PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد رکابزنی جمعه 21 شهریور ماه 93

sanaz20
2014/09/10, 08:50
سلام دوستان:ad54ad:
برای جمعه میخواییم بریم رکابزنی. هر کی دوست داشت میتونه به ما ملحق بشه
یکی از دوستان مسیر کن رو پیشنهاد داد.
خیلی دوست داشتم که مسیری باشه که رودخونه داشته باشه که البته اون مسیر به ما غربیا نزدیکه و رودخونه هم داره ولی در اعماق دره ها :65d6a5d6s: نمیدونم میتونیم بریم کنار رودخونش یا نه. اصلا این موقع سال آب داره یا نه :p
سربالایی هم که شنیدم زیاد داره و منم که عاشق سربالایی:thanks:
هر کسی مسیر رو رفته و تجربه ای داره اعلام کنه!!! بعد از هماهنگی هم در سایت و وایبر و گروههایی که میدونم اطلاع رسانی خواهم کرد و منتظر حضور دوستان خوبمون هستیم.
اینکه چند نفر باشیم فعلا معلوم نیست. معمولا تعدادمون بیش از 5 نفره و حضور کلیه دوستان هم بلامانعه.
منتظر تجربیاتتون در مورد مسیر مذکور هستم:smiley_en_bicicleta
سپاس

مهدی 77
2014/09/10, 09:12
اگه تهران بودم میومدم:tsimuzpzwoap1t9y3o7

واقعا نمیدونم هدف بابام از اینکه سال 63 از تهران کلا جمع کرد و اومد شاهرود چیه....:65d6a5d6s::37:

alimadadi
2014/09/10, 09:30
متاسفانه این هفته یه مجلس ختمیه باید برم شهرستان بویین زهرا (بایک سوار هم زیاد داره ) توی کلوپ رسانه بوئین توریسم .
و اما جاده کن یا امامزاده داوود من چند باری رفتم بعضی جاها جاده باریک میشه اگه ماشین از لاین مقابل و عقب با هم به شما برسن دچار مشکل میشین خیلی بلید مواظب باشین راننده های محلی هم فکر میکنن آخر راننده هستن همه هم با نیسان آبی؟........................ اگه از کن بالاتر رفتین حتماً برین سمت سنگان خیلی عالویه ............................. شیبش هم 47 درجه:thanks:

ali bayati
2014/09/10, 10:11
رودخونه کن حتما خشک شده الان .... چون بیشتر چاه ها از همون سمت کن تا گرمدره و حتی کردان به شدت افت کردند تو همین ۲۰ روز گذشته ... (پائیز معمولا فصل خشک تهرونه)
اگر مسافت طولانی رو علاقه داشته باشید، میشه از طریق مخصوص از آزادی بریم تا انتها (پل کلاک) و برگردیم ... مسافتش میشه دو تا ۲۷ کیلومتر ...

حتی میشه یه برنامه درون شهری ترتیب داد ... مثلا از آزادی به امام حسین و بالعکس ... یا از آزادی به تجریش یا ...
یا مثلا از م ولیعصر به پارک جمشیدیه ... یا پیشنهادای دیگه ای که دوستان میدند ...

نمیدونم چرا سه چهار روزه دوباره هوا گرم شده ... دیروز صبح چیتگر بودم ... ساعت ۱۰ صبح ۳۵ درجه بود ... ولی ساعت ۱۲:۳۰ شده بود ۴۱ (البته دمای زیر آفتاب، و نه سایه)
راستی دیروز افشین رمضانی رو هم دیدم تو پیست استقامت (حدود یکی دوهفته پیش رکورد صعود بیشترین ارتفاع رو در کمتر از ۲۴ ساعت با دوچرخه و پیاده با حمل دوچرخه - از کنار دریای خزر تا قله دماوند - رو ثبت جهانی کرد) ...

چیتگر یا پردیسان رو هم میشه برنامه گذاشت ...

sanaz20
2014/09/10, 10:44
و اما جاده کن یا امامزاده داوود من چند باری رفتم بعضی جاها جاده باریک میشه اگه ماشین از لاین مقابل و عقب با هم به شما برسن دچار مشکل میشین خیلی بلید مواظب باشین راننده های محلی هم فکر میکنن آخر راننده هستن همه هم با نیسان آبی؟........................ اگه از کن بالاتر رفتین حتماً برین سمت سنگان خیلی عالویه ............................. شبش هم 47 درجه:thanks:[/QUOTE]

منم یه همچین تصوری از جادش دارم. من خودم کلا خیلی محتاطم و سرعتمو رعایت میکنم و همیشه از بغل میرم. (میزنم تو خاکی) ولی گاها با ما بچه هایی میان که عادت دارن صف سه چهارتایی تشکیل میدن عرض جاده رو میبندن.
سنگان هم شنیدم که قشنگه و اگه توی اون مسیره بسیار عالیه:23:

Mehdi.A
2014/09/10, 11:01
رودخونه کن آخرین بار که از اون ورا رفتیم کم آب بود و خیلی به دل نمی چسبید. الآن احتمالآ به بی آبی کامل رسیده باشه :D . یه مسیر داخل شهر بذارید ما بیچاره های کورسی سوار هم بیاییم خو :19: . حالا داخل شهر هم نشد حداقل با آسفالت غریبه نباشه :D

sanaz20
2014/09/10, 12:20
رودخونه کن آخرین بار که از اون ورا رفتیم کم آب بود و خیلی به دل نمی چسبید. الآن احتمالآ به بی آبی کامل رسیده باشه :D . یه مسیر داخل شهر بذارید ما بیچاره های کورسی سوار هم بیاییم خو :19: . حالا داخل شهر هم نشد حداقل با آسفالت غریبه نباشه :D
این مسیری که پیشنهادشو بچه ها دادن، در واقع اونی که پیشنهادشو داد کورسی سواره
ما تقریبا اکثر مسیرایی که میریم هم کوهستان سوار باهامون هست و هم کورسی سوار
این جاده هم آسفالته هست
شما مسیر پیشنهاد بده مثل آقای علی بیاتی اگه خوب باشه جمع شیم بریم:o

اضافه شده بعد از : 5 minutes

رودخونه کن حتما خشک شده الان .... چون بیشتر چاه ها از همون سمت کن تا گرمدره و حتی کردان به شدت افت کردند تو همین ۲۰ روز گذشته ... (پائیز معمولا فصل خشک تهرونه)
اگر مسافت طولانی رو علاقه داشته باشید، میشه از طریق مخصوص از آزادی بریم تا انتها (پل کلاک) و برگردیم ... مسافتش میشه دو تا ۲۷ کیلومتر ...

این پل کلاک کجاست و چه جوریه؟ تا حالا اسمشو نشنیدم. سرسبز هست؟
بریم یه جا که دلمون وا شه:) فقط جاده نباشه :o
حتی میشه یه برنامه درون شهری ترتیب داد ... مثلا از آزادی به امام حسین و بالعکس ... یا از آزادی به تجریش یا ...
یا مثلا از م ولیعصر به پارک جمشیدیه ... یا پیشنهادای دیگه ای که دوستان میدند ...
پارک جمشیدیه هم خیلی سرسبزه ولی شنیدم ورود دوچرخه ممنوعه وگرنه میرفتیم اونجا
نمیدونم چرا سه چهار روزه دوباره هوا گرم شده ... دیروز صبح چیتگر بودم ... ساعت ۱۰ صبح ۳۵ درجه بود ... ولی ساعت ۱۲:۳۰ شده بود ۴۱ (البته دمای زیر آفتاب، و نه سایه)
راستی دیروز افشین رمضانی رو هم دیدم تو پیست استقامت (حدود یکی دوهفته پیش رکورد صعود بیشترین ارتفاع رو در کمتر از ۲۴ ساعت با دوچرخه و پیاده با حمل دوچرخه - از کنار دریای خزر تا قله دماوند - رو ثبت جهانی کرد) ...

چیتگر یا پردیسان رو هم میشه برنامه گذاشت ...
چیتگر و پردیسانم که خیلی دیگه تکراری شدن. :13:[/QUOTE]

ali bayati
2014/09/10, 12:48
اگر برنامه گروهی، به سرانجام نرسه، من همون جاده مخصوص رو میرم و برمیگردم ... کسی خواست افتخار بده، اعلام کنه برای هماهنگی :o

sanaz20
2014/09/10, 13:40
اگر برنامه گروهی، به سرانجام نرسه، من همون جاده مخصوص رو میرم و برمیگردم ... کسی خواست افتخار بده، اعلام کنه برای هماهنگی :o
نگفتین مسیرش چطوریه؟ فقط جادست؟
خود جاده مخصوص رو میری و برمیگردی یا میری یه فرعی خوش آب و هوا؟:riz273:

ali bayati
2014/09/10, 14:29
نگفتین مسیرش چطوریه؟ فقط جادست؟
خود جاده مخصوص رو میری و برمیگردی یا میری یه فرعی خوش آب و هوا؟:riz273:

بله، یه جاده به نسبت خلوت (فقط جمعه ها) و پهن که کند رو و تند رو داره در اکثر جاها ... افت و خیز زیادی نداره (شیبش به سمت کرج مثبته) ... از اون مسیرهایی که اگر با کورسی باشید، خیلی لذت بخش باید باشه

البته بعید میدونم مخصوص، لوکیشن خوش آب و هوا داشته باشه ... (مسیر زیر رو منظورمه)

[Only registered and activated users can see links]

اگر مجاز به رکابزنی در اتوبان تهران کرج بودیم، میشد وسط راه گریزی به سمت وردآورد (ابتدای راه وردیج) زد ... هرچند که آب روانی هم اونجا پیدا نمیشه ...
مگر اینکه یه ۱۰ کیلومتری از پل کلاک رد بشیم و برسیم به جایی که رودخونه چالوس مجاور جاده واقع میشه ... (ولی برنامهء سنگین و زمان بری میشه)

البته با توجه به گرمی هوا و نبود تفرجگاه، باید جوری برنامه انجام بشه که ساعت ۱۲ دیگه تموم بشه ...

مسیر بهتری اگر سراغ دارید پیشنهاد بدید ... من این رو به هوای اینکه با کورسی مسیر طولانی ای رو برم، مد نظرم بود که گفتم ...
میشه یه مسیر شهری که به ناهار ختم بشه هم متصور شد :)
و حتی یه مسیر غیر شهری ...

sanaz20
2014/09/11, 17:14
خوب بالاخره ضمن مشورت با دوستان به این نتیجه رسیدیم که بریم سرخه حصار
فردا جمعه 21 شهریور ماه
محل قرار برج گلدیس ساعت 8:00 صبح
و حرکت ساعت 8:15 از مسیر خ آزادی تا سرخه
ورود از درب سمت تهرانپارس

ali bayati
2014/09/11, 22:10
بنده هم به دعوت تنی چند از دوستان دعوت شدم به چیتگر برای ساعت ۸ صبح ...
به امید جمعه ای شاد برای همه دوستانی که فردا رو بیرون میزنند/نمیزنند :-)

Mehdi.A
2014/09/12, 00:27
این شانس وجود داره که چهار راه ولیعصر به جمعتون اضافه بشیم؟ اگر آره حدود چند؟ مثلآ ۸:۴۵ خوبه؟

ali bayati
2014/09/13, 15:51
من به اتفاق یکی از دوستان رفتم چیتگر ...
حدود ۴۰ دقیقه زودتر از ایشون رسیدم که سه چهار دور پیست کوچیکه رو رکاب زدم ... مسیر پیست کوچیک - موسوم به پیست سرعت - رو با Garmin Edge 810 برداشت کردم که دقیقا ۱۲۰۰ متر طولشه

دوستم به بنده ملحق شد و بعد از گرم کردن نوبت به پیست استقامت رسید ... این پیست رو هم برداشت کردم که ۵۲۳۰ متر طول داره ...
دور دوم یا سوم بود که دیگه پیست شلوغ شده بود ... قسمت شمالی پیست که کفی میشه، (روی نقشه با مربع آبی مشخص کردم) داشتم حدود ۴۵ تا سرعت میرفتم که یک مرتبه یه نوجوان ۱۲ ساله با دوچرخهء کرایه ای که براش بزرگ تر هم بود، انگار که دقیقا صبر کرده بود من بهش برسم، فرمونش رو گرفت رو به من ... منم موندم بین این نوجوان و یه دیوار سنگی ... برخورد محکمی داشتم و از روی هر دو دوچرخه پرت شدم جلوی دوچرخهء نوجوان مذکور ... البته شانس آوردم که زانوی راستم و قسمت راست فرمون اولین اصابت رو گرفت (به دیوار) و از پهلو افتادم روی زمین و یه دور ۳۶۰ از پهلو زدم که کفشم هو از پام درومد ! :9: ... شانس آوردم چیزی به سر و کله اش نخورد، چون کلاه ایمنی نداشت و من مقصر بودم چون از پشت زده بودم بهش :(

همرکاب ما با کوهستان بود که ۱۰ ثانیه دیر تر میرسه به ما (لحظهء برخورد رو ندیده بود) و میاد ببینه که چی شده ...
اولین چیزایی که چک کردم این بود که دوچرخه چیزیش نشده باشه:30: در کمال تعجب در اون وارسی و وارسی های بعدی دیدم هیچ خط و خشی نیافتاده فقط محور فرمون کج شده بود که صافش کردم (شوخی کردم ... فکر تنها چیزی که نمیافته آدم اون موقع، دوچرخه است)

اول خودم رو چک کردم ... کنارهء زانوی راست که به دیوار کشیده بود میسوخت و پوستش رفته بود ... شلوار دوبند بلند Speed پام بود که بدون پاره شدن سر زانوش، باعث آسیب کمتر شد
آرنج راست هم در برخورد با زمین مورد عنایت قرار گرفت ...

آسیبها همه متوجه پوست بود بجز ضربه ای که پهلوی خودم در برخورد با زمین داشت ... یکی دو تا از دنده های راستم ضرب دیده که خوابیدن و سرفه کردن رو مشکل ساز کرده

وقتی از جام بلند شدم، رفتم سراغ نوجوان داستان مون :)
گفتم خوبی کوچولو ؟ ... دیدم با دوتا چشم گرد و گشاد شده هاج و واج نیگام میکنه :21: گفتم سالمی ؟ جاییت چیزی نشده جونم ؟ ... چرا یهو فرمون دادی اون سمتی کوچولو ؟ الان خوبی ؟ ... گفت: عموئی، ندیدمت بخدا ... گفتم : میپرسم خوبی پسر ؟ گفت: ببخشید ... بخدا ندیدم ... گفتم اشکالی نداره ... فقط خوبی یا نه ؟ ... گفت آره خوبم ... گفتم بیا یذره آب بخور حالت جا بیاد ... :44: فکر کنم فسقلی ترسیده بود که مثلا باهاش برخورد فیزیکی کنم ...

خلاصه چیزیش نشده بود و من رفتم که دوچرخه رو بردارم که دیدم گوله شروع کرد پیست رو برعکس رکاب زدن و در مه و غبار، محو شدن ... منم با دیدن اون صحنه مطمئن شدم که مشکل خاصی نداره ظاهرا

با آب قمقمه زانوم رو شستشو دادم و دیدم ای دل غافل ... پایهء نصب Edge 810 شکسته و خودش افتاده اون سمت ... برش داشتم و خدا شکر کردم که تلفات بدنی آنچنانی نداشت این قضیه ...
بعد از دو سه دقیقه استراحت و خنده و مزاحی که با همرکابم داشتیم، راه افتادیم و یه دور دیگه زدیم ... ولی با هم قرار گذاشتیم که حداکثر دیگه ۱۰ صبح روزهای تعطیل، چیتگر رو ترک کرده باشیم :-)

الان بجز دنده درد، حین خم و راست شدن زانوی راست، کشیده شدن پوستش که زخم بسته، لذت شایانی رو شامل حالم میکنه ...ولی از اینکه ایندفعه گرفتار آتل و گچ نشدم، خوشحالم :-)
امروز رو آنتراک میدم که از فردا دوباره شروع کنم :63: یه خوبی پردیسان اینه که عرض راهش زیاده و امکان تصافاتش به مراتب خیلی کمتر از چیتگره ...

sanaz20
2014/09/14, 08:11
من به اتفاق یکی از دوستان رفتم چیتگر ...
حدود ۴۰ دقیقه زودتر از ایشون رسیدم که سه چهار دور پیست کوچیکه رو رکاب زدم ... مسیر پیست کوچیک - موسوم به پیست سرعت - رو با Garmin Edge 810 برداشت کردم که دقیقا ۱۲۰۰ متر طولشه

دوستم به بنده ملحق شد و بعد از گرم کردن نوبت به پیست استقامت رسید ... این پیست رو هم برداشت کردم که ۵۲۳۰ متر طول داره ...
دور دوم یا سوم بود که دیگه پیست شلوغ شده بود ... قسمت شمالی پیست که کفی میشه، (روی نقشه با مربع آبی مشخص کردم) داشتم حدود ۴۵ تا سرعت میرفتم که یک مرتبه یه نوجوان ۱۲ ساله با دوچرخهء کرایه ای که براش بزرگ تر هم بود، انگار که دقیقا صبر کرده بود من بهش برسم، فرمونش رو گرفت رو به من ... منم موندم بین این نوجوان و یه دیوار سنگی ... برخورد محکمی داشتم و از روی هر دو دوچرخه پرت شدم جلوی دوچرخهء نوجوان مذکور ... البته شانس آوردم که زانوی راستم و قسمت راست فرمون اولین اصابت رو گرفت (به دیوار) و از پهلو افتادم روی زمین و یه دور ۳۶۰ از پهلو زدم که کفشم هو از پام درومد ! :9: ... شانس آوردم چیزی به سر و کله اش نخورد، چون کلاه ایمنی نداشت و من مقصر بودم چون از پشت زده بودم بهش :(

همرکاب ما با کوهستان بود که ۱۰ ثانیه دیر تر میرسه به ما (لحظهء برخورد رو ندیده بود) و میاد ببینه که چی شده ...
اولین چیزایی که چک کردم این بود که دوچرخه چیزیش نشده باشه:30: در کمال تعجب در اون وارسی و وارسی های بعدی دیدم هیچ خط و خشی نیافتاده فقط محور فرمون کج شده بود که صافش کردم (شوخی کردم ... فکر تنها چیزی که نمیافته آدم اون موقع، دوچرخه است)

اول خودم رو چک کردم ... کنارهء زانوی راست که به دیوار کشیده بود میسوخت و پوستش رفته بود ... شلوار دوبند بلند Speed پام بود که بدون پاره شدن سر زانوش، باعث آسیب کمتر شد
آرنج راست هم در برخورد با زمین مورد عنایت قرار گرفت ...

آسیبها همه متوجه پوست بود بجز ضربه ای که پهلوی خودم در برخورد با زمین داشت ... یکی دو تا از دنده های راستم ضرب دیده که خوابیدن و سرفه کردن رو مشکل ساز کرده

وقتی از جام بلند شدم، رفتم سراغ نوجوان داستان مون :)
گفتم خوبی کوچولو ؟ ... دیدم با دوتا چشم گرد و گشاد شده هاج و واج نیگام میکنه :21: گفتم سالمی ؟ جاییت چیزی نشده جونم ؟ ... چرا یهو فرمون دادی اون سمتی کوچولو ؟ الان خوبی ؟ ... گفت: عموئی، ندیدمت بخدا ... گفتم : میپرسم خوبی پسر ؟ گفت: ببخشید ... بخدا ندیدم ... گفتم اشکالی نداره ... فقط خوبی یا نه ؟ ... گفت آره خوبم ... گفتم بیا یذره آب بخور حالت جا بیاد ... :44: فکر کنم فسقلی ترسیده بود که مثلا باهاش برخورد فیزیکی کنم ...

خلاصه چیزیش نشده بود و من رفتم که دوچرخه رو بردارم که دیدم گوله شروع کرد پیست رو برعکس رکاب زدن و در مه و غبار، محو شدن ... منم با دیدن اون صحنه مطمئن شدم که مشکل خاصی نداره ظاهرا

با آب قمقمه زانوم رو شستشو دادم و دیدم ای دل غافل ... پایهء نصب Edge 810 شکسته و خودش افتاده اون سمت ... برش داشتم و خدا شکر کردم که تلفات بدنی آنچنانی نداشت این قضیه ...
بعد از دو سه دقیقه استراحت و خنده و مزاحی که با همرکابم داشتیم، راه افتادیم و یه دور دیگه زدیم ... ولی با هم قرار گذاشتیم که حداکثر دیگه ۱۰ صبح روزهای تعطیل، چیتگر رو ترک کرده باشیم :-)

الان بجز دنده درد، حین خم و راست شدن زانوی راست، کشیده شدن پوستش که زخم بسته، لذت شایانی رو شامل حالم میکنه ...ولی از اینکه ایندفعه گرفتار آتل و گچ نشدم، خوشحالم :-)
امروز رو آنتراک میدم که از فردا دوباره شروع کنم :63: یه خوبی پردیسان اینه که عرض راهش زیاده و امکان تصافاتش به مراتب خیلی کمتر از چیتگره ...
خدا بهتون حسابی رحم کرده. من با خوندن متنت حس کردم چه سرعتی میتونی داشته باشی.
به هر حال خداروشکر که آسیب جدی ندیدی
در ضمن چیتگر واقعا شلوغ شده
پردیسانم با اینکه عرضش زیاده ولی وجود نخ بادبادکا و ماشینای گشتی که هی دور میزنن و آدما که دقیقا از توی خط پیست فقط راه میرن و این چیزا کارو مشکل کرده.
اتفاقا میزان حوادث توی پردیسان به مراتب بیشتره. اصلا نباید توی پردیسان سرعت رفت چون هر لحظه هر نوع موجودی ممکنه بپره جلوت

mSafdel
2014/09/14, 08:24
علی جان خدارو شکر که حالت خوبه و آسیب جدی ندید و بازم خدارو شکر که اون کوچولو و دوچرخه نازنین هم آسیبی ندیدن. واقعا پیست چیتگر دیگه جای دوچرخه سواری نیست مگر وسط هفته و اونم با سرعت کم و تفریحی!

ali bayati
2014/09/14, 08:49
ممنون از لطف دوستان ...
خودم هم به همین نتیجه رسیدم که دیگه روزای تعطیل نباید اینجاها رفت ...

اون نخ بادبادک رو هم سه شب پیش تو پردیسان متوجه شدم ... البته اون حرفه ای ها میرن در منتهی علیه جنوبی پارکینگ می ایستند که این تداخل رو به حداقل برسونند.

البته باز شدن مدارس، باعث دواتفاق میمون و نامیمون زیر میشه:
۱. انفجار ترافیک شهری
۲. خلوت شدن چیتگر، پردیسان و امثالهم

یادمه پائیز دو سال پیش از شنبه تا چهارشنبه، صبحها که میرفتم چیتگر، فقط و فقط خودم بودم ...
بعضی وقت ها یه کوهستان سوار هم میومد که بعد از چند وقت با هم آشنا شدیم (یعنی ناخواسته شروع کردیم به مسابقه) و گفت من مانی رهنما هستم ... منم که نمیشناختمش ... گفت من خواننده ام ... منم آرزوی موفقیت کردم براش :30:

یکی دوهفته پیش داشتم فکر میکردم یه مسیر خوب و خلوت، کجای تهران پیدا میشه ... که دست به دامن GoogleMap شدم و رسیدم به کمربندی کوچیکی (طول ۲۴ کیلومتر) که دور فرودگاه امام هست:

منتهی مراتب، ۲ تا مسئله داره:

۱. حدود 59km باید رانندگی کنم تا بهش برسم.
۲. مطمئن نیستم که وسطای دور اولش نیان و گیر ندن که اینجا نمیشه رکاب بزنی و اینها

راستی شنیدم شرکت جاینت ایران داره توی دیزین، پیست کوهستان راه میندازه :63:

mSafdel
2014/09/14, 11:35
علی جان پیست کوهستان یا کورسی فرق نمی کنه به نظرم مسیر ورودی سرخه تا ده ترکمن برای هر دوتا عالیه. یه تستی بزن

ali bayati
2014/09/14, 12:08
علی جان پیست کوهستان یا کورسی فرق نمی کنه به نظرم مسیر ورودی سرخه تا ده ترکمن برای هر دوتا عالیه. یه تستی بزن

یه دفعه دوسال پیش، بصورت خودجوش رفتم ...
خیلی بلد نبودم کجا به کجاست ... دو سه جا رسیدیم که تهش یه سرباز وایسونده بودند که یعنی جلوتر نمیشد رفت ...

نقشهء Route از جی چی اس کسی داره بذاره واسه ناآشنایانی مثل من ؟ :)