PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لانیز به سنگان -گزارش یک مسیر سخت که اصلا توصیه نمی شه

keyvanlid
2014/09/11, 01:42
من عاشق مسیرهای سختم
برای همین 4 هفته پیش یه فراخوان گذاشتم برای صعود به قله گندم چال از جبهه شمالی و بازگشت به تهران از مسیر سنگان -

مسیر لانیز به سنگان

3 نفر شدیم و ساعت 6 همو تو شهران دیدیم و با یکی از ماشینا رفتیم به سمت کرج و بعد جاده چالوس و بعد از پل خواب خروجی شهرستانک و همون اول جاده خروجی روستای لانیز

ساعت 8 آماده حرکت بودیم .... حدود 2 کیلومتر مسیر کفی رو رکاب زدیم تا رسیدیم به یک نگهبانی که جاده رو بسته بود با یک نگهبان خوشرو که هر چند اصلا قصد نداشت جلومونو بگیره ولی دائما تاکید می کرد که نمی تونید جلوتر برید .

متاسفانه به دورغ بهش گفتم که قصد داریم تا لانیز بریم و صبحانه بخوریم و برگردیم و بعد از خداحافظی به لانیز که کمی جلوتر بود رسیدیم ... لانیز رو به سمت دهانه شمالی تونل تهران شمال ترک کردیم و قبل از تونل وارد خروجی جاده لانیز به سنگان شدیم .

سربالایی شروع شد ولی می شد رکاب زد . از وسط درختهای ارس گذشتیم و تقریبا یک تپه مرتفع رو دور زدیم و رسیدیم به یک دره که به دامنه کوه گندم چال منتهی می شد .
کار از اینجا سخت تر شد . نیمی از مسیر رو پیاده رفتیم درحالی که دوچرخرو هل می دادیم .

متاسفانه همنوردام آب کم اورده بودن و بااینکه من قبل از حرکت ازشون خواستم که آب بردارن ( من 6 بطری یک و نیم لیتری تو ماشین داشتم ) از این کار خودداری کردن و هنوز 10 کیلومتر نرفته بودیم که آب تمام شد !.ساعت 11 و نیم بود .
ته دره صدای آب می اومد . دو نفری به سمت ته دره رفتیم و با سختی زیاد به رودخانه خیلی زیبا با آبی گوارا رسیدیم .یک نفر بالا موند تا از دوچرخه ها مراقبت کنه . من بر اثر یک اشتباه یکی از بطری های اب رو گم کردم . برای همین با حدود 3 لیتر آب برگشتیم بالا . البته مسیر بسیار راحتی برای بازگشت پیدا کردیم و سریع به محل اولیه رسیدیم . این کار تقریبا 3 ساعت وقت گرفت . ساعت 2و نیم بود .

راه رو ادامه دادیم تا رسیدیم به اول دامنه گندم چال . هیولایی سیاه رنگ با دامنه ای دیواره مانند . از یک جاده زیگ زاگ بالا رفتیم و تمام مدت دوچرخه هارو هل دادیم . یکی از همنوردا خیلی خسته بود ولی با این وجود به نفر دیگه دائما کمک می کرد . ساعت 3 بود .

تقریبا ساعت 8 رسیدیم به قله . خورشید در حال غروب بود . با کمی صرفه جویی تا قله آب داشتیم . اون بالا تازه فهمیدم که هم نوردای من چراغ ندارن . من یک هد لمپ یک چراغ روی دسته دوچرخه و یک چراغ خطر داشتم . هد لمپ رو خودم برداشتم و چراغ دوچرخرو به یک نفر و چراغ خطرو به نفر دیگه دادم . هر چند که قرمز بود و جایی رو روشن نمی کرد ولی حداقل می تونستیم ببینیم نفر سوم کجاست !.

درست بعد از قله یعنی سمت سنگان یک چوپان بود که داشت شام درست می کرد ! ... صدای سگها و گوسفندهاش از ته دره می اومد که داشتن می اومدن به اون سمت . ازش آب گرفتیم و به سمت سنگان راه افتادیم - دیگه خورشید غروب کرده بود و هوا گرگ و میش بود .ساعت 9 بود .

بعد از این در تاریکی مطلق و با همون دو تا لامپ و یک چراغ خطر به سمت پایین حرکت کردیم . 2 ساعت تمام و ساعت 11 رسیدیم به سنگان .
سمت سنگان هم یک نگهبانی بود که در بزرگی داشت و نمی شد ازش رد شد . سر صدا کردیم و نگهبانی بسیار مهربان آمد و به ما تو کانکسش آب و چایی داد . وقتی پرسید این وقت شب اونجا چکار می کردید دوباره مجبور شدیم دروغ بگیم که گم شده بودیم .
البته این دروغ گفتنها دلیل داشت . ظاهرا عده ای دزد آهنها و ابزارهای سازندگان تونل رو می دزدن و برای همین از ورود افراد غیر بومی به منطقه جلوگیری می کنن .

توی سنگان یه وانت گرفتیم و تا شهران مارو اورد - بقیه راه تا خونه رکاب زدم . رکاب زدن توی شهر واقعا برام راحت بود !

[Only registered and activated users can see links]

ابتدای مسیر بعد از لانیز به سمت دهنه شمالی تونل

ابتدای جاده لانیز به سنگان - ارتفاعات مشرف به روستای لانیز- در واقع لانیز درست پایین این تپه است .

دره روستای لانیز از بالای کوه مشرف به آن .

جنگل ارس

حرکت به سمت دامنه گندم چال

دامنه گندم چال

این عکسو از قله گندم چال گرفتم - تقریبا خورشید به سمت غروب می رفت - اون راه که می بینید قسمتی از مسیر هست - و اگر یادتون باشه ته اون دره رودخانه ای بود که ازش آب اوردیم - فاصله بین اون جاده تا کف دره سه ساعت زمان برد تا رفتیم و آب اوردیم .بی نظیر بود ولی هیچوقت هوس نکنید این کارو انجام بدید .

متاسفانه اونطرف خورشید غروب کرد و دیگه نمی شد عکس گرفت .

mohamad road
2014/09/11, 02:38
گزارش جالبی بود!!! خسته نباشید!!!

جون میداد اون بالا چادر بزنین یه شب تو قله بمونید!!! چه کیفی میداد!!

mohammad127
2014/09/11, 05:38
سلام خسته نباشید. برنامه عالی ای رو اجراکردید و یه گزارش عالی تر رو ارائه دادید. مرسی که ما رو تو لذت تمرینتون شریک کردید.

espirooz
2014/09/11, 08:27
ایول به این اراده

نمیدونم چرا بعضی از دوستان دوچرخه سوار از آوردن وسایلی که میتونه در مواقعی جونشون رو نجات بده خودداری میکنن. مثل کمک های اولیه، پتو نجات،چاقو، فندک، هد لایت و ... آخه وقتی یه برنامه یک روزه میرن که برای اولین بار با دوچرخه صعود میشه نباید جایی برای ریسک گذاشت.

اگه جسارت نباشه میخوام بگم شما به عنوان سرپرست برنامه باید اول وسایلشون رو چک میکردید.

در نهایت بگم برنامه های این چنینی به دل و جرات ، قدرت بدنی، دور اندیشی و مدیریت خوب نیاز داره که شما همش رو داری.

شاد و سلامت باشید.
منتظر گزارش های بعدی هستیم.

Farshad- MTB
2014/09/11, 09:59
gpsمسیرو ندارین؟

Vahid_FRD
2014/09/11, 10:36
خیلی برام لذت بخش بود
البته فقط خوندنش و تصور کردنش
فکر می کنم اگر یه مقدار مجهز می رفتید خیلی بهتون بد نمی گذشت

kiki
2014/09/11, 13:06
واقعا عالی بود!!!

شما از معدود آدمایی هستی که شانس اینو داشته جایی بره که رفت و آمد "آدمیزاد" اونجا کمه!!!!!
واقعا خوش به حالتون

ali820
2014/09/11, 14:14
خسته نباشید..خدا قوت

keyvanlid
2014/09/11, 18:31
ممنون از همه دوستان :

متاسفانه همراهان زیاد متوجه سختی مسیر نشده بودن برای همین امکانات مناسب همراهشون نبود از جمله آب به مقدار کافی . نورو هد لمپ برای تاریکی و غیره ... منهم اشتباهی که داشتم این بود که قبل ازحرکت لوازم مورد نیاز رو چک نکردم ... با اینکه خودم حتی لوازم شب مانی رو هم همراه داشتم ولی ترجیح دادم که هر چه زودتر به تهران برگردیم چراکه یکی از همراهان بی تابی می کرد .

اما
اما

خودم احساس می کنم به اندازه کافی از این سفر لذت نبردم - برای همین پنج شنبه و جمعه آخر شهریور این مسیرو دوباره خواهم رفت در دورزو همراه با وسایل شب مانی برای یک شب چادر زدن کنار چوپانانی که نزدیک قله اقامت دارن - شب کوهستان بی نظیره و فکر می کنم این آخرین فرصت برای اینکار باشه .

دوستانی که توانایی و شوق کافی برای این مسیر سخت رو در خودشون می بینن می تونن اعلام آمادگی کنن .

keyvanlid
2014/09/11, 20:42
اینم gpsمسیر

تغییر ارتفاع 1200 متر

somic723
2014/09/11, 20:45
ایول به این اراده

نمیدونم چرا بعضی از دوستان دوچرخه سوار از آوردن وسایلی که میتونه در مواقعی جونشون رو نجات بده خودداری میکنن. مثل کمک های اولیه، پتو نجات،چاقو، فندک، هد لایت و ... آخه وقتی یه برنامه یک روزه میرن که برای اولین بار با دوچرخه صعود میشه نباید جایی برای ریسک گذاشت.

اگه جسارت نباشه میخوام بگم شما به عنوان سرپرست برنامه باید اول وسایلشون رو چک میکردید.

در نهایت بگم برنامه های این چنینی به دل و جرات ، قدرت بدنی، دور اندیشی و مدیریت خوب نیاز داره که شما همش رو داری.

شاد و سلامت باشید.
منتظر گزارش های بعدی هستیم.
بنظر منم آدم با توجه به برنامه باید وسیله همراش باشه حتی اگه بعضیا اول کار بگن بیخیال.
آقا مسیر واقعا عالی بود گزارش هم عالیتر

mohsenavr
2014/09/11, 21:29
بسیار عالییی
عجب برنامه ای را اجرا کردید
یک سوال فکر کنم شما بودید که برنامه ای برای یارک به الموت داشتید اجرا کردید؟ مسیر آنجا عکس دارید؟

keyvanlid
2014/09/11, 21:58
بسیار عالییی
عجب برنامه ای را اجرا کردید
یک سوال فکر کنم شما بودید که برنامه ای برای یارک به الموت داشتید اجرا کردید؟ مسیر آنجا عکس دارید؟

اجرا شد و لی عکسها کم بود چون دوربینم اول کار خراب شد و مجبور شدم با موبایل عکس بگیرم که تقریبا همش خراب شد !- در یک فرصت مناسب گزارششو می زارم

mohsenavr
2014/09/11, 23:56
اجرا شد و لی عکسها کم بود چون دوربینم اول کار خراب شد و مجبور شدم با موبایل عکس بگیرم که تقریبا همش خراب شد !- در یک فرصت مناسب گزارششو می زارم

خیلی خوب
منتظر گزارش و عکس ها هستم