PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش سفر تجریش-آهار پیشرو بایک

alireza9763
2013/09/27, 17:22
سلام خدمت تمام دوستان عزیز:
سفر دوچرخه سواری این هفته خارج شهر بود و مکان مبدا هم میدان تجریش بود و مقصد هم آهار.هر چند در این برنامه کسی شرکت نکرد و عده ای از دوستان هم که گفته بودن میان کم لطفی کردنو نیومدن.با این که در پست قبلی نوشته بودم در صورتی که 100% حضور میابید اطلاع بدید اما...
بگذریم طبق یکی از شروط برنامه در صورت شرکت حتی یک نفر هم برنامه برگزار میشه خب اون یک نفر هم خودم بودم!!!
از خونمون که نیم ساعت با تجریش فاصله داشت 5:20 حرکت کردم و حدودا 5:50 میدان تجریش بودم.اون 10 دقیقه رو خودمو با دوچرخه سرگرم کردم و دو دقیقه آخر هم یه چند دوری دور میدون تجریش زدم و راس ساعت 6 صبح تک و تنها به سوی آهار حرکت کردم.از مسیر تجریش به سمت فرمانیه-مینی سیتی-بزگراه ارتش و سپس جاده حرکت کردم.همش نگران این بودم که سر ساعت به گردنه قوچک نرسم چون یکی از دوستان اون جا با من قرار گذاشته بود.راس ساعت 7:00 گردنه قوچک بودم اما...
راه افتادم به سمت جاده هیولایی ای که اون منطقه رو به شهر لواسان و فشم و دیزین و... ربط میداد.(البته اون جاده مسیر برگشتش هیولاست.دارای پیچ و خم های متعدد و شیب 30 تا 40 درجه که توسط پرفسور حسابی نقشه کشی شده) از اون جاده اومدم پایین و به میدون که رسیدم به سمت فشم حرکت کردم.هوا عالی بود و البته کمی مرطوب که باعث شده بود دوچرخم یه کارواش طبیعی بره!!!
بعد طی کردن مقداری از جاده فشم یه پرشیا با یه کمری تصادف بدی کرده بودن که جلو کمری رو داغون کرده بود و پرشیا هم از درهای سمت چپش چیزی نمونده بود.خوشبختانه به سرنشینان آسیبی وارد نشده بود.
بعد از 30-20 دقیقه به خروجی اوشان رسیدم که باید یک ساعت سربالایی رو رکاب میزدم تا به آهار برسم.وقتی به آهار رسیدم یه نفر اومد به من گفت ((رکاب بزن رکاب بزن من به تو ایمان دارم!!!)) حالا نمیدونم تیکه بود یا تشویق ولی به هر حال بهش خندیدم و رامو کشیدم رفتم.8:30 به آهار رسیدم .تقریبا شلوغ بود.مسیر آبشار و امامزادش که البته مردم برای آبشارش و کوهنوردی میان رفتم. مسیرش برای دوچرخه کوهستان عالی بود و البته دو جا که هم شیب بدی داشت و هم پر سنگای بزرگ و کوچیک بود مجبور شدم دوچرخه رو با پای پیاده ببرم بالا (آدم به زور میرفت چه برسه به دوچرخه) و ساعت 9:30 به امامزاده رسیدم.
یکی گفت از کجا اومدی؟گفتم از تجریش(که البته ایشون یه خسته نباشید و ماشالله حسابی گفت)
یکی گفت دوچرختو چند خریدی؟گفتم 25 اوشلوق!
یکی گفت قمقمتو چند گرفتی؟اونم گفتم نمیدونم یادم نمیاد!
و...
البته همه اینایی که این سوال ها رو میپرسیدن (به جز مورد یک) واقعا از اون آدماش بودن که فقط تیکه میندازن فقط میخوان یه چیزی گفته باشن.من نمیفهمم اینا چرا تا یه دوچرخه سوار میبینن همش از این سوالا میپرسن؟!!
ماشاالله همه مردم عادی که اون جا بودن پیر و جوون فقط خسته نباشد میگفتن.
ساعت 10 از امامزاده و مسیر تقریبا سرپایینی رو با همه تکنیک های دوچرخه سواری برگشتم که واقعا یه لحظه فکر کردم رایدر مریدام(خصوصا این که دورچرخه و دستکش و عینک و لباسم همه مریدا بودن!)مسیر هم که تماما مالرو بود.
تقریبا 10:40 دقیقه پایین بودم که با موج وحشتناک دوچرخه سوارا و موتور سوارا رو به رو شدم که البته فرقش این بود که من برمیگشتم و اونا تازه میرفتن.
دوچرخه سوار ها موتور سوارها بعضی ها خسته نباشید میگفتن بعضی ها دست تکون میدادن بعضی ها هم چیزی نمیگفتن و فقط به دوچرخم نگاه میکردن.
(وضیعیت دوچرخم و لباس هام اون قدر افتضاح بود که انگار از جنگ برگشتم.پر گل!!!)
برخلاف مسیر رفت که یدونه هم دوچرخه ندیدم تو مسیر برگشت هر 2 دقیقه یه ایل میدیدم خصوصا در جاده اوشان.
به جاده فشم که رسیدم با یه کورسی سوار همراه شدم و تا سر گردنه قوچک و اون جاده هیولا هم رکاب شدیم.بعد از رسیدن به سر گرنه قوچک هم باز تنهایی تو سرپایینی باحال حرکت کردم که باز هم یه 5-4 تایی دوچرخه سوار دیدم(از اونا که چیزی نمیگفتن!!!:128fs318181:).بعد از اون هم بزگراه ارتش و بقیه راه و خونه که ساعت 12:30 رسیدم.
به خونه که رسیدم واقعا جنازم پخش زمین شد و تا 2:30 خوابیدم.همین الان هم که دارم این گزارشو مینویسم هنوز بدنم کوفتس!...
در مجموع رفت و برگشت تقریبا 100km رکاب زدم که یه رکورد دیگه تویه مسافتای دوچرخه سواریم شد.
جای همه علاقمندان خالی...
انشالله سفر های دیگه ولی باز نگید میاید بعد نیاید...:128fs318181:
البته مکان تجریش شاید برای همه مناسب نباشه و امکان داره مکان قرار رو عوض کنیم ولی فعلا همون تجریش و برنامه بعدی هم سدلتیان خواهد بود.
با تشکر از شما که این سفرنامه رو خوندید.

[Only registered and activated users can see links]

bike & tour
2013/09/27, 18:42
علیرضا جان ممنون از گزارشت کلا من با گزارشهای انفرادی خیلی حال میکنم

از این حرفت هم که << برنامه حتی با یک نفر هم اجرا میشه >> خیلی خوشم اومد نشونه اراده قوی که داری واقعا نباید به امید دیگران بود .

منتظر گزارش ( یا به قول خودت سفرنامه ) بعدی هستم .
موفق باشی .

alireza9763
2013/09/27, 19:58
علیرضا جان ممنون از گزارشت کلا من با گزارشهای انفرادی خیلی حال میکنم

از این حرفت هم که << برنامه حتی با یک نفر هم اجرا میشه >> خیلی خوشم اومد نشونه اراده قوی که داری واقعا نباید به امید دیگران بود .

منتظر گزارش ( یا به قول خودت سفرنامه ) بعدی هستم .
موفق باشی .
واقعا همین طوره.
ممنون

nimat
2013/09/27, 20:06
واقعاً خسته نباشید ....
هیچ چیزی مثل یه برنامه انفرادی به آدم نمی چسبه.......

mSafdel
2013/09/28, 00:29
علیرضای عزیز خسته نباشید. گزارش خوبی بود و معلومه که بهت خوش گذشته :12:

Mohammadreza R
2013/09/28, 01:06
اقا خسته نباشی دمت گرم.
منم دوست داشتم بیام دیدم زدی حرفه ای دیگه سربار نشدم توی برنامه مخصوصا الان که یه مدتی میشه از ورزش و دوچرخه به دورم.ایشالا برنامه های بعدی همرکاب بشیم.تجریشم خیلی خوبه;)به من نزدیکه