PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عرضه نسل جدید TREK EMONDA .....

Mr.Nariman
2014/07/05, 17:19
بنام خدا
سلام به دوستان

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
این موضوع که سبک ترین دوچرخه کورسی جهان ساخته بشه موضوع قدیمی نیست...ولی اینکه ترک بگه میخواد اینکارو کنه یه موضوع دیگست و مارو شیفته خودش میکنه .... ما میدونیم که ترک هر سال تعدادی دوچرخه کورسی خیلی سبک به بازار معرفی میکنه ولی چیزی که مارو هیجان زده میکنه اینه که میخواد "سبک ترین" رو بسازه.
ترک emonda از تولیدات جدید دوچرخه های فوق سبک جاده هست. کلمه emonda خیلی حرف هایی مثه کلمه madone یا domane که هر دوشون جزو مدل های ترک هستن.
واژه emonda یه واژه مشتق از فعل emonder (فعلی فرانسوی) که به معنای کوتاه کردن-هرس کردن -ساده کردن هست اسمی مناسب واسه این دوچرخست ! دوچرخه ای که وزنش از همه دوچرخه ها کمتره .
این تنه جدید با طراحی و ساخت بسیار پیشرفته و برنامه ریزی شده ,سایز بندی حرفه ای,کربن بسیار حرفه ای در ساخت تنه .... میتونید تهیه اش کنید.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
تنه دوچرخه خیلی شبیه مدل مادون هست ولی اعداد ارقامش نه .... ترک همیشه تبلیغ مزایای تنه های کربنی OCLV رو کرده که OCLV یعنی optimum compaction low void که یعنی فشرده سازی بهینه با کمترین فضای خالی(همونطور که میدونید برای ساخت تنه های کربن نیازمند فشرده سازی هستیم),اما سبک ترین دوچرخه جریانو عوض میکنه...میبره به سمت سواری عالی و استحکام بالا و ازنو باید به فکر طراحی و ساخت بود.
برای اینکه اونها بیشترین حد مورد تصور وزنو پایین بیارن اونها پروژه ای رو شروع کردن به اسم "طراحی بسیار دقیق و پیشرفته" .
لایه های کربنی با توجه با سایز های مخصوص هر تنه و ... تنه ای رو با وزن باور نکردنی 690 گرم به وجود اورده.
به سبکی تنه ی دوچرخه ی Cervelo RCA نمیشه که 667 گرمه ولی خیلی نزدیکشه...ترک معتقده این بهترین دوچرخه کورسی هست که عرضه میکنه.

مدل emonda slr از بالاترین تنه های oclv استفاده میکنه که رده oclv 700 هست (از oclv 700تا فکر کنم oclv 100 هم هست)
خصوصیات مدل slr : پیشونی مخروطی -لوله دوشاخ انطاف پذیر که به E2 معروفه که در مواقع پیچیدن برای بهتر پیچیدن از پهلو باد میکنه ! از جهت عمودی هم یکارایی میکنه....
[Only registered and activated users can see links]
توپی تنه با طول 90 میلی متر که به bb90 معروفه که توپی تنه کربنی معرفی شده از سوی ترک هست و ادعا میکنه سبک تر و سریعتر از بقیه است.این توپی تنه در تنه کربنی پرس شده.
کابل های داخلی
طبق عوض کن های جدید که همه روی تنه متصل هستن و دیگه خبری از یدونه بست سنگین و گنده روشون نیست...حالا ترک اومده بهترش کرده و اسمشو گذاشته 3s chain keeper مشخصه که سبک تره .
با تکنولوژی جدید DuoTrap S که این یه کامپیوتر مخفی در تنه هست که اطلاعات حرکت رو ثبت میکنه(سرعت-مسافت و اطلاعات بدنی دوچرخه سوار) که مشخصا اینجور ایرودینامیک و بصرفه تره و این نسل جدیدش از بلوتوث هم استفاده میکنه.

مدل slr همچنین از ترمز های جدید بونتراگر استفاده میکنه که شبیه مدل ترمز های dura-ace هست. در مقایسه با ترمز های شیمانو اولتگرا هر کالیپر این ترمز بونتراگر 50 گرم سبکتره
این ترمز های یکپارچه هستن(هر یک دسته ترمز کل ترمز ها رو فعال میکنه).
خلاصه اقا خدای تکنولوژی هر چی هم ازش تعریف کنم کمه...تازه تایرهاشم بزرگه...

بالاترین ترک emonda یعنی emonda slr 10 با وزن باور نکردنی 4.6 کیلوگرم هست که به همون اندازه قیمت باورنکردنی 15,749.99 دلاره.....
لوازمش شامل رینگ های Skyline tubular -سیستم دنده sram red و زین komm-vorr هست (بچه ها اسم زینشو توی نت سرچ کنید کف میکنید...از اون زین پولداری هاست) و باقی قطعات هم طبق معمول بونتراگره.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
فرمون و کرپی سرهم(ترکیبی) xxx بونتراگر که 70 گرم سبکتر از مدل قبلی یعنی xxx ولی کرپی و فرمون جدا روی هم نصب میشن! یکی دیگه از قابلیت های این فرمون قابلیت نصب کامپیوتر هست که اسمش blendr هست و نمایشگر اطلاعات حرکت-چراغ هم هست و گاهی اوقات میتونه کار تلفن همراه رو انجام بده وباهاش تماس بگیرید!(تکبیر برای ترک)

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
ترک emonda از سه رده با مدل و اعداد متفاوت استفاده میکنه
سری s :از تنه های بسیار سبک oclv سری 300 استفاده میکنه-توپی تنه 86 میلی متری-جای لوله زین فابریک تنه -due trap s بهره میبره
میریم بالاتر یعنی سری sl: تنه ی بسیار سبک oclv سری 500 ,توپی تنه 90 میلی متری,due trap s ,سیم کشی داخل تنه و جای لوله زین نمیدونم چی چی استفاده میکنه!
بالاترین رده emonda مدل emonda slr : از بالاترین تجهیزات و تنه ی oclv سری 700 استفاده میکنه. 2 رده sl , slr به ترتیب تنه هاشون به قیمت 4199.99 و 1429.99 قیمت دارن.
دوشاخ ها به ترتیب از پایین ترین رده تا بالاترین رده یعنی slr,sl,s وزن 518 گرم -328 گرم و 280 گرم دارن که نشون میده رده slr از همه سبک تره.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

دوچرخه های کامل هم برای مردا و هم برای خانما با پسوند wsd عرضه میشن
(شونصد تا مدل دارن)

وزن دوچرخه ها بر حسب کیلوگرم:

Émonda S 4
8.74

Émonda S 6

8.38

Émonda SL 6
7.39

Émonda SL 6 WSD
7.46

Émonda SL 8
7.06

Émonda SL 8 RED
6.81

Émonda SL 8 WSD
7.00

Émonda SLR 6
6.60

Émonda SLR 8
6.15

Émonda SLR 9
6.10

Émonda SLR 9 WSD
6.09

Émonda SLR 10
4.65

مهر تاییدیه:

اگه سکته نکردید
امیدوارم لذت برده باشید من که خیلی کیف کردم تکنلوژی های ترک همیشه جذابه.
منبع :
Trek Introduces the All New Émonda, Claims World’s Lightest Production Road Bike ([Only registered and activated users can see links])

erfa
2014/07/05, 21:44
:42::42:

Mr.Nariman
2014/07/05, 23:00
رقیب تقریبا با ترک slr هم وزنه........نامرد
فقط تنه خالیش 10.000دلاره!:5:

Vahid_FRD
2014/07/06, 14:25
من فکر می کنم تا چند سال آینده وضع به جایی برسه که دوچرخه ای تولید کنن که وقتی سوار می شی از وزن خودتم کم می کنه چه برسه خودش وزن داشته باشه اصلا یه وضعی

Mr.Nariman
2015/05/21, 15:20
اقایون فقط اومدم خبر بدم.... مریدا رکورد ترک رو زده
تنه مریدا scultura با وزن 740 گرم ....بله .... 740 گرم

Alireza 77
2015/06/05, 21:46
وقتی قراره رکوردی زده بشه وزنش 50 گرم تغییر میکنه.....
وزن این ترک که سبکترینه 4.6 هست..... نمیشه رکورد جهانی یهویی بشه 740 گرم......
منبع رو میشه بگید؟؟

Mr.Nariman
2015/06/05, 22:49
وقتی قراره رکوردی زده بشه وزنش 50 گرم تغییر میکنه.....
وزن این ترک که سبکترینه 4.6 هست..... نمیشه رکورد جهانی یهویی بشه 740 گرم......
منبع رو میشه بگید؟؟

عزیزم اول مقاله اشاره کردم که وزنش حدود 600 خورده ای تنه خالیشه... من هم وزن تنه خالی مریدا اسکولترا رو گفتم
منبع هم پایین همه موضوع هام هست

Alireza 77
2015/06/06, 01:03
عزیزم اول مقاله اشاره کردم که وزنش حدود 600 خورده ای تنه خالیشه... من هم وزن تنه خالی مریدا اسکولترا رو گفتم
منبع هم پایین همه موضوع هام هست
خب بعد اینجوری حساب کنیم تنه ترک 690 گرمه..... مریدا 740 گرم..... بعد اون وقت خب ترک سبکتر نیست؟؟

Mr.Nariman
2015/06/06, 11:06
من یه توضیح کلی بدم شک و شبهه ای نمونه
ترک اموندا چند مدل داره که سبک ترینش تنه مدل emonda slr با وزن 690 گرمه
مریدا اسکولترا هم چند مدد داره که مثلا مدل c901 حدود 700 و خورده اییه و سبک ترین مدل یعنی scultura 9000 وزن 980 گرم داره
در مقیاس رقابت جهانی این افتخار بزرگیه که وقتی ترک تازه به این مهم دست یافته یه برند دیگه ترک رو داغ بزنه با حتی 10 گرم سبک تره
و سبک کردن این دوچرخه ها بیشتر صرف تحقیق روی وزن تنه میشه که هر 2 کربن هستند...پس کسی که با کربن وزن سبک تر از رقیب کربنی دیگه بدست بیاره
یعنی کلی علم و سرمایه گذاری روی کربن تنه تا حتی 10 گرم سبک تر بشه
حالا به نظرت 10 گرم زیاد نیست شما نخرش !

mSafdel
2015/06/06, 11:47

ترک اموندا چند مدل داره که سبک ترینش تنه مدل emonda slr با وزن 690 گرمه

مریدا اسکولترا هم چند مدد داره که مثلا مدل c901 حدود 700 و خورده اییه و سبک ترین مدل یعنی scultura 9000 وزن 980 گرم داره

در مقیاس رقابت جهانی این افتخار بزرگیه که وقتی ترک تازه به این مهم دست یافته یه برند دیگه ترک رو داغ بزنه با حتی 10 گرم سبک تره
نریمان عزیز اطلاعاتی که دادی نیاز به شفاف سازی داره! اعداد و ارقامی که دادی با نتیجه گیری که کردی نمیخونه!!!