PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ۴ ساعت سنگ‌پرانی برای باج‌گیری از کوهنوردان

Vahid_FRD
2015/04/02, 00:17
۴۳ کوهنورد وقتی در ارتفاعات زاگرس چادر زدند تا شب را در آنجا سپری کنند، در محاصره اشراری قرار گرفتند که در دل کوه مخفی شده بودند. اشرار با سنگ‌پراني و رها كردن سنگ‌هاي غول‌پيكر به پايين كوه قصد باج‌گيري از كوهنوردان را داشتند.صبح پنجشنبه هفته گذشته اعضاي تيم كوهنوردي زنده‌رود اصفهان تصميم گرفتند براي صعود به ارتفاعات زاگرس راهي منطقه‌اي بين استان لرستان و خوزستان به نام تله‌زنگ شوند. هدف آنها رسيدن به آبشار بزرگ شوي بود كه در اين منطقه قرار دارد. آنها پس از چند ساعت كوهنوردي و رسيدن به آبشار، در عمق دره‌اي كه بين دو كوه محصور شده بود چادر زدند تا شب را در آنجا سپري كنند. در اين ميان، عده‌اي با روشن كردن آتش، سرگرم شب‌زنده‌داري شدند و عده‌اي نيز در داخل چادرها به استراحت پرداختند، غافل از اينكه حادثه‌اي ترسناك در انتظارشان است. سيدروح‌الله هاشمي يكي از اعضاي گروه مي‌گويد: حدود ساعت 10شب بود كه تصميم گرفتم از چادر خارج شوم. براي عكاسي در شب، دوربين‌ها را بيرون چادر قرار داده بودم اما زماني كه به نخستين دوربين رسيدم، احساس كردم مردي آنسوي رودخانه كمين كرده است. خواستم صدايش بزنم كه ناگهان سنگ بزرگي به طرفم پرتاب كرد. فرياد زدم چرا سنگ پرتاب مي‌كني و با فرياد من دوستانم هم از چادرهايشان خارج شدند اما در همين هنگام باراني از سنگ به سوي ما روانه شد. صحنه وحشتناكي بود. ما داخل دره گير افتاده بوديم و اشرار از دوطرف به سمت ما سنگ پراني مي‌كردند.مرد جوان ادامه مي‌دهد: آنطور كه من متوجه شدم آنها 3نفر بودند. در دوطرف دره و بالاي كوه كمين كرده بودند و به سوي ما سنگ پرتاب مي‌كردند. آنها همزمان شروع به فحاشي كردند و فرياد مي‌زدند كه «ما از داعشي‌ها بدتر هستيم و اگر به حرفمان گوش نكنيد، همه شما را از بين مي‌بريم». در ميان ما برخي با همسرشان آمده بودند كه سنگ‌پراني‌هاي شبانه اشرار باعث وحشت آنها شده بود. تعدادي از سنگ‌ها به همراهان ما برخورد و آنها را مجروح كرد. ما پشت تخته‌سنگ‌ها پنهان شديم تا در امان باشيم. در همين هنگام آنها شروع به قل دادن سنگ‌هاي بزرگ از بالاي كوه كردند؛ سنگ‌هايي كه 2 نفري هم نمي‌شد آنها را بلند كرد. سنگ‌ها روي چادرهايمان فرود مي‌آمدند و هر چه داخل چادرها بود را از بين مي‌بردند. دقايقي پس از شروع سنگ‌پراني‌ها بود كه آنها درخواستشان را بيان كردند. يكي از آنها فرياد زد كه بايد به آنها پول بدهيم تا دست از سرمان بردارند.زماني كه با اين افراد وارد مذاكره شديم، عده‌اي از بچه‌هاي گروه به‌دنبال محلي مي‌گشتند كه تلفن همراه آنتن بدهد و بتوانند ماجرا را به پليس خبر بدهند. مردان ناشناس وقتي فهميدند كه قصد داريم آنها را سرگرم كنيم، دوباره سنگ‌پراني‌هايشان را شروع كردند. سنگ‌ها به پا، پهلو و دست عده‌اي از اعضاي گروه برخورد و آنها را مجروح كرد. به‌دليل اينكه آسمان مهتابي بود، آنها نسبت به ما ديد داشتند و اجازه نمي‌دادند كه حركت كنيم. تهديدها و سنگ‌پراني‌هاي آنها ادامه داشت تا اينكه بچه‌ها توانستند با پليس تماس بگيرند. هر چند فاصله ما با نزديك‌ترين پاسگاه حدود 4ساعت بود، اما فرمانده حوزه بسيج بخش شيهون به همراه تعدادي از نيروهاي بسيج و يكي از مسئولان پاسگاه به همراه تعدادي از سربازان راهي منطقه شدند و ظرف 2ساعت توانستند خودشان را به منطقه برسانند. آنها به محض ورود شروع به تيراندازي هوايي كردند و وقتي صداي شليك در منطقه پيچيد، سنگ‌پراني‌ها پس از دست‌كم 4ساعت تمام شد و اشرار متواري شدند.به گفته هاشمي كه در اين حادثه يكي از دوربين‌هاي گران‌قيمتش از سوي اشرار به سرقت رفته است، حدود 7نفر از اعضاي گروه كوهنوردي به‌دليل اصابت سنگ مجروح شدند كه تحت درمان قرار گرفتند. براساس اين گزارش با شكايت اعضاي گروه كوهنوردي، تحقيقات مأموران براي شناسايي و دستگيري عاملان سنگ‌پراني و باج‌گيري ادامه دارد.

منبع : گروه فجر ([Only registered and activated users can see links])

mohamad road
2015/04/02, 00:40
اونجا فقط یه دومان کم داره به خدا!!!

تحریکش کنی بفرستی سمتشون...

با پوستشون برا خودت کیف و کفش بسازی....

یعنی قیافه من اخرشه تو این عکس... :D

[Only registered and activated users can see links]

espirooz
2015/04/02, 11:37
از غذا دوست من تو همون برنامه بوده. چادر من بدبخت رو هم گرفته بود و جالب اینه که چادرم حتی یه خش هم برنداشته.
اول اینکه اسم این آبشار بین کوهنوردها به تله زنگ معروفه و علت دوم معروف بودنش، خفت کردن هست. یعنی وقتی میری اونجا حتما باید پول بدی . از نوع زور. تنها کسی که تا حالا پول نداده حاجی حجاریان (سرپرست گروه راسخ) بوده و اون هم غصه دراز و خنده داری داره. ..................... این اولین مورد نبوده و آخریش هم نیست.
دوم اینکه به رفیقم گفتم خره نرو اونجا. لختتون میکنن ها . گفت نهههههه. سرپرست گفته اون مال قدیمها بوده. گفتم سرپرست .... خورده. پس شب نمونید. عاما گوش ندادن
سوم اینکه اینا شب قبلش تو مدرسه کنار پاسگاه خوابیده بودن و شماره افسر پاسگاه رو داشتن و خیلی خیلی شانس آوردن.

بهر حال امیدوارم بساط این چیز ها جمع بشه .
اما یه علت سالم و تمیز موندن این آبشار، همین خفت کردن ها هست که ملت تا حالا نتونستن نابودش کنن وگرنه مثل جاهای دیگه تا حالا پکیده بود :29:

Alireza 77
2015/04/02, 15:26
خب حادثه نزدیک شهر ما بوده...:New (6):
من میخواستم برم مدتی دیگه شروع به مسیر سازی کنم...:New (6):
بافت اونجا کوهستانی خشک هست...:14:
مسیر اونجا خیلی خلوت و نا امنه...:riz277:
اصلا من نمیدونم برای تمرین کجا باید برم...:confused:
چند وقت پیش هم هیعت دوچرخه سواری دزفول میرن توی جاده شهیون سردشت که باز چند نفر جلوشونو میگیرن و کلی وسیله ازشون میبرن...:13:
ما وقتی میخوایم بریم تمرین از اون وقت به بعد یه سرباز سوار موتور میاد دنبالمون...
اگه به حدی نرسیم سربازی نمیفرستن باهامون و تمرین کنسل میشه...
برای همین الان 2 ماهی هست نرفتم با هیعت تمرین...
همش دوچرخه ثابت...

behzad3g
2015/04/02, 15:38
به نظر من این جور جاها رو باید مسلح رفت . البته نه برای خوشگذرانی بلکه برای رزمایش و شکار رفت اونجا اونم نه با هرکسی ...

rezamohammadi
2015/04/02, 15:45
بهترین راهش اینه:
یادگرفتن تکنیک های دفاع شخصی ، خفه کردن و شکستن دست و پا و گردن به روش های ورزشی

SABER_MTB
2015/04/02, 16:21

یه دَنَ از این ها + یه صدا خفه کن..........................

برا ای نکه اصلا کی نفهمه کسی اینجا بوده.........................جسداشون هم باید پخت و سوخاری کرد و خورد که اصلا کسی نفهمه اینجا کسی بوده.چی شده کی بوده ..................

البته این ها معمولا فقط همون گروه سنگ پراکن و در گیر نیستند حتما یه گروه دیه هم پشتیبان و تدارکات برا این جور مواقع در پشت جبهه ها برا خودشون دارند.................

که اصلا قبل از واقعا و قبل از در گیری شما رو دپار پایش کردن................و می دونند شما کی هستی..................و از کجا اومدی................که اگه اتفاقی افتاد بتونند پیدات کنند و از شوما دچار انتقام گرفتگی بشن...............................

بنا بر این برا گروه پشتیبان این ها هم باید فکری کرد................

ولی مشتاقانه منتظر شندین داستان / اج حجاریان / اییم.................

برای عبرت آموزی و کس%upl تجربه.................................

Alireza 77
2015/04/02, 16:40
خب باید بگم که توی گفتار خیلی اسونه بگیم بریم دفاع شخصی یاد بگیریم اسلحه ببریم دیگه حله...
من چندین بار تجربه کردم که با دزد روبهرو شده باشم... یه دفه ادم حواسش پرت میشه و.......
البته بار اخر که زدن دنبالم اینقدر تجربه داشتم که تصمیم درستی بگیرم و فرار کنم با دوچرخه...
اونا با موتور بودن یه مسیر 1 کیلومتری رو زدن دنبالم و هیچ جا باز نبود که پناه ببرم تا اخر با دوچرخه
رفتم توی اتشنشانی و از اونجا زنگ زدم داییم اومد با ماشین بردم... بهترین روش اینه که ادم خودش
رو توی این موقعیت قرار نده....:128fs318181:

SABER_MTB
2015/04/02, 17:24
اصولا اولین کار برد سلاح..................و اصولا اولین کار برد هر توانایی در جنگ و جدل و مقابله........................بحث پیش گیریه.............

نیازی نیست از سلاح حتما استفاده بشه........................

همین که طرف مقابل بداند و اگاه باشد که شما مجهز هستی .............................دچار بی خیال شدگی میشه...........................

البته قبل از اون مهمترین مسئلت این است که اوشان اصلا ندانند و اگاه نباشند که شما در انجا هستی و در دست رس اوشان...............................که خود مبحثیست در حفاظت اطلاعات و استتار.........................

در مورد او مسئلت هم که بهتره یه سری جاها نریم هم موافقیم ولی اخو با این روند شهر سازی و گند زدن به طبیعت و توسعه..................دیگه کجا بریم ؟؟؟؟؟

در این جور مواقع اسلوب و قانون ذهنی ما اینه : برو بابا.....................اینجا و این زمین مال ماست....................اگر قراره اینجا برا کسی مشکل ایجاد بشه و درد سر داشته باشه در اومدن به اونجا.............که براش نتیجه این باشه که دیگه نیاد اونجا.............................

اون نفر ما نیستیم........................همانا // العرض لنا // ..............

rezamohammadi
2015/04/02, 17:24
بلاخره احتیاط باید کرد ولی
کلا دست به چماق و چاقوت باید خوب باشه.
بهتره یه چهقو خوب و بلند داخل لوله تنه جایی که زین میره جاسازی کرد.:)
من خودم سعی میکنم درگیر نشم ولی اگه درگیر شدم دیگه باید دست شکسته و گردن شکسته جمع کرد. البته سعی می کنم کار به خفه کردن نکشه چون جمع کردنش سخته.
خفه کردن هم قرار نیست مجاری تنفسی رو بند کنید. باید شریانهای وارد شده به سر رو در قسمت گردن با یه تکنیک خاصی فشار داد.در کمتر از دو سه ثانیه طرف چمشش سیاهی میره و کلا میره کما.(تجربه شده) و اگه بیشتر نگه دارد ممکنه به سکته یا حتی مرگ مغذی بینجامه.:New (6):
در مورد گروه پشتیبانی دیه هم باید حواسمون جمع باشه.

Farshad- MTB
2015/04/02, 18:50
سال 77 -79 ما سرباز بودیم.......توی اتوبوس راننده واسم تعریف میکرد انقلاب که شده بود بین جاده لرستان خوزستان ..دیدم دهاتیا دارن دیواره جاده رو میکنن رفتم پرسیدم دارین چیکار میکنید!؟....گفتن که مثلا این پدرمون بوده یا پدر بزرگمون..راهزنی کرده ..طبق قانون رضا شاه کبیر همونجا تو محل خودش یارو رو گلو گچش کردن به دیوار!!!....و این است قانون رضا شاه کبیر!...... یکه و تنها این مملکت خوانین افسار گسیخته رو رام کرد خدا رحمتش کنه ..........فکر میکنید دیگه تا شعاع چن کیلومتریش کسی جرات میکرد خطایی ازش سر یزنه!!؟

Vahid_FRD
2015/04/02, 20:10
به نظر من این جور جاها رو باید مسلح رفت . البته نه برای خوشگذرانی بلکه برای رزمایش و شکار رفت اونجا اونم نه با هرکسی ...

دیس لایک
شکار کار زشتیه
اسمش هم تو سایت نیارید لطفا
در ضمن پای نظامی ها به هر جا باز می شه فقط و فقط گند می زنن به اونجا حالا می خواد محیط زیست باشه یا اقتصاد یا سیاست
پس همون بهتر که فقط برای خوش گذرونی برن البته اونم با حفظ شرایط ایمنی

اضافه شده بعد از : 5 minutes

چرا انقدر خشونت ؟

خوب می تونید نرید اینطور مناطق
یا اگر تشریف می برید یه مقدار هزینه کنید یا از محلی ها با خودتون به عنوان بلد راه ببرید یا با همانگی پاسگاه و پرداخت هزینه که وقتی بین گروه تقسیم می شه هزینه ناچیزی می شه
اینکه یه سری اینکار هارو می کنن فقط وفقط دلیلش فقر هست و بس

sinao
2015/04/02, 21:51
این اتفاق دقیقا اسفند 91 برای ما هم اتفاق افتاد
بعد از این که آبشار رو دیدیم و آب تنی کردیم رفتیم تو یه دره کمپ زدیم و به خیال خودمون که محصوره و باد بهمون نمی زنه
شب دو سه تا از بچه ها بیدار بودن دور آتیش و بقیه خواب
که محلی ها پیداشون شده بود
با 3 تا سنگ آتیشی به قطر یه متر رو خاموش کرده بودن
رفیقامون داد زده بودن که بیدار شید پناه بگیرید. من تا از خواب پریدم یه سنگ به بزرگی کله ی خودم خورد بقل سرم . شوکه شده بودم نمی تونستم تکون بخورم
سرپرستمون اومد بلند کرد برد بغل دیواره
نیم ساعت مداوم سنگ می زدن و هممون رنگمون مثل گچ سفید شده بود و به قولی چسبونده بودیم زیر گلو !
بعد نیم ساعت داد زدن یا پول بدید یا کشته می دید
دیگه 300 تومن دادیم و جالبه هیچ کی جرعت نمی کرد بره پولو بشون بده
بعدا فهمیدیم قبل از حمله یواش اومدن و یه سری دوربین و لوازم دزدیدن بعد حمله کردن

دقیقا این که می گه همه اونجا پول دادن درسته
اولش که تله زنگ پیاده می شی از قطار یه محلی میاد می گه راهنما می خواید یا نه
یا همون جا باید پولو بش بدی و باهاتون بیاد یا شب خودش میاد خفتت می کنه

کلا قوم خاصی هستن اون منطقه
بدوی ه بدوی

rayo
2015/04/02, 22:52
امنیته داریم
وقتی خودمون از داعش بدتر داریم چرا بگیم مرگ بر داعش

sepehr82
2015/04/02, 23:07
واقعا جای تاسف داره ........... !!!!!!!!!!!!!!
این یعنی چی ؟؟؟؟!!!! یعنی امنیت بی امنیت ............................... .

شما که دستت بهش نمی رسه می خواهی شریان بند بیاری ؟؟؟؟ بیهوش کنی ؟؟؟ دست و پا بشکنی ....... وقتی موقعیت استراژیکی درست از آن آنهاست ........ دفاع شخصی تُنی چنده ؟؟؟؟؟؟؟؟
--------------------------------------------------
بهترین کار /// نرفتن به چنین جاهایی بوده و هست ..... .
------------------------------------------------------------------------
لطفا یکی دو عکس ارسال کنید ... منظورم از موقعیت اون منطقه هست ..... """ تا از روی اطلس """ یک ضربدر قرمز """" بزرگ روش بکشم ............. .
من عکس اونجا را می خوام ... لطفا یکی از عزیزان زحمتش را بکشه ... ممنونم .

اضافه شده بعد از : 6 minutes

اونجا فقط یه دومان کم داره به خدا!!!

تحریکش کنی بفرستی سمتشون...

با پوستشون برا خودت کیف و کفش بسازی....

یعنی قیافه من اخرشه تو این عکس... :D

شدیدا الحن جات .... به اشّدت حالت ممکنه با محمد مواااااافقم ...... تو این جامعه ....و (( ............... ))) تنها راه اساسی و ایمن همین هست ......... اون خارجی چیزی دستگیرش شده .... که سگ با خودشون می برنند .

mamadhadi
2015/04/02, 23:35
واقعا جای تاسف داره ........... !!!!!!!!!!!!!!
این یعنی چی ؟؟؟؟!!!! یعنی امنیت بی امنیت ............................... .
-------------------------------------------------
بهترین کار /// نرفتن به چنین جاهایی بوده و هست ..... .
------------------------------------------------------------------------
لطفا یکی دو عکس ارسال کنید ... منظورم از موقعیت اون منطقه هست ..... """ تا از روی اطلس """ یک ضربدر قرمز """" بزرگ روش بکشم ............. من عکس اونجا را می خوام ... لطفا یکی از عزیزان زحمتش را بکشه ... ممنونم .......... اون خارجی چیزی دستگیرش شده .... که سگ با خودشون می برنند .

طبق صحبت دوستمون:

این اتفاق دقیقا اسفند 91 برای ما هم اتفاق افتاد
بعد از این که آبشار رو دیدیم و آب تنی کردیم رفتیم تو یه دره کمپ زدیم و .......
دقیقا این که می گه همه اونجا پول دادن درسته
اولش که تله زنگ پیاده می شی از قطار یه محلی میاد می گه راهنما می خواید یا نه
یا همون جا باید پولو بش بدی و باهاتون بیاد یا شب خودش میاد خفتت می کنه

تله زنگ ([Only registered and activated users can see links])

آبشار شوی ([Only registered and activated users can see links])

behzad3g
2015/04/03, 01:05
دیس لایک
شکار کار زشتیه
اسمش هم تو سایت نیارید لطفا
در ضمن پای نظامی ها به هر جا باز می شه فقط و فقط گند می زنن به اونجا حالا می خواد محیط زیست باشه یا اقتصاد یا سیاست
پس همون بهتر که فقط برای خوش گذرونی برن البته اونم با حفظ شرایط ایمنی

اضافه شده بعد از : 5 minutes

چرا انقدر خشونت ؟

خوب می تونید نرید اینطور مناطق
یا اگر تشریف می برید یه مقدار هزینه کنید یا از محلی ها با خودتون به عنوان بلد راه ببرید یا با همانگی پاسگاه و پرداخت هزینه که وقتی بین گروه تقسیم می شه هزینه ناچیزی می شه
اینکه یه سری اینکار هارو می کنن فقط وفقط دلیلش فقر هست و بس

درست میفرمایید وحید جان

اگه یه زمانی ادم مجبور شد بره یکم با لوازم مربوطه بره بعدش هم خوشونت نیست که دفاع از خود هست . برا خوشگذرونی به نظر من این جاها رفتن حماقت تمامه .

خواستیم موضوع رو باز کنیم بهتر توضیح بدیم دیدیم گند زده میشه به تاپیک و حاشیه سازی میشه بعدش به همین جهت همون 1 خط بالایی و نگارش کردیم .

شکار هم کلا کار زشتی هستش ( بیشتر کشورها من دیدم شکار فقط تفریحی هست مثلا وقتی ماهی میگیرن بعدش ازادش میکنن فقط برا تفریح ) . خشونت هم کلا با ورزش متضاد هستش و ورزشکار رو به بیراهه میبره .

ولی خداییش یه فکری باید بکنن برا همچین جاهایی کار افراد عادی نیست پاسگاه محل باید طوری حالشون رو بگیره که جرات همچین کاری نداشته باشن تکروی تو همچین کارایی اوضاع رو بدتر میکنه و افراد مزاهم رو کینه ای تر .

mohamad road
2015/04/03, 01:30
( بیشتر کشورها من دیدم شکار فقط تفریحی هست مثلا وقتی ماهی میگیرن بعدش ازادش میکنن فقط برا تفریح )

میخوام صد سال سیاه نندازن تو آب....

دهن حیون با قلاب جر میخوره!!! یه بار موقع فرو رفتن قلاب... دفعه دیگه با در اوردنش که به مراتب بدتره و حیوون رو زجر میده!!

movahedian
2015/04/03, 02:13
با سلام خدمت همه دوستان
توی کامنتهای دوستان به موارد جالبی برخوردم که لازم دیدم براساس تجربیات بیش از20 ساله خودم از طبیعت گردی ،برخوردو زندگی با عشایر مناطق مختلف ایران توضیحاتی خدمتتون بدم.
اول اینکه این اگر بخواهیم این رفتارها رو به قوم یا منطقه خاصی نسبت بدیم  خیلی دور از انصافه چرا که بیشترین آمار و فجایع ناشی از زورگیری در شهرهای بزرگ و کنار نیروهای امنیتی در پیاده رو ها اتفاق میفته.
دوم اینکه نوع رفتار هر گردشگری در محیطی که به اون وارد میشه تعیین کننده است از نگاه بومیان هر منطقه رعایت حرمت محل زندگیشان وظیفه هر مهمانیست آمیختگی محل سکونت و معیشت ساکنان چنین مناطقی یکی از دلایل بروز چنین رفتارهاییست پس فراموش نکنیم محلی که ما برای تفریح ویا ماجراجویی انتخاب کرده ایم حریم بومیان منطقه است پس در نوع رفتارمان دقت کنیم که با رعایت این امر بی شک مورد احترام و حتی محبت واقع خواهید شد چنانکه خودم 12 سال قبل از همین منطقه دیدن کردم و در نزدیکی سالن کوه و مسیرامامزاده پیر چهل در برخورد با محلی ها در پی برخورد مناسب به محل زندگیشان دعوت و خیلی صمیمانه از ما پذیرایی کردند.
سوم اینکه در بیان اتفاقات حد اعتدال در بیان واقعیات را نگه داریم وبا بزرگ نمایی به قهرمان پروری نپردازیم.
در نهایت پیشنهاد میکنم با رعایت احترام، اول به طبیعت و سپس به ساکنان طبیعت احترام را برای خودمان به ارمغان بیاوریم.
موفق و شاد باشید.

SABER_MTB
2015/04/03, 08:05
اقا ما یه سوال فنی برامون پیش امده.......................

این ها این همه سنگ پرت کردن پایین..................هر کگی میاد چند ساعت مداوم سنگ می اندازند .........................در طول چندین سال هم هی سالی شونصد بار ای نمراسم سنگ پرانی و تکرار می کنند ......؟؟؟

سنگ های رو کوه ها تموم نشده ؟؟؟؟؟

یا نکنه تو اوقات فراغتوشن بلند می شن دوباره سنگ ها رو از پایین بر می گردونند بالا تو زاغه مهماتشون ذخیره می کننده ؟؟؟

behzad3g
2015/04/03, 20:51
میخوام صد سال سیاه نندازن تو آب....

دهن حیون با قلاب جر میخوره!!! یه بار موقع فرو رفتن قلاب... دفعه دیگه با در اوردنش که به مراتب بدتره و حیوون رو زجر میده!!

راست میگیا منم مثال بود بود پیدا کردم زدم اخه خودم دقت نکرده بودم این همه من برم تحقیقات ببینم شکار بی خطر تری پیدا میتونم کنم.

Vahid_FRD
2015/04/03, 23:03
راست میگیا منم مثال بود بود پیدا کردم زدم اخه خودم دقت نکرده بودم این همه من برم تحقیقات ببینم شکار بی خطر تری پیدا میتونم کنم.

راستی میگی هااااا
اقا هرکس خیلی عشق تفنگ داره بره پینت بال یا بره رشته تیر اندازی
هر کس هم عشق شکار داره بره داعشی شکار کنه
والا با این نوناشون

mohamad road
2015/04/03, 23:03

شکار صحنه زیبای طبیعت، با دوربین عکاسی...

mSafdel
2015/04/04, 09:05
با سلام خدمت همه دوستان
توی کامنتهای دوستان به موارد جالبی برخوردم که لازم دیدم براساس تجربیات بیش از20 ساله خودم از طبیعت گردی ،برخوردو زندگی با عشایر مناطق مختلف ایران توضیحاتی خدمتتون بدم.
اول اینکه این اگر بخواهیم این رفتارها رو به قوم یا منطقه خاصی نسبت بدیم خیلی دور از انصافه چرا که بیشترین آمار و فجایع ناشی از زورگیری در شهرهای بزرگ و کنار نیروهای امنیتی در پیاده رو ها اتفاق میفته.
دوم اینکه نوع رفتار هر گردشگری در محیطی که به اون وارد میشه تعیین کننده است از نگاه بومیان هر منطقه رعایت حرمت محل زندگیشان وظیفه هر مهمانیست آمیختگی محل سکونت و معیشت ساکنان چنین مناطقی یکی از دلایل بروز چنین رفتارهاییست پس فراموش نکنیم محلی که ما برای تفریح ویا ماجراجویی انتخاب کرده ایم حریم بومیان منطقه است پس در نوع رفتارمان دقت کنیم که با رعایت این امر بی شک مورد احترام و حتی محبت واقع خواهید شد چنانکه خودم 12 سال قبل از همین منطقه دیدن کردم و در نزدیکی سالن کوه و مسیرامامزاده پیر چهل در برخورد با محلی ها در پی برخورد مناسب به محل زندگیشان دعوت و خیلی صمیمانه از ما پذیرایی کردند.
سوم اینکه در بیان اتفاقات حد اعتدال در بیان واقعیات را نگه داریم وبا بزرگ نمایی به قهرمان پروری نپردازیم.
در نهایت پیشنهاد میکنم با رعایت احترام، اول به طبیعت و سپس به ساکنان طبیعت احترام را برای خودمان به ارمغان بیاوریم.
موفق و شاد باشید.
آقای موحدیان عزیز با همه حرفهای شما کاملا موافقم و خودم هم سعی می کنم که همیشه همه این مواردی رو که اشاره کردید رعایت کنم و به خاطر داشته باشم.
اما این اتفاقی که در این محل افتاده سالهاست دقیقا داره بصورت مشابه تکرار میشه و این یعنی اینکه حقیقت داره و هدف قهرمان پروری هم نبوده! دو سال پیش می خواستم برای عکاسی و کوهنوردی برم تله زنگ و آبشار شوی و سمندرهای اون منطقه رو از نزدیک ببینم به محض مطرح کردن با یکی از دوستان با تجربه شدیدا مانع از رفتن من شد و دلیلش هم اتفاق مشابهی بود که سال قبلش براش رخ داده بود.

من با قطار زیاد سفر می کنم به جنوب و با اون مناطق آشنایی زیادی دارم. نکته جالبی که تو همین چند روز برای من اتفاق افتاد این بود که با وجود اینکه سالهاست که ندیدم کودکان ساکن اطراف راه آهن به طرف قطار سنگ پرت کنن، اما دقیقا تو همین ایستگاه تله زنگ کودگان ساکن در اونجا همین دو روز پیش شروع کردن سنگ پرت کردن و این شاید نشون دهنده این مسئله باشه که باید کار فرهنگی زیادی توی اون مناطق انجام بشه.

علت اصلی اینکه اون منطقه بکر مونده این نیست که توریستهارو با سنگ میزنن، اینه که مسیر رسیدن به اون منطقه کمی سخته، فقط با قطار میتونید برید و مسیر ماشین نداره، البته دو سه ساله که از طرف شهیون (خوزستان) یه مسیر ماشین رو تا نزدیکی آبشار کشیدن ولی بازم رفتن از سمت تله زنگ لطف بیشتری داره.

اونجا سگ و سنگ و وسایلی مثل شوکر و گاز فلفل و .... جواب نمیده چون از راه دور سنگ پرت می کنن و تو این کار استادن و دست کسی هم بهشون نمیرسه. وعده پیگیری ماجرا از طرف نیروی انتظامی هم وعده سر خرمنه! بهترین کار اینه که راه و رسم پول آوردن صحیح از طریق توریستها به ساکنین منطقه آموزش داده بشه

A.amex
2015/04/04, 09:40
آقای صافدل و آقای موحدیان
بانظرات شما موافقم
باید برای امن کردن منطقه برای گردشگران کار فرهنگی کرد هم روی مردم بومی و هم روی گردشگران و شرایط طوری باشه که مردم هم بتونن از این موضوع معیشت خودشون تامین کنن

navidka
2015/06/12, 19:56
من هم دو سال پیش رفتم اونجا. برای خودش ایالتیه. تا اونجا که اطلاع دارم فدراسیون کوه نوردی به هیئت ها اعلام کرده به هیچ عنوان گروه ها برنامه نذارند تو اون منطقه. من حدود 3 هفته پیش این دستورالعمل رو از دبیر هیئت شنیدم. گفتند تا اطلاع ثانوی گروه ها برنامه نذارند.