PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آخرین برنامه سال 93 - لتمان کن

Biker
2015/03/14, 10:01
بوستان لتمان کن 93.12.22

این هفته دوستان برنامه لتمان رو چیده بودن، بعد از دو هفته بی رکابی، همچنین آخرین برنامه بودن سال 93 و کسب آمادگی کافی برای اجرای احتمالی برنامه های فنی در نوروز 94، و همچنین جدید بودن مسیر برای من، انگیزه لازم رو برای حضور قطعی در این برنامه داشتم!
خوشبختانه شب قبل خواب کافی داشتم و صبح پرانرژی بیدار شدم و بعد از نرمش صبحگاهی به سمت برج گلدیس حرکت کردم. هوا بهاری و فوق العاده بود. سر قرار که رسیدم چند نفری بودن که در نهایت با حدود 8 نفر استارت زدیم که تعداد کمی برای برنامه های آخر هفته بود.
در مسیر برای تهیه نان توقف کردیم و ملت با دیدن سرخوشی ما، متعجب و مبهوت ما رو نگاه می کردن و برخلاف هفته های پیش یه چیزای دیگه تو دلشون می گفتن!!!

[Only registered and activated users can see links]

یکی که نون گرفته بود به سمتم اومد و گفت قدر مجردی رو بدون که این امکان رو بهت داده که این موقع سال بتونی دوچرخه سواری کنی! بیچاره معلوم بود روز سختی در پیش داره که اینطور حرف میزد! من هم کمی ارشاد کردم و به راه راست هدایتش کردم که نصف گروه شرایط شما رو داره و میشه که بشه ولی طرف باورش نشد!
بگذریم! حرکتمون رو ادامه دادیم و در یک خط به سمت غرب رفتیم و وارد اتوبان باکری شدیم.

روگذر رو رد کردیم و سرازیر شدیم

کمی جلوتر دوچرخه ها رو دست گرفتیم و از پل هوایی عبور کردیم و در مسیر بوستان قرار گرفتیم.

همون اول مسیر، دو تا سربالایی خیلی تند و نفسگیر جلومون ظاهر شدن

به هر زحمتی بود بالا کشیدیم و خوشبختانه شیب مسیر ملایم تر شد، بالاتر سر یک دوراهی برای استراحت و صبحانه توقف کردیم

بعد از صرف صبحانه و رفع خستگی، همه سرحال و خندان آماده ادامه مسیر شدن

وارد مسیر که شدیم، یواش یواش تهران کاملاً زیر پامون مشخص بود

با اینحال غبار خاصی در هوا بود که نمیزاشت عکسها شفاف و واضح دربیان

در مسیر کوهنوردان که اغلب سن بالا بودن گهگاه از کنارمون رد میشدن و خسته نباشید میگفتیم

بالاتر که رفتیم یواش یواش فاصله بین افراد گروه بیشتر شد

یکجا هم متر پیدا کردم، سانت زدم دیدم 2000 متری ارتفاع داریم که با توجه به ارتفاع داخل شهر، 650 متری صعود کرده بودیم

با اینکه دو نفر جلوتر از ما بودن، همونجا منتظر موندیم تا بقیه هم برسن
از فرصت استفاده کردیم و یکی دو تا عکس کاشته انداختیم و به یکی از کوهنوردان عبوری که ازمون سوال فنی میپرسید، کمی اطلاعات منتقل کردیم و ایشون هم چند نکته عمومی فنی-ورزشی به ما دادن که حاصل سالها تجربه زندگی و ورزشیش بود

بعد از خداحافظی با ایشون، یک ماشین برای ما ترمز زد و گفت سرگروهتون میگه برگردین!
ما هم لباسها رو عوض کردیم که برگردیم ولی دیدیم از نفرات جلویی خبری نیس و بعد از استعلام مسیر متوجه شدیم که راه زیادی تا قله نمونده
از اونجایی که مطمئن بودیم سرگروه اگه میدونست فاصله خیلی کمی تا قله داریم هیچوقت فرمان عقب نشینی نمیداد، تصمیم گرفتیم بریم دستی به قله بزنیم و برگردیم!
حرکت کردیم و قسمتی سواره و قسمتی پیاده خودمون رو بالا کشیدیم. دیگه رسماً در ارنفاع بودیم و اختلاف ارتفاع چندانی با کوههای همسایه نداشتیم!

رگه های برف هم کم کم دیده میشدن

بعد از چند پیچ و خم فنی از قله و افراد پیشتاز رو مشغول پایکوبی دیدیم و خودمون رو بهشون رسوندیم

به این ترتیب دو تا پرچم رو چهار تا کردیم!!! تا اینجا 1000 متری صعود کرده بودیم

سنگها رو بالا رفتیم و به بچه ها خسته نباشید و خدا قوت گفتیم و اونا هم از ما پذیرایی گرمی کردن

بدلیل سرمای هوا و باد سرد، بعد از گرفتن عکس پایانی، پایین اومدین و آماده برگشت شدیم
موقع برگشت مسیر تماماً سرازیری بود و کل مسیرمون تا جایی که برای صبحانه توقف کرده بودیم و در 10 دقیقه پایین اومدیم!

در مسیر آسفالت هم تونستیم به حداکثر سرعت 64 کیلومتر در ساعت برسیم! با اینکه پتانسیل بچه ها بالاتر هم بود ولی محدودیت های ترافیکی و پیچ های غیرفنی مانع از دور گرفتن دوچرخه می شد
این آخرین برنامه مون در سال 93 بود و خیلی خوشحال بودم که تونستم در این برنامه حضور داشته باشم.
با تشکر از تمامی بچه های گروه

دنیای دوچرخه سواری من ([Only registered and activated users can see links])

mohsenavr
2015/03/14, 12:21
دست شما درد نکنه بایت گزارش و عکس های خوبی که گرفتید
امیدوارم بیشتر ببینیمتون

دوچرخه_سوار
2015/03/14, 13:39
مثل همیشه عالی ...

naser_t
2015/03/14, 14:25
برنامه خوبی بود. لذت بردیم. به امید همرکابی با دوستان در برنامه های بعدی.:mountain-bike-smile

ali-xc
2015/03/14, 14:43
کجا هم متر پیدا کردم، سانت زدم دیدم 2000 متری ارتفاع داریم که با توجه به ارتفاع داخل شهر، 650 متری صعود کرده بودیم

آقا امین درمورد این بیشتر توضیح بده

Ghasem
2015/03/14, 14:44
خیلی عالی خدا قوت. بابت گزارشم ممنون خوب بود و به موقع.

راستی اسم اونجا لتماله. لتمان اشتباهه.

sanaz20
2015/03/15, 07:57
بسیار عالی بود. ما توی مسیر اومدن به قله با رضا روبرو شدیم که داشت برمیگشت و گفت که بچه ها هم دارن برمیگردن بنابراین بالاتر نریم. ما هم وایسادیم دیدیم نه مثل اینکه خبری از شما نیست. بنابراین گوله کردیم به سمت پایین و اینچنین شد که دیگه ندیدیمتون.
برخلاف تصور هم خبری از برف نبود و چه خوب که خبری از گل هم نبود. خاک کاملا خشک بود.
سال خوبی داشته باشین و ممنون از تشریف فرمایی
:12:

mohsenavr
2015/03/15, 09:01
برنامه خوبی بود. لذت بردیم. به امید همرکابی با دوستان در برنامه های بعدی.:mountain-bike-smile
اقا امیدوارم تو برنامه های بعدی بیشتر ببینیمتون

اضافه شده بعد از : 4 minutes

بسیار عالی بود. ما توی مسیر اومدن به قله با رضا روبرو شدیم که داشت برمیگشت و گفت که بچه ها هم دارن برمیگردن بنابراین بالاتر نریم. ما هم وایسادیم دیدیم نه مثل اینکه خبری از شما نیست. بنابراین گوله کردیم به سمت پایین و اینچنین شد که دیگه ندیدیمتون.
برخلاف تصور هم خبری از برف نبود و چه خوب که خبری از گل هم نبود. خاک کاملا خشک بود.
ساناز رضا به ما گفت کوه ریزش کرده و جاده را بستن ...
ما هی رفتیم تا ببینیم چی شده تا این که دیدیم رو قله ایم:D

Biker
2015/03/15, 09:43
آقا امین درمورد این بیشتر توضیح بده

مهندس متره مزاح بود اما ارتفاع درست بود! توضیح دیگه نداره.

- - - - - - - - - -

رضا نمیدونم کدوم بود، ولی یکی از بچه های غیرفنی بود که لباس سبز داشت و قمقمه هم نداشت، اون که تند میرفت، بعد مثه اینکه بریده بود، برگشت به ما هم گفت جلوتر نگهبان نمیزاره بریم بالاتر، برگردین!
اگه همونه یه جریمه اساسی باید بشه! :smilies-azardl (13)

sanaz20
2015/03/15, 14:50
رضا نمیدونم کدوم بود، ولی یکی از بچه های غیرفنی بود که لباس سبز داشت و قمقمه هم نداشت، اون که تند میرفت، بعد مثه اینکه بریده بود، برگشت به ما هم گفت جلوتر نگهبان نمیزاره بریم بالاتر، برگردین!
اگه همونه یه جریمه اساسی باید بشه! :smilies-azardl (13)[/QUOTE]
جدی می گی؟
:1: پس خیلی باحال گول خوردیم.
گفت من رفتم تا قله و برگشتم. خوب که پا میزد. از همه جلوتر بود. لابد اینقد تند رکاب زده که یهو انرژیش خالی شده.
بمب انرژیه این پسر. ;)

najih
2015/03/15, 15:58
گزارش بسیار خوب و پرانرژیی بود.
عکسها هم باکیفیت و زیبا بودند .
خدا قوت

sepehr82
2015/03/15, 23:20
مچکرم ... خوب بود .. اون دوستمونسوالی که داشت راجع متر در کنار ساعت ...
دقیقا جنله بندی که در ذهنم بود را مطرح کرده ..

""احتمالا منظور ایشون """ و البته سوال بنده:
توضیح و اطلاعات راجع ""ساعت مچی """ هست .... ایا می تونی بیشتر برامون راجعش بگی ؟

ممنون

mohsenavr
2015/03/16, 01:05
اگه همونه یه جریمه اساسی باید بشه! :smilies-azardl (13)
جدی می گی؟
:1: پس خیلی باحال گول خوردیم.
گفت من رفتم تا قله و برگشتم. خوب که پا میزد. از همه جلوتر بود. لابد اینقد تند رکاب زده که یهو انرژیش خالی شده.
بمب انرژیه این پسر. ;)[/QUOTE]
رضا دهقان دروغگو!!!

naser_t
2015/03/16, 02:52
اینم نمایی افقی از مسیر

اضافه شده بعد از : 22 minutes

اینم نمایی افقی از مسیر

پرشین گیگ | دانلود latmal.png ([Only registered and activated users can see links])

mSafdel
2015/03/16, 08:18

توضیح و اطلاعات راجع ""ساعت مچی """ هست .... ایا می تونی بیشتر برامون راجعش بگی ؟

ممنون
با استفاده از ساعت هایی که Tachymeter دارن میتونید با استفاده از فرمول های ساده فیزیک مسافت، سرعت، زمان را محاسبه کنید. کلمه Tachymeter رو جستجو کنید

Biker
2015/03/16, 09:47

ممنون
مهندس برای من از اینایی که جناب صافدل میگن گمون نمیکنم باشه! یه ارتفاع میده و یه فشار
کارکردشم یکی از بچه های قزوین میگفت بر اساس فشار هوا تعیین میکنه! مثل اینکه در هر ارتفاعی فشار هوای خاصی داریم که در تمام دنیا ثابت هست!