PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش برنامه میزوج (قزوین) 93/03/02

Biker
2014/05/24, 12:45
گزارش برنامه میزوج (2 خرداد 93)

[Only registered and activated users can see links]

بعد از مدتها دوری از خانه و زندگی با امکانات کم و البته به لطف دوستان پایه دوچرخه سواری که اینجا پیدا کردم تونسته بودم مرتب در برنامه ها شرکت کنم و آمادگی خودم رو در حد قابل قبولی نگه دارم، اما بعلت نبود همون امکانات کافی (در اینجا دوربین) نمیشد گزارش برنامه ها رو روی سایت بزارم، تا اینکه بالاخره هفته پیش تونستم یک دوربین جمع و جور پیدا کنم و این هفته رو گزارش بزارم.
از شانس ما این هفته مصادف شده بود با بایک خریدن یکی از بچه های فنی حرفه ای، که حتماً گزارش برنامه های فنیش رو قبلاً خوندین! این حسن عاغای ما زده بود به سیم آخر که یه بایک فنی بگیره که تلافی این سالها رو یجا دربیاره. خلاصه مدلی هم که میخواست هیچ جا نبود، حتی نمایندگی رسمی! خلاصه گشتیم و گشتیم تا بالاخره از خطه تراختور پیدا کردیم. یه اسکات اسکیل 650 مدل 2013 نتیجه جستجوهای چند روزه ما شد! هیچی دیگه حرف نداشت، درسته به مریدا ما نمی رسید ولی خب در نوع خودش دوچرخه خوبی محسوب میشد. کمک هاشم که بادی لوازم هم رده بالا، فقط یک زنگ کم داشت که اونم میزاریم روی حساب فنی نبودن برند اسکات!
جمعه قرار شد بریم میزوج. به استناد مسیر های گوگل، مسیر حدوداً 45 کیلومتری میشد که نصفش هم خاکی بود. صبح زود ساعت 6 راه افتادیم و با دو تا از بچه های فوجی باز (آقا امید و حسام) از محل قرارمون حرکت کردیم

حسن عاغا هم گل مجلس بود با اون دوچرخه خوشگلش!

از همون ابتدا، نشانه های اسکات روی در و دیوار چشمک میزدن.

از شهر که خارج شدیم، در مسیری با شیب مثبت با هوای عالی به حرکت ادامه دادیم.

بر و بچه های موتور باز هم در مسیر در حال آمد و شد بودن.

به دروازه فدک که رسیدیم (مقصد برنامه های سبک و میان هفتگی مون) از دور سلام دادیم و مسیرمون رو به سمت راهدارخانه ادامه دادیم.

با رسیدن به دوراهی باید به سمت رازمیان-بهرام آباد میرفتیم(سمت چپ) که در نقشه دقیقاً قسمتی هست که مسیر رفت و برگشت دوشاخه میشه، یعنی برگشتمون از جاده سمت راست انجام میشد.

در میانه راه دوچرخه ها رو دست به دست چرخوندیم و هر کدوم در مورد دوچرخه دیگری ریویوهای فنی ریلیز میکرد. بعضی ها رو هم شور دوچرخه جدید گرفته بود و این تعویض دوچرخه خیلی بهشون حال میداد!

خلاصه چرخید و چرخید تا دوچرخه ما رسید دست صاحب اسکات، تا این حسن عاغا نشست، خودش فهمید مریدا و اسکات چقدر با هم اختلاف دارن. در اون لحظه چنان نگاهی کرد که توی دلم گفتم: باور کن اگه میتونستم دوچرخه ام رو باهات عوض میکردم ولی...

بعد از یک ساعت سربالایی زنی به کهنه باغستان رسیدیم که از اینجا باید منحرف میشدیم به سمت مسیر خاکیه میزوج.

سر دو راهی هم یه ماشین گویا به گل نشسته بود و معلوم نبود شور کراس کانتری گرفته بودتش یا دانهیل، ما نفهمیدیم!

شروع مسیر خاکی با شیب تندی شروع شد که بچه ها تخته کردن و منم جا گذاشتن!

بالاتر که رفتیم مسیر اصلی که از اون خارج شده بودیم بخوبی دیده میشد و دوچرخه سوارانی که سرازیری رو گوله کرده بودیم پایین میرفتن و برای مایی که هنوز اول شیب های تند بود خیلی زور داشت در اون وضعیت به اونا نگاه کنیم که چه لذتی میبردن.

بالاتر که رفتیم و شیب ها فنی تر شد علاوه بر من، جو عکاسی بعضیا رو هم گرفت.

یک جایی هم برای استراحت توقف کردیم که بچه ها رفتن تو کاره تزریق کرم اونم با سوزن مشترک.

من هم رفتم تو نخ ماکرو بازی و منظره.

وقتی همه آماده شدن، فاز دوم برنامه رو استارت زدیم.

بعد از چنتا بده بستون دیگه مسیر سرازیر شد و ارتفاع کم کردیم و از داخل باغات و حاشیه روستا رد شدیم.

چند دقیقه بعد هم به آبشار (آب شر) رسیدیم و ملت رفتن تو کار حرکات نمایشی و هنری و تبلیغاتی.

بعد که بدنها سرد شد و تازه یادشون افتاد گرسنه هستن، نشستیم پای سفره.

بعد از صرف چای و غذا و استراحت کوتاه، یواش یواش جمع و جور کردیم و با گرفتن چندتا عکس برگشتیم.

دوباره ارتفاع رو زیاد کردیم و بالا رفتیم، هوا فوق العاده و آفتاب بالای سرمون بود و توی چشم نمی زد.

به ارتفاع 1845 که رسیدیم، بقیه مسیر سرازیر بود تا تخته کردیم سمت پایین. حسن عاغا که با کمک باد و ترمزای نو، کارش از اندورو و فری راید گذشته بود و رشماً سوییچ کرده به دانهیل! (متأسفانه عکسی در دسترس نیست، خودتون تصور کنید!)

اونقدر بالا پایین پریدیم که چراغ خطر من درش باز شد و با باطریش افتاد! خدا رو شکر آقا حسام که از عقب میومد دید و برام آوردش، البته یه باطریم گم شد که مهم نیس، آقا امید هم باد کم کرد و نشست به باد زدن.

وارد مسیر اصلی که شدیم، بچه های اتوکشیده کورسی سوار هم با آرایش نظامی دیده شدن. عاغای تاکندی و چند نفر از بایک سواران کوهستان دیگه رو هم دیدیم و سلام و احوالپرسی کردیم.

به شهر که رسیدیم، دوباره نشانه های اسکات نمایان شدن، کلاً امروز روز اسکات بود!

بچه ها تک تک سر خیابون خودشون از گروه جدا شدن و با خاطره یه روز خوب خونه رفتن، حدود ساعت 14 خونه رسیدم، لنگ ظهر بود و گربه مون هم دم در به شیوه مارها دور خودش چنبره زده بود و دستاش زیر چونه خوابیده بود، منو دید سرشو بالا آورد و یه نگاه به من کرد و اصن عادم حساب نکرد و دوباره سرشو گذاشت خوابید!

با تشکر از دوستانی که در این برنامه منو همراهی کردن...

سپاس

mSafdel
2014/05/24, 17:33
به به آقا امین دست به قلم شدی. امیدوارم که گزارش های فنی بیشتری از شما تو سایت ببینیم :29:

hesam_b
2014/05/24, 19:26
آقا امین دستت درد نکنه... گزارش باحالی نوشتی... عکسا هم خیلی خوب از کار دراومده. بعضی جاها یواشکی عکس گرفتیا!!!:cool:

PARSIA
2014/05/24, 19:29
خسته نباشید...
ما دو تا از فامیلای نزدیکمون قزوین هستن منم هر سری میام اون ورا بساطم(دیگه از دوچرخه گفتن گدشته) باخودم میارم تو این چند بارم هر سری خواستم سر باراجین یکی پیدا بشه تنهایی نریم نشد که نشد ینی کسیرو ندیدم حالا نمیدونم به خاطر زود بیرون زدنمونه یا ... بچه های پایه قزوین یکی به ما شماره ای بده هروقت اومدیم اونورا هماهنگ کنیم باهم بریم..

AliFatehi
2014/05/24, 21:23
ایول داش امین بایکر....

جالب و خوب بود....قزوین هم چه جاهایی واسه دوچرخه سواری داره...آدمو وسوسه میکنه!:riz273:

sepehr82
2014/05/24, 23:26
سلام اقا امین،و سلام به دیگر دوستانشرکت کننده در برنامه ...و عرض ادب و احترام خدمت حاج حسن ...برنامه خوب و باصفایی معلومه داشتید ...خوشا به سعادت تون ...و اما ... اخ اخ که اون نگاه ، با اون جمله، با متس پلنگ(۷۰)و حاج حسن ...چقدر هارمونی داشت....

has_ansar
2014/05/25, 03:24
خلاصه چرخید و چرخید تا دوچرخه ما رسید دست صاحب اسکات، تا این حسن عاغا نشست، خودش فهمید مریدا و اسکات چقدر با هم اختلاف دارن. در اون لحظه چنان نگاهی کرد که توی دلم گفتم: باور کن اگه میتونستم دوچرخه ام رو باهات عوض میکردم ولی...

نه آقا مریدا که به پای اسکات نمیرسه! اونجا هم خودت به این موضوع اعتراف کردی ولی الان چرا فراموش کردی نمیدونم!!
با زور اسکات رو ازت گرفتیم دادیم دست باقی بچه ها سوار که شوار بشن!! :30:

آقا یکی از عکسهایی رو که تو این برنامه گرفتی من پارسال تو همون نقطه ولی چند متر جلوترش تو همون زاویه عکس گرفتم!!

خسته نباشید...
ما دو تا از فامیلای نزدیکمون قزوین هستن منم هر سری میام اون ورا بساطم(دیگه از دوچرخه گفتن گدشته) باخودم میارم تو این چند بارم هر سری خواستم سر باراجین یکی پیدا بشه تنهایی نریم نشد که نشد ینی کسیرو ندیدم حالا نمیدونم به خاطر زود بیرون زدنمونه یا ... بچه های پایه قزوین یکی به ما شماره ای بده هروقت اومدیم اونورا هماهنگ کنیم باهم بریم..

چرا! روزهای جمعه از حدود ساعت 7 و 8 صبح تا ظهر تو همون مسیر باراجین و بالاتر بچه های دوچرخه سوار زیادن و اگر از باراجین هم بالاتر برید تو مسیرهای فرعی (مسیر چل پله و مش عباس) بچه های فری راید باز و دانهیل سوار هم هستن!!

تشریف بیارید آقا بریم
ما تو این فصل که هوا خوبه تقریبا هر هفته برنامه داریم و هر چی هوا گرم تر میشه برنامه ها کوتاه تر میشه

سلام اقا امین،و سلام به دیگر دوستانشرکت کننده در برنامه ...و عرض ادب و احترام خدمت حاج حسن ...برنامه خوب و باصفایی معلومه داشتید ...خوشا به سعادت تون ...و اما ... اخ اخ که اون نگاه ، با اون جمله، با متس پلنگ(۷۰)و حاج حسن ...چقدر هارمونی داشت....

مخلص آقا سپهر
این مریدا رو با زور قالب کردن به من و گرنه من که مریدا سوار نمیشم!

ایول داش امین بایکر....

جالب و خوب بود....قزوین هم چه جاهایی واسه دوچرخه سواری داره...آدمو وسوسه میکنه!:riz273:

ما آقا امین رو چند هفته اس داریم برنامه های مختلف میبریم ولی ایشون چون دوربین نداشتن به قول خودشون گزارش ریلیز نمیکردن
چند تا از عکسهای برنامه های امسال مون با امین بزارم شاید ترغیب شدید یه روز بیاید قزوین دوچرخه سواری!

sanaz20
2014/05/25, 08:13
نه آقا مریدا که به پای اسکات نمیرسه! اونجا هم خودت به این موضوع اعتراف کردی ولی الان چرا فراموش کردی نمیدونم!!
با زور اسکات رو ازت گرفتیم دادیم دست باقی بچه ها سوار که شوار بشن!! :30:

آقا یکی از عکسهایی رو که تو این برنامه گرفتی من پارسال تو همون نقطه ولی چند متر جلوترش تو همون زاویه عکس گرفتم!!

چرا! روزهای جمعه از حدود ساعت 7 و 8 صبح تا ظهر تو همون مسیر باراجین و بالاتر بچه های دوچرخه سوار زیادن و اگر از باراجین هم بالاتر برید تو مسیرهای فرعی (مسیر چل پله و مش عباس) بچه های فری راید باز و دانهیل سوار هم هستن!!

تشریف بیارید آقا بریم
ما تو این فصل که هوا خوبه تقریبا هر هفته برنامه داریم و هر چی هوا گرم تر میشه برنامه ها کوتاه تر میشه

مخلص آقا سپهر
این مریدا رو با زور قالب کردن به من و گرنه من که مریدا سوار نمیشم!

ما آقا امین رو چند هفته اس داریم برنامه های مختلف میبریم ولی ایشون چون دوربین نداشتن به قول خودشون گزارش ریلیز نمیکردن
چند تا از عکسهای برنامه های امسال مون با امین بزارم شاید ترغیب شدید یه روز بیاید قزوین دوچرخه سواری!

واااای خدایااااا چقدر قشنگه اینجا........
از تهران میشه پا زد تا اونجا یا خیلی راهه :10: من میخوام برم اونجااااااااااااااااااااا ااااا :42:

Biker
2014/05/25, 09:26
@mSafdel ([Only registered and activated users can see links]) عاغای صافدل هر هفته میریفتیم برنامه اما مشکل کمبود امکانات بود+کم لطفی برخی دوستان در ریلیز کردن گزارشات پیشین هست که روی سایت نمیاد، فعلاً دوربینش جور شده خودم مینویسم، هنوز سیستم و نت کم دارم، اگه بدونید این گزارش رو به چه وضی گذاشتم!:D

@PARSIA ([Only registered and activated users can see links]) عاغا شما هر وخت تشریف آوردی در خدمتیم، با دوستان هماهنگ کن، ما همه جوره در خدمتیم.

@AliFatehi ([Only registered and activated users can see links]) علی عاغا شما که دیگه خعلی نزدیکی ، با وحید اینا پاشین یکروزه هم شده بیاین یه چرخی اطراف میزنیم.

@sepehr82 ([Only registered and activated users can see links]) عاغا سپهر دقیقاً منظور حرفم همون پستی بود که گذاشتی، فقط شما ادبیاتت قوی تره از کلمات بخوبی استفاده کردی، مخصوصاً اون "هارمونی" رو خعلی خوب اومدی.:25r30wi:

@has_ansar ([Only registered and activated users can see links]) چه عجب 4تا از اون عکساتو ریلیز کردی ببم جان:13: هر کدوم از اون عکسا یه گزارش کامله! دو بار دومانچال بردی همش یه عکس ازش گذاشتی ازش؟! :38: تازه تحریمشم کردی دیگه نریم! :bike-smiley:

@sanaz20 ([Only registered and activated users can see links]) ساناز خانوم اتفاقاً خواهران هم در این مسیر فعالیت خوبی دارن، فقط سحرخیز نیستن یکم دیر حرکت میکنن و ما در مسیر برگشت میبینیمشون، اگر سحرخیز هستین،با دوستان بالا هماهنگ کنین تشریف بیارین.
البته از تهران نمیشه رکاب زد، به لحاظ فنی بعد مسافت نمیزاره و به لحاظ امنیتی خطرات جاده و پلیس اجازه نمیده در اتوبان بیاید. البته داریم روی یک مسیری کار میکنیم که بصورت آفرود از روی کوهها تا تهران رکاب بزنیم! اونم کاره یک روز نیست و توان بالایی رو میطلبه، انشالله بعد از استخراج مسیر، اعلان عمومی میشه.

NASER1394
2014/05/25, 18:31
ای خدا . ای فلک . ای روزگار آخه چرا از این عکسها میزارید . به معنای واقعی دلمـــــــــــــو آب کردی :19::19::19::19::19:

بدجوری ریختم بهم . آخه گناه من چیه توی این کویر برهوتــــــــــــــــــــ م ...

امین خیلی نامردی :smilies-azardl (12)

sepehr82
2014/05/26, 01:45
آخ آخ دلمون را کباب کردید حاج حسن !!!!!!

شما هم عجب عکسهای باحالی شکار کردی ! اجازه بده عزیزم این یک بار را ... فقط همین یک بار اعتلاف امین بایکر باشیم ....( که چرا عکسهای به این با صفایی و دیدنی و جالب را دارید وووو ارسال نمی کنید )...

جهت اطلاع شما آیکون های شکلکها ... برای ما کار نمی کنه تا منظور لغت را در جمله کوتاه بتونم بهتر برسونم .... با عرض معذرت ......... همیشه خوش و خرم باشید .

اضافه شده بعد از : 30 minutes

البته داریم روی یک مسیری کار میکنیم که بصورت آفرود از روی کوهها تا تهران رکاب بزنیم! اونم کاره یک روز نیست و توان بالایی رو میطلبه، انشالله بعد از استخراج مسیر، اعلان عمومی میشه.[/QUOTE]
-------------------------------------------

آقا لطفا این وعده ایی را که دادید .... فراموش نکیند .... چشم انتظار هستیم ....

مخصوصا برای افرادی مثل ما که اگر قرار باشد :
بروبچه های تهرانی برنامه یک روزه داشته باشند ! آیا با حرکت اوتومبیلی ... صبح زود (از تهران) و رسیدن پای " چنین " برنامه هایی و اجرای برنامه / و سپس حرکت اتومبیلی ... می توان ساعت 22 در تهران بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر نه ؟! چاره اش چه هست ( برای افراد اعیال وار جات ) !! ممنون