PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به کارگیری صحیح لوازم شیمانو

Ahmad Hassanzadeh
2011/04/07, 18:26
هر رده از لوازم شیمانو برای مصرف خاصی طراحی و ساخته شده و به کارگیری صحیح آنها میتواند علاوه بر کارآیی بالا، سلامت و امنیت شما را نیز تضمین کند. حتما نام رده های متفاوت لوازم شیمانو را شنیدید و ممکن است اطلاعاتی از آنها نیز داشته باشید. XTR، SAINT، DEORE XT، DEORE LX، DXR، HONE، DEORE، ALIVIO، ACERA، ALTUS، Tourney این رده ها هستند. اولین و مهمترین نکته در انتخاب لوازم دوچرخه، این است که بدانید فقط و فقط باید نوع مصرف خود را تعیین کنید. این که در چه کلاسی کار می کنید، از دوچرخه چه انتظاری دارید!!
کارشناسهای دوچرخه مدام در حال تولید قطعات بهتر هستند تا در مصارف مختلف هم کارآیی، هم استقامت و هم امنیت بیشتری داشته باشند. پس هرگز فکر نکنید که ( به جای فلان قطعه ی دئور، آلتوسشو میگیرم. هم کارم راه می افته و هم با بقیه پولش دیگری تهیه می کنم) قطعات رده پایین تر می توانند کارایایی قطعات رده بالاتر را داشته باشند . با گفتن یک جمله، خیالتون رو راحت میکنم :
رده های ALIVIO، ACERA، ALTUS به هیچ عنوان برای دوچرخه سواری کوهستان به صورت سخت مناسب نیستند. پس خودتون وضعیت TOURNEY رو درک کنین !!!
لوازم تورنی فقط برای مصرف دوچرخه های شبه کوهستان و راندن در جاده های صاف و سنگفرشی مناسب هستند. لوازم ALIVIO، ACERA، ALTUS برای دوچرخه سواری های ورزشی و تفریحی کوهستان و در جاده های سنگلاخی و non-suspension/short travel suspension به کار می روند. لوازم SAINT در مورد سبک های دانهیل dirt jump و north shore و long travel full suspension استفاده می شوند. HONEدر full suspension و در انواع زمینها با پرشهای کوتاه کاربرد دارد. ( DEORE LX & XT )برای ماراتن های کراس کانتری (XC)، و XTR نیز در مسابقات کراس کانتری(XCR) گزینه های اول هستند.

1. XTR
2. SAINT
3. DXR
4. DEORE XT
5. DEORE LX
6. HONE
7. DEORE
8. ALIVIO
9. ACERA
10. ALTUS
11. TOUREY

maziarn007
2011/04/08, 01:34
البته لوازم lx , hone , dxr دیگه از رده خارج شدند

Masoud
2011/04/08, 10:44
ولی من هم فکر میکنم هن.ز تو رده بندی شیمانو قرار دارند :smilies-azardl (13)

Ahmad Hassanzadeh
2011/04/09, 21:01
رده حرفه ای به ترتیب از کمترین ارزش به بیشترین ارزش:
1Deore 2-Deore LX 3-SLX 4-Hone 5-DeoreXT 6-Saint 7-XTR
رده متوسط به همون ترتیب : 1Altus 2-Acera 3-Alivio
رده پایین : 1Sis 2-Tourney
برای Sram : X-0 و X-9 حرفه ای . متوسط و پایین X-7 ، SX-5، SX-4، 3.0 هستش.
هرچی رده لوازم بالاتر میره ، گرونتر ، سبکتر و کاراتر و محکم تر میشه

B3N
2011/08/16, 13:43
واسه سایکل توریست چه مدل خوبه؟

princefarhad
2011/08/16, 14:03
رده بندی شما خیلی درست نیست saint ویژه دانهیله و XTR مخصوص کراسه بهتره اینا از هم جدا بشه.

Masoud
2011/08/16, 14:31
واسه سایکل توریست چه مدل خوبه؟

هر مدل یا در واقع برند برای همه رشته ها دوچرخه میزنه بهتره که اول یه برند خوب رو انتخاب کنی و تو سایتشون جست و جو کنی