PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش دوچرخه سواری پارک خرگوش درّه - چیتگر - دریاچه چیتگر 29/آذر/92

AliFatehi
2013/12/20, 16:52
سلام خدمت همه دوستان بایک بیستی....امیدوارم حالتون خوب باشه.....

خوب طبق صبحتهایی که داشتیم در تاپیک بچه های غرب تهران....قرار بود برنامه خرگوش دره - چیتگر - دریاچه چیتگر اجرا بشه که در آخر من و کاوه قرار شد برنامه رو اجرا کنیم...

بالاخره صبح شد و سایت رو نگاه کردم دیدم کسی پستی نزده و اس ام اس ندارم و به کاوه اس ام اس دادم که 9.30 بلوار کاج باش و اینا بعد از صبحانه دیدم اس ام اس نرسیده...اعصاب مصاب ریخت بهم...

خلاصه یه خاموش و روشن و اس ام اس با کاوه هماهنگ شدیم من ساعت 9:42 دقیقه بلوار کاج بودم و دیدم کاوه اس ام اس داد ای کاش زودتر میگفتی و گفت راه میافتم گفتم مشکل نداره بالاخره یه جورایی مقصر من میشدم که دیر خبر دادم....

وایستاده بودم و گفتم یه عکسی بگیرم....سوژه پیدا کنیم....طبق معمول یه عکس از لئو بابا....
[Only registered and activated users can see links]

یه پیرمرد رو دیدم که کارش نظافت بود و با دوچرخه داشت میرفت سر کار گفتم برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری ازش عکس بگیرم...:63:

اینم باشگاه نعمت جلالی دوزدوزانی که نایب قهرمان مردان آهنین هست....چند وقت پیش مهراب فاطمی رو هم با BMW دیده بودم...البته مهدی فاطمی رو از نزدیک دیدم....:30:

کیلومتر رو صفر کردم

در همین حین یه دوچرخه سوار دیگه :22:معلوم بود از چیتگر میاد....

اینم نمایی از بالای بلوار کاج....

گفتیم بد نیست خودمون رو بصورت هنری جلوی دوربین نشون بدیم [Only registered and activated users can see links]

از خونه اومدم بیرون هوا سرد بود و سوز داشت....اما دیگه آفتاب تازه زده بود و داشت گرم میشد....

این یار قدیمی هم دیگه وا رفت و امروز از دریچه ای رونمایی کرد و گفت دیگه بسته....7-8 ماه بکوب باهام رکاب زدی ، فوتبال بازی کردی ، بیرون رفتی ، ورزش کردی دیگه چی میخوای از جونم؟؟؟منم واسه اینکه ازم دلگیر نباشه عکسشو گرفتم....

به کاوه اس ام اس دادم گفتم میام بالای بلوار که یه شیب هم داره هم میخواستم بدنم گرم بمونه و هم کاوه رو زودتر ببینم و شکارش کنم و عکس بگیرم و هم شیب رو بریم پایین و یه سرعتی بگیریم....

دیگه گفتیم برای شرکت Good Hand هم یه عکس تبلیغاتی بسازیم....:21:

بله! کاوه هم اومد و سریع ازش عکس گرفتم....

بنده خدا خواست بیاد سمت من اونقدر ماشین اومد نتونست بره که من حرکت کردم سمتش.....

بعد سلام و احوالپرسی دیگه شیب رو رفتیم و سرعتی که تو این شیب رفتیم با کیلومترشمار من 52.7km که بدک نبود واسه یه آدرنالینک....

رفتیم میدون المپیک و به سمت پارک جنگلی خرگوش دره....

رسیدیم به پارک....منم تابحال این پارک رو با دوچرخه نرفته بودم و به پارکش نرفته بودم و فقط تنها شناختی که داشتم بیوگرافی بود که تو تاپیک بچه های غرب تهران گذاشتم...

یهو یه کورسی سوار دیدم بالاخره نزدیک استادیوم آزادی بودیم و کورسی سوارا چه بچه های تیم ملی چه باشگهها و ... بودن البته قبل از اینکه برسیم میدون المپیک یه کورسی سوار دیدیم و روی پل قبل میدون المپیک یه مرد مسنی با دوچرخه کوهستان....

یه شکاری از این کورسی سوار کردم...

اینم نماد دوچرخه سواری استادیوم که در بلوار مقابلش هست برای همه ورزشها زدن....

یه کورسی سوار و یک کراس سوار دیگه اونور بلوار که داشتن دور میزدن بیان سمت ما و دور بلوار بزنن....

در پارک رسیدیم این آقا سگه یهو بلند شد میخواست فرار کنه....کارگر اینطوری گفت نترسین کاریتون نداره...

گفتم اون ترسیده میخواد فرار کنه گفتم من که میخوام ازش عکس بگیرم....ترس از سگ؟؟؟؟:9: (البته بدون هیچ ادعایی) هدیه ویژه برای دوستانی که عاشقانه دوستدار سگها هستن بالخص در دوچرخه سواری [Only registered and activated users can see links]

داخل پارک مسیری جز این پیدا نکردیم....

یعنی واقعیت من و کاوه از نظر رشته دوچرخه سواری با همدیگه هم عقیده هستیم و جفتمون به سایکل توریست علاقه داریم و زیاد با کراس حال نمیکنیم....بیشتر با آسفالت ارتباط برقرار میکنیم

اینم بدون اینکه از داستان عکس بعدی متوجه بشم عکس گرفتم که در نوع خودش جالب شد....

و بدون شرح

رکاب زنان به سمت چیتگر رفتیم مسیر ها یهو تموم میشد یهو دار و درخت میشد و یهو دره میشد....

کاوه میخواست از شیب بیاد پایین....البته تو عکس شیب درست معلوم نمیشه...

عکسهای دو نفره هم گفتیم بگیریم....

و تو مسیر همش یه تیکه گِلی بود و یه جا دیگه مجبور بودیم بریم تو منجلاب.....

و نتیجه اش این شد :

رسیدیم به پلی که از اتوبان آزادگان رد میشد و سوژه برای عکاسی پیدا کردیم....

اون پیر مرد اینجا از ما رد شد و جلوتر ما از کنارش با سرعت رد شدیم....

از پل عابر رد شدیم و یه مسیر پیست بود که معلوم بود به چیتگر میخوره....حسابی حال میداد صاف و بدون خرابی که یهو.........تررررررررققققق....و ط مسیر یه جوب با عرض 40 سانت...

بعد از اینکه رد شدیم با سرعت صدای پیسسسسسسسسسس شنیدم.....چرخامو نگاه کردم دیدم چیزی نشده و دیدم بله کاوه لاستیک عقبش خوابید........

و اینجا بود که پیر مرد اومد با نصیحت به ما که آقا اینجا معتاد داره و دوچرخه هاتونو میگیرن ازتون و حواستون باشه....و اینا....گفتیم پنچر شدیم شما نمیدونی.....

و اینجا بود که پیر مرد از ما جلو زد.....

رسیدیم مترو چیتگر گفتم اینجا اینجا ایستگاه دوچرخه داره و دیدم که کورسی سوارا میان دوچرخشونو میزارن اینجا و بعدا بر میدارن و بعضا تعمیر هم دیده بودم....

اما بسته بود تو روزی که همه دوچرخه سواری میکنن...بسته بود....راننده تاکسی ها گفتن اینا تعمیر انجام نمیدن....برید تو پارک....

رفتیم و رسیدیم به درب ورودی چیتگر

رفتیم به اولین ایستگاه کرایه دوچرخه....اول طرف گفت نه پنچری نمیگیرم و فلان....بعد گفت 4 تومن میشه....میخوای؟؟؟؟ گفتم سگ تو روحت:image177:

کاوه مجبور بود قبول کنه...پنچری رو گرفت و بعد دیدیم بعلللللللله اونطرف تیوپ هم پنچره.....

مجبور شد یه تیوپ بخره که خیلی قیمت نامنصفانه ای داشت میگفت....میخواستم بزنم با لگد تو صورتش.....15 تومن یه تیوپ؟!!!!!! مگه جنسش چیه؟؟؟؟

تو اراک من تیوپ خریدم با تعویض 9 تومن....دیده بود دیگه کاوه گیر کرده و باید تا خونه بره اینطوری گفت....

مجبور تعویض کردیم و یه بادی به لاستیکا زدیم .... و رفتیم واسه استراحت و مراسم لهو و لعب.....

جای همه دوستان بالخص بچه های گروه فراز خالی.....جای یه شونه تخم مرغ خالی [Only registered and activated users can see links]و جای بچه های کرج (یه شوخی بین خودمون هست یه وقت به بچه های کرج بر نخوره)

اینم آقای همیشه حاضر در چیتگر که کسایی که با من چیتگر اومدن براشون تعریف کردم یا نشونشون دادم

در حال سیگار کشیدن ، حیف اون دوچرخه Trek که دست این افتاده.....

باور کنید ندیدم تا حالا با دوچرخه هاش سواری کنه....همیشه اینجا میشینه سیگار میکشه...3-4 تا هم دوچرخه داره....

این عکسهارو برای عشاق التِرِک گرفتم....

زدیم تو پیست و به سمت فاز دو و دریاچه که دیدم.....اِهههههههههههههه پیست رو خوردن.....:confused:

از پیر مرد سوال کردم چیکار میکنن گفت دارن پیست درست میکنن :) گفتم مگه پیست نبود قبلا؟!!؟

رسیدیم به این نماد دوچرخه سواری و باهاش صحبت کردم و گفتم میشه باهات عکس بگیرم؟؟؟؟

دیدم چیزی نگفت و به کاوه گفتم از ما عکس میگیری؟؟؟؟

رسیدیم فاز دو و عکسی از دریاچه گرفتیم و از خودمون و دریاچه......

اون 206 هم یه خانوم و آقا بودن....و کار بدی نمیکردن....فکر کنم داشتن دعای ندبه رو برای بار ششم میخوندن :30::20:

از یه راه مخفی و شیب دار رسیدیم به دریاچه و از دوچرخه ها عکس گرفتیم.... و از خودمون دوتایی....

بحث امروزمون با کاوه در مورد فرهنگ دوچرخه سواری و ورزش کردن بود....کلی صحبت کردیم....

انداختیم پیست دور دریاچه تا جایی که باز بود رفتیم ، منظور از جاهایی که باز بود اینه که دیواری ، فنسی چیزی نداشت و ما رفتیم تا جایی که تموم و شد از وسطای راه برگشت زدیم تو خیابون اصلی و همون قضیه نخود نخود هر که رود خانه ی خود....

خلاصه این تمرین هم تموم شد و ما یاد گرفتیم بدون تجیهزات پنچرگیری تمرین نریم [Only registered and activated users can see links] الان که به کار نمیاد پیداشون کردم....:60:

مسافت : 28.5km
مدت زمان رکاب زدن : 02:00:36
مدت زمان تمرین : تقریبا 3 ساعت و 15 دقیقه
میانگین سرعت : 19.7
بیشترین سرعت : 52.7

مسیر تمرین روی نقشه باز هم بصورت دستی شاید دقیق نباشه:

Vahid_FRD
2013/12/20, 17:15
پس داری خودتو آماده می کنی برای شب عید
خوبه
آفرین

kaveh723
2013/12/20, 18:34
علي جان ممنون بابت گزارش. روز خوبي بود. جاي همه ي دوستان بلاخص آقا سپهر خالي بود. كلي با علي يادش كرديم.

علي منتظر برنامه دوشنبه هستم.

sepehr82
2013/12/20, 19:52

NASER1394
2013/12/20, 20:34
گزارش بسیار عالی بود و پرعکسی بود ...

خیلی دوست دارم وقتی میام تهران یه سر هم به چیتگر بزنم ... مخصوصا دریاچه

AliFatehi
2013/12/20, 20:39
گزارش بسیار عالی بود و پرعکسی بود ...

خیلی دوست دارم وقتی میام تهران یه سر هم به چیتگر بزنم ... مخصوصا دریاچه

ممنون آقا ناصر....شما تشریف بیار....ما در خدمتیم....قول میدم کل این منطقه رو با هم بریم....

ممنون آقا سپهر...والا ما تو تاپیک هم اعلام کردیم...هر کسی دلش میخواست میتونست بیاد برنامه رو....در ضمن امیر شماره منو هم داره شاید نخواسته بیاد....ما که بدمون نمیاد تعدادمون زیاد باشه...

شما هم انشالله هر چه زودتر حالتون خوب بشه....دوشنبه هم تو تاپیک بچه های غرب تهران اعلام میکنم.....+ هواشناسی

kokolan
2013/12/20, 21:31
عالی. باهاس به پیره مرده میگفتی مگه معتاد زورش به ورزشکار میرسه که بخاد از دس ورزشکار تنومند سترگ چون تویی دوچرخه بیگیره ؟

alireza9763
2013/12/20, 21:46
تقریبا همه دوچرخه سوارهایی که تو راه دیدین خصوصا کورسی سوارها از همایش داشتن میرفتن به سمت چیتگر.اون آقای میانسال کورسی سوار هم که ازش عکس گرفتید آقا باقر خودمونه که ایشون هم تو همایش بودن.

AliFatehi
2013/12/20, 22:23
تقریبا همه دوچرخه سوارهایی که تو راه دیدین خصوصا کورسی سوارها از همایش داشتن میرفتن به سمت چیتگر.اون آقای میانسال کورسی سوار هم که ازش عکس گرفتید آقا باقر خودمونه که ایشون هم تو همایش بودن.

آره امروز خیلی دوچرخه سوار دیدیم ، البته تو این منطقه عادیه....بهترین پیست ها و ورزشگاه آزادی هست بالاخره قطب دوچرخه سواری تهران هست....:smileys-free-downlo

عالی. باهاس به پیره مرده میگفتی مگه معتاد زورش به ورزشکار میرسه که بخاد از دس ورزشکار تنومند سترگ چون تویی دوچرخه بیگیره ؟

تجربه نشون داده با اینجور آدما نباید بحث اضافی کرد....با لبخند و تشکر حل میشه....میگفت 5 نفر میان و شما دو نفر ازتون میگیرن....حالا دیگه ما نخواستیم در موردش حتی بحثی داشته باشیم...

mohsenavr
2013/12/20, 23:46
خوب دو نفری دارین حال می کنین ها....
آفرین

amir@
2013/12/21, 00:39

قربون آقاسپهر! من دیدم تاپیک رو ولی جمعه صبح ازمون داشتم! امسال کنکوردارم آخه! :12:

kokolan
2013/12/21, 00:45
ولی اگه همچین اتفاقی بیافته خیلی بغرنج میشه شرایط :|
من از وقتی که تهران زندگی میکنم چن بار از اینجور صحنه ها دیدم (زور گیری).

farshad_khoda
2013/12/21, 00:57
درود و عرض شادباش
آقا بسی استفاده کردیم ایولااا
راستی علی جان تو عکسی که موقع استارت از کیلومتر شمارت گرفتی و چرخ جلوت هم افتاده به نظر لاستیک جلوت بر عکسه جهتش یا من اشتباه متوجه شدم داداش؟:21:

AliFatehi
2013/12/21, 09:10
درود و عرض شادباش
آقا بسی استفاده کردیم ایولااا
راستی علی جان تو عکسی که موقع استارت از کیلومتر شمارت گرفتی و چرخ جلوت هم افتاده به نظر لاستیک جلوت بر عکسه جهتش یا من اشتباه متوجه شدم داداش؟:21:

ممنون فرشاد جان...والا من جفت لاستیکام تو همین جهته...روی لاستیک فلش هست که سمت حرکت چرخ رو نشون میده....

نمیدونم اگه اشتباه باشه....:33:

Masoud
2013/12/21, 09:12
خدا قوت

همیشه یک تیوپ اضافی همراه داشته باشید به نظرم خیلی راحت تره که تیوپ رو عوض کنی بعدش بیا خونه سر فرصت پنچر گیری کن

AliFatehi
2013/12/21, 09:25
خدا قوت

همیشه یک تیوپ اضافی همراه داشته باشید به نظرم خیلی راحت تره که تیوپ رو عوض کنی بعدش بیا خونه سر فرصت پنچر گیری کن

مرسی آقا مسعود....بله حرف شما درسته....من بخاطر جابجایی تیوپ هارو پیدا نکردم ... کاوه هم تجیهزاتش کامل نبود....

سعی میکنیم از دفعات بعدی با تجهیزات کامل بریم....

salman1
2013/12/21, 10:43
زیبا بود انشالله بنده هم به زودی دوچرخه میخرم و در اینده اگه قسمت بشه گزارش میزارم
موفق باشید