see links. ][/IMG]

بعد اعداد رو توی این سایت وارد کن و ببین چند سانتی متر CT برات مناسبه
    [Only registered and activated users can see links. ]
    در انتها چنین جدولی رو برات نمایش میده که بر اساس قد و اندازه پاCTمناسب و طول طبق قامه رو پیشنهاد میده
    در آخر هم وقتی دیگه وقتی خواستی از یک برند انتخاب کنی بررسی کن مثلا چرخ 27.5 یا29 در اون برند CT اش چه اندازه ایی هست و هر کدوم به عدد CT که برات مناسب هست نزدیک تر بود ،با خیال راحت انتخابش کن
    [Only registered and activated users can see links. ][/IMG]

امیدوارم مفید بوده باشه
    درود بر شما
    ویرایش توسط hangipangi : 2019/05/29 در ساعت 14:43
    تند رفت!...کودکی های من....
    آن هم با دوچرخه قراضه ایی كه بيشتر اوقات پنچر بود...!
    598
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    چند تا عکس خوب پیدا کردم در مورد مقایسه سه تا سایز چرخ گفتیم ببینید نظر بدید.ببینیم چقدر درسته

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 73 , از مجموع 73