ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

User Tag List

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: Actuation Ratio

در افکارم ... در آینده ای که میتونه نزدیک باشه
    658
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    77 Thread(s)

Actuation Ratio

دوستان .. منظور از این عبارت دقیقا چیه؟ (منظورم ترجمه نیست عمل مورد اشاره چیه)

[Only registered and activated users can see links. ]
    بدون مرز و محدوده ... وطن یعنی همه دنیا ....

- - - - - - - - - - - -
    Saeid Abbaspour
    - - - - - - - - - - - -
    • 2
    • # ADS
      Circuit advertisement
      banner

17,450
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    84 Thread(s)
    نسبت...عکس العمل.....

تو شیمانو 1:2 است......= وقتی دسته دنده یک میلیمتر سیم رو می کشه.....شارژئون دو میلیمتر بصورت عرضی روی خودرو جا به جا می شه..

تو اسرم 1:1 است یعنی یک میلیمتر که سیم دنده کشیده میشه....شارژئون هم دقیقا همون یک میلیمتر از نظر عرضی جا به جا میشه......یعنی زنجیر رو یک میلیمتر تو عرض جا به جا می کنه......

حالا اینکه کدوم بهتره رو خودتون یه فکری روش بکنید ببینید به چه نتیجه ایی می رسید تا شب من برم خونه رو اون هم یه توضیحی بدم......
    در افکارم ... در آینده ای که میتونه نزدیک باشه
    658
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    77 Thread(s)
    ممنون از پاسخ دقیقت یه چی دیگه حدس میزدم .. روشن شدم ..

--
    خوب اینکه 1:2 باشه به این معنیه که نیروی بیشتری برای جابجای نیاز داره ولی میشه با جابجایی کمتری میشه دنده تعویض کرد -- خوب نیروی بیشتر نیازه از اونطرف هم جابجایی بیشتر نیازه که به هم خنثی میشن و عملا تفاوتی نمیکنه .. اینجوری توحالت 1:2 شاید یکم سیستم بیشتر تحت فشار باشه -- اما فک کنم تفاوتی نمیکنه چون هرکدومشون با شیفترهای خودشون شیفت میکنن و نسبتها دقیق رعایت میشه ولی از اونجایی که سعی کردی ما رو به فکر ببری حتما یه نکته ای داره که به قول خودت چشم بایکریزم میخواد !! ..
    بدون مرز و محدوده ... وطن یعنی همه دنیا ....

- - - - - - - - - - - -
    Saeid Abbaspour
    - - - - - - - - - - - -
    5,638
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    117 Thread(s)
    از نظر من کشش 1:1 (خوانده می شود: یک به یک) بهتره، چون به خاطر جابجایی نظیر به نظیر، تنظیم سیستم راحت تر و و دقت تعویض دنده بالاتر میره. یک مورد رو هم خوده سعید گفت.

وقتی آنچه داریم می بخشیم، آنچه نیازمند آنیم دریافت خواهیم کرد. (لاوس)

اعتماد کنید، اما ساده و زودباور نباشید
    عشق بورزید، اما نگذارید با قلبتان بدرفتاری شود
    بخشش کنید، اما نگذارید از شما سوء استفاده شود
    حرف دیگران را بشنوید، اما صدای خودتان را از دست ندهید

از [Only registered and activated users can see links. ] دیدن کنید.

[Only registered and activated users can see links. ][Only registered and activated users can see links. ]
    17,450
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    84 Thread(s)
    همممم بایکر به نکته خوبی اشاره کرد.....تنظیم راحت تر....دستت درد نکنه امین جان شاید من خودم دقیقا این نکته تو ذهنم نبود...مرسی بابت یاد آوری.....

ببینید صد البته نمی شه کامل یه طرفه به قاضی رفت......و بگیم 1:1 خوبه خوب و 1:2 بده بد......منتهی.....خوبی های 1:1 می چربه به بدی هاش....یعنی نامه اعمالش رو فردای قیامت می دن دست راستش ......و نامه اعمال شیمانو رو می دن دست چپ !!! ( البته فقط تو مقوله سیستم دنده که اون هم آل اسرم تازگی ها تو همون بحث سیستم دنده هم داره به راه کج منحرف میشه یه جورایی تو ترمز که بماند Avid چه گولهایی سر ملت می ماله من خودم از طرف دارای پر و پا قرصش بودم....ولی ای دل غافل......بعدا توضیح خواهم داد.....)

نکات مثبت 1:1 رو نسبت به 1:2 بریم بحث و بررسی کنیم.....

امین گفت که تنظیم راحت تر ....دقیقا....شما وقتی مثلا لازم داری شارژئون یه نمور جا به جا بشه ( جا به جایی عرضی رو خوردو ) تو 1:1 وقتی یه واحد سیم رو شل ی اسفت کنی به همون میزارن شارژئون تغییر وضعیت میده.....ولی تو 1:2 دو برابر مقداری که سیم رو می کشید یا شل می کنید شارژئون جا به جا میشه که ممکنه از اون مقداری که می خواستین جا به جا بشه رد کنه و بیش از حد جا به جا بشه......یعنی دقت تنظیم کم میشه....

یه مقوله دیگه...وقتی شارژئون یک کم کار کرده و یه کوچولو لقی پیدا کرده....برخی مواقع برای تعویض دنده لازم میشه یه کمی بیش از انازه اهرم رو فشار بدیم تا زنجیر رو روی خودروی مورد نظر بندازه یعنی با کلیک معمولی دسته دنده شاید کامل زنجیر رو منتقل نکنه و لازم باشه یه نیم فشار هم رو اهرم بیارین......حالا اینجا هم دقت مد نظر است تو 1:1 تو اون نیم فشار کوچولو شارژئون هم همون یه کوچولو جا به جا میشه.....ولی تو 1:2 شارژئون یه کوچولو ضرب در 2 جا به جا میشه....یعنی ممکنه از اون حدی که می خایین رد شه......اینحا هم بحث دقت میاد وسط.......که تو مسیر وسط کوه موقعی که مجبورید ترمز و فرمان رو هم تحت کنترل خودتون داشته باشین این یه نمور دقت حیاتی میشه.....و تو ضربات مسیر شاید نشه زیاد با انگشتان خیلی با دقت به دسته دنده فرمان داد...........

افراد دیگه چیز هایی که به نظرشون میاد رو عنوان کنند ببینیم اون ها چی فکر می کنند فقط خواهشا هی چی می گین با دلیل منطقی........!
    714
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    87 Thread(s)
    افراد دیگه چیز هایی که به نظرشون میاد رو عنوان کنند ببینیم اون ها چی فکر می کنند فقط خواهشا هی چی می گین با دلیل منطقی........!
    به نظر من سیستم 1:2 هم بعضی جاها کاربرد خودشو داره تو یه نگاه نمیشه گفت کدومش بهتره ... ینی ممکنه واسه من 1:2 کارایی بهتری داشته باشه تا 1:1 و به همون نسبت قطعا واسه افراد حرفه ای خیلی پرکاربردتر میتونه باشه

به نظر من این دوتا هرکدوم واسه یه جا استفاده میشن ... مثلا کسی که بیشتر اوقات توی شهر رکاب میزنه کمتر نیاز پیدا میکنه به سریع دنده عوض کردن ... ینی با چند بار کلیک ساده هم میتونه آروم آروم سرعت دلخواهش رو تنظیم کنه

اما مثلا کسی که کراس کانتری کار میکنه (تجربه ی خودم) اغلب اوقات توی مسیرهای شیب دار مجبور به تنظیم سرعت سریع تر میشه و هم دقت تنظیم بالایی رو لازم نداره ، مثلا وقتی میخواد از یه سربالایی کوتاه سریع وارد یه سراشیبی بشه و سرعتش رو هم از دست نده مجبوره که چند بار پشت سر هم دنده عوض کنه ... که خوب طبیعتا سیستم نظیر به نظیر یا 1:1 اینجا کارایی کمتری داره ... مخصوصا که گاهی اوقات هم سرعت بالاس و هم وقت کمه

شما چی فکر میکنید ؟!
    http://www.bike20.ir/signaturepics/sigpic1181_6.gif
    0
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    با سلام بنده امروز باسایت شما آشنا شدم و اول از همه میخاستم خسته نباشین خدمت همه عزیزان و زحمت کشان بی ادعا بگم و علی یارتان
    و دوم اینکه چون بنده جایی هستم که اصلا دسترسی به تعمیرکار 1در هزاره
    ازتون خواهشی داشتم که دوچرخه کوهستانی پسر بنده اصلا دنده عوض نمیکنه منظورم همون زنجیر از توپی کوچ و بزرگ زدو بدل نمیکنه اصتلاحشو نمیدونم چی میگن به بزرگی خودتون ببخشین فقط اگر محبت کنین سایتی یا لینک آموزش بازو بسته کردن چرخ و دنده هاشو تصویری بهم بدین تا عمر دارم مدیونتون هستم خدا پشت وپناهتون
    561
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    13 Thread(s)
    نقل قول نوشته اصلی توسط b_cral نمایش پست ها
    با سلام بنده امروز باسایت شما آشنا شدم و اول از همه میخاستم خسته نباشین خدمت همه عزیزان و زحمت کشان بی ادعا بگم و علی یارتان
    و دوم اینکه چون بنده جایی هستم که اصلا دسترسی به تعمیرکار 1در هزاره
    ازتون خواهشی داشتم که دوچرخه کوهستانی پسر بنده اصلا دنده عوض نمیکنه منظورم همون زنجیر از توپی کوچ و بزرگ زدو بدل نمیکنه اصتلاحشو نمیدونم چی میگن به بزرگی خودتون ببخشین فقط اگر محبت کنین سایتی یا لینک آموزش بازو بسته کردن چرخ و دنده هاشو تصویری بهم بدین تا عمر دارم مدیونتون هستم خدا پشت وپناهتون
    درود
    خوش اومدید
    این یک ویدئو [Only registered and activated users can see links. ]
    اینم اموزش های تصویری و نوشناری کامل
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)