PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گلگشت :مشند-بهارستان(منطقه حیران)93.1.22 گروه ساوالان اسپورت اردبیل

pouya
2014/04/30, 10:28
گزارش برنامه ی گلگشت مسیر : مشند - بهارستان (منطقه زیبای حیران ) 93.1.22
طبق هماهنگی قبلی و ارسال پیامک به همه اعضا ، ثبت نام روز 20 فروردین شروع شد
یه استقبال بینظیر
هزار ماشالله
50 نفر ثبت نام کردیم
شدیم 3 مینی بوس
به سرپرستی اقای حاج محمدی
رهبری اقای پیله ور
عقبداری اقا حامد اولادوطن (رفیق خودم ) و بکمک اقا رحمان بهرامی نژاد
عکاسی بنده ی حقیر و فیلمبرداری اقا داور پیله ور (تاج سر)
گلگشت بصورت خانوادگی بود و انتظار هم میرفت که خیلییییی خوشبگذره
و خدارو شکر هم همینطور شد
ساعت 6 صبح سر قرار مینی بوس
استارت زدیم و ساعت حدود 8 بود که وارد مسیر پیاده روی شدیم
استارت اول و توضیحات ارزشمند اقای حاج محمدی
[Only registered and activated users can see links]
حرکتمون خیلی خوب شروع شد
اوایل مسیر رو با مسیر پاکوب ماشینا میرفتیم داخل
تا رفته رفته راه باریکتر میشد

اقا حامد اولادوطن عزیز که اینروزا خیلی بهش زحمت دادم
ازش ممنونم

بنده ی حقیر و فقیر و صغیر و ...:30:

اقا داور پیله ور ( چاکرشم هستم ) در حال برنامه ریزی یه تصمیم پلید ( مزاحا)

اقای ابوالفضل پیله ور ( راهبر ، سرقدم و یه مرد واقعی ، مهربون ، عزیز و دوست داشتنی ، همیشه هم زحمت مسیریابی رو میکشن )

اقا داور عزیز درحال فیلمبرداری با دوربین سایبرشات

بساط هیزم و اتیش و یه چایی هیزمی دبش

زیبایی مسیر و همکاری نفرات گروه طی مسیر برای اینکه با خطر پرتگاه مواجه نشن ، حرکت به خط

زیبایی مسیر و حرکت ستونی

بروبکس عقبدار

زیبایی های مسیر

یه حرکت واقعا غیر انسانی که کل گروه رو شوکه کرد ( بریدن درختان جنگل ، الوار کردن اونها و بار زدن روی چهار پا بصورت کاملا نامردانه و وحشیانه ، بصورت کاملا قاچاق ، یکی دوتاشون مسلح هم بودن)

شیطنت های اخر صفی ( همون لُژ گروه )

اینم از یه ویلای ***** که حامد گفت بچه ها بریم ویلا ( مون ) رفتنی گفت عه عه یادم رفته کلیدشو بیارم (خخخ) :30:

برنامه به سلامت ، خوشی و زیبایی هرچه تمامتر ، ساعت 5 به پایان رسید و سوار مینی بوس های هماهنگ شده شدیم پیش به سوی دیار خویش

این برنامه سبک ، خانوادگی و گلگشت بود ، مسیر بدون دشواری
فقط یکی دوجا خیلی خیلی کم بعلت عرض کم پاکوب ، خطر داشت
جای همه عزیزان خالی
....
تقدیم به همه :25:

mohsenfokoli
2014/04/30, 11:30
خیلی هم عالی
این مسیرش خوراک دوچرخه سواریه لامصب

pouya
2014/04/30, 11:34
ارادت خاصی هم نسبت به اقا محسن داریمااا
:mountain-bike-smile

راستش کل مسیر های گلگشت ما و 90 درصد برنامه های نیمه سنگین گروه ما مسیرش به دوچرخه کوهستان خوراکه
اصلا خداییش هروقت میریم برنامه ، دل تو دلم نیس
میگم کاشکی با دوچرخه بودیم
واسه همین حدود 10 نفری هستیم که داریم خودمون رو اماده میکنیم واسه بعد از امتحانات خرداد که گلگشت هارو به دو صورت همزمان پیاده و دوچرخه کوهستان انجام بدیم که ایشالا به وقوع خواهد پیوست
معرکه ای خواهد شد

espirooz
2014/05/01, 09:56
پویا،این همون روستای بهارستان هست که یه مسیر جنگلی بکر داره تا آبشار لاتون؟؟؟؟؟

Rekab zan
2014/05/01, 11:32
ارادت خاصی هم نسبت به اقا محسن داریمااا
:mountain-bike-smile

راستش کل مسیر های گلگشت ما و 90 درصد برنامه های نیمه سنگین گروه ما مسیرش به دوچرخه کوهستان خوراکه
اصلا خداییش هروقت میریم برنامه ، دل تو دلم نیس
میگم کاشکی با دوچرخه بودیم
واسه همین حدود 10 نفری هستیم که داریم خودمون رو اماده میکنیم واسه بعد از امتحانات خرداد که گلگشت هارو به دو صورت همزمان پیاده و دوچرخه کوهستان انجام بدیم که ایشالا به وقوع خواهد پیوست
معرکه ای خواهد شد

آقا اطلاع رسانی کنید ماهم بیایم

ali-xc
2014/05/01, 12:18
خیلی هم عالی
این مسیرش خوراک دوچرخه سواریه لامصب
مسیرش خیلی خوب بود.اولین چیزی که به ذهن منم رسید همین بود.

اضافه شده بعد از : 13 minutes

یه حرکت واقعا غیر انسانی که کل گروه رو شوکه کرد ( بریدن درختان جنگل ، الوار کردن اونها و بار زدن روی چهار پا بصورت کاملا نامردانه و وحشیانه ، بصورت کاملا قاچاق ، یکی دوتاشون مسلح هم بودن)

دوست عزیز حرکت کاملا نا جوان مردانه و غیر انسانی چیه؟خواهشا به روستایی ها و اونایی که دارن زحمت میکشن توهین نکن.توی اکثر روستا های جنگلی مازندران(حداقل خودم اینجایی هستم و میدونم)برای جمع کردن هیزم زمستون از همین روش ها استفاده میشه.هیچ وسیله نقلیه ایی نمیتونه بره اونجا و این الوار رو بیاره.عمو ی بنده هم که توی روستا دامدار هستن برای جابه جایی الوار و چوب برای مصرف زمستونشون و پرچین کشیدن دور اون منطقه ایی که دام پرورش میدن (که به زبون محلی میگن menzel) از همین روش استفاده میکنن.چون چاره ی دیگه ایی ندارن.ماشین که نمیتونه بره به اون مناطق اگرم بخواد بره باید را کشیده بشه که قسمتی از جنگل از بین میره و تبعات خودش رو داره.اگرم راه بکشن باز هم شما شاکی میشی که چرا جنگل رو خراب میکنن.همین کاغذ هایی که شما روشون مینویسین و میز ها و صندلی هایی که روشون میشینین یه درصدی از چوب هاشون به همین روش ها جمع آوری میشه.در 99 درصد مواقع این روستایی های عزیز از در خت هایی که به طور طبیعی افتاده باشه استفاده میکنن.

اضافه شده بعد از : 2 minutes

غیر از اون چیز هایی که گفتم برای ساخت و ساز خونه های روستایی صنایع دستی روستایی ساختن کومه و....از این الوار استفاده میکنن.من نمیدونم شما چطور فهمیدین اینا قاچاقچی هستن؟چون اسلحه شکاری داشتن؟

mSafdel
2014/05/01, 12:33
مسیرش خیلی خوب بود.اولین چیزی که به ذهن منم رسید همین بود.

اضافه شده بعد از : 13 minutes

دوست عزیز حرکت کاملا نا جوان مردانه و غیر انسانی چیه؟خواهشا به روستایی ها و اونایی که دارن زحمت میکشن توهین نکن.توی اکثر روستا های جنگلی مازندران(حداقل خودم اینجایی هستم و میدونم)برای جمع کردن هیزم زمستون از همین روش ها استفاده میشه.هیچ وسیله نقلیه ایی نمیتونه بره اونجا و این الوار رو بیاره.عمو ی بنده هم که توی روستا دامدار هستن برای جابه جایی الوار و چوب برای مصرف زمستونشون و پرچین کشیدن دور اون منطقه ایی که دام پرورش میدن (که به زبون محلی میگن menzel) از همین روش استفاده میکنن.چون چاره ی دیگه ایی ندارن.ماشین که نمیتونه بره به اون مناطق اگرم بخواد بره باید را کشیده بشه که قسمتی از جنگل از بین میره و تبعات خودش رو داره.اگرم راه بکشن باز هم شما شاکی میشی که چرا جنگل رو خراب میکنن.همین کاغذ هایی که شما روشون مینویسین و میز ها و صندلی هایی که روشون میشینین یه درصدی از چوب هاشون به همین روش ها جمع آوری میشه.در 99 درصد مواقع این روستایی های عزیز از در خت هایی که به طور طبیعی افتاده باشه استفاده میکنن.

اضافه شده بعد از : 2 minutes

غیر از اون چیز هایی که گفتم برای ساخت و ساز خونه های روستایی صنایع دستی روستایی ساختن کومه و....از این الوار استفاده میکنن.من نمیدونم شما چطور فهمیدین اینا قاچاقچی هستن؟چون اسلحه شکاری داشتن؟

بله حق با شماست و نباید زود در مورد مردم قضاوت کرد و مطمئنا این عزیزان قاچاقچی نبودن وگرنه حداقل اجازه عکاسی نمیدادن!
ولی باور کنید توی این سالها انسانها (مخصوصا تو کشورهای جهان سومی مثل ایران) آنچنان تیشه به ریشه جنگلها زدن و درختها و منابع طبیعی و محیط زیست رو از بین بردن که وقتی با این چنین صحنه ای برخورد می کنید ناخودآگاه این فکر میاد تو ذهنتون.

علاوه بر اون ذکر چند نکته هم بد نیست اینجا:

اگرم راه بکشن باز هم شما شاکی میشی که چرا جنگل رو خراب میکنن.
دوست داشتم به جای این جمله، ازت اینو میشنیدیم که "اگر هم راه بکشن که باز جنگل از بین میره"! یکی از بزرگترین تخریبهای محیط زیستی بوسیله همین راه هاییه که توی طبیعت میکشن. از اونجایی که ما بلد نیستیم از منابع طبیعی اطرافمون به بهترین نحو استفاده کنیم معمولا ساده ترین راه برای توسعه رو کشیدن راه های ارتباطی میدونیم و همین یعنی نابودی طبیعت و محیط زیست

همین کاغذ هایی که شما روشون مینویسین و میز ها و صندلی هایی که روشون میشینین یه درصدی از چوب هاشون به همین روش ها جمع آوری میشه.
همش از همین درخت هاست ولی درختهایی که امیدوارم با مجوز و بصورت برنامه ریزی شده به کاغذ تبدیل شده باشه. البته با پیشرفت تکنولوژی و عوض شدن نوع رسانه ها واقعا امیدوارم که استفاده از کاغذ به مرور خیلی خیلی کم بشه. در این زمینه و برای رفع اشتباهات سبک زندگی فعلی یه مقاله دارم مینویسم که دیگه تقریبا آخراشه و امیدوارم مفید واقع بشه

در 99 درصد مواقع این روستایی های عزیز از در خت هایی که به طور طبیعی افتاده باشه استفاده میکنن.
ما نسبت به این روستاییانی که حافظ محیط زیست هستن و در عین حال خودشونو جزیی از همون میدونن خیلی خیلی ارادتمندیم. شما اونجایی هستید این ارادت مارو بهشون برسونید :29::riz304:

به امید دنیایی سبزتر :29:

ali-xc
2014/05/01, 13:06
ما نسبت به این روستاییانی که حافظ محیط زیست هستن و در عین حال خودشونو جزیی از همون میدونن خیلی خیلی ارادتمندیم.
بهترین افراد برای حفظ جنگل خوده همین دامدار هایی هستن که الان طرح خروجشون از جنگل داره اجرا میشه.همین الان توی اون حوزه ایی که عمو ی من و پسر عمو های پدرم و کلا همه ی دامدار های منطقه دامداری میکنن کسی جرئت قطع کردن درخت نداره.همین الان هم از پدرم پرسیدم گفت کسی حتی جرئت نداشت یه شاخه بشکنه!!دعوا در گیری میشد.!
به نظر شخصی خودم قطع کردن درخت های جنگل های جنگل باعث نابودی نمیشه.چون هم بجاش میکارن هم اینکه خوده جنگل جایگزین میکنه.باعث نابودی,ساخت و ساز توی مناطق جنگلی هست نه قطع درخت.البته قطع کردن خیلی زیاد هم باعث نابودی میشه.البته نظر شخصی من هست.

pouya
2014/05/01, 15:33
نه نه بچه ها
با یه سوء تفاهم بزرگی مواجه شدیم
اونم اینه که شما خب کاملا هم حق دارید
علی اقا و اقای صافدل من کوچیک هردوتون هستم مخصوصااقای صافدل
راستش خب یکی از مشکلات دنیای مجازی اینه که ادم خودش رو نمیتونه اونطور که حس و واقعیت داره نشون بده
خب بچه ها ببینید ، مخصوصا علی اقا ، ما خودمونم کم از دست روستایی های عزیزمون نبوسیدیم
تا عمر داریم من خودم به شخصه مدیونشون هستم
ولی دقت کنیم که چی میگیم
ما خودمون میگیم روستایی ( نه قاچاقچی)
خب اگر من بخوام اتفاقات اون روز رو کامل شرح بدم که باید دو سه صفحه بنویسم
به نظر شما فردی که سه تا حیوون رو بهش الوار بسته و داره میبره ، و در کنار اون پنج نفر مسلح دارن کنترلش میکنن ، فردی که به محض دیدن ما شوکه شد و طوری باهامون برخورد کرد که از کنارش برریم و جرات نکنیم عکس بگیریم ، ( عکس یواشکی گرفته شده) فردی که تو جاده ، سه تا خاور کاپتاژ شده پارک کرده که الوار بار میزنه ، به نظر شما روستایی هستش و زحمت کش ؟
واقعا که انتظار اینطور برخورد رو نداشتم ازتون
مرسی
لازم میدونم اگر این سوء تفاهم ادامه دار شد ، توضیح کامل بدم، چون دوست ندارم اینطور ادامه بدم
ممنون از همه
اقای صافدل من حاظرم معذرت خواهی کنم :24:

نه نه بچه ها
با یه سوء تفاهم بزرگی مواجه شدیم
اونم اینه که شما خب کاملا هم حق دارید
علی اقا و اقای صافدل من کوچیک هردوتون هستم مخصوصااقای صافدل
راستش خب یکی از مشکلات دنیای مجازی اینه که ادم خودش رو نمیتونه اونطور که حس و واقعیت داره نشون بده
خب بچه ها ببینید ، مخصوصا علی اقا ، ما خودمونم کم از دست روستایی های عزیزمون نبوسیدیم
تا عمر داریم من خودم به شخصه مدیونشون هستم
ولی دقت کنیم که چی میگیم
ما خودمون میگیم روستایی ( نه قاچاقچی)
خب اگر من بخوام اتفاقات اون روز رو کامل شرح بدم که باید دو سه صفحه بنویسم
به نظر شما فردی که سه تا حیوون رو بهش الوار بسته و داره میبره ، و در کنار اون پنج نفر مسلح دارن کنترلش میکنن ، فردی که به محض دیدن ما شوکه شد و طوری باهامون برخورد کرد که از کنارش برریم و جرات نکنیم عکس بگیریم ، ( عکس یواشکی گرفته شده) فردی که تو جاده ، سه تا خاور کاپتاژ شده پارک کرده که الوار بار میزنه ، به نظر شما روستایی هستش و زحمت کش ؟
واقعا که انتظار اینطور برخورد رو نداشتم ازتون
مرسی
لازم میدونم اگر این سوء تفاهم ادامه دار شد ، توضیح کامل بدم، چون دوست ندارم اینطور ادامه بدم
ممنون از همه
اقای صافدل من حاظرم معذرت خواهی کنم :24:

- - - - - - - - - -

چون الان باید برم کلاس ، درس دارم، به وقتش کامل نظرات دوستان عزیز و مخصوصا علی اقا رو میخونم و جواب میدم
از همه بابت این سوء تفاهم ( من ) عذر میخوام

mSafdel
2014/05/01, 16:13
فکر می کنم این موضوع تا همینجا کافیه و بیشتر از این تاپیک منحرف نشه از موضوع اصلی. نظر همه ما یکیه و اون حفظ محیط زیسته فقط نگاه هامون ممکنه کمی تفاوت داشته باشه

پویا جان گزارش های شما یه اشکالی داره: کاش یه نقشه یا فایل GPS یا نقشه گوگل یا مختصات جغرافیایی به گزارش ها اضافه کنید تا اگه کسی دیگه می خواست بره حداقل حدود منطقه رو بشناسه

pouya
2014/05/01, 23:19
بروی چشام اقای صافدل
باور کنید من خودمم تو همین فکر بودم
ولی خب یه کم نیاز به راهنمایی دارم
راستشو بخواییید ما هر هفته برنامه های فنی و گلگشت اجرا میکنیم
مسیرهایی هم که داریم چون یه راهنما داریم (اقای پیله ور) واسه همین میشه گفت 99 درصد مسیرهامون بکر هستن
و خب راستش ما gps نداریم
یعنی از نظر بودجه یه کم دست تنگیم
واسه همین من خیلی خیلی دلم میخوام که این کارو انجام بدم
نمیدونم راه دیگه ای داره یا نه!
اقای صافدل میشه کمکم کنید ؟
و اینکه با کمال میل از همه ی دوستان صمیمانه خواهش میکنم که هرجمعه که تصمیم بگیرید بیایید اردبیل ما درخدمتتون هستیم با بهترین و بکر ترین برنامه های ممکن
تقدیم به همه از طرف گروه :25:

اضافه شده بعد از : 32 minutes

پویا،این همون روستای بهارستان هست که یه مسیر جنگلی بکر داره تا آبشار لاتون؟؟؟؟؟

باریک الله داداش گلم
اره
البته خب ما اخرین نقطه مون ( یعنی نقطه پایان برنامه مون بهارستان بود، ازونجا هم چندین مسیر به لاتون هستش ، سبک ، سنگین ، خلاصه مسیرهای بکر و بینظیر) بهارستان بود
خوب بلدیدا :30::40:

mSafdel
2014/05/02, 00:04
پویا جان برای رسم مسیر چند تا گزینه داری:
- اگه گوشی هوشمند داری میتونی با استفاده از نرم افزارهای Tracking مثل SportyPal یا Endomondo مسیری که در حال حرکت هستی رو علامت گذاری کنی و بعد اون مسیرو روی نقشه نشون بدی
- مسیری که رفتی رو روی نرم افزارهای Google Earth یا Google Map یا Bing Map رسم کنی و بصورت تصویر در اختیار بقیه بذاری
- یه جایی پیدا کنی که gps قسطی بهت بده :smilies-azardl (13)

pouya
2014/05/02, 21:57
پویا جان برای رسم مسیر چند تا گزینه داری:
- اگه گوشی هوشمند داری میتونی با استفاده از نرم افزارهای Tracking مثل SportyPal یا Endomondo مسیری که در حال حرکت هستی رو علامت گذاری کنی و بعد اون مسیرو روی نقشه نشون بدی
- مسیری که رفتی رو روی نرم افزارهای Google Earth یا Google Map یا Bing Map رسم کنی و بصورت تصویر در اختیار بقیه بذاری
- یه جایی پیدا کنی که gps قسطی بهت بده :smilies-azardl (13)

درسته ، دقیقا
راستش خب من گوشیم که سامسونگ ace 3 هستش
بروی چشام
بله حتما اگر تلاش کنم میتونم اینکارو انجام بدم
بروی جفت چشام

ههه
والا اقای صافدل از قسط چیزی نگید که چهار ستون بدنم لرزید
راستشو بخوایید تا خرخره تو قسط بودم تازه رهایی یافتم
هه
کفش کوهنوردی و لوازم زمستان خریده بودم قسطی ، تازه تموم شدن
الانم یه سری کفش چهار فصل و پلار و گرتکس باید بخرم که حدود 1500 الی دو تومن باید بازم پیاده شم!!! :25r30wi:
ایشالا قسمت بشه یه فرجی از خدا بگیریم و ایشالا یه گارمین رنگی بخریم :4d564ad6: