PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش برنامه جمعه 16 اسفند 1392 روستای اَمامه – گروه فراز

mSafdel
2014/03/09, 02:58
مدتی بود دلمون یه برنامه متفاوت می خواست، محل متفاوت، آدمای متفاوت، مناظر متفاوت و خلاصه یه برنامه ای که فرق داشته باشه با چیزی که تا حالا بوده! با مشورت با دوستان تصمیم گرفتیم که یه برنامه یه روزه بذاریم به سمت فشم یا لواسان و از اونجایی که از برنامه ریزی هم خسته شده بودیم تصمیم گرفتیم بدون برنامه بریم فشم بعد اونجا یه کوره راهی پیدا کنیم و بزنیم به دل کوههای اطراف!!

طبق معمول از چند روز جلوتر به بچه ها با پیامک خبر دادم و در نهایت من (محمد)، رضا، پیمان، محمدحسین و حمزه اعلام آمادگی کردن. البته پنجشنبه شب می خواستم به علی (tech) هم خبر بدم که صابر گفت مشغول تعویض توپی هاست و حسابی درگیره!

شبش تا حدودای 2 مشغول کاری بودم و بعد که می خواستم بخوابم دیدم محمدحسین یه نقشه برام فرستاده به عنوان پیشنهاد مسیر، اینقدر خسته بودم که یهو متوجه شدم چند دقیقه ای گوشی به دست خوابم برده. آخرین چیزی که قبل از خواب یادمه این بود که به خودم گفتم یا خدا معلوم نیست چه آشی برامون پخته این محمدحسین!

صبح قرار ما ساعت 8 فلکه اول تهرانپارس بود. قبل از من پیمان رسیده بود و بعد از چند دقیقه صحبت کردن رضا هم رسید و راه افتادیم به سمت گردنه قوچک. به فلکه سوم که رسیدیم چشممون خورد به چند تا وانت که کنار میدون وایساده بودن. یه پیشنهاد وسوسه انگیز دادم که رضا و پیمان نتونستن مقاومت کنن! به خاطر اینکه انرژیمونو ذخیره کنیم برای مسیرهای کوهستانی تصمیم گرفتیم تا بالای گردنه قوچک رو وانت بگیریم. خلاصه از این طریق با آقای قاسمی راننده وانت هم آشنا شدیم که اهل دلی بود خودش و همه کوههای فشم را به اتفاق دوستش با پای پیاده گشته بود و البته اهل دیزی بعد از کوهپیمایی!

قرار با محمدحسین و حمزه هم سر گردنه قوچک پیش کیوسک هلال احمر ساعت 9 بود که 9:10 رسیدن. به محض اینکه رسیدن دیدم امضای صابر روی دوچرخه حمزه هم رفته: توپی های Chosen قرمز رنگ

حمزه تعریف کرد که صبح که می خواسته از خونه بیاد بیرون با این صحنه تو لابی ساختمونشون روبرو شده و به افتخار بچه های بایک20 یه عکس گرفته ازش
[Only registered and activated users can see links]

برای شروع تو همون میدون گردنه قوچک یه عکس گرفتیم

هوا عالی بود و راه ما را فرا می خواند! اصلا نگاه کردن به شیب جاده لواسون آدرنالین خونو بالا می برد. بعد از پوشیدن لباسهای مناسب و بادگیر راه افتادیم. فوق العاده بود هیچوقت صدای لاستیکای چرخمو اینطوری نشنیده بودم!

وقتی رسیدیم به اول لواسون لباسهامونو کمی سبک کردیم و محمدحسین مسیر پیشنهادیشو رو کرد. این مسیر پیشنهادی بود

هیچکی این مسیرو نرفته بود ولی به نظر پارامترهای لازم برای برنامه امروز مارو داشت، همه قبول کردن و راه افتادیم. اتفاق خاصی تا سه راهی امامه نیفتاد جز اینکه نون گرفتیم برای ناهار و همینطور ذخیره آب رو اضافه کردیم. یه جایی از مسیر هم که با دهن باز نفس میکشیدم یهو یه پشه رفت تو دهنم! تمام حواسم به این بود تا پشه رو قورت ندم که یادم رفت لاک پنجه هارو موقع توقف باز کنم! داشتم با مخ میرفتم تو کوه که به هر زحمتی بود تونستم تعادلمو حفظ کنم.

بعد از طی مسافت زیادی که افت و خیز داشت به سه راهی امامه رسیدیم. همون ابتدای مسیر آب پاکی ریخت رو دستمون که داستان از چه قراره. مسیر با شیب خیلی تندی شروع میشد.
از همون ابتدای مسیر مناظر زیبایی به چشم می خورد

و گاهی این مناظر باعث میشدن چند لحظه از دست از رکاب زدن برداریم

شیب جاده تموم شدنی نبود. ضمن اینکه تو یه قسمتی از مسیر یه سد کوچک مخزنی بود که در حال تعمیرش بودن به همین خاطر تردد کامیون نسبتا زیاد بود.

و باز هم شیب و شیب و شیب

تو مسیر دو بار مورد حمله سگها هم قرار گرفتیم. دفعه اول من از گروه کمی عقب مونده بودم که یهو سه تا سگ از پشت تپه کنارم بیرون اومدن و شروع کردن به پارس کردن ولی وقتی چشمشون به هیبت من افتاد اصن بی خیال شدن یه وضی
دفعه دوم هم نزدیکای روستای اَمامه بازم من عقب افتاده بودم از گروه ولی ایندفعه سگا به نفرات جلوتر حمله کردن که با رشادتها و جانفشانی های محمدحسین کار به جاهای باریک نکشید
یه امامزاده هم تو مسیر بود که بچه ها وایسادن و آبگیری کردن. از دور خونه های رنگی روستا یواش یواش دیده میشد و ما هم دلمون خوش میشد که به به بالاخره رسیدیم به بالای مسیر و اوج قله ولی ای دل غافل!
بالاخره به روستای امامه رسیدیم. همینجا یه توضیح مختصر از ویکی پدیا در مورد این روستا بدم:

امامه دو آبادى است که در كنار هم قرار گرفته،يكى را امامه بالا و ديگرى را امامه پایین می نامند. امامه آباديى است مرتفع و كوهستانى و سردسير در دامنه جنوبی البرز مرکزی که آبش از رود محلى و قنات و چشمه تامین میگردد.در امامه بالا بیش از ٣٠٠٠ و در امامه پايين بیش از ١۵٠٠ گوسفند نگهدارى مىشود. ٣۶ هكتار باغ دارد که محصولات آن غلات، بن‌شن، لبنيات، سيب، گيلاس، هلو، آلبالو است و شغل اصلی مردم‌ امامه كشاورزى و گله‌دارى است.

امامه به سبب راه دشوار و موقعيت استوارى كه داشته از قديم پناهگاهى مناسب به حساب می آمده. اين آبادى خيلى قديمى است و نامش در منابع باستانى درج و به صورت «انبامه» آمده است که اين نام فارسى است. بنابراين نوشتن آن به صورت «عمامه» كه در پاره‌اى از موارد ديده مىشود، مطلقاً وجهى ندارد. در امامه قلعه‌اى استوار وجود داشته كه ظاهراً به وسيله مازيار یا مرداویج زیاری به وجود آمده است و بقایای برج و باروها و بدنه آن هنوز پابرجا و نمایان است. زبان گفتاری مردم امامه مازندرانی یا مازنی است که اصطلاحاً به آن طبری نیز می گویند.

امامه از جمله مناطقی است که پس از حمله اعراب مقاومت جانانه ای در برابر مهاجمان داشته است و تا سالها پس از یورش تازیان به ایران به آئین زرتشتی باقی‌ماند. ورود اسلام به قصران علیا(لواسانات) بویژه این منطقه با مهاجرت و فرار سادات علوی همراه بوده است. یگانه مذهب اسلامی که مردم امامه به آن گرویده اند، مذهب تشیع بوده است.

ناصر الدين شاه قاجار به عهد پادشاهى در تابستانها گاه به اين روستا میرفت. انيس الدوله (فاطمه خانم) که از زنان حرم ناصرالدین شاه و سوگلى وى بود از اهالی اين روستا بوده است. این زن همان است که با شکستن قلیانهای حرمسرای شاه او را مجبور به اطاعت از فتوای میرزای شیرازی در قضیه تحریم تنباکو نمود.

از جاهای دیدنی امامه بالا می‌توان پیرهمزه (پیرمزه)، نوروز تپه ( بام امامه)، ده پشت و گُورَک و دارکیا، لوح‌های سنگی ما قبل تاریخ و باغ تنگه دنبال و لتهومند و سولدارسی و لب تخته و سَرگُور و بُزگاهرِه وقلعه مازیار (قلا) که قدمت ان مربوط به دو هزار سال پیش می‌باشد را نام برد. روستای امامه دارای دو امامزاده به نامهای شاهزاده حسین)وامامزاده نور می‌باشد.

متاسفانه بعد از این سفر بود که در مورد مناطق تاریخی روستا این مطالب رو مطالعه کردم به همین خاطر اون موقع از اینجور جاها خبر نداشتیم.

تو روستا کنار یه مغازه بقالی وایسادیم آب تهیه کردیم. از دور یه جاده ای دیده میشد که با شیب کم به سمت پایین میرفت که با دیدنش کلی دلمو صابون زدم که بله بالاخره سرازیری ها شروع شد! از صاحب مغازه پرسیدم چقدر دیگه تا لواسون مونده؟ با تعجب نگام کرد و گفت می خوای بری لواسون؟ بعد با دستش یه جاده باریک بالای کوه نشون داد و گفت باید اینو برید بالا! بعد به یه ساختمون روی نوک قله اشاره کرد و گفت تا اونجا باید برید. کم مونده بود سکته رو بزنم. یعنی شیبش اگه 90 درجه نبود 89 درجه بود دیگه.

یه نفسی تازه کردیم و راه افتادیم. کمی که از جاده رو رفتیم شیب انقدر تند شد که دیگه بی خیال شدم. واقعا نمیتونستم رکاب بزنم. نمایی از روستا:

کل این قسمت از مسیر رو من و پیمان پیاده رفتیم. تو این پیاده روی ها کفشها هم کمی اذیتم کردن که برای همچین برنامه هایی باید پل اونهارو کمی عقب تر ببندم.

اما از رضا و محمدحسین بگم که فکر کنم انرژی هسته ای که ایران ذخیره کرده تو بدن اینا ذخیره کرده. حمزه هم که بنابر فرمول آهسته و پیوسته همه مسیرو راحت رفت بالا البته با سوخت راک.
این عکس هم تو همون حوالی گرفتیم که واقعا نکته آموزشی داره:

تو دل طبیعت، تو ارتفاع 2000 متری یه همچین چیزی دیدن واقعا نشان از رفتار نادرست ما انسانها با طبیعت اطرافمون داره. راستی میدونید همین یه CD چقدر طول میکشه تا در طبیعت بازیافت بشه؟!!!
یه جایی از مسیر به دلیل بریدگی مفرط وایسادیم هم نفسی تازه کنیم و هم چند تایی عکس بگیریم
عکس رضا در حال محو شدن تو افق (خداییش بهترین جا برای محو شدن تو افق بود)

کلاس درس آقای مربی. اون شاگرد تنبل آخر کلاس اصلا حواسش به درس نیست

گاهی اونجا هیچ چیزی بیشتر از سکوت جواب نمیداد. همه غرق در خود

راستی اون روستایی که تو پس زمینه عکس ها هست همون اَمامه هست.
نَخَسته

این علامت هم که معرف حضور هست با اون افکت معروفش

و ادامه مسیر تا پیچی دیگه و عکسای دیگه

من

پیمان

محمدحسین

محمدحسین کلا آروم و قرار نداره در حین سواری. اگه شیب درست و حسابی در دسترس نداشته باشه از انواع و اقسام روشها برای تخلیه انرژی استفاده می کنه

اینم یه نمونه دیگه که مثلا می خواست راه میانبر بره. ماشاالله به این همه انرژی

بالاخره به بالای گردنه و قله رسیدیم با 2300 متر ارتفاع از سطح دریا. اونجا چند تا ویلا و یه نمازخونه بود. از محاسن بالای کوه بودن اینه که زودتر کانکت میشی پس همانا نماز بر پا شد

تصمیم گرفتیم که کمی جلوتر و بین باغها بهترین قسمت این برنامه که همون لهو ولعب بود برگزار کنیم. جاده رو ادامه دادیم تا به یه باغ رسیدیم. این قسمت از جاده تقریبا کفی بود با شیب های کم بالا یا پایین. اینجا بود که حمزه با استفاده از GPS ارتفاع رو 2300 تشخیص داد

اون روستایی که تو پس زمینه دیده میشه فکر می کنم امامه بالاست البته مطمئن نیستم

بچه ها یه قسمتی جنگلی رو انتخاب کردن که البته همه درختها به دلیل سرمای زمستون هنوز بدون برگ بودن ولی زمین شروع به سبز شدن کرده بود و گلهای ریز زرد بسیار زیبایی همه جا کف زمینو پوشونده بود.

به دلیل اینکه اون بالا باد خیلی سردی بود مجبور شدیم بریم تو قسمتهای کم شیب دره برای ناهار بساط پهن کنیم. و بالاخره لهو و لعب آغاز شد:

اینجا هم گویا حمزه از قدیم یه آشنایی با خرزو خان داره و دعوتش کرده باهم به صرف ناهار

ماشاالله همه سنگ تموم گذاشتن تو این قسمت از برنامه و بحمدالله هیچکس ضعیف ظاهر نشد

بعد از ناهار و کمی استراحت و گپ و گفت و باخبر شدن از جلسات عجیب محمدحسین و نام جدید وردیج و دعاهای بچه های خوابالو برای کنسل شدن برنامه و خیلی مسائل مهم دیگه تصمیم گرفتیم که بلند شیم اما جرثقیل می خواست بلندمون کنه. برای سبک شدن و راه افتادن عضلات کمی پیاده روی کردیم و بعد هم شروع کردیم رکاب زدن به سمت روستای راحت آباد.

دیگه از اینجا به بعد مسیر سرازیری بود تا لواسون. اولش با سرازیری کم شروع شد و بالاخره جاده روستای راحت آباد با سرازیری بسیار زیاد و پیچهای خیلی تند و جاده پر دست انداز و خراب شروع شد و البته هیچکدوم اینا نمی تونست جلوی سرعت مارو بگیره. اول این گزارش گفتم که هیچوقت صدای لاستیک دوچرخمو اینطوری نشنیده بودم ولی حالا میگم اون حرفمو فراموش کنید، صدای لاستیک به چنان زوزه ای تبدیل شده بود که از شنیدنش واقعا لذت میبردم

یه توضیح مختصر هم در مورد روستای راحت آباد بدم به نقل از ویکی پدیا:

راحت آباد یکی از روستاهای دهستان لواسان کوچک بخش لواسانات در شهرستان شمیرانات استان تهران ایران است.از ابنیه قدیمی این روستا میتوان حمام راحت‌آباد مربوط به دوره صفویه را نام برد.

جمعیت این روستا حدود ۳۰ نفر است . در سرشماری سال ۸۵ حدود ۱۶ نفر در ۵ خانوار ذکر گردیده است.

باز هم متاسفانه این اطلاعات رو قبل از سفر نداشتیم و به همین دلیل نتونستیم از روستای راحت آباد دیدن کنیم. فقط می تونم بگم با سرعت بسیار بالا ازش گذشتیم. مسیر همچنان تا لواسون سرازیری بود فقط هرچه به لواسون نزدیک میشدیم از شیب کم میشد. بالاخره رسیدیم لواسون و محمدحسین مارو دلستر دعوت کرد که واقعا چسبید.

رسیدیم ابتدای گردنه قوچک، بچه ها به سمت بالای گردنه راه افتادن، تصمیم گرفتیم که تحت هیچ شرایطی تن به ذلت وانت ندیم ولی همچین که من و پیمان از بچه ها عقب افتادیم این نَفس ما بر ما غلبه کرد و شیطون گولمون زد و وانت رو که دیدیم نتونستیم خودمونو کنترل کنیم تا بالای گردنه باهاش رفتیم. دم راننده هم گرم ازمون پول نگرفت
این عکس هم بین مسیر از وسطای گردنه از لواسون گرفته شده

منتظر رضا شدیم و وقتی اومد و چند دقیقه ای نفس تازه کرد به سمت اتوبان باقری راه افتادیم و از اونجا هم بعد از خدانگهداری باهم هرکس به سمت خونه خودش رفت
زحمت عکس گرفتن به عهده محمدحسین عزیز بودکه ازش تشکر می کنم. اینک عکس وقتی که عکاس ما مجبور بود برای عکس گرفتن فرمون دوچرخه رو ول کنه

این دومین برنامه ای بود که با حمزه بودم و واقعا از همرکابی باهاش لذت بردم. یه همسفر عالیه. همین الانش تو فکر برنامه های ماجراجویانه بعد از نوروز با حمزه هستم از اون برنامه ها که شانس برگشت به خونه پنجاه پنجاه باشه!

تو دوچرخه سواری هیچکس مثل رضا مشوق و راهنمای من نبوده که واقعا ازش تشکر می کنم. تو همین برنامه اگه صحبتها و دلگرمی های رضا نبود من همون ابتدای جاده امامه برمیگشتم، البته اطلاعات غلط محمدحسین در مورد نزدیک بودن به انتهای سربالایی هم بی تاثیر نبود!

پیمان هم همپیمان ما تو دوچرخه سواریه و همیشه از همرکابی باهاش خوشحال میشم.

در مجموع فوق العاده روز خوبی بود. حتما بعد از تعطیلات نوروز با تمرینات بهتر و مسیریابی هدفمندتر برنامه های بسیار خوبی برگزار خواهیم کرد.

این آخرین برنامه گروه فراز در سال 1392 بود. بنابراین همینجا پیشاپیش سال نو رو به همه تبریک میگیم و این گل هم که از گلهای زیبای منطقه امامه بود به همه بچه های خوب بایک20 تقدیم می کنیم.

نقشه مسیر:

دانلود فایل مسیر ([Only registered and activated users can see links])

ali tech
2014/03/09, 03:55
کلی افسوس خوردم چرا نشد باهاتون بیام
اصن ...........تو روح هرچی توپی ساچمه ای

Hamzeh
2014/03/09, 12:08
تشکر می کنم از آقا محمد بابت تهیه گزارش و بچه ها! (محمد حسین در واقع) برای عکاسی :)
من متاسفانه هنوز آمادگی لازم رو بدست نیاوردم. سر جریان وانت گرفتن منم خیلی خیلی وسوسه شدم ولی بر نفس موتور سوارم غلبه کردم و دوچرخه سواری رو برگزیدم :30: تقریبا سه هفته پیش که با بچه های فرارررر رفته بودم لواسان گردنه قوچک رو تقریبا سینه خیز اومدم بالا، ولی این بار اوضاع بهتر بود، عادی اومدم بالا ولی هنوز فشار میومد بهم. در حالت استاندارد گردنه رو راحت باید بیام بالا مثل جاده کفی :128fs318181:
از اتوبان ارتش تا خونه هم یه سربالایی دیگه داشتم که تقریبا نصف گردنه قوچک میشه و برای اولین بار در تاریخ بشریت به دلیل گرفتگی پام نصف مسیر رو تقریبا دوچرخه به دست و پیاده رفتم بالا. خونه که رسیدم می خواستم 4 طبقه رو هم از پله برم که دیگه هرچی توی پاهام هست تموم بشه و ته اش تمیز بشه بذارم از اول شارژ بشه، ولی یه طبقه رفتم دیدم تموم شد هرچی توش بود، بقیه اش رو با آسانسور رفتم :9:
محمد حسین هم که کلا تو در و دیوار بود. کلا توی مسیر نزدیک 3 - 4 تا دست انداز و پرش رو حواسش نبود نپرید، بقیه پستی بلندی های کنار جاده رو تا آخر مسیر با دوچرخه گرفت. حدیثی از خودم نقل کردم در وصف محمد حسین که "جاده آفریده شد که به بیرون اش بگن آفرود" :a2d3:
معمولا مسیر رو با GPS ثبت میکردم ولی باطری یدکی ام رو خونه جا گذاشتم، و به دلیل مصرف بالای Rock&Roll دیگه بی خیال ثبت مسیر شدم. کلا حدود 75 کیلومتر شد رفت و برگشت من.

راستی محمد جان برنامه های 50-50 برای مجردهاست، شما باید بیشتر احتیاط کنی، بالاخره زن و بچه چشم انتظارت هستن. به نظرم 60-40 خوبه برای شما :D برنامه اش آماده ی کامپایله، فقط متود وانت نداره توش. برای بهار آماده کن خودت رو باهم بریم. :67:

MohammadMTB333
2014/03/09, 12:58
عجب برنامه ای بوده واقعا که دلم خواست...
حداقل یه اطلاعی میدادین شاید کسی دوست داشت با شما بیاد آخه:13:

giant_hz
2014/03/09, 13:13
این برنامه واسه من توی 4 مرحله خلاصه میشه . . .
1 - :02:

2 - :7:

3 - :16:

ولی آخرش به خیر و خوشی تموم شد . . .

4 - :40::40::67::67:

مرسی بابت گزارش جذّابت محمد جان :12:و محمدحسین عزیز بابت عکسا و حمزه و آقا رضا.....

mSafdel
2014/03/09, 13:19
عجب برنامه ای بوده واقعا که دلم خواست...
حداقل یه اطلاعی میدادین شاید کسی دوست داشت با شما بیاد آخه:13:
آقا محمد راستش گروه فراز امسال تقریبا هر هفته برنامه داشتi تازه تو فصل هایی که هوا خوب بود حتی در طی هفته هم برنامه داشتیم (البته به جز مدتی که یهو خیلی از اعضا مریض شدن) ولی بعضی از برنامه هارو بین اعضای گروه اعلام می کنیم برای هماهنگی بیشتر

تا اونجایی که یادمه شماره شما رو گرفتم. انشاالله سال آینده برای برنامه ها حتما بهت خبر میدیم خوشحال میشیم با ما رکاب بزنی :128fs318181:

جای یحیی هم خالی بود که واقعا پسر خوش سفریه ولی به خاطر مشغله های آخر سال (مدیونید اگه فکر کنید مشغلش پول پارو کردنه) نتونست با ما بیاد. آخه آدم اینقدر باید به پول علاقه داشته باشه؟ :30:

kaveh723
2014/03/09, 13:53
محمد جان ممنون بابت گزارش. واقعا لذت بردم. امیدوارم ب سطح آمادگی اجرای همچین برنامه هایی برسم.
به نظرت با توجه نوع مسیر به لحاظ زیبایی و وجود و روستاهای تاریخی بین راه، جا داشت ک برنامه رو دو روزه اجرا کرد؟؟؟

فرستاده شده از LT22iِ من با Tapatalk

MohammadMTB333
2014/03/09, 14:13
آقا محمد راستش گروه فراز امسال تقریبا هر هفته برنامه داشتi تازه تو فصل هایی که هوا خوب بود حتی در طی هفته هم برنامه داشتیم (البته به جز مدتی که یهو خیلی از اعضا مریض شدن) ولی بعضی از برنامه هارو بین اعضای گروه اعلام می کنیم برای هماهنگی بیشتر

تا اونجایی که یادمه شماره شما رو گرفتم. انشاالله سال آینده برای برنامه ها حتما بهت خبر میدیم خوشحال میشیم با ما رکاب بزنی :128fs318181:

جای یحیی هم خالی بود که واقعا پسر خوش سفریه ولی به خاطر مشغله های آخر سال (مدیونید اگه فکر کنید مشغلش پول پارو کردنه) نتونست با ما بیاد. آخه آدم اینقدر باید به پول علاقه داشته باشه؟ :30:

برای منم خیلی خوشحال کننده هست که با بچه هم محل هام رکاب بزنم...با شناختی که از بعضی بچه های گروه تون دارم مثل حمزه ، یحیی و علی کاملا مشخصه که گروه؛گروه بچه های خونگرم و خوش سفر و ...که انگیزه من برای همرکابی با شما رو بیشتر میکنه.برای برنامه های سال آینده منتظر خبر از جانب شما هستم.

mSafdel
2014/03/09, 14:43
برای منم خیلی خوشحال کننده هست که با بچه هم محل هام رکاب بزنم...با شناختی که از بعضی بچه های گروه تون دارم مثل حمزه ، یحیی و علی کاملا مشخصه که گروه؛گروه بچه های خونگرم و خوش سفر و ...که انگیزه من برای همرکابی با شما رو بیشتر میکنه.برای برنامه های سال آینده منتظر خبر از جانب شما هستم.
شما لطفا داری محمد جان. برای سال آینده ها نقشه ها داریم. منتظر و آماده باش :)

محمد جان ممنون بابت گزارش. واقعا لذت بردم. امیدوارم ب سطح آمادگی اجرای همچین برنامه هایی برسم.
به نظرت با توجه نوع مسیر به لحاظ زیبایی و وجود و روستاهای تاریخی بین راه، جا داشت ک برنامه رو دو روزه اجرا کرد؟؟؟

ممنون کاوه جان.
راستش به نظرم با تمام حالتهایی که گفتی و دیدن از روستا و توقف بیشتر در جاهای دیدنی و عکاسی حرفه ای و غیر حرفه ای، بازم برنامه یه روزه است به شرطی که صبح زود مثلا 6 برنامه رو شروع کنید. اینطوری نهایتا تا 6 یا 7 بعداز ظهر هم خونه هستید. اما اگه بخواید برنامه دو روزه اجرا کنید گزینه های دیگه ای تو همون نواحی هست که سال دیگه وقتی برنامشو اجرا کردیم باهاش آشنا میشید :34:;)

kaveh723
2014/03/09, 16:13
اگر عمری بود و سعادت هم باشه ک در خدمت دوستان باشم ، دوست دارم سال دیگه بیام باهاتون.

mSafdel
2014/03/09, 17:55
اگر عمری بود و سعادت هم باشه ک در خدمت دوستان باشم ، دوست دارم سال دیگه بیام باهاتون.

سلامت باشی آقا کاوه. خیلی هم خوب. هرچه تعداد بیشتر باشه بیشتر خوش می گذره :) فقط دست علی هم بگیر با خودت بیار. یه بار اومده طرف ما دیگه فراری شده ;)

Hesambnd
2014/03/09, 19:13
عالی عالی عالی
جالب بود ، اونجا هنوز هوا سرده !

mohsenavr
2014/03/09, 20:27
آقا خیلی خوب و عالی
آخه شما که مسیر را تو گوگل ارث کشیدید چرا فایل را قرار نمی دهید تا دیگران هم استفاده کنند؟
آیا انتظار زیادی دارم آیا؟ عایا؟
باز هم از گزارش و عکس های عالی تشکر می کنم

AliFatehi
2014/03/09, 21:15
ایول به گروه فراز....دیگه ترکوندین...خدایی بدجور دلم خواست....مخصوصا که برای امسال اگه خدا بخواد و بشه سفرم با وحید اوکی بشه...سربالایی خیلی زیاد تو مسیر داریم....

اما میدونم از همه عقب میافتادم....:( باشد ک بعد از عید مارو هم دعوت کنید بیایم....دلمون لک زد واسه تمرین با گروه فراز....یه زمانی ما هم تو گروه بزور خودمونو جا کرده بودیم...:dadad4:

خسته نباشید....به همه دوستان آقا رضا ، حمزه عزیز ، پیمان ، محمد حسین و شما آقای صافدل....

در ضمن اون عکس که تو گردنه قوچک گرفتین یه پلیس راهنمایی رانندگی ازتون گرفته درسته؟؟؟؟در مورد عینک حمزه هم صحبت کردین....:smilies-azardl (13)و همچنین عینک آقا رضا که برای بادگیری بهتره! :9:

اطلاعات بایک بیست رو دست کم نگیرید....

mpooladi
2014/03/09, 21:19
اقا حسام ما خیلی مخلصیم
بنا نداشتم ک پستی بذارم چون گفتنی ها رو دوستان گفتن و من فقط تشکر میکنم
ولی ب خدا هر کار کردم نتونستم جولوی خودمو بگیرم ،نشد ب خدا،گلبم گرفت

جالب بود ، اونجا هنوز هوا سرده !

پ نه پ منو محمد شب قبل رفتیم تمام قله ها رو با یونولیت سفید کردیم ،عکسا قشنگتر باشه

:ad54ad:

Hesambnd
2014/03/09, 21:50
اقا حسام ما خیلی مخلصیم
بنا نداشتم ک پستی بذارم چون گفتنی ها رو دوستان گفتن و من فقط تشکر میکنم
ولی ب خدا هر کار کردم نتونستم جولوی خودمو بگیرم ،نشد ب خدا،گلبم گرفت

پ نه پ منو محمد شب قبل رفتیم تمام قله ها رو با یونولیت سفید کردیم ،عکسا قشنگتر باشه

:ad54ad:
:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:

جالبه اخه امشب ما کل کل داشتیم تو خونه
کولر روسرویس کردیم که استارت بزنیم

Hamzeh
2014/03/09, 21:51
حالا چرا یونولیت؟ با فتوشاپ مگه نميشه سفید کرد؟ :) میگی نه؟ از محمد بپرس :D
راستی عینک رو هم تازه گرفتم، یکم استفاده بکنم بعد توی یه تاپیک مرتبط توضیح میدم.

Sent from my Xperia Active using Tapatalk

Farshad- MTB
2014/03/09, 22:28
گزارش جذاب و مسیر خوبی بود.....فقط اگه مشخصات gpsبزاری..خیلی خوب میشه..آدم ار کم و کیف سفرتون آگاه میشه!!

mSafdel
2014/03/10, 00:28
پست اول بروز شد: لینک دانلود فایل مسیر اضافه شد - تصویر نقشه به همراه نمودار اضافه شد

حالا چرا یونولیت؟ با فتوشاپ مگه نميشه سفید کرد؟ :) میگی نه؟ از محمد بپرس :D
راستی عینک رو هم تازه گرفتم، یکم استفاده بکنم بعد توی یه تاپیک مرتبط توضیح میدم.

:1:

حمزه این رسم که هرکس بیاد در مورد خریدش صحبت کنه و تجربیات و نکته های خریدی که انجام داده توضیح بده خیلی خوبه و باعث میشه شناخت اعضا نسبت به وسایل و تجهیزات و چرخ های تو بازار بیشتر بشه
کاش تاپیک تجربه خرید کفش و پنجه که نوشته بودم پاک نمیشد :(

باشد ک بعد از عید مارو هم دعوت کنید بیایم....دلمون لک زد واسه تمرین با گروه فراز....یه زمانی ما هم تو گروه بزور خودمونو جا کرده بودیم...:dadad4:

خسته نباشید....به همه دوستان آقا رضا ، حمزه عزیز ، پیمان ، محمد حسین و شما آقای صافدل....

در ضمن اون عکس که تو گردنه قوچک گرفتین یه پلیس راهنمایی رانندگی ازتون گرفته درسته؟؟؟؟در مورد عینک حمزه هم صحبت کردین....[Only registered and activated users can see links]و همچنین عینک آقا رضا که برای بادگیری بهتره! :9:

اطلاعات بایک بیست رو دست کم نگیرید....

ممنون علی جان حتما بعد از عید یه برنامه میذاریم و لذتشو میبریم. حالا دیگه کاوه هم پایه شده برا اومدن دیگه بهانه نداری :smilies-azardl (13)
منبع اطلاعاتیتو عوض کن بعضی اطلاعات غلط بهت داده :)

sepehr82
2014/03/10, 02:37
سلام به دوستان گل بایک بیستی ............ و ماشاللله .........

دم همگیتون گرم ...... بسی حال کردم بعد از مدتها .....یک(این ) گزارش خوندم... که تونست منو را غرق در داستان سفرش بکنه و ...... با تمام حال و هوای مسیر و اتفاقات .... لذت بردیم ممنوووووووووونم

""محمد عزیز :ad54ad:و تمام شرکت کننده های در این برنامه >>>>>>>>>>>با هنرنمایی :4d564ad6:حممممزه / پیمان / رضا/ محمد حسین (آقا شما ژن ترکی دارید ؟؟؟؟؟؟ ماشالله.............

و خدا قوت ...... )
اگر بهار دوباره رفتنی بودید .........برای چنین مسیرهایی (خاص ) >>> : لطفا خبر کنید (پیامکی ) ...خدا را چه دیدید ! شاید بخت و اقبال یار ما شد و سعادت ""درکنار شما"""بودن جوانان وطن که از هر بهتری در این عصر و زمان بهتر ترید ......... .
----------------------------------------------------------------------------------------
درست که راه من خیلی خیلی دور هست ........ولی >>>کافر و ضد دوچرخه بوَد هرآنکه (تهرانی )در چنین حرکت((هایی )) ما را خبر نکند!! ای سنّتی گَراهای افراطی .... ای مشرکان به اتومبیل !!

mSafdel
2014/03/10, 09:27
سلام به دوستان گل بایک بیستی ............ و ماشاللله .........

دم همگیتون گرم ...... بسی حال کردم بعد از مدتها .....یک(این ) گزارش خوندم... که تونست منو را غرق در داستان سفرش بکنه و ...... با تمام حال و هوای مسیر و اتفاقات .... لذت بردیم ممنوووووووووونم

""محمد عزیز :ad54ad:و تمام شرکت کننده های در این برنامه >>>>>>>>>>>با هنرنمایی :4d564ad6:حممممزه / پیمان / رضا/ محمد حسین (آقا شما ژن ترکی دارید ؟؟؟؟؟؟ ماشالله.............

و خدا قوت ...... )
اگر بهار دوباره رفتنی بودید .........برای چنین مسیرهایی (خاص ) >>> : لطفا خبر کنید (پیامکی ) ...خدا را چه دیدید ! شاید بخت و اقبال یار ما شد و سعادت ""درکنار شما"""بودن جوانان وطن که از هر بهتری در این عصر و زمان بهتر ترید ......... .
----------------------------------------------------------------------------------------
درست که راه من خیلی خیلی دور هست ........ولی >>>کافر و ضد دوچرخه بوَد هرآنکه (تهرانی )در چنین حرکت((هایی )) ما را خبر نکند!! ای سنّتی گَراهای افراطی .... ای مشرکان به اتومبیل !!
خیالت راحت آقا سپهر ما ضد دوچرخه نیستیم، حتما بهت خبر میدم :D
امیدوارم که هرچه سریعتر برگردی به روزهای اوج

rShahbazi
2014/03/10, 11:28
اینجور که معلومه علاقه مند به این سبک برنامه ها زیاد هستن ، انشاا... برنامه بعدی با تعداد بیشتری از بچه ها بریم
از محمد عزیز هم بخاطر گزارش کامل و زیباش هم ممنون و همینطور از عکسهای زیبایی که (بچه ها) گرفتند

SABER_MTB
2014/03/11, 12:42
بالاخره به بالای گردنه و قله رسیدیم با 2300 متر ارتفاع از سطح دریا. اونجا چند تا ویلا و یه نمازخونه بود. از محاسن بالای کوه بودن اینه که زودتر کانکت میشی پس همانا نماز بر پا شد

از این مسجده و اون شیر ابو حوض کنارش می دونی چقدر خاطراه داریم ...........................................دهه 70 اون جا کلا خاکی بود.......................از دو راهی امامه تا برسی دوباره به خود جاده فشم..........

اون زمان هم که دوچرخه کوسهتان هنوز پا به منسه ظهور نزاشته بود...........................ما اگر پیاده بودیم که دچار پیاده کراس کنترلی شدگی می شدیم...............اگر هم با خانواده بودیم با ادوات کراس کنترلی ان زمان..........

و از همان زمان آموختیم که با کراس کنترلی دانهیل نباید نمود....................

ایشون هم ابوی ما هستند در عکس که در آن زمان دانهیلیزم ها و فری راید ها با این لند روور بد بخت می رفتند...............و چه Back Flip ها که نمی زدند.............

Rekab zan
2014/03/11, 13:02
و اون پیرهن زرده اون پشت کیه؟

Mohammadreza R
2014/03/12, 03:14
اقا خسته نباشید و دمه همتون گرم
دلم واستون خیلی تنگ شده...
من این پاییز و زمستون اصلا دست به دوچرخه نزدم و این خیلی ناراحت کنندست! باید برگردم به ورزش