PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید کفش کوه مناسب؟

bahar
2014/06/29, 10:44
میخواهم تازه شروع کنم
و برای کوهپیمایی و طبیعت گردی 3-4 روزه کفش مناسبی تهیه کنم، چه کفش با چه مشخصاتی را معرفی میکنید

Salomon Conquest GTX Hiking Boot - Women's | Backcountry.com ([Only registered and activated users can see links])
کلمبیا 270.000 تومان
برندهای trezeta و کوهیار و هم معرفی کردند اما نمیدانم کدام برایم مناسب است؟
حداکثر 500 هزینه کنم

این دو مدل ساقدار نیستند اما برای کوهپیمایی با ارتفاع کم میتوانند مناسب باشند؟
[Only registered and activated users can see links]
کسی استفاده کرده؟ کدام مناسب تر است؟

مسعود ابراهیمی
2014/06/29, 15:12
سلام . من لینک هایتان را دیدم . مهمترین چیز به نظر من در خرید کفش کوه پیمایی و حتی کوه نوردی اینست که استانداردهای این ورزش در کفش رعایت شده باشه . از استانداردهایی که در نوع جنس به کار رفته در ساخت کفش وجود داره تا استانداردهایی که در شکل ساخت . برای مثال کفی ویبرام الان یک استاندارد معتبر و شناخته شده است . حتما در باره این کفی مطالعه کنید . و یا رویه گرتکس که اجازه تنفس و گرفتن تعرق پا و ... رو به عهده داره به خصوص تو این فصل که هوا گرمه (هر چند جوراب پشم شتر/گوسفند یا نانو نیز بسیار موثره که می تونید از فروشگاه های معتبر کوهنوردی تهیه کنید ) . از طرفی مهم نیست شما کوه پیمایی می کنی یا کوه نوردی ، به هر حال کفشی که ساق نداره و عاج های ضربدری بلند نداره به درد این کار نمی خوره و بلکه می تونه بسیار خطرناک باشه . به عکس های لینک اول تون نگاه کنید . ساق مناسب و عاج مناسب دارند . اما لینک های بعدی تون اصلا مال این کار نیستند .
نکته مهم دیگه اینه که برند های که تو بازار ایران الان هستند خیلی هاشون متاسفانه تقلبی و فیک هستند . سالومون هم همینطوره . مگر اینکه یک فروشگاه خیلی معتبر و یا نمایندگی رسمی سالومون در ایران باشه که من بی اطلاعم . اما برندی مثل اسکارپا رو می دونم که نمایندگی مجاز داره تو ایران ( قله قاف) و تخصصا کفش کوه می سازه . من نمی گم شما چه برندی بخر ولی تاکید می کنم اگه داری اینقدر هزینه می کنی خیلی خیلی مراقب باش با قیمت جنس اصل کفش تقلبی بهت ندند . چند وقت پیش یه دوست من که کم اطلاع بود یه جفت کفش برند فلان خرید به قیمت 370 هزار و از یک فروشگاه خوب . مارک ویبرام زیر کفش چسبیده بود و روی اون هم نوشته بود گرتکس و ... اما تقلبی از کار در اومد و خوب هیچ نهادی هم تو ایران نیست که نظارت داشته باشه روی جنس های تقلبی و کسانی که این جنس ها رو به اسم اصل می فروشند . متاسفانه نمایندگی های برند های معتبر هم بسیار در کشور اندک هستند و ازون بدتر اینکه همین نمایندگی های مجاز ، با کمال بی انصافی مبلغ گزافی بیشتر از قیمت واقعی می گیرند . در واقع پول نمایندگی بودنشونو از مردم می گیرند و باز هم نه نظارتی از سوی نهادهای مربوطه داخل هست و نه آن کمپانی روی نمایندگی های سودجویش در ایران نظارتی می کنه . من خودم بارها به بعضی ازین کمپانی ها نامه زدم و از فروش محصولاتشان در نمایندگی های ایرانشان با قیمتی غیر واقعی و بسیار گرانتر شکوه کرده ام و فکر نکنم نتیجه ای هم داشته باشه این کارها .

Hesambnd
2014/06/29, 15:20
سلام
این دو مدلی که شما گذاشتی کفش پیاده روی هست و برای کوهپیمایی مناسب نیست.

چگونگی تنظیم اندازه کفش کوه نوردی:
۱- هنگام خرید و امتحان کردن کفش کوه نوردی، پیش از بستن بندهای، پایتان را تا جایی که امکان دارد در داخل کفش به قسمت جلو برانید و پنجه‌ی پایتان را کاملاً در جلوی کفش قرار دهید در این هنگام باید به اندازه حداقل قطر یک انگشت پاشنه با انتهای کفش فاصله داشته باشد.
۲- پس از مرحله یک بند کفش را محکم بسته و با آن راه بروید. اگر کفش مناسب پای شما باشد پایتان در داخل آن کاملاً راحت است. در این حالت کفش نباید هیچ ‌گونه فشاری بر انگشتان شست از لایه‌ی بیرونی و بر روی انگشت کوچک تان از لایه‌ی درونی و کناری و قوس استخوانی روی پایتان وارد نماید. راه رفتن با آن می‌توانید از راحت بودن آن مطمئن شوید.
۳- پس از پوشیدن کفش و بستن بند آن، روی یک پای خود ایستاده و با پای دیگر خود به دیوار ضربه وارد کنید. اگر کفش مناسب باشد در این حالت هیچ‌‌گونه ضربه‌ای به طور مستقیم به پایتان وارد نمی‌شود.
۴- بعد از پوشیدن پوتین و بستن بندهای آن، با ایستادن روی کناره‌ی خارجی پای خود، مطمئن شوید پوتین از قوزک پایتان محافظت می‌کند.
توجه به نکات زیر به شما در خریداری یک کفش مناسب کمک می‌کند.
۱- کفش‌هایی را انتخاب کنید که مستحکم و با دوام باشند و نسبت به حرارت و رطوبت عایق بندی شده باشند.
۲- مطمئن شوید کفی کفشی که می‌خرید در عین مستحکم و سفت بودن، انعطاف‌پذیر است.
۳- کفش کوه نوردی باید ساق بلند (۱۴تا ۱۹سانتی متر) باشد تا مچ پا را محکم نگه داشته و خوب محافظت کند.
۴- کفش‌های مناسب یک لایه‌ی چرمی باریک به‌عنوان کفی دارند. این کفی به کوهنورد کمک می‌کند بدون دغدغه انواع سطوح سفت و صخره‌ای را بپیماید. استحکام و منعطف بودن از ویژگی‌های ضروری کفی کفش کوهنوردی است.
۵- پای شما در کفش مناسب کاملاً راحت است. کفش باید هیچ ‌گونه فشاری بر انگشتان شست از لایه‌ی بیرونی و بر روی انگشت کوچکتان از لایه‌ی درونی و کناری و قوس استخوانی روی پایتان وارد نماید. پیش از خرید کفش، با پوشیدن آن و بستن بندهایش و راه رفتن با آن می‌توانید از راحت بودن آن مطمئن شوید.
۶- تخت ویبرام برای تولید اصطکاک روی مسیرهای لغزنده برفی، گلی و پوشش‌های گیاهی لازم و ضروری است.
۷- وجود لایه‌ای عایق بین تخت و قمست روکش ضروری است، این لایه یک نوار لاستیکی و عایق است که به ضد آب بودن آن کمک می‌کند.
۸- یک صحفه داخلی در قسمت پاشنه پا باید وجود داشته باشد که باعث افزایش ثبات و راحتی پاشنه هنگام فرور از شیب‌ها می‌شود.

– کفش کوهپیمایی یا ترکینک کفش هایی سبک است و برای صعود های یک روزه یا چند روزه سبک در ارتفاعات پایین بکار می رود .

کفش راه پیمایی که برای مسیر های ساده و کفی استفاده می شود و شبیه کفش های معمولی ورزشی و یا اسپرتکس های معروف می باشد .

مسعود ابراهیمی
2014/06/29, 17:56
Hesambnd ([Only registered and activated users can see links]) کاملا توضیحات مناسبی دادند . لینک مرجع مطالب ایشان را در اینجا می توانید مشاهده بفرمایید : گروه کوه نوردی کوهسار (رینه لاریجان) - چگونگی انتخاب و خرید کفش کوه نوردی ([Only registered and activated users can see links])

bahar
2014/06/30, 15:15
از همه دوستان و اطلاعاتی که دادید ممنون،:riz304:
ساق 15 سانت از پاشنه حساب میشود؟

فروشگاه معتبری سراغ دارید؟ برای سالامون که ظاهرا مشخصه یا شریعتی یا منیریه./اما کفی اش ویبرام نبود!
کفشهای کوه مناسب چه موردی سراغ دارید که معرفی کنید؟ منیریه بودم چند مدل معرفی و امتحان شد، یک برند چینی فاراکسای یا یه همچین چیزی(آرم : سر روباه) حدود 300.000 تومان کفیش هم ویبرام بود، سبک و کمی خشک.
سالمون همین لینک که گذاشتم،ساقدار، سبک و نرم و راحت بود.
یکی دو مدل از برندهای دیگه هم امتحان کردم،مثل Lasportiva کف ویبرم قیمتها حدود به بالا 600 تومان

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راجب این مدل کفشها نظری ندارید؟

Salomon Conquest GTX Hiking Boot - Women's | Backcountry.com
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

کلمبیا: شبیه به این بود!!
Columbia/high Shoes Leather Men&#39s Shoes Outdoor Climbing Shoes Item No: # 3368-US$ 96-the Tesco outdoor extreme sports ([Only registered and activated users can see links])
برندهای trezeta و کوهیار و هم معرفی کردند..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مسیر هم ظاهرا: جنگل شفت.زنجان.طارم / یا دماوند مازندران پلور/ حصار چال!

sepehr82
2014/06/30, 23:19
با سلام

به نظر بنده شما به نوشته های(و پستهای ) جنابان : مسعود ابراهیمی و حسام بندری ... توجه کافی داشته باشید ...

بنده به نوبه خودم همین مشکل شما داشته ام ... تا اینکه به این نتیجه رسیدم :
اگر در این پایتخت (و شاید هم خیلی از شهر های دیگر ) قصد خرید جنس و کالای اصل را داشته باشم ... به احتمال زیاد اسکناس جیبم را باختم ...بابت یک جنس به ظاهر اصل ولی در واقع بدلی هست به قول جوانان امروزی ""فیک ""

....با تحقیقاتی که کرده بودم ... بهترین کار را این دانستم که پوتینی که قرار بخرم چه "شاخصه و الویت هایی " را بایستی داشته باشد... و در نتیجه با 2 واژه ""ویبرام "" و "" گرتکس "" vibram - gortex آشنا شدم که اصلی ترین فاکتورها در خرید پوتین می باشد ..........
پوتین وطنی خریدم به جای اینکه پول جنس اصلی را بدم و جنس فیک تحویلم بدهند ( لاوان lavan ) ....... بسیار راحت و اصولی و اساسی ساخته شده و 15 ماه تمام هر روزه ازش استفاده کردم چه در کوهپیمایی // و دوچرخه سواری // حتی پیاده روی که خیلی خیلی پام درونش راحت بوده تا به حال و هیچ کفشی تا به حال اینقدر برای بنده مناسب نبوده ...

بنده هم مثل شما یک مصرف کننده هستم ( و نه فروشنده و نه مُبلّغ )

Vahid_FRD
2014/07/01, 10:30
با سلام

به نظر بنده شما به نوشته های(و پستهای ) جنابان : مسعود ابراهیمی و حسام بندری ... توجه کافی داشته باشید ...

بنده به نوبه خودم همین مشکل شما داشته ام ... تا اینکه به این نتیجه رسیدم :
اگر در این پایتخت (و شاید هم خیلی از شهر های دیگر ) قصد خرید جنس و کالای اصل را داشته باشم ... به احتمال زیاد اسکناس جیبم را باختم ...بابت یک جنس به ظاهر اصل ولی در واقع بدلی هست به قول جوانان امروزی ""فیک ""

....با تحقیقاتی که کرده بودم ... بهترین کار را این دانستم که پوتینی که قرار بخرم چه "شاخصه و الویت هایی " را بایستی داشته باشد... و در نتیجه با 2 واژه ""ویبرام "" و "" گرتکس "" vibram - gortex آشنا شدم که اصلی ترین فاکتورها در خرید پوتین می باشد ..........
پوتین وطنی خریدم به جای اینکه پول جنس اصلی را بدم و جنس فیک تحویلم بدهند ( لاوان lavan ) ....... بسیار راحت و اصولی و اساسی ساخته شده و 15 ماه تمام هر روزه ازش استفاده کردم چه در کوهپیمایی // و دوچرخه سواری // حتی پیاده روی که خیلی خیلی پام درونش راحت بوده تا به حال و هیچ کفشی تا به حال اینقدر برای بنده مناسب نبوده ...

بنده هم مثل شما یک مصرف کننده هستم ( و نه فروشنده و نه مُبلّغ )

استاد سپهر خوشحالم یه پست از شما می خونم .... دلمون برای پست های شما تنگ شده

اما در مورد کفش لاوان باید بگم اگه شما 15 ماه این کفش دارید من 5سال دارم و به خاطر شرایط کاریم حداقل روزی 12 -10 ساعت هم باهاشون راه رفتم و هنوز هم داره خوب جواب می ده ولی دیگه آخرای عمرشه
آقا مسعود هم از همین کفش خریده و به نظرم ازش راضی بود
جنس ایرانی با کیفیت + قیمت ارزان تر

bahar
2014/07/01, 11:22
فروشگاهی که منیریه بود، لاوان داشت اما گفت برای پای خانمها مناسب نیست و آسیب میزنه!!!
:13:

مسعود ابراهیمی
2014/07/01, 11:43
... به قول جوانان امروزی ""فیک ""

....

آقا دست شما درد نکنه . این جمله حسابی بهم احساس جوونی داد . یه نیم ساعتی با این سن و سالم بالا پایین می پریدم . همه نوه هام هنگ کرده بودن که پدربزرگ چش شده .... :p :26:
لاوان کفشای خوبی درست کرده . بگذریم که یه مرکز پخش درست و حسابی نداره . تنوع محصول به اندازه اسکارپا و لوا و امثال اینها نداره و... اما کفش هاش خیلی به قیمته و من امیدوارم یه روزی لاوان و باقی تولید کننده های داخلی مون بتونن با مدیریت بهتری در بازار ظاهر بشند و مصرف کننده ها هم که ما باشیم با چشم باز تر و حمایت بیشتر از اونها خرید کنیم .
من قبلا هم این خاطره رو گفتم که در برخی برنامه های کوه نوردی مشاهده می کنم فردی رو که از سر تا پاش برند هستو بیشتر از ده دوازده ملیون تجهیزات و لوازم از کفش تا کوله و ... رو خودش سوار کرده . ولی چهارساعت بعد از آغاز حرکت داره تلو تلو می خوره و به زور نگهش داشتیم تا عقب نمونه از تیم . و برخی دوستان با لوازمی که روی هم 500 تومن هم نیست و بیشترشم وطنی است سبک و سر حال و شاد تا آخر مسیر باهامونن . در حقیقت اگر این تصور رو دارید که برند شما رو از کوه بالا می بره هرگز چنین نیست . بله البته که کیفیت بالاتر لوازم شما در راحتی تون موثره . ولی اگه کفش یا باقی لوازم تولید داخلی که استاندارد ها رو رعایت کرده هم بپوشید به شرط داشتن تمرین و توان مناسب بدنی ( که با ورزش قبل از برنامه بدست میاد ) به راحتی می تونید برنامه را به انتها برسونید .

من همیشه می گم که به نظرم محصولات تولید ایران با همه کمی تنوع و عدم بازاریابی و شبکه پخش ضعیف و پشتیبانی کم شون به مراتب از جنس های چینی بهتر و باکیفیت ترند . در این باره خیلی مثال می تونم بزنم . نمونه اش باتون های هفت گوهر در برابر چینی هاش . یکم سنگین تره هفت گوهر ولی خیلی با دووم تر و مطمن تره و صدها نمونه دیگه . بنابر این اکیدا توصیه می کنم جنس چینی نخرید . به خصوص در مورد چیزایی که با جونتون و سلامتیتون توی کوهنوردی و سایر ورزش ها سر و کار دارند .

مسعود ابراهیمی
2014/07/01, 13:17
فروشگاهی که منیریه بود، لاوان داشت اما گفت برای پای خانمها مناسب نیست و آسیب میزنه!!!
:13:

خیلی حرفش علمی نیست خانم . البته معنی حرف من این نیست که کفش های کوه مردونه و زنونه نداریم ولی راستش صدمه زدن رو قبول نکنید . گفتم اگر برند از استاندارها تبعیت کرده باشه این موارد آنقدرها که گفته می شه یا بزرگنمایی می شه واقعیت ندارند . به هر حال شما می تونید از چند فروشگاه که این برند رو دارند سوال بفرمایید و البته می تونید با جستجو در اینترنت در این باره تحقیق بیشتری بکنید . در مورد برند لاوان من حداقل دو تا از همطناب های خانم را دیده ام که لاوان استفاده می کنند (هم سنگ و هم کوهنوردی) . ماشاالله هر دو هم راحت میاند توی برنامه ها و تا آخر کم نمی آورند ( البته خداییش خانم ها به خصوص توی این چند سال از نظر آمادگی جسمانی خیلی خوب خودشون رو بالا آورده اند و اثبات کرده اند که کاملا توانایی و استطاعت برنامه های سنگین و سخت رو چه در برنامه های کوه یا سنگ و یا غار و دوچرخه البته دارند و در این سطح چیزی کم از آقایون نداردند و باید صمیمانه بهشون تبریک گفت ) .

kaveh723
2014/07/01, 19:15
کفشای لاوان کیفیت خوبی دارن اما با دوتا مشکل کوچیک مواجه هستند. یکی اینکه جنس لایه گورتکس بکار رفته ی داخلش اون طور ک شنیدم چندان اجازه تنفس ب پا رو نمیده. یعنی پا برای داخلش یجورایی دم میکنه. البته برای کوهنوردی های 5 6 ساعته. این موضوع رو از دوستانی ک استفاده کردن از این کفش شنیدم. خودم تجربه نکردم.
اما مشکل دومش وزن بالای کفشه در مقابل نمونه مشابه خارجی ش.
مثلا مدل آسوی لاوان حدود ۱۵۰۰ گرم وزن داره اما ی کفش لوا مدل رنگیت تو همون رده حدود ۶۰۰ گرم. الان کفشای آسوی لاوان حدود ۴۵۰ قیمت دارن. با ۲۰۰ تومن هزینه ی بیشتر میشه ی کفش خارجی اصل پیدا کرد هر چند سخته.
اما تو رنج قیمت ۴۰۰ تا ۴۵۰ مدل آسو از شرکت لاوان بهترین انتخابه.

فرستاده شده از LT22iِ من با Tapatalk

sepehr82
2014/07/01, 23:39
کفشای لاوان اما با دوتا مشکل کوچیک مواجه هستند. یکی اینکه جنس لایه گورتکس بکار رفته ی داخلش اون طور ک شنیدم چندان اجازه تنفس ب پا رو نمیده. یعنی پا برای داخلش یجورایی دم میکنه. البته برای کوهنوردی های 5 6 ساعته. این موضوع رو از دوستانی ک استفاده کردن از این کفش شنیدم. خودم تجربه نکردم.

فرستاده شده از LT22iِ من با Tapatalk

سلام به کاوه دوست داشتنی و دیگر عزیزان .... /
نه اینطور نیست ... // اگر هم باشد ... / بنده حس نکردم (لااقل با این مدلی که دارم ... اسم مدلش الان یادم نیست ) ...

ضمن اینکه برای " قاعده احتیاط " و جلو گیری از "بودار شدن " کفش و جوراب ... > راه حلش هم " جوراب نانو " هست (همانطوری آقای ابراهیمی هم در بالا بهش اشاره کردند ... ( موارد دیگرش هم برای هوای سرد بایستی باشد ... که بنده امتحان نکردم ... )
و بابت مورد دوم : که همان سنگینی فرمودید ... جواب شما را جلوتر آقای مسعود ابراهیمی در پست نهم 9 پاراگراف دوم داده اند
دنبالش نرو بیا کپی شده همان مطلب را دوباره بخوان و قدری تامل کن ... کاوه عزیز ":

من قبلا هم این خاطره رو گفتم که در برخی برنامه های کوه نوردی مشاهده می کنم فردی رو که از سر تا پاش برند هستو بیشتر از ده دوازده ملیون تجهیزات و لوازم از کفش تا کوله و ... رو خودش سوار کرده . ولی چهارساعت بعد از آغاز حرکت داره تلو تلو می خوره و به زور نگهش داشتیم تا عقب نمونه از تیم . و برخی دوستان با لوازمی که روی هم 500 تومن هم نیست و بیشترشم وطنی است سبک و سر حال و شاد تا آخر مسیر باهامونن . در حقیقت اگر این تصور رو دارید که برند شما رو از کوه بالا می بره هرگز چنین نیست . بله البته که کیفیت بالاتر لوازم شما در راحتی تون موثره . ولی اگه کفش یا باقی لوازم تولید داخلی که استاندارد ها رو رعایت کرده هم بپوشید به شرط داشتن تمرین و توان مناسب بدنی ( که با ورزش قبل از برنامه بدست میاد ) به راحتی می تونید برنامه را به انتها برسونید .

خدمت "بهار " هم عارضم:
که زیاد به حرف فروشنده ..بابت استاندارد ... صدمه ... این حرفها توجه نکیند ( دلیل = هر پایی فیگور و استایل و ارگومیک خودش را داراست و در نتیجه "آیه " نازل نشده ... فقط و فقط حرف آخر را یوزر ها و مصرف کننده می زنند) .

والسلام علی الجمیع راکبین البایک الثانی عشر .

Meysam313
2014/07/13, 18:59
بسم تعالی

اگه اشتباه نکنم LASportova هم کفش ها ی خوبی داره.

mohsen702
2014/07/13, 19:59
بسم تعالی

اگه اشتباه نکنم LASportova هم کفش ها ی خوبی داره.

LA SPORTIVA

مهدی 77
2014/07/13, 20:02
توی شاهرود نمایندگی کفش های زامبرلند هست....اونهاهم کفش های معرکه و خر کاری هستند...

jalilsherkat
2014/07/14, 12:22
اگه دنبال کفش با قیمت پایین و تولید داخل میگردید ،یه نگاهی به کفش جدید سهند بکنید،هم وزنش خیلی نسبت به بقیه کفش های داخلی پایین تره هم ظاهرا ازش راضیند
در ضمن یه گروه تو فیس بوک هست ،اونجا فک کنم راحت میتونید جواب همه سوال هاتون را پیدا کنید

behnam_b
2014/12/18, 23:09
سلام... میخوام مدل آیس ترک لاوان رو بگیرم واسه کوه...کسی تجربه استفادشو داره؟ کورششو دارم که انصافا عالیه

sepehr82
2014/12/19, 01:29
سلام... میخوام مدل آیس ترک لاوان رو بگیرم واسه کوه...کسی تجربه استفادشو داره؟ کورششو دارم که انصافا عالیه

سلام بهنام خان /
بنده این مدل از لاوان را دارم ..... عکسش را براتون آپ کنم ... ولی اسم مدل را نمی دونم ...... همانطور که در پست های بالایی نوشتم ..... واقعا کاردرست هست .... مخصوصا با جوراب "نانو|" اگر استفاده کنید .... در تابستان هم پا هاتون "بو " نمی گیرد .
حالا ببینم می تونم عکسش را ارسال کنم .......... :
برو به این آدرس یک نگاهی بنداز ..... عکس گذاشتم و دو ستان هم چند مطلب جالب نوشتند ........

هنوز دارم ... مستمر ازش هر روزه استفاده می کنم ....... عجیب قریب کاری هست .... (( 3 عکس بالا )

[QUOTE=behnam_b;90548]
اضافه شده بعد از : 2 minutes

Chivalrous
2014/12/19, 09:25
برند های تخصصی کفش های کوه.

همینی که آقا بالا گذاشته. :)
LOWA
Kay Land
برندهایی هستند کفش های کوه تخصصی و خوبی رو دارند. برند های دیگه ای هم هستند که من هنوز نمیشناسم ولی این سه برند خیلی شاخ هستند. بعد یه چیز دیگه هم هست. یکی از دوستانمون که لوازم کوه و کفش تخصصی میفروشه گفت: اینا توی هر رنج قیمتی یه مدل کفش دارند. گاهأ توی رنج مثلأ 500 تومان یکی برندش خوبه، توی رنج 1 میلیون تومن اون برند دیگه خوبه. :)

باز هم اگه شد اگه دیر نمیشه شنبه یه سؤال ازش میپرسم بهتون میگم رنج 500 هزار تومن کدام کار این ها عالیه. :) ;)

behnam_b
2014/12/19, 10:50
سلام بهنام خان /
بنده این مدل از لاوان را دارم ..... عکسش را براتون آپ کنم ... ولی اسم مدل را نمی دونم ...... همانطور که در پست های بالایی نوشتم ..... واقعا کاردرست هست .... مخصوصا با جوراب "نانو|" اگر استفاده کنید .... در تابستان هم پا هاتون "بو " نمی گیرد .
حالا ببینم می تونم عکسش را ارسال کنم .......... :
برو به این آدرس یک نگاهی بنداز ..... عکس گذاشتم و دو ستان هم چند مطلب جالب نوشتند ........

هنوز دارم ... مستمر ازش هر روزه استفاده می کنم ....... عجیب قریب کاری هست .... (( 3 عکس بالا )

[QUOTE=behnam_b;90548]
اضافه شده بعد از : 2 minutes

سلام سپهرجان..خوب هستی؟ این مدل که شما دارین اسمش آگرین لاوان هستش:
آگرین | کفش لاوان ([Only registered and activated users can see links])
...اینرو کی و از کجا و به جه قیمتی گرفتین؟

Vahid_FRD
2014/12/19, 11:12
برند های تخصصی کفش های کوه.

همینی که آقا بالا گذاشته. :)
LOWA
Kay Land
GORE-TEX
برندهایی هستند کفش های کوه تخصصی و خوبی رو دارند. ;)

مطمئنید GORE-TEX یه برند کفش هست
تا اونجایی که من می دونم یه جور فناروی جدید ساخت کفشه

elecman
2014/12/19, 11:56
سلام
Gore tex یه مدل پارچه هست که برای ساخت کفش یا تولید لباس های ورزشی استفاده میشه
مهمترین ویژگی این پارچه تنفسی بودن پارچه هست و تا حدود زیادی در برابر نفوذ آب مقاوم هست
بهترین برند های کفش
ASOLO
BOREAL
SCARPA
فروشگاه قله قاف توی منیریه نمایندگی فروش کفش SCARPA رو داره
فروشگاه نیاک بالای میدون فردوسی نمایندگی اصلی BOREAL و ASOLO رو داره
به هیچ عنوان سراغ سالومون نرید که بد جوری سرتون کلاه میره

اگه داخلی می خواهید تهیه کنید همون لاوان برند خیلی خوبیه
اگر کمک دیگه ای بود بنده در خدمتم

behnam_b
2014/12/19, 15:01
سلام
Gore tex یه مدل پارچه هست که برای ساخت کفش یا تولید لباس های ورزشی استفاده میشه
مهمترین ویژگی این پارچه تنفسی بودن پارچه هست و تا حدود زیادی در برابر نفوذ آب مقاوم هست
بهترین برند های کفش
ASOLO
BOREAL
SCARPA
فروشگاه قله قاف توی منیریه نمایندگی فروش کفش SCARPA رو داره
فروشگاه نیاک بالای میدون فردوسی نمایندگی اصلی BOREAL و ASOLO رو داره

این برندایی که فرمودین که فکر کنم قیمتاش بالای 800 و 900 باشه.درسته؟ آیسترک لاوان الان 430 هستش

elecman
2014/12/19, 17:58
بله
متاسفانه برند های گران قیمتی هستند اما در هر صورت سر زدن به نمایندگی این کفش ها بدون ضرر هست و شاید مورد مناسبی هم به چشامون خورد
در هر صورت اگه گذرت به فروشگاه نیاک افتاد مواظب باشید گول تبلیغات فروشنده رو نخورید و با چشم باز و با اطلاعات کافی اقدام به خرید بکنید
اگه برنامه های خیلی جدی اجرا نمی کنید همون لاوان کفایت می کنه

sepehr82
2014/12/19, 22:49
آقا بله روی کارتن ش هم نوشته اگرین هست .. ...
زمان خرید به احتمال زیاد پاییز سال 91 بود ...
مبلغ... با جوراب گرم کوهستان که حوله ایی بود و بسرعت بدبو میشد ...سر جمع 250000ت شد
مکان هم بین منیره و تقاطع سپه ... ولی فروشنده / شخصیت مناسبی نداشت مرام فروووو ش داشت ... و بدون ریالی تخفیف .... .
______________وحید
آقا محکم بگو گورتکس فناوری هست ( چرا 2به شک جواب دادی ) .... شما مطلب پر محتوایی خودت ارسال کردی درباب فن اوری گرتکس ... که بسیار آموزنده هم هست .... اتفاقا قبل از جواب به اقا بهنام رفتم سراغ ادرسش .... و ممنون .

behnam_b
2014/12/19, 23:37
[QUOTE=sepehr82;90562]سلام بهنام خان /

[QUOTE=behnam_b;90548]

آقا سپهر جریان این جوراب نانوا چیه؟؟

sepehr82
2014/12/20, 01:16
راستش بصورت علمی نمی ددونم و نمی تونم کمک آنچنانی کنم متاسفانه
ولی
همین را عرض کنم که جو ابیست با مواد و الیاف بسیار جالب ... و کارا ...شکل بخصوصی هم نداره شبیه تمام جورابهایی ست که تا به حال دیدیم ....
یک جین از این جوراب را در رنگ های متفاوت خریدم .... و به مدت 2 سال هر. روز ازشون استفاده می کنم ... و مقداری هم گرانتر از سای. جوراب هاست .

Vahid_FRD
2014/12/20, 07:18
آقا بله روی کارتن ش هم نوشته اگرین هست .. ...
زمان خرید به احتمال زیاد پاییز سال 91 بود ...
مبلغ... با جوراب گرم کوهستان که حوله ایی بود و بسرعت بدبو میشد ...سر جمع 250000ت شد
مکان هم بین منیره و تقاطع سپه ... ولی فروشنده / شخصیت مناسبی نداشت مرام فروووو ش داشت ... و بدون ریالی تخفیف .... .
آقا محکم بگو گورتکس فناوری هست ( چرا 2به شک جواب دادی ) .... شما مطلب پر محتوایی خودت ارسال کردی درباب فن اوری گرتکس ... که بسیار آموزنده هم هست .... اتفاقا قبل از جواب به اقا بهنام رفتم سراغ ادرسش .... و ممنون .
آقا ما شک نداشتیم می خواستیم دوستمون به شک بندازیم تجدید نظر کنه

behnam_b
2014/12/21, 09:52

میشه بگید دلیلش چیه؟

Vahid_FRD
2014/12/21, 10:09
میشه بگید دلیلش چیه؟

من این چند سال توی بازار از این برند فقط فیک و های کپی دیدم و اصلا نتونستم جنس خوبشو گیر بیارم

elecman
2014/12/21, 10:36
میشه بگید دلیلش چیه؟
دلیل اصلیش رو آقا وحید گفتند
اما برند های مثل SCARPA یا BOREAL چون تازه وارد بازار ایران شدند و هنوز استقبال خوبی ازشون نشده نمونه چینی ندارند
البته نمونه های FAKE برند ASOLO توی بازار زیاد پیدا میشه اما اگه جنس اصلش رو پیدا کنی فوق العاده کفش خوبیه
من یه مدل کفش trakking (درست نوشتم ؟) برند ASOLO رو داره. کفش بادوام و راحتی هستش

espirooz
2014/12/21, 11:31
کفش یعنی مهمترین چیز برای کوهنوردی. به اصطلاح میگن "قلب کوهنورد".

1- حتما ساقدار یا نیم ساق بگیر. چون از خستگی مچ پا یا آسیبهایی مثل پیچ خوردگی مچ پا جلوگیری میکنه.
2- کف کفش باید مناسب با نحوه استفاده باشه. برای شروع به کوهنوردی باید کف آجدار باشه و انعطاف اون در حد متوسط باشه. نه خیلی نرم باشه که کف پات در اثر راه رفتن طولانی درد بگیره و نه خیلی خشک که نتونی کف پا رو خم کنی. (ویبرام اسم یک شرکت هست که کارش تولید کفش هست و این باعث نشه که هرجا اسم ویبرام رو شنیدی بگی حتما خوبه. گزینه های تقلبی هم تو بازار زیاده)
3-لازم نیست حتما کفش چرم باشه. اما برای کفشهای کوهنوردی نیمه سنگین بهترین گزینه چرم هست. رویه خیلی از کفشها از الیاف درست میشه که زد آب هم هستند. اگه کفش کوهپیمایی سبک نیاز داری رو این مورد حساسیت به خرج نده.
4- بند کشی تو کفش کوهنوردی خیلی مهم هست که باید بعد از قسمت انگشتها شروه بشه و تا ساق ادامه داشته باشه.. همین طور زبانه کفش که بهتره از کناره ها به کفش وصل باشه تا از ورود خاک و سنگریزه به داخل کفش جلوگیری کنه.
5- کفشهای کوه رو باید یه شماره بزرگتر انتخاب کرد چون برای کوهنوردی باید 2 تا جوراب بپوشی تا از تاول و ساییده شدن پوست پا جلوگیری کنی.

پیشنهاد من اینه برای شروع 300 ت بیشتر هزینه نکن. بعد از اینکه یه کفش پاره کردی دیگه میفهمی چی بخری و از کی و با چه قیمتی. تو خیابون منیریه کامل چرخ بزن. بهتره عصر کفش بخری چون عصر پا نسبت به صبح یکن حجمش بزرگتره. دو جفت جوراب با خودت ببر. کفش رو بپوش، بندش رو محکم کن و تو مغازه خوب راه برو. علاوه بر اینکه به پات میشینه باید به دلت هم بشینه (اینو فراموش نکن) . وقتی کفش رو خریدی قبل از اولین استفاده 2 روز تو خونه پات کن تا فرم پات رو بگیره و تو برنامه اول اذیت نشی. جوراب وب هم فراموش نشه.
ترجیحا با یکی برو که چند جفت کفش تا حالا پاره کرده.

این زیر روهم بخون . به درد میخوره.

اضافه شده بعد از : 3 minutes

این فایل رو دانلود کن و قسمت کفش رو مطالعه کن.

کارآموزی کوهپیمایی - ویژه کارآموز (ویرایش بهار ۹۰)

منبع: فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران

اضافه شده بعد از : 7 minutes

دلیل اصلیش رو آقا وحید گفتند
اما برند های مثل SCARPA یا BOREAL چون تازه وارد بازار ایران شدند و هنوز استقبال خوبی ازشون نشده نمونه چینی ندارند
البته نمونه های FAKE برند ASOLO توی بازار زیاد پیدا میشه اما اگه جنس اصلش رو پیدا کنی فوق العاده کفش خوبیه
من یه مدل کفش trakking (درست نوشتم ؟) برند ASOLO رو داره. کفش بادوام و راحتی هستش

عاقا بوریل خیی وقته که تو بازار هستا.
خودم ودل بولنس دارم که 10 ساله داره کار میکنه.

اضافه شده بعد از : 22 minutes

از همه دوستان و اطلاعاتی که دادید ممنون،:riz304:
ساق 15 سانت از پاشنه حساب میشود؟

فروشگاه معتبری سراغ دارید؟ برای سالامون که ظاهرا مشخصه یا شریعتی یا منیریه./اما کفی اش ویبرام نبود!
کفشهای کوه مناسب چه موردی سراغ دارید که معرفی کنید؟ منیریه بودم چند مدل معرفی و امتحان شد، یک برند چینی فاراکسای یا یه همچین چیزی(آرم : سر روباه) حدود 300.000 تومان کفیش هم ویبرام بود، سبک و کمی خشک.
سالمون همین لینک که گذاشتم،ساقدار، سبک و نرم و راحت بود.
یکی دو مدل از برندهای دیگه هم امتحان کردم،مثل Lasportiva کف ویبرم قیمتها حدود به بالا 600 تومان

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راجب این مدل کفشها نظری ندارید؟

Salomon Conquest GTX Hiking Boot - Women's | Backcountry.com
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Salomon Quest 4D GTX Backpacking Boot - Women's | Backcountry.com ([Only registered and activated users can see links])

کلمبیا: شبیه به این بود!!
Columbia/high Shoes Leather Men&#39s Shoes Outdoor Climbing Shoes Item No: # 3368-US$ 96-the Tesco outdoor extreme sports ([Only registered and activated users can see links])
برندهای trezeta و کوهیار و هم معرفی کردند..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مسیر هم ظاهرا: جنگل شفت.زنجان.طارم / یا دماوند مازندران پلور/ حصار چال!

ببین دوست من
این لینکی که گذاشتی
Salomon Quest 4D GTX Backpacking Boot - Women's | Backcountry.com ([Only registered and activated users can see links])
کفش backpacking هست. یعنی پیاده روی طولانی که ممکنه بعضی جاهای کوتاه یه پا به آب بزنی.
اگه اینطور میخوای استفاده کنی. خوبه.

اما بهتره ایرانی با گارانتی بخری.

نمیخوام تعریف برند خاصی بکنم. من کف سنگنوردی لاوان مدل بهار رو داشتم خیلی خوب کار کرد.. مدل هارمونی سر 2 ماه ترکید.اینو میگم که بدونی تو یه برند بین مدلهای مختلف هم تفاوت کیفیت وجود داره. دوستان از کفش کوهش هم تعریف کردن.
یه سری به سایتش بزن
کفش لاوان ([Only registered and activated users can see links])

behnam_b
2014/12/21, 11:57
من این چند سال توی بازار از این برند فقط فیک و های کپی دیدم و اصلا نتونستم جنس خوبشو گیر بیارم

ممنون وحید جان چون دیروز نزدیک بود ی شلوار کوهشو بگیرم...

elecman
2014/12/21, 13:23
عاقا بوریل خیی وقته که تو بازار هستا.
خودم ودل بولنس دارم که 10 ساله داره کار میکنه.

آره داداش حواسم نبود
اون برندی که به تازگی وارد بازار شده Scarpa هستش (حدود 3 یا 4 سالی میشه)
من خودم یه بوریل Super latok داشتم
ولی حداقل من Fake این برند رو توی بازار ندیدم

navidka
2015/06/12, 21:52
میخواهم تازه شروع کنم
و برای کوهپیمایی و طبیعت گردی 3-4 روزه کفش مناسبی تهیه کنم، چه کفش با چه مشخصاتی را معرفی میکنید

Salomon Conquest GTX Hiking Boot - Women's | Backcountry.com ([Only registered and activated users can see links])
کلمبیا 270.000 تومان
برندهای trezeta و کوهیار و هم معرفی کردند اما نمیدانم کدام برایم مناسب است؟
حداکثر 500 هزینه کنم

این دو مدل ساقدار نیستند اما برای کوهپیمایی با ارتفاع کم میتوانند مناسب باشند؟
Wiggle | Salomon Ladies XT Wings 2 GTX Shoes SS12 | Offroad Running Shoes ([Only registered and activated users can see links])
کسی استفاده کرده؟ کدام مناسب تر است؟
من خودم دو سالی میشه trezeta دارم. به نظرم یه کم سنگینه ولی در کل دو مدل ازش داشتم راضیم. ضد آب و نانو. پا اصلا بو نمیگیره. لاوان هم کفش های خوبی میزنه. من باشم لاوان می خرم. الکی خودت رو درگیر جنس اصل نکن. آقا تو ایران چیزی اصل نیست. البته نظر منه. بر اساس کارم میگم. کاره من سرور و تجهیزات شبکه است. همه ارگان ها درگیره اصل و فیکند. یه سری هم خب سو استفاده می کنند همون فیک رو جا اصل می فروشند. من اعتقاد کامل دارم جنس تو ایران اصل نیست

sepehr82
2015/06/12, 22:58
برادر ،
ایشون ، یک سال پیش دنبال کفش کوه بوده ....
یک نگاه به تاریخ پست اگر بیاندازی ....
متوجه خواهی شد که .،. خرید انجام شده .... وکفش مورد نظر ایشون در حال پوکیدن هست ... و شاید هم داغون شده ...

imrangerdoo
2015/06/13, 05:31
میخواهم تازه شروع کنم
و برای کوهپیمایی و طبیعت گردی کفش مناسبی تهیه کنم، چه کفش با چه مشخصاتی را معرفی میکنید

فقط جون هر کی دوست داری اشتباه نکن و کفش سالامون نخر

چون کلی، خیلی پول میدی فقط برای 7 ماه بعد هم از بقلی یا ... پاره میشه

و میبری گارانتی (چون موقع خرید میگن با فکتور تعویض می کنیم تا یکسالو از این طور صحبتا)

انقدر دبه میکنن که بخیال میشی

ما سه تا کفش برای خودم و دوستم و خانومش گرفتیم هیچ کدوم به یکسال نرسید

اما الان یه "کول من" دارم که 4 ساله آخ نگفته تو همون شرایطی که سالامون 7 ماهه دار فانی رو وداع کرد .

کول من رو هم 4 سال پیش نزدیک 300 که 100 از سالامون ارزون تر بود خرید.

Hamzeh
2016/08/07, 10:00
سلام.
مطالب قبلی تاپیک رو خوندم ولی چون قدیمی شده و یه مقدار هم دقیقتر دنبال جواب هستم دوباره می پرسم :29:

کسی از بچه های اینجا از کفش های لاوان استفاده کرده؟ چه مدلی؟ کیفیت و راحتی شون چطوره؟

imrangerdoo شما کدوم مدل سالامون رو داشتید؟ از کجا گرفتید؟ از دوستانم دیدم کسایی رو که چند سال سالامون داشتن و راضی بودن.

دنبال کفش walking یا tracking هستم برای ترکیب مصارف روزانه و کوهپیمایی سبک. لاوان این دوتا رو داره :

کویر | کفش لاوان ([Only registered and activated users can see links])
کوروش | کفش لاوان ([Only registered and activated users can see links])

منیریه رفتم کفش پایار رو هم دیدم کفه ویبرام و روش هم گورتکس بود. به نظر خیلی خر کار میومد ولی راحتی salomon رو نداشت. می خوام حتما هم گورتکس باشه. پیشنهاد دوستان چیه؟
باتشکر.

hoskz
2016/08/07, 12:52
سلام.
مطالب قبلی تاپیک رو خوندم ولی چون قدیمی شده و یه مقدار هم دقیقتر دنبال جواب هستم دوباره می پرسم :29:

کسی از بچه های اینجا از کفش های لاوان استفاده کرده؟ چه مدلی؟ کیفیت و راحتی شون چطوره؟

@imrangerdoo ([Only registered and activated users can see links]) شما کدوم مدل سالامون رو داشتید؟ از کجا گرفتید؟ از دوستانم دیدم کسایی رو که چند سال سالامون داشتن و راضی بودن.

دنبال کفش walking یا tracking هستم برای ترکیب مصارف روزانه و کوهپیمایی سبک. لاوان این دوتا رو داره :

کویر | کفش لاوان ([Only registered and activated users can see links])
کوروش | کفش لاوان ([Only registered and activated users can see links])

منیریه رفتم کفش پایار رو هم دیدم کفه ویبرام و روش هم گورتکس بود. به نظر خیلی خر کار میومد ولی راحتی salomon رو نداشت. می خوام حتما هم گورتکس باشه. پیشنهاد دوستان چیه؟
باتشکر.

چیزی که شما میخوای تو مایه های Trail Runningو Hiking هستش. بهترین کفشهارو تو این کلاس La sportiva Salewa Asolo و Merrell و Mountain Warehouse تولید میکنند منتها متاسفانه تو بازار ایران خیلی کمیاب شدن و برندهای ضعیفتری مثل Salomon جولان میدن که یه زمانی هیچ کی نگاهشون هم نمیکرد.

این مدلهای لاوان به نسبت خوبن ولی قیمتشون خیلی بالاست! جنس ایرانی و این قیمت و ضمنا لایه گورتکسشون تقلبیه. الصولا لایه های گورتکس در انحصاره برند گورتکسه و فقط به Vendor های خاصی داده میشه که لیستشون توی سایت Goretex موجوده. بیشتر این برندهای ایرانی و چینی که مینویسن گورتکس دروغه و فقط با برندهای پدر مادر دار کار میکنه.

اضافه شده بعد از : 3 minutes

البیته اگر کفش ترکین بخوای یه برندی هست به نام Zumberlan که کفشهای فوق العاده کیفی و قوی داره توی منیریه هم منایندگی داره شرکت ارکید. این کفشها کاملا دست ساز و ساخت ایتالیا هستند ولی خوب بیشتر مدلهای Trecking و ساق بلند و سنگین داره که برای کوه مناسبن

یه توصیه دیگه اگه دنبال چیز خوب و خرکار میگردی Salomon نخر که فقط قیافه ان

Vahid_FRD
2016/08/07, 18:51
آقا من قبلا مدل کوروش از لاوان داشتم
دیگه بعد از سال ها قصد خرید جدیدش داشتم
بهم گفتن دیگه اون کیفیت قدیم نداره
نمی دونم درست می گن یا نه

مهدی 77
2016/08/07, 20:00

آقا وحید، من اصلا در زمینه ی کفش و کوهنوردی وارد نیستم.........

اما یه سری از دوستان از کفش های زامبرلن خریدن و راضی ان..........

نمایندگی آباریس داره این کفشارو....

Hamzeh
2016/08/07, 23:09
خیلی نميشه به این گفته ها اعتماد کرد. مثلا میگید سالامون بده ولی کیفیت اش به مراتب از آدیداس هایی که تو ایران هست بهتره. آدیداس پورشه دیزاین یک میلیون و دویست ای چسب و دوخت اش از کفش های صد تومنی زیر زمین های منیریه بدتره، همه اینها رو رفتم به چشم دیدم.
یا مثلا جناب صافدل مدیر ارشد سایت دو سه ساله سالامون داره باهاش صحبت کردم راضیه. شرایط استفاده و طرز نگهداری و خرید از مرکز معتبر و غیر اصلی خیلی مهمه.

Sent from my C5503 using Tapatalk

Vahid_FRD
2016/08/07, 23:32
خیلی نميشه به این گفته ها اعتماد کرد. مثلا میگید سالامون بده ولی کیفیت اش به مراتب از آدیداس هایی که تو ایران هست بهتره. آدیداس پورشه دیزاین یک میلیون و دویست ای چسب و دوخت اش از کفش های صد تومنی زیر زمین های منیریه بدتره، همه اینها رو رفتم به چشم دیدم.
یا مثلا جناب صافدل مدیر ارشد سایت دو سه ساله سالامون داره باهاش صحبت کردم راضیه. شرایط استفاده و طرز نگهداری و خرید از مرکز معتبر و غیر اصلی خیلی مهمه.

یه لطفی بکن نتایج بررسی هات و خریدت برای من اینجا بنویس
چون منم باید یه جفت کتونی جدید بخرم

Hamzeh
2016/08/08, 09:11
یه لطفی بکن نتایج بررسی هات و خریدت برای من اینجا بنویس
چون منم باید یه جفت کتونی جدید بخرم

حتما وحید جان.
این مدل کوروش که شما داشتید رویه اش گورتکس بود؟
اینی که دوستان میگن گورتکس اش الکیه و پا دم می کنه داخل کفش درسته؟ یا حالت تنفس و ضد آبی رو داشت اون موقع که شما داشتی؟

اخیرا یه سالامون برای خانمم گرفتم. به نسبت کفشهایی که دیدم به خصوص آدیداس ها که خیلی کیفیت ظاهری اش بیشتره. آدیداس ها چه نمایندگی منیریه چه نمایندگی های دیگه که رفتم اصلا جالب نبودن. شاید حساسیت بی مورد باشه ولی من انتظار دارم وقتی یه کفش با برند آدیداس میبینم با قیمت بالای یک میلیون روی درزهاش چسب های اضافی و بیرون زده نبینم !!! وقتی میبینم از نظر من اینها رو تو زیرزمین های منیریه یا کنار خیابون های چین درست کردن.

سال دیگه میام میگم کفش خانمم خوب عمر کرده یا نه :smilies-azardl (13)

hoskz
2016/08/08, 09:56

سالومون کیفیت خوبی نداره ولی دیگه در حد آدیداس نیست! تو پستهای قبلی گفتی که دنبال یه کفش کیفی و خر کار میگردی از اون نظر گفتم که سالومون خر کار نیست اوردن اسم ادیداس که به درد پیاده روی روی اسفالت میخورن تو این زمینه جوکه

سالومون هم در حد همون کفشهای چینیه که تو منیریه میفروشن بعضیهاشون خداییش کیفیت خوبی دارن مثل برند Jack Wolfskin نسبت به قیمتشون کاملا ارزش خرید دارن

سالومون کیفیت خوبی نداره ولی دیگه در حد آدیداس نیست! تو پستهای قبلی گفتی که دنبال یه کفش کیفی و خر کار میگردی از اون نظر گفتم که سالومون خر کار نیست اوردن اسم ادیداس که به درد پیاده روی روی اسفالت میخورن تو این زمینه جوکه

سالومون هم در حد همون کفشهای چینیه که تو منیریه میفروشن بعضیهاشون خداییش کیفیت خوبی دارن مثل برند Jack Wolfskin نسبت به قیمتشون کاملا ارزش خرید دارن

- - - - - - - - - -

به Five Ten هم میتونی فکر کنی بعضا خیلی خر کارن

behnam_b
2016/08/08, 13:59

توی مدل جدیدش که من دیدم انگار مصالحش عوض شده....رنگش هم همینطور.. منم مدل قدیمیش رو دارم و فوق العاده ازش راضیم

Hamzeh
2016/08/08, 14:41
ما گلابیا، ببخشید ما برنامه نویس ها عادت داریم مسائل رو Trace کنیم. یعنی خط به خط دنبال کنیم دنبال منبع بگردیم :D

در صورتی که تو سایت گورتکس که مراجعه کردم اینطور نوشته :

Great partnerships are built on trust The best brands in the world trust our technology. So can you. No matter which of our trusted customers makes the product, if it has the GORE-TEX® label on it, we have certified that it is durably waterproof, windproof and breathable for its intended use.

نگفته ما فقط به این کمپانی ها پارچه میدیم، چون خیلی خفنیم. گفته ما خیلی خفنیم چون این کمپانی ها از ما پارچه میگیرند، خیلی فرقشه :)
دقیقترش اینه که گفته در هرکدام از محصولات مشتری های مورد اعتماد ما برچسب گورتکس خورده باشه ما تضمین می کنیم که محصول زد آبه و تنفس داره و . . . .

برداشت من اینه که ممکنه به کینگ هو چونگ کفشدوزک هم گورتکس بدن ولی چون دوخت و سرهم کردنش تف مال هست جزء مشتری های معتبر نیست ولی پارچه اش که گورتکس هست :)
و اینکه اگر بهترین دوخت و ساخت دنیا هم در ایران باشه به دلیل خیلی از مسائل از جمله تبلیغات و بازار محدود و مسائل تحریمی (شاید گورتکس هم تحریم باشه و غیر مستقیم بیاد ایران) اسم برند ایرانی نمیره تو اون لیست.
ضمن اینکه هنوز نمی دونم پارچه ضد آب و باد و قابل تنفس تو دنیا فقط گورتکس هست یا شرکت های دیگه هم تولید می کنند؟ مهم کارایی هست نه برند.
حالا سوال من از آقایان وحید و بهنام اینه که مدل قدیمی که داشتید ضد آب و قابل تنفس بود جنسش؟ حالا جدیدا تغییر کرده یا نه اون یه Function دیگه است که بعد از Response این یکی Call میشه :25r30wi:

hoskz
2016/08/08, 15:48
ما گلابیا، ببخشید ما برنامه نویس ها عادت داریم مسائل رو Trace کنیم. یعنی خط به خط دنبال کنیم دنبال منبع بگردیم :D

در صورتی که تو سایت گورتکس که مراجعه کردم اینطور نوشته :

نگفته ما فقط به این کمپانی ها پارچه میدیم، چون خیلی خفنیم. گفته ما خیلی خفنیم چون این کمپانی ها از ما پارچه میگیرند، خیلی فرقشه :)
دقیقترش اینه که گفته در هرکدام از محصولات مشتری های مورد اعتماد ما برچسب گورتکس خورده باشه ما تضمین می کنیم که محصول زد آبه و تنفس داره و . . . .

اتفاقا من هم برنامه نویس هستم و ... :smilies-azardl (13)

مسئله اینه که این جور شرکتها چون اعتبار براشون خیلی ارزشمنده به هر شرکتی پارچه گورتکس نمیدن چون اگه همون شرکت ژیلان دو چونگ گورتکس بزنه و به قول شما با کیفیت پایین تولید کنه با اعتبار Goretex هم بازی کرده من این قضیه رو از یه آدم معتبر در پوشاک شنیدم... و طرف دنبالش بود که در داخل کشور با تکنولوژی نانو مشابه رو تولید کنه. و اگر هم دقت کنی برندهای چینی هیچکدوم روی محصولشون Goretex نمیزنن به جر یه عده کفشهای تقل که تو کارگاههای دست ساز تولید شده و از کیفیت دوختشون میشه تا آخرشو خوند.

به عنوان مثال 90% کاپشنهای کوهنوردی که توی بازار هست به اسم گورتکس میفروشند تقلبی هستند و تنها چنتد برند معتبر مثل Millet و Mamut که در نمایندگیهای اصلیشون میفروشن و قیمتهای بسیار بالایی دارند اصل هستند. متاسفانه مشتری غیر مطلع هم گول این عنواوین رو میخوره و این لباسارو میخره و موقع استفاده که طرف خیس عرق میشه تازه معلوم میشه که جز یک لیبل نوشته نبوده!

Vahid_FRD
2016/08/08, 16:25
حتما وحید جان.
این مدل کوروش که شما داشتید رویه اش گورتکس بود؟
اینی که دوستان میگن گورتکس اش الکیه و پا دم می کنه داخل کفش درسته؟ یا حالت تنفس و ضد آبی رو داشت اون موقع که شما داشتی؟

اخیرا یه سالامون برای خانمم گرفتم. به نسبت کفشهایی که دیدم به خصوص آدیداس ها که خیلی کیفیت ظاهری اش بیشتره. آدیداس ها چه نمایندگی منیریه چه نمایندگی های دیگه که رفتم اصلا جالب نبودن. شاید حساسیت بی مورد باشه ولی من انتظار دارم وقتی یه کفش با برند آدیداس میبینم با قیمت بالای یک میلیون روی درزهاش چسب های اضافی و بیرون زده نبینم !!! وقتی میبینم از نظر من اینها رو تو زیرزمین های منیریه یا کنار خیابون های چین درست کردن.

سال دیگه میام میگم کفش خانمم خوب عمر کرده یا نه :smilies-azardl (13)
بله اونی که من سال87 گرفتم به قیمت 80 تومن جنسش عالی بود
بازم می خواستم برم بخرم که گفتن دیگه کیفیتش امده پایین

mSafdel
2016/08/08, 16:30
اتفاقا من هم برنامه نویس هستم و ... :smilies-azardl (13)

مسئله اینه که این جور شرکتها چون اعتبار براشون خیلی ارزشمنده به هر شرکتی پارچه گورتکس نمیدن چون اگه همون شرکت ژیلان دو چونگ گورتکس بزنه و به قول شما با کیفیت پایین تولید کنه با اعتبار Goretex هم بازی کرده من این قضیه رو از یه آدم معتبر در پوشاک شنیدم... و طرف دنبالش بود که در داخل کشور با تکنولوژی نانو مشابه رو تولید کنه. و اگر هم دقت کنی برندهای چینی هیچکدوم روی محصولشون Goretex نمیزنن به جر یه عده کفشهای تقل که تو کارگاههای دست ساز تولید شده و از کیفیت دوختشون میشه تا آخرشو خوند.

به عنوان مثال 90% کاپشنهای کوهنوردی که توی بازار هست به اسم گورتکس میفروشند تقلبی هستند و تنها چنتد برند معتبر مثل Millet و Mamut که در نمایندگیهای اصلیشون میفروشن و قیمتهای بسیار بالایی دارند اصل هستند. متاسفانه مشتری غیر مطلع هم گول این عنواوین رو میخوره و این لباسارو میخره و موقع استفاده که طرف خیس عرق میشه تازه معلوم میشه که جز یک لیبل نوشته نبوده!
به دلیل بالا بودن قیمت گورتکس اصولا شرکتهای ژیلان دو چونگ چانگ یا شبیه به اون براشون صرف نمی کنه که در محصولاتشون بکار ببرن و همین خودش عامل بازدارنده ای هست برای اینکه به جز برندها شرکتهای دیگه سراغ جنس اصلیش نرن. حالا مهم نیست که شرکت گورتکس به شرکتهای متفرقه جنس بده یا نه مطمئنا محصولات ارزون قیمت نمیتونن از گورتکس اصل استفاده کنن. مثالش همون کاپشنهای کوهنوردی هست که خودمم از نزدیک دیدم.
البته به لطف دانش کم خریداران در مورد گورتگس و زبان بازی فروشنده ها فروش این محصولات تقلبی کم نیست!!!

MSM
2016/08/11, 00:31
ضمن اینکه هنوز نمی دونم پارچه ضد آب و باد و قابل تنفس تو دنیا فقط گورتکس هست یا شرکت های دیگه هم تولید می کنند؟ مهم کارایی هست نه برند.

حمزه جان
اگر دنبال کفش ضد آب و قابل تنفس هستی ، کفش دره نوردی کانیونیر 3 و دیگر هیچ . تخلیه آب و جلوگیری از ورود شن و سنگ به داخل کفش .
Five Ten CANYONEER 3 .
6ypfc