PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی و بررسی دوچرخه ی Trek Fuel EX 29 9.8

مهدی 77
2014/09/20, 11:00
به نام خدا

درود خداوند بر ترک و اسپیش و کنیون که باعث میشوند دوچرخه های رویایی ما به واقعیت بدل شوند...

سلام...

امروز قصد معرفی و بررسی یه دوچرخه ی فول ساسپنشن از کمپانی ترک داریم.....

یه دوچرخه ی خیلی توپ و خفن....

[Only registered and activated users can see links]

این هم عکسی دیگر...

همونطور که از عنوان تاپیک معلومه سایز چرخ ها 29 هستند....
خب چون رفتیم توی بحث چرخ بزارید همین الآن لاستیک و طوقه رو بگیم دیگه....

لاستیکهای Bontrager XR3 Team Issue, Tubeless Ready, aramid bead, 29x2.30 و و طوقه های Bontrager Rhythm Comp Tubeless Ready
که به قول حاج صابر این Bontrager یار و یاور همیشگی ترک هست....

تنه ی این دوچرخه کربنه....که خب اگه روی چنین چرخی یا این لوازم کربن نمیزاشتن اون موقع جای سوال بود....
ترک هم که همیشه توی رنگ و طراحی حرف اول رو میزنه....

TREK توی این دوچرخه با به کارگیری اصل اعتدال نیمی از کابل هارو از درون و بقیه رو از بیرون تنه عبورداده.....عجب رنگی داره...کرپی روببین تا خرخره داده پایین...

خب دیگه طبق معمول با فنربندی و سیستم تعلیق ادامه میدیم....

دوشاخ : Fox Performance Series 32 Float- 51mm offset 120mm travel....

و کمک عقب هم که باید فاکس باشه دیگه...: Fox Performance Series Float....که توسط شرکت ترک در کالیفرنیا تیون شده....

توی این عکسها میتونید رنگ زیبای تنه،(به خصوص در لولا ی عقب)،سیستم لولابندی ساده و در عین حال کاربردی ترک رو ببینید...لازم به ذکره بگم که حتی لولا ها هم کربن هستند...

و...

همون قضیه ی اعتدال توی عبور دادن کابل هارو اینجا هم میتونید مشاهده کنید...:30:

ترک در یک نگاه....

در فسمت زیر تنه برای اینکه این سنگ و گل و لای و آت و آشغالای توی مسیر خدایی نکرده به تنه آسیب بزنه،یه محافظ گذاشتن...

خب دیگه بریم توی سیستم انتقال قدرت و دنده....خیلی ساده بگم دیگه ست فول XT با شانژمان کلاج دار...و البته 20 دنده...

XT 38-24t

ترمز ها هم XT هستند با رتور های 180 و 160...

الآن برای همه تون یه سوال پیش میاد....مگه من نگفتم کمک فنرها FOX هستند...پس اون ریموت Rock Shox روی فرمون چیکار فوکوله؟؟؟

اون برای لوله زین فنر دارش هست....برای اینکه قفل یا بازش کنید...

این هم آقای محترمی که تستش کرده....معلوم نیست چیکار کرده با بدخت همه جاشو خاکی کرده ابله....نمیدونه این اگه دست ما برسه یه نگهبان براش میزاریم که گرد و غبار های توی هوارو شکار کنه تا به حضرت ترک نرسه....

وزن این دوچرخه هم 12 کیلو 100 گرم هست...

این هم از جئومتری....

15.5"
17.5"
18.5"
19.5"
21.5"
23"

Actual Frame Size
15.5"
16.5"
17.5"
18.5"
20.5"
22"

ASeat tube
39.4cm
42.0cm
44.5cm
47.0cm
50.8cm
55.9cm

BSeat tube angle
73.6 °
73.6 °
73.6 °
73.6 °
73.6 °
73.6 °

CHead tube length
10.5cm
10.5cm
11.5cm
11.5cm
13.0cm
14.5cm

DHead angle
69.5 °
69.5 °
69.5 °
69.5 °
69.5 °
69.5 °

EEffective top tube
56.7cm
59.8cm
61.2cm
62.7cm
65.0cm
66.3cm

FBottom bracket height
33.8cm
33.8cm
33.8cm
33.8cm
33.8cm
33.8cm

GBottom bracket drop
3.2cm
3.2cm
3.2cm
3.2cm
3.2cm
3.2cm

HChainstay length
45.2cm
45.2cm
45.2cm
45.2cm
45.2cm
45.2cm

IOffset
5.1cm
5.1cm
5.1cm
5.1cm
5.1cm
5.1cm

JTrail
8.4cm
8.4cm
8.4cm
8.4cm
8.4cm
8.4cm

KWheelbase
110.8cm
113.9cm
115.4cm
116.9cm
119.3cm
120.7cm

LStandover
77.9cm
76.5cm
77.3cm
76.8cm
77.0cm

78.8cm

MFrame reach
39.0cm
42.1cm
43.2cm
44.7cm
46.6cm
47.5cm

NFrame stack

خب دیگه تموم شد....نه راستی قیمتش 5.250 دلاره...
برید کیف کنید...

منابع و ماخذ:
Trek Fuel EX 29 9.8 - first ride review - BikeRadar ([Only registered and activated users can see links])

Fuel EX 9.8 29 - Trek Bicycle ([Only registered and activated users can see links])

60.1cm

60.1cm
61.1cm

61.1cm
62.5cm

63.9cm

ali820
2014/09/20, 11:27
بسیار عالیه...فقط یک سوال قضیه ی این طبق های دوتایی چیه؟من رفته بودم مسابقات هم از اینا داشتن...از طبق های 3تایی بهتره؟

pezhman_matts
2014/09/20, 12:31
بسیار عالیه...فقط یک سوال قضیه ی این طبق های دوتایی چیه؟من رفته بودم مسابقات هم از اینا داشتن...از طبق های 3تایی بهتره؟

چون تو مسابقات نه زياد طبق سه بكار ميات هم اگه نباشه دوچرخه سبكتر ميشه بنظرم طبقاش هم با طبق هاي معمولي(سه تايي) فرق ميكنه اندازش

Mr.Nariman
2014/09/20, 12:33
این دوچرخه اگه که کراس کانتری و یا تریل باشه (فول سوسپانشن)
خب نیازی به طبق سوم نیست چرا که وزن اضافیه و در کراس کانتری در اصل مسیر سربالایی و خاکیه و زیاد سرعت گیری اونجوری که شما فکر میکنید مثل اسفالت توش صورت نمیگیره
لازم که دنده ها سریع و چابک باشن در نتیجه طبق 2 سینی بهتره ....
توی دانهیل هم که کلا 1 سینی میزارند چون به مراتب فقط کارشون پرش و پایین اومدنه و نیاز به رکاب زدن چابک دارند.

ali820
2014/09/20, 14:48
این دوچرخه اگه که کراس کانتری و یا تریل باشه (فول سوسپانشن)
خب نیازی به طبق سوم نیست چرا که وزن اضافیه و در کراس کانتری در اصل مسیر سربالایی و خاکیه و زیاد سرعت گیری اونجوری که شما فکر میکنید مثل اسفالت توش صورت نمیگیره
لازم که دنده ها سریع و چابک باشن در نتیجه طبق 2 سینی بهتره ....
توی دانهیل هم که کلا 1 سینی میزارند چون به مراتب فقط کارشون پرش و پایین اومدنه و نیاز به رکاب زدن چابک دارند.
حرفتون منطقیه..ولی تو مسابقات خیلی سریعتر راه میرفتن..البته این شاید اشتباهه من باشه..ولی سرعتشون خیلی بالا بود با این که دوتا طبق داشتن..بازم میگم این تصور من بود...

مهدی 77
2014/09/20, 15:42
حرفتون منطقیه..ولی تو مسابقات خیلی سریعتر راه میرفتن..البته این شاید اشتباهه من باشه..ولی سرعتشون خیلی بالا بود با این که دوتا طبق داشتن..بازم میگم این تصور من بود...

ببین دوست عزیز...در طبق های 3 تایی معمولا دندونه ها اینجوری اند: 44/32/22 ویا 42/34/24

خب اما اینهایی که اومدن طبق 2 سرعته رو طراحی و تولید کردن نیومدن فقط اون طبق بزرگه و یا فقط طبق کوچیکه رو بردارن که 2 سرعته بشه...

همه ی دندونه ها کم و زیاد میشن تا یه جوری بینابِین دندونه های 3 سرعته در بیاد...نمیدونم منظورو گرفتی یا نه...ولی اگه یه طبقی 3 سرعته اش 44/32/22 باشه وقتی 2 سرعته میشه، میشه 40/28....یعنی نه اونقدر بزرگ و نه اونقدر کوچیک....
و از اون طرف میان تعداد دنده های عقبو زیاد میکنن تا طرف بیشتر با اونا خودشو تنظیم کنه....

مثلا دوچرخه های فوق حرفه ای مثل XTC Advanced طبقش تک سرعته است ولی خودروش 11 تاییه!!!
____________________________-

از نظرات بقیه ی دوستان و اینکه وقت گذاشتید و خوندید ممنون....

Hamzeh
2014/09/20, 17:36
ضمن اون نکته ای که آقا مهدی گفتن، من تا اونجایی که دیدم، این سیستم طبق های تکی و دوتایی رو روی دوچرخه های 27.5 و 29 اینچ سوار می کنند. سایز بزرگتر چرخ هم باعث میشه ضریب دنده ها و سرعت چرخ به نسبت تغییراتی بکنه و نباید به چشم همون 26 بهش نگاه کرد.

مهدی 77
2014/09/20, 23:41
ضمن اون نکته ای که آقا مهدی گفتن، من تا اونجایی که دیدم، این سیستم طبق های تکی و دوتایی رو روی دوچرخه های 27.5 و 29 اینچ سوار می کنند. سایز بزرگتر چرخ هم باعث میشه ضریب دنده ها و سرعت چرخ به نسبت تغییراتی بکنه و نباید به چشم همون 26 بهش نگاه کرد.

راست میگیا آقا حمزه....چه جالب....تا حالا به این موضوع توجه نکرده بودم و متوجهش نشده بودم....اکثرا روی 27.5 و 29 این قضیه است...
ولی مستثنا هم داره...
مثلا فوجی تاهو های 2014....با این که 26 اند ولی طبق 2 سرعته اند...پس نمیشه گفت قطعا اینجوریه....:46::riz304:

shahab.H
2014/09/21, 00:51
نمیفهمم اینا برای دق دادن ملت اینطوری میکنن ...یا میخوان بگن ما پولداریم؟!؟!!
حالا این که ارزونه(همش ۵۰۰۰ تا هست دیه!) اون ۱۰۰۰۰ دلاریش رو هم میرن دوچرخه رو له میکنن تنه کربن چندهزار دلاری ترک میخوره خورد میشه بعد میان عکس میگیرن و ریویو میذارن.....خو قبلش عکس بگیرین دیه....
من اگه از اینا یک نفر بهم بده (خودم که نمیتونم بخرم!) ینی مال مفت هم باشه ؛ کنار دریا یه ویلا براش میخرم واسه خودش زندگی کنه....یه ماشین شاسی بلوند هم میزارم زیر چرخش:25:

Mohammad DH
2014/09/21, 01:47
نمیفهمم اینا برای دق دادن ملت اینطوری میکنن ...یا میخوان بگن ما پولداریم؟!؟!!
حالا این که ارزونه(همش ۵۰۰۰ تا هست دیه!) اون ۱۰۰۰۰ دلاریش رو هم میرن دوچرخه رو له میکنن تنه کربن چندهزار دلاری ترک میخوره خورد میشه بعد میان عکس میگیرن و ریویو میذارن.....خو قبلش عکس بگیرین دیه....
من اگه از اینا یک نفر بهم بده (خودم که نمیتونم بخرم!) ینی مال مفت هم باشه ؛ کنار دریا یه ویلا براش میخرم واسه خودش زندگی کنه....یه ماشین شاسی بلوند هم میزارم زیر چرخش:25:
شما اگه قیمت اینو با سطح درامد امریکا و اروپا (به قول بچه ها خارج:smilies-azardl (13)) مقایسه کنی می بینی که واقعا هم قیمتش مناسبه
درامد متوسط تو تهران نه خیلی بالا نه پایین حدود ماهی 4 تومنه که با وجود قیمت اجاره خونه اب و گاز و برق و توقعات و … هیچی براش نمی مونه حالا بگیم بتونه ماهی 1تومن پس انداز کنه باید پس انداز دو سال و یک ماهش رو بده به این چرخ :16:
ولی اونور درامد متوسط ده هزار دلار در ماهه البته هزینه ها اونجا هم کم نیست هزینه های مالیاتی وحشتناکی دارن ولی اگه بگیم در ماه بشه اونجا دو هزار دلار هم پس انداز کرد دو ماهه می شه این جیگر رو خرید :11:
خاک تو سر ما با این کشوری که ساختیم :image177:

مهدی 77
2014/09/21, 10:01
درامد متوسط تو تهران نه خیلی بالا نه پایین حدوده ماهی 4 تومنه

چی؟؟؟:5::5::5:

ماهی 4 تومن....:65d6a5d6s::37:

خو شماها مرفه بی دردین دیگه...:4:

الآن به نظر من میانگین حقوق توی تهرانو نمیدونم ولی توی شاهرود ماهی 2 تومنه....ته تهش:13:

اینم بگیرین:
:35:

امید71
2014/09/21, 10:37
ماهی4تومن اوه اوه مرفهان بی درد

mSafdel
2014/09/21, 11:02
شما اگه قیمت اینو با سطح درامد امریکا و اروپا (به قول بچه ها خارج:smilies-azardl (13)) مقایسه کنی می بینی که واقعا هم قیمتش مناسبه
درامد متوسط تو تهران نه خیلی بالا نه پایین حدود ماهی 4 تومنه که با وجود قیمت اجاره خونه اب و گاز و برق و توقعات و … هیچی براش نمی مونه حالا بگیم بتونه ماهی 1تومن پس انداز کنه باید پس انداز دو سال و یک ماهش رو بده به این چرخ :16:
ولی اونور درامد متوسط ده هزار دلار در ماهه البته هزینه ها اونجا هم کم نیست هزینه های مالیاتی وحشتناکی دارن ولی اگه بگیم در ماه بشه اونجا دو هزار دلار هم پس انداز کرد دو ماهه می شه این جیگر رو خرید :11:
خاک تو سر ما با این کشوری که ساختیم :image177:
محمد جان شما کجا کار می کنی که میانگین حقوق رو تو تهران ماهی 4 تومن حساب کردی؟
یه دوچرخه حرفه ای مثل همین Trek Fuel EX 9.8 برای اونور آبی ها هم یه دوچرخه گرون قیمت محسوب میشه و برای خیلیها توجیه اقتصادی نداره و برای خیلی ها هم رویا محسوب میشه

که به قول حاج صابر این Bontrager یار و یاور همیشگی ترک هست....
Bontrager متعلق به خود شرکت Trek هست. Trek تنه میزنه و Bontrager قطعات و لوازم جانبی

من اگه از اینا یک نفر بهم بده (خودم که نمیتونم بخرم!) ینی مال مفت هم باشه ؛ کنار دریا یه ویلا براش میخرم واسه خودش زندگی کنه....یه ماشین شاسی بلوند هم میزارم زیر چرخش
من تحت هر شرایطی یکی از اینا دستم برسه فقط سوارش میشم و رکاب میزنم تا جونش درآد. بچه رو که نباس سوسول بار بیاری. والا

Mr.Nariman
2014/09/21, 14:19
یه دوچرخه حرفه ای مثل همین Trek Fuel EX 9.8 برای اونور آبی ها هم یه دوچرخه گرون قیمت محسوب میشه و برای خیلیها توجیه اقتصادی نداره و برای خیلی ها هم رویا محسوب میشه
من تحت هر شرایطی یکی از اینا دستم برسه فقط سوارش میشم و رکاب میزنم تا جونش درآد. بچه رو که نباس سوسول بار بیاری. والا
1-اونور جارو هم رو زمین بکشی به شرطی که بچه ی همون مملکت باشی.... 1 سال پولاتو جمع کنی میتونی بخری... بی جان خودم به شرطی که مالیات ندی(بچه خونه باشی)
2- بقول معروف باس نفسشو باز کنی!

Mohammad DH
2014/09/21, 23:05
چی؟؟؟:5::5::5:

ماهی 4 تومن....:65d6a5d6s::37:

خو شماها مرفه بی دردین دیگه...:4:

الآن به نظر من میانگین حقوق توی تهرانو نمیدونم ولی توی شاهرود ماهی 2 تومنه....ته تهش:13:

اینم بگیرین:
:35:
نه مهدی جان برای همین من تاکید کردم در تهران
تو شهرستان ها حالا شاهرود یا مثلا خود ما چون اصفهانی هستیم از اصفهان خبر داریم میانگین همون عددیه که شما گفتی ولی تهران نه باور نمی کنی این سندش
افکارنيوز - خط فقر در تهران؛ ۲میلیون و ۳۰۰هزار تومان ([Only registered and activated users can see links]) برای اینکه وقت دوستان طلف نشه من یه تیکش رو کپی پیست می کنم اینجا ببین چی نوشته
بر اساس محاسبات ما خط فقر در سال ۹۳، با توجه به نرخ تورم برای خانواده پنج‌نفره در شهر تهران حدود دومیلیون‌و۳۰۰هزارتومان است. خط فقر به این معنا که یک خانوار پنج‌نفره در تهران با هزینه مسکن، خدمات سلامت، آموزش، تغذیه، حمل و نقل و ارتباطات و سایر کالا‌های ضروری به عنوان کالاهای اساسی در سبد حداقلی یک خانواده تهرانی حداقل تا چه میزان باید درآمد داشته باشد.
پس این عددی که گفتی تو تهران خط فقر حساب می شه برای همین من دو تومن بالای خط فقر رو میانگین حساب کردم :7:
برای اینکه حساب دستت بیاد بزار یه مثال بزنم مثلا اجاره خونه تو بالای شهر تهران (مثلا نیاوران) ماهی 10 الی 20 میلیون تومنه :29:

اضافه شده بعد از : 5 minutes

1-اونور جارو هم رو زمین بکشی به شرطی که بچه ی همون مملکت باشی.... 1 سال پولاتو جمع کنی میتونی بخری... بی جان خودم به شرطی که مالیات ندی(بچه خونه باشی)
2- بقول معروف باس نفسشو باز کنی!
دقیقا درسته تو مالیات نده اونجا پادشاهی کن ما هم درسته تا شابدالعظیم بیشتر نرفتیم ولی مطمئن باشید همین جوری شیکمی حرف نمی زنیم در واقع نخوردیم نون گندم ولی دیدیم دست مردم