PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه آفرود فرحزاد- امامزاده داود (ریلیز دوم) - آذر 93

Biker
2014/12/07, 01:45
چند هفته ای به دلیل مسائل فنی و غیرفنی نتونسته بودم دوچرخه سواری کنم. هفته پیش میخواستم با بچه های گروه ساناز خانوم اینا برم که دیدم شرایط جوی مساعد نیست و برای منی که چند مدت پا به رکاب نشده بودم احتمال بروز مشکلات فنی و جسمانی وجود داشت که به همین دلیل انصراف دادم و اون هفته رو به سرویس دوچرخه و تست راید پرداختم. این شد که برای هفته بعد یعنی این جمعه خواستم به برنامه آسونتر بریزن که بشه باهاشون اومد، که قرار شد بریم سمت فرحزاد و امامزاده داود!
صبح 6:30 بر پا دادم به خودم و آماده شدم. بعد از 6 کیلومتر به آزادی رسیدم و به سمت صادقیه تغییر مسیر دادم. ساعت نزدیک 8 بود و نگران بودم که به موقع برسم، چون نه از کسی شماره ای داشتم نه از مسیر حرکتشون باخبر بودم!
وقتی رسیدم خوشبختانه دیدم 5 تا بایک به دست زیر مجتمع گلدیس ایستادن. رفتم و سلام دادم. هیچکی رو نمیشناختم. مثل بچه های مودب یک گوشه ایستادم تا کم کم نفرات از راه رسیدن. اون وسط فقط ساناز خانوم رو تشخیص دادم که اینقدر مشغول بودن نمیشد رفت سلام و احوالپرسی کرد!
یواش یواش که سایرین اومدن دیدم هر جور بایکی توی گروه پیدا میشه! از کورسی بگیر تا DJ و هیبرید و فری راید مجهز به GoPro بلک ادیشن و غیره!!! (اصن یه وضی)

[Only registered and activated users can see links]

البته اون وسط چنتایی هم اهل دل پیدا میشدن!

تو کاره آنالیز بایک ها بودم که "شترررررق" صدا اومد! برگشتیم دیدیم کله سحر یه خانومه از پشت، ماشین جلوییش رو مورد عنایت قرار داده! البته مزیتش این بود که چرت بچه ها رو پروند.

در نهایت این تیم اولیه ما بود که بعد از یک عکس یادگاری، استارت زدیم.

به سمت شمال حرکت کردیم و بعد از گذشتن از پونک به سمت چهاردیواری مسیر رو ادامه دادیم.

من هم در مسیر بیکار نبودم و به آنالیز دکل ها مشغول بودم! همونطوری که به یک حرفه ای عکس بایک نشون میدی همه لوازمش رو میگه در کار ما هم اینکاره باشی دکل رو دیدی باید کانفیگ اون سایت رو لیست کنی!

داشتم از سایت عکس میگرفتم که ملت فکر کردن دارم از در و دیوار الکی عکس میگیرم، گفتن ما رو دریاب، ما هم اطاعت امر فرمودیم و اینم یه نمونش! اون عاغا عقبیه هم از بچه های خوبه سایته! (اگه بشناسین محسن)

نیم ساعتی که رکاب زدیم، بعد از عبور از تقاطع نیایش، تابلوی "فرحزاد" دیده شد.

اینجا بچه ها ایستادن تا یک نفر دیگه که به گروه نرسیده بود بیاد و ملحق بشه.
این هم عاغای گروه بود (آقا باقر)، قسمت نشد باهاشون بشینیم به تبادل مسائل فنی و بررسی سوابق بپردازیم، انشالله در برنامه های بعد! کمک مانیتو نعلی برعکسی که داشت بایکش رو از سایر بایک ها متمایز میکرد. در طول برنامه هم یک سری نکات ایمنی رو برای گروه گوشتزد می کرد که خیلی خوب بود.
در کل اینطور که من برداشت کردم Arrangement با ساناز خانوم بود و آقا باقر هم Mastering کار رو بر عهده داشتن! ما هم اون وسط نقش نت ها رو داشتیم! (دوستان موسیقی باز میدونن چی میگم) نوع موزیک هم بماند! :smilies-azardl (13)

تا اینجا 13 تایی رکاب زده بودیم! که برای من این مقدار رکاب زدن اونهم داخل شهر فاجعه بود، در تهران متأسفانه نیمی از زمان و انرژی یک برنامه صرف رکاب زدن داخل شهر میشه که چاره ای نیست و باید باهاش ساخت.

خلاصه چند دقیقه بعد یه خانومی با ماشین رسیدن و با جیغ و دست و هورای جمع، به گروه پیوستن و مسیر رو ادامه دادیم.

اینجا که ایستاده بودیم، فهمیدم کورسی بازها با چه انگیزه ای این مسیر آفرود رو میومدن، نگو اینا روحیه دانهیلی دارن و اینو از روی لوگوی روی کمک بهش پی بردم!

مسیر رو ادامه دادیم تا به منطقه فرحزاد رسیدیم و یک جا توقف کردیم تا بچه ها خوراکی و سرویس های بهداشتی لازم رو انجام بدن!

در همین اثنی دیدم یه سگ سفید از اون بالا داره خیابون رو بررسی می کنه. بعد هم نظرش به ما جلب شد.

شیب منطقه در حدی بود که کوچه ها عملاً راه پله بودن!

بعضیا هم شخصیت دوگانه خودشون رو با خرید بستنی نشون دادن!!! اونم توی اون هوای سرد!

بعد از تجهیز و سرویس های لازم مسیر رو در خیابان امامزاده داود به بالا ادامه دادیم.

آسفالت که تموم شد و جاده سربالایی آفرود شروع شد، همون اول یه عده ماهیت غیرفنی خودشون رو نشون دادن!

به خاطر شیب جاده، فاصله نفرات گروه افزایش پیدا کرد و بچه ها آروم آروم بالا میکشیدن.

بعد از نیم ساعتی سربالایی شیب جاده کمی ملایم تر شد و منتظر شدیم تا همه از راه برسن و خستگی هم در کرده باشیم.

اینم تتوی فنی یکی از بچه ها که در مسیر زده بود.

همه که رسیدن دوباره جلوتر رفتیم و به رودخانه رسیدیم و یک عده مشغول خلق آثار فنی-هنری در بک گراند صخره ای دره شدن.

بعد هم کنار رودخانه سفره پهن شد و هر کی هر چی داشت ریخت روی دایره و همونجا صبحانه رو خوردیم.

یکی از دوئل بازا هم واسه خودش آفتاب گرفته بود!

اینجا بود که با عاغا سعید (از کاربرای گل سایت) آشنا شدم و بعد از پرس و جو فهمیدم از ب20 جز خودش و عاغا محسن که قبل تر نشونتون دادم کسی نیس! دلیلش رو هم جویا شدم ساناز خانوم گفتن به خاطر سردی هوا کسی نمیاد! (واقعاً این بود آرمان های ما؟!)
در همین خیالات بودم که سه نفر که بصورت خودگردان اومده بودن از کنارمون رد شدن. دقت که کردم یکیشون شبیه "آن نوجوان 16 ساله" بود!
بعد از تجدید قوا حرکت کردیم و رگه های برف کم کم پدیدار شد.

بالاتر که رفتیم دیدم چنتا خرمالو وسط جاده افتاده، بالا رو نگاه کردم دیدم یه عاغایی اون بالا مشغول خرمالو چینیه! دستش درد نکنه، درخت رو تکونی داد و چنتایی هم برای ما انداخت.

که میل فرمودیم و بسیار هم چسبید.

با افزایش ارتفاع، مسیر رفته رفته سردتر و برفی تر میشد.

به سه راهی که رسیدیم مسیر وسط رو ادامه دادیم و دیگه رسماً داشتیم توی برف رکاب میزدیم.

یک قسمت مسیر هم بدجوری یخ زده بود و رکاب زدن ناممکن بود و لاستیک ها سر میخوردن، اونجا رو با دست هل دادیم و رد کردیم.
در سر یک پیچ بود که دیدیم دو تا مانستر سوارمون جلوتر از همه ایستادن و قصد برگشت دارن. لاستیکاشون برای این مسیر فاجعه بود و همینکه تا همینجای مسیر هم اومده بودن نشون از روحیه مانستریشون داشت!

آن نوجوان هم از راه رسید و با دوستاش مسیر رو ادامه داد. ما هم به دنبالشون رفتیم. هر چی جلوتر میرفتیم عمق برق بیشتر و مسیر بکرتر میشد و بنظر میرسید جز ما و چنتا دوچرخه سوار دیگه کسی مسیر رو بالا نرفته.

یک ربعی هم بالا کشیدیم و چون خبری از باقی بچه ها نبود، به پیشنهاد یکی از بچه ها، بدلیل برف زیاد تصمیم گرفتیم برگردیم. با گرفتن یک عکس و ثبت ارتفاع و مسافت، سر ته کردیم.

پایین تر هم آن نوجوان و دوستاش رو دیدیم و گفتیم که مسیر چندان جالب نیست و ما قصد برگشتن داریم. دیگه نمیدونم برگشتن یا ادامه دادن.

پایین تر که اومدیم دیدیم گروه هم مشغول پایین رفتن هست و ما هم به اونها ملحق شدیم و در مسیر یخ و برف و گل آلود پایین اومدیم.
بعد از نیم ساعتی سواری در سرازیری و هوای سرد، کل هیکلمون به گل نشست و بایک هم به بقاءالـ... پیوست.

در مسیر یک نگهبانی هم بود که وقتی سر و وضع منو دید، با مهربانی گفت که میتونید از شیر آب استفاده کنیم. ولی درد ما با آب و صابون رفع نمیشد و درسته باید با بایک میرفتیم توی وان!
البته ایستادنم برای شنیدن حرفهای نگهبان بد هم نشد، چون سوژه ای که کم داشتم رو در لحظات آخر پیدا کردم! اونم دوتا!

با تشکر از تیم لیدر و مسئول هماهنگی گروه...

منبع: دنیای دوچرخه سواری من ([Only registered and activated users can see links])
​​​​​

دوچرخه_سوار
2014/12/07, 02:53
مستفیض شدیم، لطف عالی متعالی ...

has_ansar
2014/12/07, 03:01
به به بالاخره آقا امین طلسم رو شکستی و یه برنامه اجرا کردی!!
اینجا پیش من بودی هر روز میبردمت تمرین رفتی دود تهران بهت خوردس تنبل شدی
آقا اونجایی خوب بچه ها رو آنالیز کن. خوباشون رو با خودت بیار که با هم برنامه اجرا کنیم!!!:1:

Biker
2014/12/07, 03:17
به به بالاخره آقا امین طلسم رو شکستی و یه برنامه اجرا کردی!!
اینجا پیش من بودی هر روز میبردمت تمرین رفتی دود تهران بهت خوردس تنبل شدی
آقا اونجایی خوب بچه ها رو آنالیز کن. خوباشون رو با خودت بیار که با هم برنامه اجرا کنیم.

عاغا جات حسابی خالی بود، برنامش در حد دریابک بود! ولی آفرودش بیشتر بود.
بیام بهار میام یک راست بندازیم بریم دومانچال! اصن من روحم اونجا مونده. :14:بچه ها هم سلام دارن خدمتتون، انشالله فرصت بشه خدمت میرسیم. شما هم تشریف بیارین خوشحال میشیم. :28:میریم به همشهریتون هم یه سری میزنیم.

سعید
2014/12/07, 04:24
درود !
خیلی گزارش خوبی نوشتی !
امین خان ! خیلی خوش برخورد هستی و ازین که با ما می آیی خشنودم !

Vahid_FRD
2014/12/07, 09:26
بلاخره گزارش آن ایر شد خدارو شکر :)

یواش یواش دارم به این فکر می کنم که بیام تهران یه برنامه اجرا خدمت دوستان باشم

در مورد آن نوجوان باید بگم ایشون و دوستشون خیلی وحشی تر از اینها هستن که برگردن تا تهشو در نیارن بر نمی گردن

sanaz20
2014/12/07, 09:27
گزارشت عااااالی بود
حسودیم شد :30:
ضمنا تک خورینا تک خوراااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااااا
حالا خرمالو میخورین
تک خوراااااااااااااااااااااا ااااااااااا

Biker
2014/12/07, 09:57
گزارشت عااااالی بود
حسودیم شد :30:
ضمنا تک خورینا تک خوراااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااااا
حالا خرمالو میخورین
تک خوراااااااااااااااااااااا ااااااااااا

اختیار دارین، از روی دست شما کپی کردم! کلی از عکسای فنی شما رو میخواستم بگیرم توی گزارش بیارم که نشد! همچنین یک روز تاپیکم رو معلق نگه داشتم تا اول برای شما بالا بیاد. مرسی که برنامه رو ارنج کردین. گروه خیلی خوبی دارین. انشالله اجازه بدین همرکاب باشیم...
اون خرمالو ها رو من که رو ندارم به کسی بگیم یه چیزی بده، یکی از دوستاتون زحمت کشیدن گفتن: حاجی سهم مارم بنداز پایین! :9:
اون بنده خدا هم اونقدر مهربون بود، با اینکه روی زمین هم 5-6 تا بود بازم تکوند، البته من یکی برداشتم، خودتون تحقیق کنین ببینین ترتیب بقیشو کی داد، مطابقت قوانین باهاش برخورد کنین! :bike-smiley: چون اونقدری بود که 7-8 نفر رد میشدن هم می رسید یدونه به هر کی! :riz481:

- - - - - - - - - -

بلاخره گزارش آن ایر شد خدارو شکر :)

یواش یواش دارم به این فکر می کنم که بیام تهران یه برنامه اجرا خدمت دوستان باشم

در مورد آن نوجوان باید بگم ایشون و دوستشون خیلی وحشی تر از اینها هستن که برگردن تا تهشو در نیارن بر نمی گردن

عاغا تشریف بیارین خوشحال میشیم. هفته بعد هم فکر کنم سرخه برنامه دارن! 13 به بعد زنگ میزنیم عاغایان صافدل و صابر (البته 13 مختص نفر دوم هست) هم بیان با سایر بچه های ب20 دور هم اجلاس عمومی برگزار کنیم! :20:

sanaz20
2014/12/07, 10:03
گروه متعلق به شماست
:25:

Rekab zan
2014/12/07, 11:16
این حوری مال کیه؟

sanaz20
2014/12/07, 11:37
این حوری مال کیه؟

اگر اشتباه نکنم علی لطفی

behnam_b
2014/12/07, 11:42
خسته نباشید. از در خونه ما هم که رد شدید...

Biker
2014/12/07, 11:52
این حوری مال کیه؟

مدل 2013 بود، 15ت اینا پیل داده بودن براش! من 13 تخمین زدم گفت 2 ت بالاتر! یکی از دوستان هم که چند وختی از بازار دور بود یه سکته ناقص زد وختی شنید! :D

خسته نباشید. از در خونه ما هم که رد شدید...

عاغا افتخار نمیدین دیگه! البته فعلاً در حد دعوت کننده نیستم ولی هماهنگ کنین تشریف بیارین خوشحال میشیم، پرچم ب20 هم افراشته تر میشه :26:

behnam_b
2014/12/07, 14:25
عاغا افتخار نمیدین دیگه! البته فعلاً در حد دعوت کننده نیستم ولی هماهنگ کنین تشریف بیارین خوشحال میشیم، پرچم ب20 هم افراشته تر میشه :26:

من که از خدامه...ولی متاسفانه بنده شغلم دانشگاه آزاد شهرستانه وفقط عیدا و تابستونا تهرانم

mohsenavr
2014/12/07, 22:49
آقا گزارش عالی بود و عکس ها هم فوق العاده... در برنامه های بعد بیشتر ببینیمتون
در مورد خرمالو هم همش 1 کیلو بود شلوغش کردید :25r30wi:(دست صاحب باغ درد نکنه انشاالله سال بعد بیشتر بار بده و ما بیشتر بخوریم:25r30wi:)

Ghasem
2014/12/07, 22:50
این حوری مال کیه؟

ساناز خانوم درست میگه، مال علی لطفیه. به نظرم دوچرخه قدیمشم تو برنامه دست یکی از رفقاش بود. البته اگه اشتباه نکنم.

sepehr82
2014/12/08, 00:25
آقا دست شما درد نکنه ... ممنون ///
چند وقت هست تهران تش یف دارید ؟
تا چه زمانی در تهران ماندنی هستید ؟
بنده که الان متوجه شدم ... خبر قزوین رفتنت را داشتم .. ولی تهران .. را نه ... کدام سمت شهر هستید خصوصی پیام بزا ید ... و چه زمانهایی وقت خالی ب ای بایک جات دارید ؟

mSafdel
2014/12/08, 09:40
مدل 2013 بود، 15ت اینا پیل داده بودن براش! من 13 تخمین زدم گفت 2 ت بالاتر! یکی از دوستان هم که چند وختی از بازار دور بود یه سکته ناقص زد وختی شنید! :D

امین جان تنه باید Fuel Ex و احتمالا 8 باشه! درسته؟

Biker
2014/12/08, 11:47
امین جان تنه باید Fuel Ex و احتمالا 8 باشه! درسته؟

گمان نمیکنم، چون یه چیز دیگه میگفت مثل Stance که اونم میبینم تنه اش مثه این نیس، مدل 2013 هم توی سایت نیس با این فرمینگ!(منظورم اون قیمت زیر زین که تقویت شده)...

mSafdel
2014/12/08, 14:47
گمان نمیکنم، چون یه چیز دیگه میگفت مثل Stance که اونم میبینم تنه اش مثه این نیس، مدل 2013 هم توی سایت نیس با این فرمینگ!(منظورم اون قیمت زیر زین که تقویت شده)...
بله الان با دقت بیشتر بررسی شد به نظرم Slash 9 2013 هستن ایشون و خیلی هم ارادت داریم :(40):

پی نوشت: دقیقا همون قسمت تقویت شده زیر زین خیلی توتشخیص داره اذیت می کنه.
واجب شد عریضه ببریم پیش خدایگان Trek آقا صابر عزیز :30:
@saber-mtb ([Only registered and activated users can see links])

ali tech
2014/12/10, 05:27
بله الان با دقت بیشتر بررسی شد به نظرم Slash 9 2013 هستن ایشون و خیلی هم ارادت داریم :(40):

پی نوشت: دقیقا همون قسمت تقویت شده زیر زین خیلی توتشخیص داره اذیت می کنه.
واجب شد عریضه ببریم پیش خدایگان Trek آقا صابر عزیز :30:
@saber-mtb ([Only registered and activated users can see links])
دقیقا حدستون درست بود slash 9 هستن
منو که میشناسین تا ریز لوازم در نیارم ول نمیکنم
ریز لوازمو بگم!!!!!!؟؟؟؟؟

mSafdel
2014/12/10, 14:29
دقیقا حدستون درست بود slash 9 هستن
منو که میشناسین تا ریز لوازم در نیارم ول نمیکنم
ریز لوازمو بگم!!!!!!؟؟؟؟؟
لوازمش مهم نیست نکته انحرافی داشت این تنه که گیجمون کرده بود، نکتش این بود که تنه Slash 9 2013 دو مدل هست که تفاوتشون تو زاویه همون قسمت تقویت شده زیر زینه که اسمشم نمیدونم. راستی به اون قسمت چی میگن؟!!