PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسیر 1 روزه امامزاده داوود-ایستگاه 7 توچال-شهرستانک-دیزین-فشم-تهران

Ami
2013/10/11, 06:07
سلام،

من دستم به نوشتن و گزارش تمرین دادن نمیره. ولی حیفم اومد این تجربه رو باهاتون شیر نکنم. امروز می خوام یکی از مسیر های مورد علاقم رو که چندین سال بود قسمتی از اونو پیاده میرفتم و بالاخره 2 هفته پیش جورش کردم که با چرخ برم رومعرفی کنم.
امامزاده داوود در شرقی ترین نقطه از رشته کوه های شمالی تهران (البرز و توچال) قرار دارد.
این مسیر رو به تمام کسانیکه دنبال هیجان و دست و پنجه نرم کردن با طبیعت و سختی های مسیر هستند، پیشنهاد میکنم.
مسیری که هم میشه به عنوان کراس کانتری، هم یکم سنگین تر و تمایل به آل مانتین برگزارش کرد. طول مسیر حدود 140 کیلومتر شد. یکسری عکس گذاشتم، اگه شد فیلم هم از مسیر آپ میکنم...

[Only registered and activated users can see links]

برای اینکه برنامه رو تو یک روز جمعش کنیم، حرکت ساعت 3 صبح یکی از روز های جمعه ی مهر ماه. ازخواب پاشدن، با خود گفتن که چه کاریه، 3 ساعت بیشتر نخوابیدی، 1 ساعت دیگه هم استراحت کن و ...، جمع کردن کوله و آب و خوردنی ها، انداختن چرخ بالای ماشین، سوار کردن سینا و چرخش، حرکت به سمت امامزاده ای که هرچی میرفتیم بهش نمیرسیدیم...
بعد از پیدا کردن جای پارک تو اون ترافیک سنگین و نوش جان کردن صبحانه ای سبک و سریع، آماده شدیم، ساعت 5:30 از امامزاده راه افتادیم و چند ده متری رو پا زدیم و چرخ به دست شدیییییییییم تا حدودای ایستگاه 7 توچال...

در طول این مسیر، قسمت هایی بیشتر دست به چرخ شدیم و قسمت هایی خیلی بیشتر (آب باران مسیر رو شسته بود و ... البته چون 2 هفته قبلشم همین مسیر رو رفته بودیم، خبر داشتیم و مسیر بهتری رو انتخاب کردیم)...

[Only registered and activated users can see links]به
قله بالایی امام زاده که رسیدیم گروه هایی کوه نورد را ملاقات کردیم و صبحانه دوم رو که بیشتر میوه جات میشد در کنار هم زدیم و ادامه مسیر تا ایستگاه 7. سنگ های بزرگ، اغلب دست به چرخ، تماشا کردن مسیر درکه و پلنگچال به ایستگاه 5، پرواز عقاب ها در ارتفاع و کنار ما، باد خنک پاییزی...

حدود ساعت 11 بود که به ایستگاه 7 توچال رسیدیم و چنتا عکس گرفتیم و راهی هتل توچال شدیم. دم در بده، ولی ما همونجای بد، بند و بساط ناهار رو ولو کردیم. پوره سیب زمینی مخصوص با کلی ادویه و گوجه فرنگی و....

حرکت به سمت شهرستانک از بین مسیری پر از خار و تیغ...
به سه نفر موتور سوار رسیدیم که دنبال مسیر میگشتند و بعد از کمی خوش و بش، مسیر رو نشونشونشون دادیم و ادامه مسیر...

سنگ های تیز و نسباتا بزرگ، مسیر رو برای دوچرخه های تنه خشک یکم سخت میکنه ولی مسیر سرعتی و زیبا و طولانی خستگی رو از تن آدم به در میکنه. افتادن ها، پنچر شدن، خودنمایی کردن جلوی سری دوم موتور سوار ها، مسیر های زیبا و سرعتی، باز هم هوای خنک پاییزی...
در ادامه به چشمه ای میرسیم (گوسفند سرا) که 90 درسد مواقع پر است از گوسفند و اسب و چوپان و چشمتون روز بد نبینه، سگ....
سگ های گله ای که به بزرگی و خشانتشون، ندیدین. چند سال قیل با همین سگ ها درگیر شدیم و نتیجه کار: ما بودیم که سگ ها رو با سنگ هدف قرار داده بودیم (داستان دارد)...
ولی ایندفعه شانس اوردیم چوپون ها جلوی سگ هارو گرفتن و فقط نظاره گر ما بودند.
در ادامه، مسیری پر از سنگ های مختلف و بزرگ تا دم چشمه. چشمه ای مشرف به کاخ ییلاقی ناصرالدین شاه.

دستی به آب زدیم و به علت کمبود زمان، داخل ده شهرستانک نشدیم و از مسیر بالایی، سرازیر ادامه دادیم تا جاده کرج - چالوس.

اولین تونل رو که کمی هم طولانی بود، از مسیر قدیمش رفتیم و 5 دقیقه استراحت و حرکت به سمت دیزین.... آسفالت، سربالایی، سرپایینی، هوای خنک، ترافیک مسیر برگشت از شمال...
به ورودی جاده دیزین رسیدیم و بدون اطلاف وقت و ترس از تاریکی شب، به کوب زدیم تا قله دیزین.
هوا تاریک شده بود و نصب چراغ ها و ادامه حرکت. سرازیییییییز، سرما، بادگیر، چاله های آب، ماشین های دلسوزی که اسکورتمون میکردن...
رسیدیم به میدون فشم و ادامه ناهار (همون پوره مخصوص) رو تو بلوار چمنی وسطش زدیم، جای شام یا عصرونه، نمی دونم.
رکاب زدیم تا قبل گردنه قوچک. ساعت 21، دستشویی و آب به سر و کله، کم کردن لباس ها، ترافیک سنگین برگشت روز جمعه...
از گردنه قوچک سرازیر شدیم سمت پایین، از جاده قدیم لواسانات، تاریکی مطلق، سرعت...
تو بلوار ارتش بود که یه پنچری کوچیک دیگه گرفتیم و کمی استراحت و ادامه مسیر تا خانه.
ساعت حدود 23.

این هم لینک فیلم مسیر ایستگاه 7 توچال تا شهرستانک. (البته یکم طولانیه و باید خلاصه ترش میکردم...)

Hamzeh
2013/10/11, 10:13
آقا دمت گرم، فوق العاده بود. مسیر رو با GPS ثبت کردی یا اون عکس اولیه رو خودت دستی علامت زدی؟ به هر حال اگر فایل اش رو بذاری ممنون میشم.
مدت زمان حرکت بدون احتساب زمان توقف و استراحت چقدر بوده؟

mahdi8063
2013/10/11, 19:43
آقا لذت بردم

ولی یکمی زیادی از خودتون عکس ننداختید :دی

Vahid_FRD
2013/10/11, 19:46
به نظرم سیستم عکاسی شما خیلی فنی بود دمت گرم

mpooladi
2013/10/11, 20:06
سلام.من خیلی لذت بردم.اقا ما هم با آقا حمزه میریم :) من هم درخواست فایل GPs دارم:riz304:
چرختون هم خیلی خوبه مخصوصا با عوض کردن ترمزاش.چقدر من دنبالش بودم آخر قسمت ما نشد.

bike & tour
2013/10/11, 21:19
خسته نباشین خیلی عالی بود
من از عکسایی که گرفتی خیلی خوشم اومد مخصوصا عکس اولی که خیلی ( با اجازه امین جان ) فنی بود .
انشالا بازم از این گزارشها ازت ببینیم
موفق باشی

Ami
2013/10/12, 01:03
آقا ببخشید، 130 کیلومتر شده بود.
9:15 زمان در حال حرکت.
فایل جی پی اس دست سازه و از تلفیق چند مسیره. مسیر کوهنوردی و هفته قبلش و مسیر ماشین رو دیزین.
مرسی مهدی. آره تو این عکس ها زیاد بودیم. عکس های خالیشو میتونی خیلی راحت با سرچ، یا از روی گوگل ارث پیدا کنی. مهم به نظر من خودتی و اون لحظه و اون حسی که در اون لحظه داشتی.
ممنون پولادی. چه دقیق دیدیش. دست آقا صابر درد نکه برای چرخ... هر وقت خواستین برین و یه همرکاب هم خواستین، یه خبری هم به ما بدین...
با تشکر از بایک اند تور. عکس اولی منظورت کدوم بود؟ آقا این گزارش نوشتن کاری بس دشوار است برای من. ایشالللللا که بتونم بازم دست به کیبورد بشم.

sepehr82
2013/10/12, 03:44
آقا سلام عرض میکنم ... و ماشالله
خوشم اومد و لذّت بردم از خاص بودن کارتون / مسیرتون / نوشتارتون / و عکاسیتون / ...... / ..... /
و دمتون گرم حال کردیم در این موقع از صبح.... / پیرمردها را هم وجد آوردید ... دیگه وای به حال جوانهای پرشور ... !
--------------------------
آقا با عرض معذرت ما هم خواستار نقشه مسیر هر طوری که باشه و در هر قالب ...و فورمت ... هستیم . باز هم متشکرم

mirover
2013/10/12, 09:57
واقعا عالی بود ... (تو فیض بوق هم ازت پرسیدم از کجا رفتین چون میدونستم برنامه سنگینیه چه خوب که گزارش دادی) سینا که دوست منه و بسیار آماده و رکابزن است و یقینا شما هم مثل اون یا بهتر هستید.من این مسیر رو چندین بار پیاده رفتم و مطمین هستم تا خود قله شاه نشین رو دست به چرخ بودین که این هم خودش کار بسیار دشواریه تو ارتفاع 3000 خصوصا که شما یکروزه اجرا کردین شاید تو جمع بچه ها انگشت شمار باشن کساییکه این برنامه رو یکروزه اجرا کنن.

اگه سینا به من گفته بود حتما میومدم ولی یه فکر بهتر دارم من با حراست توچال صحبت کردم که قرار شد با یه لابی که انجام بدم چرخها رو بدیم بار بری و با تله بریم ایستگاه هفت اونوقت تازه از این برنامه لذت ببریم چون واقعا تا شاهنشین بابای آدم درمیاد.

mahdi8063
2013/10/12, 10:07
مرسی مهدی. آره تو این عکس ها زیاد بودیم. عکس های خالیشو میتونی خیلی راحت با سرچ، یا از روی گوگل ارث پیدا کنی. مهم به نظر من خودتی و اون لحظه و اون حسی که در اون لحظه داشتی.

البته من شوخی کردم امین جان

خوشبختانه خوش تیپی ، بخاطر همین عکسا جذابیتش بیشتر شده:12:

layali
2013/10/12, 14:51
دمتون گرم وخسته نباشید واقعا

Ami
2013/10/12, 16:54
مرسی
ما 2 هفته قبل هم برای اینکه دستمون بیاد، از امازاده تا 7 رو رفتیم. بعدش سرازیر تا ایستگاه3. اونجا هم خیلی مودبانه بهمون گیر دادن و با باربری و پایین. واقعا برخوردشون خوب بود. اونجا ازشون پرسیدیم، گفتن هماهنگ کنین، میشه تا 7 ببرین.
ولی از امامزاده تا 7 هم خیلی حال میده خدایییش. چون از اون به بعدش سرازیره. میشه از شهرستونک هم رفت آهار. اونجوری مسیرش بهتر هم میشه. ولی فصلش همین روز هاست. دیرتر بشه، سخت میشه.
من پایم برای هفته آینده. سینا خیلی بهتر از من پا میزنه.

واقعا عالی بود ... (تو فیض بوق هم ازت پرسیدم از کجا رفتین چون میدونستم برنامه سنگینیه چه خوب که گزارش دادی) سینا که دوست منه و بسیار آماده و رکابزن است و یقینا شما هم مثل اون یا بهتر هستید.من این مسیر رو چندین بار پیاده رفتم و مطمین هستم تا خود قله شاه نشین رو دست به چرخ بودین که این هم خودش کار بسیار دشواریه تو ارتفاع 3000 خصوصا که شما یکروزه اجرا کردین شاید تو جمع بچه ها انگشت شمار باشن کساییکه این برنامه رو یکروزه اجرا کنن.

اگه سینا به من گفته بود حتما میومدم ولی یه فکر بهتر دارم من با حراست توچال صحبت کردم که قرار شد با یه لابی که انجام بدم چرخها رو بدیم بار بری و با تله بریم ایستگاه هفت اونوقت تازه از این برنامه لذت ببریم چون واقعا تا شاهنشین بابای آدم درمیاد.

اضافه شده بعد از : 3 minutes

مرسی واقعا
حال کردم از لذتتون
مخصوصا از تشدید روی ذ که کار هر کسی نیست و اندازه لذت رو میرسونه... :a2d3:
ایشالا هفته های آینده همین مسیرو (شاید یکم بهتر) میریم. جی پی اس میزنم و فایلش رو هم میزارم.

آقا سلام عرض میکنم ... و ماشالله
خوشم اومد و لذّت بردم از خاص بودن کارتون / مسیرتون / نوشتارتون / و عکاسیتون / ...... / ..... /
و دمتون گرم حال کردیم در این موقع از صبح.... / پیرمردها را هم وجد آوردید ... دیگه وای به حال جوانهای پرشور ... !
--------------------------
آقا با عرض معذرت ما هم خواستار نقشه مسیر هر طوری که باشه و در هر قالب ...و فورمت ... هستیم . باز هم متشکرم

mirover
2013/10/13, 10:33
من دارم میرم شمال ولی اگه برنامتون اوکی شد به سینا بگو بهم زنگ بزنه که من برا جمعه (26ام) بیام ولی فکر میکنم باید قبلش از حراست برگه بگیری همین طوری بریم نمیزارن برنامه رو هم به سمت آهار بریم بهتره.البته من فقط با تله پایم :30:
من فکر میکنم که برای اجرای یکروزه برنامه ای که اجرا کردین شما یه بخشی از مسیر رو باید وانت! :128fs318181: کمک گرفته باشین چون واقعا یه خورده تو زمانبندی من نمیتونم محاسبه کنم . خصوصا گچسر تا پارکینگ بالا رو (البته این نظر منه و نسبت به آمادگی و سرعت خودم و شناخت مسیر میگم و هیچ چی از ارزش این برنامه کم نمیکنه)

Ami
2013/10/24, 00:41
این هم لینک فیلم مسیر ایستگاه 7 توچال تا شهرستانک.