PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکسی از رده بندی قطعات SHIMANO

mohsen702
2013/11/24, 12:13
یادمه یه کتابچه با (جلد مشکی) از شیمانو داشتم که این رده بندی رو گذاشته بود. حالا فارسیش رو دیدم گفتم بذارم. نکته جالبش ست DEORE , XT هست که به گفته خود شرکت تخصصی کوهستان نیست، به عبارتی برای رشته های استقامتی کوهستان هم هست. حتما دوستان میدونن که در این رشته ها مثل جاده فرسایش قطعات بیشتر هست بعنوان مثال باید زمان نسبتا زیادی رو مثلا رو یک خودرو و طبق خاص رکاب زد. حالا آیا آلیاژ این دو تا ست فرق داره ؟ بهتره دوستان نظر بدن

[Only registered and activated users can see links]

ali tech
2013/11/24, 19:49
یه مشکل این که zee رو نداره
و به نظرم بهتر بود saint وzee رو توی یه رده بندی جدا میذاشت
مثلا رده gravity یا dh/jump/street

NASER1394
2013/11/24, 20:42
حالا که بحث رده بندی پیش اومد ... یک سئوال ذهن منو مشغول کرد

ما تقریبا 15 سال پیش دوچرخه دماوند 18 سرعته 3x8 با قطعات SIS Shimano داشتیم و بعد یکسال دماوند 21 سرعته با قطعات ALTUS Shimano خریدم .

حالا سئوال ما : اون زمان من فکر میکردم بالاترین رده شیمانو ALTUS هست !؟ آیا همینطور بوده ؟؟؟ یا رده های بالاتر مثل Acera و Alivio ,و بالاتر موجود بوده ؟

SIS Shimano قدیم معادل Tourney جدید هست دیگه ؟ درسته ؟ منظورم پایین ترین رده شیمانو

mohsen702
2013/11/24, 22:09
تا جایی که من اطلاع دارم اکثر مدلها از قدیم بوده .

DEORE XT 1983

DEORE 1981

TURNEY 1987

DURA ACE 1981 شایدم 1986 یا 7

erfa
2013/11/24, 22:21
حالا که بحث رده بندی پیش اومد ... یک سئوال ذهن منو مشغول کرد

ما تقریبا 15 سال پیش دوچرخه دماوند 18 سرعته 3x8 با قطعات SIS Shimano داشتیم و بعد یکسال دماوند 21 سرعته با قطعات ALTUS Shimano خریدم .

حالا سئوال ما : اون زمان من فکر میکردم بالاترین رده شیمانو ALTUS هست !؟ آیا همینطور بوده ؟؟؟ یا رده های بالاتر مثل Acera و Alivio ,و بالاتر موجود بوده ؟

SIS Shimano قدیم معادل Tourney جدید هست دیگه ؟ درسته ؟ منظورم پایین ترین رده شیمانو
درباره یaltus من هم فکر میکردم بالاترین رده متوسط شیمانوست
ولی انگار acera بالاتره
اینجوری که میگن