PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش برنامه روستای واریش جمعه ای که گذشت

mohsenfokoli
2014/09/02, 22:08
آقا دیدیم چند وقته جایی نرفتیم داریم میپوسیم گفتیم یه جایی بریم هوایی تازه کرده باشیم.
سایتم اینقدر خلوت شده که دیگه آدم حوصله نمیکنه سر بزنه. حالا خدا کنه گزارش های جدید حال و هوا رو عوض کنه :30:

برنامه رو چیدیم بریم روستای وردیج و از اونجا بریم کندور و از اونجا برگردیم خونه.
راهنمامونم این رفیقمون بود. گفت من یه بار رفتم وردیج بلدم.
گفتم باشه. از وردیج به بعدو هم من میبرم.

اینو اول بگم بعد شروع کنم
تو جاده همینجور داشتیم رکاب میزدیم و هی به جایی نمیرسیدیم و همینجور روستاهارو رد میکردیم و
من هی میگفتم چرا نرسیدیم رفیقمونم میگفت هنوز مونده.
تا جایی رفتیم دیدیم که جاده دیگه خاکی شد و ورودی یه روستا بود.
اونجا فهمیدیم که وردیج و رد کردیم رسیدیم به واریش.

خلاصه یه آدرس گرفتیم که از اینجا چیجوری بریم کندور. که گفتن یه راهی هست ولی راهش خوب نیست.

این مسیری بود که باید میرفتیم

[Only registered and activated users can see links]

اینم مسیری شد که در آخر رفتیم البته اون راستی

سرتونو درد نیارم
خلاصه ساعت هفت از فردیس حرکت کردیم. همه جا خلوت هوا عالی برای یه رکاب زنی البته فقط تو کرج هوا خوبه ها

منتظر بودم که این رفیقمون بیاد که یه چند تا عکس هم گرفتم

از جاده مخصوص حرکت کردیم و اونجا هم خلوت بود ولی بازم هوا صاف نبود. مثل همیشه هوای کثیف تهران

و حدود ساعت 8 بود رسیدیم اول آتی شهر و شروع سربالایی ها

گفتیم یه دکه ای مغازه ای چیزی گیر بیاریم واسه صبحونه یه چیزی بخوریم. ولی دریغ از یک مغازه یا دکه
نا امید حرکت کردیم به سمت بالا
اینم اولای مسیر

همین سر پیچ دوم بودیم که دیدیم یه دوچرخه ای دیگه تموم کرده نشسته کنار گارد ریل. ما هم یه فاتحه براش فرستادیم و حرکت کردیم

رسیدیم یه قسمتی خستگی در کنیم دیدیم سر صبحی چه موزیکی گذاشتن. دیدیم که ازین کمپ ترک اعتیاده. براشون آهنگ گذاشتن حتما ورزش صبحگاهی بکنن

رفتیم و رفتیم کلی سربالایی. بچه هایی که رفتن میدونم من چی میگم. تا رسیدیم به این قسمت که کلی هم معروفه

خلاصه دیدیم صبحونه هیچی نخوردیم هیچی انرژی نداریم برا رکاب زدن یه قسمتی زدیم بقل یه نفسی تازه کنیم و یه چیزی بخوریم.
قبل از اینکه اینجا برسیم یه دوچرخه سوار دیگه دیدیم که ازمون آدرس رفیقشو میپرسید که ما دیدیمش یا نه. نگو رفیقش همونی بود که اول جاده کم آورده بود.
هیچی دیگه ما هم آدرس اول جاده رو دادیم و اونم برگشت اول جاده.

بعد از این قسمت چند کیلومتر سربالایی دیگه رو رد کردیم و همون رسیدیم به واریش که توضیح داده بودم.
اوایل مسیری که بهمون آدرس داده بودن خوب بود با اینکه شیب زیاد بود.

اینم اول مسیر خاکی مونه که اون قسمتی که علامت زدم قله پهنه حصاره به ارتفاع 3400 متر. که تو بهار واقعا عالی منطقش و منظرش که سال دیگه حتما اینجارو هم از ارتفاع پایینتر فتح میکنم.

نم نمک داشتیم میرفتیم که چشمم به یه آثار جرم افتاد.
با اینکه تو تمامی قسمت ها تابلو زدن که این مناطق حفاظت شدس و شکار ممنوعه ولی هیچکسی اونجا ناظر این مناظر نیست.

خلاصه چشمتون روز بد نبینه همینکه یکم رفتیم جلوتر دیدیم به به جاده دیگه تموم شد به کل. اونجا بود که از خجالت رفیقم و اون کسی که آدرس اینجا رو بهمون داده بود در اومدم.

خلاصه یکم پباده رفتم بالا چون دیگه مسیر کوهنوردی بود دیدم دوباره مسیر شروع شد با احشام وحشی ولی در ادامه رو که نگاه کردم جاده به شکلی خراب شده بود که حتی یه آدم هم نمیتونست پیاده به زور بره.
دیگه دیدیم راهی نداریم جز برگشت از همین مسیر که اومدیم

دیدم نمیشه تو اون ارتفاع با اون هوای خنک یه چایی نزنیم خلاصه بساتو به راه کردمو یه چایی زدیم که مثل همیشه یادم رفته لیوان بیارم. مجبور شدیم تو قمقمه بخوریم

اون ماهیتابه رو هم آورده بودم که املت بزنیم ولی چون دیگه امکانات در حد صفر و ما هم زد حال خورده بودیم از خیرش گذشتیم

در حال صرف چای بودیم که چشممون به این پرنده ها افتاد که بدون بال زدن همینجور ارتفاعشون زیاد و زیادتر میشد.

مسیری رو که چند ساعته رفته بودیم با تمام سرعت برگشتیم پایین و از اتوبان همت به سمت کرج حرکت کردیم

این بود برنامه این هفته ما. ان شاالله در برنامه هفته آینده شمال اگه به امید خدا ردیف بشه از خجالت همتون با نوشتن گزارشش در میام.

امیدوارم با گذاشتن نظراتتون از بدی ها و خوبی های این گزارش و این برنامه منو خوشحال کنید.

mohsenavr
2014/09/02, 22:53
اصلا یاد سربالایی های آنجا می افتم عضلات پام درد می گیره
ولی حیف شد که مسیر کندر را نرفتید
بیشتر حال می داد

مهدی 77
2014/09/02, 23:05
دستت درد نکنه......و خوش بحالتون.......مثه اینکه خیلی بهتون خوش گذشته......

راستی نوادا 1.3 2014 مبارک باشه:a2d3:

ولی با مرام...از این کارا نکن جون......آدم فوجی رو میزاره روی زمین....باید بزاری رو سرت....خواهشا تکرار نکن قلبمو درد میاره....

mohsenfokoli
2014/09/03, 20:45
دستت درد نکنه......و خوش بحالتون.......مثه اینکه خیلی بهتون خوش گذشته......

راستی نوادا 1.3 2014 مبارک باشه:a2d3:

ولی با مرام...از این کارا نکن جون......آدم فوجی رو میزاره روی زمین....باید بزاری رو سرت....خواهشا تکرار نکن قلبمو درد میاره....

قابل تداره؟

مهرداد هم الموت بود وگرنه اونم میومد

erfa
2014/09/04, 10:40
خیلیم خوب
شیرنی چرخم منتظریم.....