PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دریاچه خلیج فارس و چیتگر بایک پارک (من و سعید) 93.11.24

Biker
2015/02/16, 18:35
دریاچه خلیج فارس و چیتگر بایک پارک (من و سعید) 93.11.24

این هفته مثل چند هفته پیش مشغول کمک به خاله عزیزم برای جابجایی منزل بودم. شب عاغا سعید (از دوستان و همکاران ب20 ای) پیام فرستادن که بریم چیتگر! منم روی این کلمه حساس بودم، چون تا اونروز قسمت نشده بود برم! از طرفی کار رو نمی شد ول کرد! این شد که دو حالت براش مطرح کردم که در نهایت این شد که صبح جمعه ساعت 8 پاشدم و سریع خودم رو به خونه رسوندم و حاضر شدم تا در نهایت ساعت 10:30 آریاشهر باشم.
بعد از تماس با عاغا سعید کلی به ما آدرس داد و توی کوچه و خیابونا چرخوند تا در نهایت بجای اینکه من به اون برسم، اون خودش رو به من رسوند!!!
بعد با هم راه افتادیم و همون اول سعید گازشو گرفت و دور شد! منم پشت سرش رفتم تا به بوستان جوانمردان رسیدیم.

[Only registered and activated users can see links]

وارد پارک که شدیم، از محیط و خلوتیش خیلی خوشم اومد، با دیدن رودخانه، مسیر دوچرخه و محل کرایه دوچرخه، بر علاقه من افزوده شد و یکی از تارگت های آینده من برای دوچرخه سواری قرار گرفت!

متأسفانه نصف افرادی که برای دوچرخه سواری میان و من تا حالا دیدمشون مشکل تنظیم زین دارن که فشار زیادی به زانوها و کمرشون وارد میکنه و باید در ایستگاهها کمی به این موارد دقت بشه

از وسط پارک رد شدیم و مسیر رو ادامه دادیم. جلوتر به خیابان "گلنار" رسیدیم!

یواش یواش دریاچه در دوردست دیده می شد. هوا هم فوق العاده بود، ما هم پر انرژی.

نزدیک دریاچه که منتهی الیه غرب تهران می شد ساخت و سازها وحشتناک بود.

همه طرف ساختمان های ساخته و نیمه ساخته به چشم می خورد. یک ساختمون هم به شکل کشتی بود که معماری جالبی داشت.

پرچم قزوین هم دوباره بالا بود.

یک سری ساختمان های مدرن تر هم بای دیفالت محل فرود هلیکوپتر داشتن!

به ورودی دریاچه که رسیدیم یک سری صف کشیده بودن برای کرایه دوچرخه.

عاغا سعید هم یک راست داشت وارد می شد که انتظامات گفت فقط باید در مسیر بایک حرکت کنین. سعید هم داغ بود گوشش بدهکار نبود، ولی با اصرارهای من قرار شد در مسیر دوچرخه بریم.
مسیر دوطرفه و خوبی بود، اما خیلی کوتاه بود، جمعاً 10 دقیقه هم رکاب نزده بودیم که مسیر تموم شد و ادامش در دست احداث بود.

ایستگاه بعدی هم هزینه ها رو زده بود که به نظرم کمی بالاتر از سرخه بودن و با توجه به مسیر کوتاهش اصلاً توجیه اقتصادی نداشت.

اینم چرخ دستی هم لاستیک های جاده ردیفی داشت فقط حیف به دوچرخه نمی خوردن! :34:

از اینجا دوباره به پیاده رو رفتیم تا خودمون رو به کنار دریاچه برسونیم. برای رعایت مسایل فنی، اینبار پیاده حرکت کردیم که انتظامات ایراد نگیره و مزاحمتی هم برای عابرین ایجاد نکنیم. البته از یه جایی طاقت سعید سر اومد و با سرعت 1 کیلومتر در ساعت سوار شد!

پرنده های دریاچه هم خیلی قشنگ بودن و وسط دریاچه داشتن استراحت می کردن.

مشغول عکس گرفتن و زوم کردن بودم که دیدم سعید از بین وسایل فنیش یه مشما درآورد که داخلش خرده نون بود و مشغول پرت کردن اونا شد

طولی نکشید که خیل عظیمی از پرنده ها از راه رسیدن و منم رفتم تو کاره شکار، البته شکار لحظه ها! (از نونه توی دهنشم شات گرفتم!)

بعد از غذا دادن و عکاسی، چند دقیقه ای روی نیکمت کنار دریاچه نشستیم و دوباره انتظامات از راه رسید و گفت منطقه رو تخلیه کنین.

ما هم برگشتیم که بریم به سمت چیتگر. این اشکال هندسی هم خیلی جالب بودن، دو تای جلوییش شبیه آنتن های رادیویی و ماکرویو بودن البته در حده کانسپت!

موقع خروج هم علائم هشدارهای پارک رو دیدم که هیچ منعی برای بایک نداشت، دیگه دیر می شد اگه میخواستم برگردم و باهاشون درمیون بزارم و از حقوق شهروندیم دفاع کنم، موند برای دفعه بعد!

از پارک خارج شدیم و به سمت چیتگر رکاب زدیم.

توی پارکینگ هم یه فوجی پشت ماشین به امان خدا رها شده بود، حیف جک داشت و باربندش هم فنی نبود، اصن جذابیت های فنی برای سارقان فنی نداشت!

10 دقیقه ای که رکاب زدیم به ورودی شماره 5 چیتگر رسیدیم.

بعد از اینکه از یک سربالایی تند بالا رفتیم، چند لحظه ای نفس گرفتیم. چشممون به دکل افتاد و دیدم هنوز تری جی نزدن برای چیتگر، مسئولین رسیدگی کنن!

کمی که پایین تر رفتیم، یه آفرود باز اهل دل هم مشاهده شد.

در بهترین ویو دریاچه در هوایی صاف و آفتابی هم یک عکس گرفتیم و به مسیر ادامه دادیم.

بالاتر که رفتیم، جاده مخصوص و انبار ایران خَردِرو از دور مشخص بود!

تصمیم بر این شد که مسیر خاکی رو پایین بریم و وارد پیست شماره 1 بشیم

بعد از چند دقیقه سواری در سرازیری آفرود با مسیر کوبیده و فوق العاده مجدداً وارد جاده شدیم و لحظاتی ریکاوری کردیم

جلوتر یک باشگاه پینت بال بود که یک داور معرکه داشت که با بلندگو هم بازی رو گزارش می کرد و هم داوری مسابقه رو بر عهده داشت.

چند لحظه ای که محو تماشای گزارش گرم بازی شدیم و دیدم تا جلو پامون تیر ها میرسه، دیدم زیاد امنیت نداره گفتم بریم تا مورد اصابت گلوله قرار نگرفتیم!

وارد پیست1 که شدیم، مسیر خیلی فنی تر بود (به لحاظ امکانات)، به فاصله چند متر لاستیک هایی به درختان بسته شده بود که در مواقعی که بایک سوار می خواست وارد باقالیا بشه، جلوی تلفات رو تا حدی بگیره!

مسیر هم کاملاً یک طرفه بود و کسی حق نداشت از روبرو خلاف بیاد. بعد از کمی وارد تونل شدیم

هر چند متر هم تعدادی بایک به دست حرکت می کردن که با نواختن زنگ بهشون هشدار می دادیم

یک سرازیری خوب هم جلومون ظاهر شد که در آخر دیدم علائم هشدار زیادی نصب شده در حده جاده های اروپا

سر پیچ هم برای اونایی که به علائم توجهی نمی کردن تدابیری اندیشیده شده بود، کاملاً فنی و ایمن!

مسافت هر صد متر با تابلو مشخص میشد و می تونین بفهمین کجایی و چقدر دیگه تا پایان مسیر پیش رو دارین

یجا هم تابلوی همکاران فنی مون رو دیدم! حرکت خیلی خوبیه، چون هر جا به مشکلات فنی بخورین، میتونین با یک تماس و ذکر متری که در اون هستین (مثلا 3200) تعمیرکار رو از محل خودتون باخبر کنین تا به کمکتون بیاد

در همین احوالات بودیم که یه مورد رو خودم دیدم، فقط تعمیرکارش یکم اخمو بود که با توضیحات سعید متوجه شدم که خیلی باید مواظب بایکتون باشین و اگه بایک از خودتون باشه باید مبلغ قابل توجهی بهشون بدین تا تعمیرات انجام بدن وگرنه وسط برهوت بدون آب و غذا تلف می شین!

در قسمت هایی از مسیر هم زوج های جوان با دوچرخه های مخصوصشون خلوت کرده بودن و مشغول بحث های داغ فنی بودن

دیگه داشتیم به انتها(ابتدای) مسیر میرسیدیم که ترافیک بیشتر شد، اینجا فهمیدم که کل پیست 5500 متر معادل 5.5 کیلومتر مسافتش هست

ابتدای ورودی پیست هم نوشته بود توقف بیجا مانع کسب است

چون از وسطای پیست وارد شده بودیم گفتیم یک دور فنی و کامل دیگه بریم و از نقطه صفر مرزی استارت بزنیم

سمت راست مردم توی صف بودن تا برای خودشون یا بچه هاشون بایک کرایه کنن

ابتدای پیست ترافیک زیاد و شلوغ بود و اکثرا داشتن با دوچرخه جدید قلق گیری می کردن

یه عده هم یک سری کانفیگ های فنی داشتن انجام می دادن که وارد پیست بشن

اینم تابلو به سمت پیستی بود که از اونجا اومده بودیم

ایشون هم چهره فنی این برنامه هستن که بنده از روی یک سری پارامترهای فنی مثل ارتفاع زین و نوع استفاده از دنده و استایل و غیره انتخاب کردم! بله!

جاده در قسمت هایی دوبانده (البته همچنان یکطرفه) بود که از بار ترافیکی کم می کرد. زیر گذرهای ایمن شده هم از نقاط مثبت پیست بحساب میومد

ایشون هم یکی از نیروهای انتظامات پارک بود که مشغول عبادت بود و من خیلی ازش خوشم اومد

یه پیچ تند دیگه هم پیش رومون ظاهر شد که بخوبی ایمن سازی شده بود، هر چند در بعضی نقاظ ضعف ایمنی احساس می شد و یک مورد هم تصادف شاهد بودیم که خوشبختانه بخیر گذشت

بعد از کمی وارد پیست سرعت شدیم. ایشون هم خواهرش دچار مشکل فنی شده بود و بایکش رو داشت بکسل می کرد.

در مسیر پیچ پیپ و بسیار جالب پیست سرعت چرخیدیم و چرخیدیم، که خیلی جالب بود. با اینکه کوتاه بود ولی مثل یه مسیر تخیلی بود و بسیار جالب.

از پیست که خارج شدیم سعید یه گربه پیدا کرد که اونم مثل گربه های شرق خسته بود! کلاً خارج از شهر بدلیل محدودیت های غذایی و اقامتی، گربه ها انزوا طلب میشن و محل نمیزارن!

در پایان از هم جدا شدیم و من برای اولین بار از جاده مخصوص به سمت آزادی اومدم که برعکس اینکه فکر میکردم رکاب زنی توی اون سخت باشه، بسیار لذت بخش و عالی بود و با شیب ملایم جاده راحت با میانگین 55 تا میشه رکاب زد!

با تشکر از سعید عزیز

دنیای دوچرخه سواری من ([Only registered and activated users can see links])

Vahid_FRD
2015/02/16, 18:41
دکل برا کی بود ؟
از کجا فهمیدی تری جی نداره ؟

Biker
2015/02/16, 19:20
دکل برا کی بود ؟
از کجا فهمیدی تری جی نداره ؟

مهندس دور بود دیتکت نشد.ولی خلوته خلوت بود دریغ از یه RRUS

سعید
2015/02/16, 20:55
درود !
امین جان ، بنده هم ازت برای این روز خوب ، خیلی سپاس گزارم و این که خیلی چیزها یادم دادی !
زود به زود هم به سایت سر می زدم تا گزارشت را ببینم تا به این پی بردم که نت نداری !
امیدوارم با دیگر بچه های بایک بیستم ، هم رکاب بشوم !

اینم تابلو به سمت پیستی بود که از اونجا اومده بودیم

این نشان دهنده ی ایستگاه های کرایه ی دوچرخه در همان چیتگر یک است و راه چیتگر دو نیست !

راستی ماجرای گلنار چیست ؟

کاش به جای این که بیش ترش بنده باشم ، خودتم را نشان می دادی!
پیروز باشی !

Ghasem
2015/02/16, 22:10
مسیر هم کاملاً یک طرفه بود و کسی حق نداشت از روبرو خلاف بیاد

تقریبا یک سال پیش بود.... تو همین زیر گذره یه خانوم مثل همین ایشون یهو وسط راه زد رو ترمز ما رو مثل پوستر یه چند متری مالوند به دیوار. بعدش که خوردم زمین. جالب بود که میگفت آقا مراقب باشین خب!!! حالا باز این بنده خدا زده کنار ایمنی رعایت شه...

مهدی 77
2015/02/16, 22:46
خیلی خوب و عالی بود............دل مارو دچار آب کردگی شدین...........با این دست شکسته نمیتونیم سوار بایک بشیم.....اونم چقدر 3 هفته:5::tsimuzpzwoap1t9y3o7
هر روزش برای من به اندازه ی 100 روز میگذره بدون دوچرخه......

راستی برنامه ی بدون دانهیل خیلی کیف نمیده ها.........بزننین برین تو آفرود و خاکی و آپ هیل و دانهیل تا بیشتر حال کنین....

ممنون ارتون و موفق باشید...

سعید
2015/02/16, 23:48
خیلی خوب و عالی بود............دل مارو دچار آب کردگی شدین...........با این دست شکسته نمیتونیم سوار بایک بشیم.....اونم چقدر 3 هفته:5::tsimuzpzwoap1t9y3o7
هر روزش برای من به اندازه ی 100 روز میگذره بدون دوچرخه......

راستی برنامه ی بدون دانهیل خیلی کیف نمیده ها.........بزننین برین تو آفرود و خاکی و آپ هیل و دانهیل تا بیشتر حال کنین....

ممنون ارتون و موفق باشید...

کمی خاکی سرپایینی هم رفتیم .
از هول نگهبان دریاچه ، هنگام خوردن آب از قمقه ، زبانم را گاز گرفتم ! هنوزم درد می کند !
به امید خدا ، زودتر خوب بشوی !

sanaz20
2015/02/17, 08:58
بسیار عالی بود. عجب دست به گزارشی داری امین جان :D
خیییییلی عاااالیه
بارکننناااااا

auas
2015/02/17, 11:27
کمی خاکی سرپایینی هم رفتیم .
از هول نگهبان دریاچه ، هنگام خوردن آب از قمقه ، زبانم را گاز گرفتم ! هنوزم درد می کند !
به امید خدا ، زودتر خوب بشوی !

چرا از هول نگهبان دریاچه زبونت رو گاز گرفتی مگه چکار کرده بودی؟

Biker
2015/02/17, 12:01
چرا از هول نگهبان دریاچه زبونت رو گاز گرفتی مگه چکار کرده بودی؟

مشغول تناول بود، حالا یا هول شده یا حواسش پرت شده که گاز گرفته! دیدم اونجا گفت گاز گرفتم، ولی فکر نمیکردم اینقدر حاد باشه! عاغا باید بریم برای دیه اقدام کنیم، حق هم با ماست، هیچ محدودیتی برای بایک هم نیست...:38::bike-smiley:

mostafah67
2015/02/17, 12:36
:o:o:o:o:):):):):D:D:D:eek::eek::eek:
تقریبا یک سال پیش بود.... تو همین زیر گذره یه خانوم مثل همین ایشون یهو وسط راه زد رو ترمز ما رو مثل پوستر یه چند متری مالوند به دیوار. بعدش که خوردم زمین. جالب بود که میگفت آقا مراقب باشین خب!!! حالا باز این بنده خدا زده کنار ایمنی رعایت شه...

Sent from my C2305 using Tapatalk

Masoud
2015/02/17, 15:51
امین جان دستت درد نکنه و خدا قوت بابت گزارش خوبت :a2d3:

ولی غیر از گزارش خوب و مصور امین جان دو تا مسئله دیگه هم خیلی مشخصه یکی اینکه هرچی امکانات برای این تهرونیای عزیزه (خداییش این پارک و امکاناتش بی نظیره) و دوم اینکه این بنده خدایی که دوچرخه کرایه میده با این قیمت های توپ باید وضع توپی هم داشته باشه :29: :29: :29: اینجا که ساعتی 2 تومن بیشتر نیست اگر گرونش نکرده باشن

farhad25
2015/02/17, 16:53
چرا اینقدر در به کارگیری واژه بایک اصرار دارید؟میتونید از واژه فارسی دوچرخه استفاده کنید.

Biker
2015/02/17, 17:02
امین جان دستت درد نکنه و خدا قوت بابت گزارش خوبت :a2d3:

ولی غیر از گزارش خوب و مصور امین جان دو تا مسئله دیگه هم خیلی مشخصه یکی اینکه هرچی امکانات برای این تهرونیای عزیزه (خداییش این پارک و امکاناتش بی نظیره) و دوم اینکه این بنده خدایی که دوچرخه کرایه میده با این قیمت های توپ باید وضع توپی هم داشته باشه :29: :29: :29: اینجا که ساعتی 2 تومن بیشتر نیست اگر گرونش نکرده باشن

مهندس در مقایسه با داخل خوبه ولی در مقایسه با خارج باید بگیم از هیچی بهتره. مثلاً اونهمه تابلو و هشدار و بگیر و ببند، یکی نیس بیاد ابتدای مسیر دوچرخه ها رو تنظیم کنه که کسانی که میان تا سلامتیشون رو تضمین کنن، سر یکسری مسائل ساده سلامتشون بخطر نیفته. یا خیلی اروپایی نگاه کنیم باید روی هر دوچرخه زنگ باشه که بشه به دیگران هشدار داد که جز دوچرخه کودکان که اونم برای بازی و خنده میزنن، کسی نداره! پیست هم جز همین شماره1 بقیه مناسب مردم عادی نیست یا خیلی مسافتش کوتاهه (مثل دریاچه) دور دریاچه هم نمیزارن (حداقل میتونین یک مسیر باریک اختصاص بدن تا زمان بهره برداری از مسیر اصلی دوچرخه سوارا از اون استفاده کنن).
همه اینها به کنار، اگر مردم قدر بدونن و استفاده کنن، آدم نمیسوزه. اونجایی که از قیمتش عکس گذاشتم کلاً در اون مقطع زمانی که اونجا بودیم تعطیل بود فقط در قسمت ورودی یکی باز بود. بجز پیست1 که اونم فقط بچه ها و نوجوانان بودن، افراد خیلی کمی اومده بودن. پارک جوانمردان که فوق العاده بود، اونجا فقط انگشت شمار چنتا بایک سوار بودن.
عاغا شما از جنوب نفر بیار، منم از شمال، کلاً پیست ها رو بکنیم ببریم توزیع عادلانه کنیم در سطح کشور! من جوانمردان رو برمیدارم، شما هم پیست شماره1 رو بردار! دریاچه رو هم میدیم وحید اینا هم مشکل کم آبی شون حل بشه هم با بچه های اراک تکمیلش کنن بزن به بایک :34:

hassan_max
2015/02/17, 17:15
گزارش انرژی و هیجان خوبی داشت . . . جالب بود :smilies-azardl (15):40::15::02:

mf mohammad
2015/02/18, 12:05
درمورد چیتگر و دریاچه چندتا نکته هست اینکه نه تنها تو این جاها بلکه تو هیج جای ایران بایک پارک نداریم و حتی تو همین مسیر ویژه هم به زور میشه حرکت کرد ثانیا اون مسیر کوهستانیم شمال چندتا مسیر دست ساز هشتش که ما و اقا رضا کرد با دست خالی و چندتا بیل و کلنگ! و کمک چند تن از دوستان ساختیم مسیر بسایرعالی و چوخ پاخوری هست نمیدونم واردش شدین یا نه در ضمن برای مسیرها اسم گذاشتیم که مردم بی فرهنگ ایران اومدن کندنش! .اما روزای جمعه هم ازش به عنوان پیست اسب سواری استفاده میشه هم به عنوان تفریح گاه خانواده در حالی که تو بایک پارکای دنیا مثل ویستلر عبور عابر پیاده ممنوعه! این پیست استقامتم 6 کیلومتره که از دور فاز یک چیتگر میگذره درست جاده یه طرفست ولی هیچ کس رعایت نمیکنه در ضمن از لحاظ ما مسیر ساده و با علایم ولی ما زمین خوردن های فاجعه واری دیدیم. برای ادم های معمولی واقعا خطرناک هستش ثالثا یه قرار بزارید این دفعه با خودمان برویم هم اینکه با بچه های گل غرب اشنا بشید و با هم متحد شیم .و اخر از همه یه گزارشم از ما تهیه کنید!!!:25r30wi: مردیم از بس گزارش نوشتیم