PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : و اما TREK 8500

mohsen702
2013/09/08, 15:05
چون ترک راه را رنده کرد............... فوجی سوارن را به عشق خود مانده کرد
جسم و خاک از trek بر افلاک شد............ مسیر بر رنده آمده و چالاک شد

قبل از هر چیز آرزوی سلامتی کنیم ، برای سلامتی سراینده شعر ممد رود عزیز .
قضیه من هم از اونجا شروع شد که اون تنه ها رو صابر گذاشت و فیلم وسوسه نهایی رو کلید زد ...

[Only registered and activated users can see links]

البته علاقه من به ترک برمیگرده به چهار سال پیش ... القصه به تنه اولی که نرسیدم پرید همون اول دومی رو هم ممد آقا صافدل برداشت و منو گول زد گفت که این تنه به درد نمیخوره چقد بد رنگه و آهنیه و یه حرفایی که اینجا جاش نیست بگم. و اما آخریش موند با رنگ مشکی طلایی. و من موندم با یه انتخاب برابر بین یه دوچرخه اسکات و تنه TREK با لوازم خودم. هرچند لوازم خودم یکم پایین تربود از اسکات اما خیلی تمیز و 2012 . به هرحال بر خلاف همیشه اینبار رقتیم سراغ حرف دل و تنه رو خریدیم. واصلا و ابدا پشیمون نیستم که عرض خواهم کرد با دلیل.

یه شب در سکوت کامل همه چی آماده، شروع کردم به مونتاژ :

اول نصب دوشاخ:

بعد چرخها :

طبق و عوض کن :

شانژمان :

زنجیر:

فرمون :

پنجه ها :

زین و سسیم دنده ها و تنضیمات , تمیز کاری ...
و در نهایت :

اما نکاتی رو که عرض میکنم : ( همه تجربیات شخصی هستند و لزومی بر تایید شدن اونها نیست ) اما خوشحال میشم نظر دوستان رو هم بدونم. بدون تعصب بدون پستهای خشم آلود.
همزمان با این لطف الهی سه عذاب برما نازل شد اولی : هم حافظه دوربین و هم مموری آلوده شدن به سه تا ویروس Secret.exe ,funtv.exe, x.mpeg که خیلی از عکسا از بین رفت و هنوز هم این مشکل برقراره و پاک نمیشن ویروسا و فقط همین عکسا مونده متاسفانه. دومی : ضربه خوردن دوربین و بد شدن فوکوس و آخری کلاه من که نمیدونم توسط چه حلال زاده ای هاپولی شد. ( البته عمو صابر گفت بیا یه دونه 661 مفتی بردار. کور از خدا چی میخواست ؟ یه موتور هزار.
اما همیشه اولویت من برای دوچرخه اول تنه هست بعد دوشاخ و کمک و بعد ترمز . خیلی رو سیستم دنده حساس نمیشم و فقط انتخاب ست دنده برای ست کردن با بقیه لوازم هست و هم رده با تنه. دوشاخ رو که از آقا صابر یه آماری گرفتم و همون رو گذاشتم Marzocchi LR . بحث ژئومتری و سایز تنه و طراحی اون، هم تو راحتی سواری هم تو کنترل و هم ترمز گیری تاثیر داره و میتونم بگم که تنه 8500 یک تنه بی نقص هست و واقعا نمیشه گفت به قیمتش نمیارزه و پول برندش رو میخوره یا ساخت چین یا تایوانه.
کنده شدنش خیلی خوبه و بسیار سرعتی و لذت خاصی به آدم میده سواری باهاش . سر بالایی هم که عالی .
اما برای ترمز گیری : هنوز فرصت نشده آفرود برم اما تو جاده با لاستیکای لارسن خط ترمزی نداره بعبارتی قفل اصلا نمیشه ترمز چیزی که من این مسئله رو با دوچرخه های دیگه داشتم . اما واقعا ترمز DEORE برای این تنه جوابگو نیست حین سواری احساس کردم خیلی به ترمز ها فشار میاد . اما در اولین فرصت ترمزها رو ارتقا خواهم داد و شاید طبق رو با SLX .
فعلا چیزی نیست چون برای گزارش سواری عکسا هنوز ریکاور نشدن باشه تا یه فرصت دیگه. فقط تشکر از همه دوستای بایک 20 و دوستایی که خصوصی مشاوره دادن .میلاد / امین بایکر / محمد صافدل / مازیار / و ... خلاصه همه . اما تشکر ویژه از کسی که این تنه ها رو کرد تو پاچه ما سه نفر و کلی هم از وقتشون رو در اختیار من گذاشتن : عمو صابر و آرزوی روزهای شاد و سالم براش .
چرا یه چیز دیگه هست اونم اینکه بخاطر تغییر آیین دوچرخه ای باید یکم حساب کتاب کنم و به همین خاطر این دوچرخه رو خیلی ارتقا نمیدم و بماند که قراره چه شود تا به موقش که عرض کنم ...

AliFatehi
2013/09/08, 15:18
مبارکه خیلی رنگ قشنگی داره انشالله شیرینی هم میدی (گزارش اولین تمرین مفصل) :29: سعدیا Trek نمیرد هرگز....

mirover
2013/09/08, 15:35
بسیار عالی ... چرخ رو وزن کردی؟

amir@
2013/09/08, 15:39
سلام.مبارک باشه.به خوبی و خوشی استفاده کنی!

mmmaaahhh
2013/09/08, 15:41
محسن جان خیلی مبارک باشه
ی لحظه داشتم میخوندم نوشته بودی : کنده شدنش خیلی خوبه و بسیار سرعتی...
من تصور کردم با خودم ععععععععع چه چیزی شود این . تو هوا تصور کردم در حال پرواز ! :30::30:
رنگش هم خیلی خوشگله ولی خودمونیما رنگ ترک صافدل جان ی چیز دیگست.........
لذت ببری عزیز......:smileys-free-downlo:24::24::24::24:
شکل و قیافه ی من هر موقع ک پستی در مورده ترک میخونم : :02::02::02::02:

Vahid_FRD
2013/09/08, 16:17
به به به مبارکه
آقا اون آینه هم می بستی روش دیگه

erfa
2013/09/08, 16:49
نفر بعدی reflax هست منتظر باشم......!!!!!
مبارکت باشه تنه جدید
آچار آلن توی تصویر فرمون روی هواست؟
چه جوری واتاده

MoGiant
2013/09/08, 17:15
ضمن عرض سلام و تبريك
من به جاي شما بودم طوقه ي Xero 24 پره انتخاب ميكردم از اونايي كه سيم بنديش موازيه. البته به لحاظ قشنگي شايد ولي اطلاعات فني شما قطعا بيشتره. چنانچه از فكرتون گذشته و انتخاب نكردين لطفا دليلش رو برام بگين.

antimovan
2013/09/08, 18:43
برم یک سری به ترکم بزنم... 40 روزه اصلا سوارش نشدم..چقدر تنبل شدم... و تنه جدید مبارکتون باشه... مواظب باش تنهت به حایی نخوره که رنگش به اسونی میپره..ولی تو شتاب معرکس. مخصوصا اگه ست ایکس تی روش باشه..و دوشاخ فاکس...امیدوارم لذشتو ببری

Hesambnd
2013/09/08, 19:40
داستان از چه قراره صابر جان داره همه رو ترک سوار می کنه . . . !
تب فوجی خوابیده !
آقا مبارک باشه رنگ فوق العاده زیابیی داره بنظر من از قرمز زیباتره و تک
به امید همرکابی
وجـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــودت محسن جان:28:

mSafdel
2013/09/08, 20:04
بالاخره تاپیکشو زدی :smilies-azardl (13)
ایولا مبارک باشه و به سلامتی و خوشی ازش استفاده کنی. :12:

دومی رو هم ممد آقا صافدل برداشت و منو گول زد گفت که این تنه به درد نمیخوره چقد بد رنگه و آهنیه و یه حرفایی که اینجا جاش نیست بگم.
محسن جان باور کن تنه آهنیه و سنگین اصلا نمیشه باهاش رکاب زد. خوب شد خودم خریدمش نذاشتم کسی از جامعه دوچرخه سوارا ضرر کنه :34::smilies-azardl (13)

که تنه 8500 یک تنه بی نقص هست و واقعا نمیشه گفت به قیمتش نمیارزه و پول برندش رو میخوره یا ساخت چین یا تایوانه.
بذار خیالتو راحت کنم: تجربه منم میگه رو دستش نیست واقعا. یه گشتی تو اینترنت هم بزنی راجبش تو سایتها و انجمنهای دوچرخه سواری بین المللی، متوجه میشی که اغلب دوچرخه سوارای حرفه ای معتقدن 8500 بهترین تنه آلومینیومه و لاغیر.
البته داستان داره که فرصت بشه می خوام حتما منم نظرم و تست های اخیر رو در موردش بنویسم. هنوز که فرصت نشده ولی روزی خواهم نوشت
فقط از موقعی که Antimovan عزیز در مورد رنگش هشدار داده یه خوره حساس شدم. نمیدونم به عنوان روکش از چی استفاده کنم که نه به زیباییش لطمه بخوره و نه خود رنگ آسیبی ببینه! پیشنهادی دارید؟

maziarn007
2013/09/08, 21:09

محسن جان باور کن تنه آهنیه و سنگین اصلا نمیشه باهاش رکاب زد. خوب شد خودم خریدمش نذاشتم کسی از جامعه دوچرخه سوارا ضرر کنه :34::smilies-azardl (13)

بذار خیالتو راحت کنم: تجربه منم میگه رو دستش نیست واقعا. یه گشتی تو اینترنت هم بزنی راجبش تو سایتها و انجمنهای دوچرخه سواری بین المللی، متوجه میشی که اغلب دوچرخه سوارای حرفه ای معتقدن 8500 بهترین تنه آلومینیومه و لاغیر.
البته داستان داره که فرصت بشه می خوام حتما منم نظرم و تست های اخیر رو در موردش بنویسم. هنوز که فرصت نشده ولی روزی خواهم نوشت
فقط از موقعی که Antimovan عزیز در مورد رنگش هشدار داده یه خوره حساس شدم. نمیدونم به عنوان روکش از چی استفاده کنم که نه به زیباییش لطمه بخوره و نه خود رنگ آسیبی ببینه! پیشنهادی دارید؟

دولایه سلفون کم چسب شفاف بکش روش ... تا حدودی میتونه از اون آسیب محافظت کنه ... البته اگه صربه بخوره ...بعد که سلفون رو بکنید رنگ هم باش کنده میشه ...

NASER1394
2013/09/08, 21:10
محسن جان ... مبارکت باشه . ان شالله روزهای خوشی رو بهمراه سلامتی باهاش تجربه کنی ...

خدایا همه عاشقان ترک را به آرزویشان برسان ... این روزها بدجوری تو احوالات Trek ام

اگر آن Trek آمریکایی بدست آرد دل ما را ------------- به نام نیکش بخشم فوجی و جاینت را

چه کنم که دل آشوب است .کشته دل ما را ------------ چنان برند صبر از دل که به یغما برند هوش ما را

من از آن حس روز افزون که Trek داشت دانستم ------------ که بریدن از عشق Trek مجنون می کند ما را

مبارکت باشه تنه جدید
چه جوری واتاده

ای عرفان جان دست رو دل این مجنون نزار که بدجوری در فراق Trek میسوزم و فقط عشاق الترک حال ما را میفهمند .

این بنده خدا مثل اینکه منصرف شده و دیگه جواب تماس ها رو هم نمیده ... خدا هدایتش کنه ..

mohsen702
2013/09/08, 22:16
ضمن عرض سلام و تبريك
من به جاي شما بودم طوقه ي Xero 24 پره انتخاب ميكردم از اونايي كه سيم بنديش موازيه. البته به لحاظ قشنگي شايد ولي اطلاعات فني شما قطعا بيشتره. چنانچه از فكرتون گذشته و انتخاب نكردين لطفا دليلش رو برام بگين.

راستش من طرفدار ماویک هستم مخصوصا Cross Ride , Max اما هم کمیابه هم گرون قیمت X 24 رو طرح ستاره ایش رو دیدم ولی آیا به قیمت مناسب هست ؟ ولی توپیها بلبرینگه

اضافه شده بعد از : 2 minutes

ضمن عرض سلام و تبريك

راستش من طرفدار ماویک هستم مخصوصا Cross Ride , Max اما هم کمیابه هم گرون قیمت X 24 رو طرح ستاره ایش رو دیدم ولی آیا به قیمت مناسب هست ؟ ولی توپیها بلبرینگه

- - - - - - - - - -

ممنونم محمد عزیز . راستش من اگه موقع تمرین تنه ضربه بخوره باهاش کنار میام ولی اگه کس دیگه ای باعث بشه خیلی آمپر میچسبونم. تنها راه احتیاط کردنه و متاسفانه تجربه ای ندارم غیر از این. منتظرم به زودی نقدت رو بخونم

داستان از چه قراره صابر جان داره همه رو ترک سوار می کنه . . . !
تب فوجی خوابیده !
آقا مبارک باشه رنگ فوق العاده زیابیی داره بنظر من از قرمز زیباتره و تک
به امید همرکابی
وجـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــودت محسن جان:28:

فدای تو حسام عزیز . من به شخصه رنگ مات رو بهتر میپسندم تا متالیک. احساس میکنم خوف تره

اضافه شده بعد از : 3 minutes

محسن جان ... مبارکت باشه . ان شالله روزهای خوشی رو بهمراه سلامتی باهاش تجربه کنی ...

خدایا همه عاشقان ترک را به آرزویشان برسان ... این روزها بدجوری تو احوالات Trek ام

اگر آن Trek آمریکایی بدست آرد دل ما را ------------- به نام نیکش بخشم فوجی و جاینت را

چه کنم که دل آشوب است .کشته دل ما را ------------ چنان برند صبر از دل که به یغما برند هوش ما را

من از آن حس روز افزون که Trek داشت دانستم ------------ که بریدن از عشق Trek مجنون می کند ما را

ای عرفان جان دست رو دل این مجنون نزار که بدجوری در فراق Trek میسوزم و فقط عشاق الترک حال ما را میفهمند .

این بنده خدا مثل اینکه منصرف شده و دیگه جواب تماس ها رو هم نمیده ... خدا هدایتش کنه ..

ممنونم. خواستی بیا پیش من شاید گذاشتم یه دوری بزنی شاید:128fs318181:

برم یک سری به ترکم بزنم... 40 روزه اصلا سوارش نشدم..چقدر تنبل شدم... و تنه جدید مبارکتون باشه... مواظب باش تنهت به حایی نخوره که رنگش به اسونی میپره..ولی تو شتاب معرکس. مخصوصا اگه ست ایکس تی روش باشه..و دوشاخ فاکس...امیدوارم لذشتو ببری

بله حتما. ولی آخرین قیمت طبق XT حدود 650 بود 2012. برای دوشاخ هم نظرم رو R7 Pro هستش ممنونم

مبارکت باشه تنه جدید
چه جوری واتاده

آقا چقد ریزبینی ! آچار تو سوراخ پیچ هستش. ممنونم از شما

محسن جان خیلی مبارک باشه
ی لحظه داشتم میخوندم نوشته بودی : کنده شدنش خیلی خوبه و بسیار سرعتی...
من تصور کردم با خودم ععععععععع چه چیزی شود این . تو هوا تصور کردم در حال پرواز ! :30::30:
رنگش هم خیلی خوشگله ولی خودمونیما رنگ ترک صافدل جان ی چیز دیگست.........
لذت ببری عزیز......:smileys-free-downlo:24::24::24::24:
شکل و قیافه ی من هر موقع ک پستی در مورده ترک میخونم : :02::02::02::02:

امیدوارم شما هم به زودی Elite 8.9 سوار شی . نههههه اینقد رنگش زشته

مبارکه خیلی رنگ قشنگی داره انشالله شیرینی هم میدی (گزارش اولین تمرین مفصل) :29: سعدیا Trek نمیرد هرگز....

ممنون علی آقا بله دیگه جای بهونه نیست . چشم

بسیار عالی ... چرخ رو وزن کردی؟

هنوز نه ولی بخاطر دوشاخ وزنش یکم رفته بالا .مرسی

به به به مبارکه
آقا اون آینه هم می بستی روش دیگه

چشم آینه رو تو جاده حتما میبندم واقعا لازمه . ممنون از شما

erfa
2013/09/08, 23:44
بر عکس اونی که فکر میکردم اینم تنش خوشگله از لحاظ شکل ظاهری
مبارکت باشه و ایشالا ازش لذت ببری

omid_pasha
2013/09/08, 23:46
دوست عزیز من تو عکسا دیدم :60:دستات یه زره کسیفه با اون دستا که به تنه دست نزدی هان :p7977cujr38iyymsu8:
میدونی که وقتی میخوای به پنج تن ال ترک دست بزنی حتماً باید وضو داشته باشی این از واجبات دین آل مانتینه :riz277:
اگر واجباتو رعایت نکنی میدونی که جات کجاس ...
نمیدونی:14:...
..
.
جات روی یه دوچرخه لافدوزی روی یک سرازیری با شیب 50 درجه به سمت جهنمه :43:

اقا شوخی های منو ببخشید:9: فی قیمت اینا همه کلاً چند می خوام ببینم به قیمت یه جفت کفش سه پوش المپیوس رسیده یا نه :9:

کلاً مبارککککککککککککککککککککِ
هالا همه بچه های بایک بیست باهم جیقو دستو هورا

vendetta
2013/09/08, 23:50
سلام. اون تنه دومیه از نظر وزن چه جوریه؟ بعد میشه بپرسم ازکجا تهیش کردین و با چه قیمتی؟

omid_pasha
2013/09/08, 23:57
سلام. اون تنه دومیه از نظر وزن چه جوریه؟ بعد میشه بپرسم ازکجا تهیش کردین و با چه قیمتی؟

من دقت که میکنم بجز رنگ فرقی توی اینا نمیبینم الته 8500 الیاژ های مختلف داره اما فکر کنم اینا یکین
در رابطه با سؤال دومت فکر کنم جماب مشخص باشه چون از قدیم گفتن اَز صصصصابِرونَ مِنَ الترک حالا پیدا کنید ترک فروش را:smilies-azardl (13)

Biker
2013/09/09, 00:01
خیلی مبارک باشه، اینکه از مراحل سر هم کردنش عکس گذاشتی حرکت فنی و یجور سنت شکنی جالب بود.
اون اسپری ها هم صحنه رو بیش از پیش فنی و خارجی تر کردن، جای شیرینی یکیشون رو بده به من! :1:

omid_pasha
2013/09/09, 00:05
اقا ما اسپری نخواستیم بدی یه افرود بیایم دهنمون تا اخر عمر شیرین میشه
البته احتمال سرویس شدنش هم هست

vendetta
2013/09/09, 00:22
من دقت که میکنم بجز رنگ فرقی توی اینا نمیبینم الته 8600 الیاژ های مختلف داره اما فکر کنم اینا یکین
در رابطه با سؤال دومت فکر کنم جماب مشخص باشه چون از قدیم گفتن اَز صصصصابِرونَ مِنَ الترک حالا پیدا کنید ترک فروش را:smilies-azardl (13)
والا ما که مث شما بلت ! نیستیم، فک کردیم آلیاژش هم فرق داره... شهرستان هم پیدا میشه ترک؟

mSafdel
2013/09/09, 01:34
من دقت که میکنم بجز رنگ فرقی توی اینا نمیبینم الته 8500 الیاژ های مختلف داره اما فکر کنم اینا یکین
8500 آلیاژهای مختلف نداره. آلیاژ Platinium Aluminium است که بالاترین رده آلیاژهای آلومینیوم مورد استفاده Trek محسوب میشه.

از نظر شکل ظاهری و جئومتری هم مدلهای 2010 , 2011 و 2012 یکی هستن و فقط فرقشون توی رنگ و نوشته های روی تنه است ضمن اینکه سال 2012 به بعد فقط تنه 8500 عرضه شده. مدلهای 2009 و 2008 از نظر ظاهری فرق دارن.

اون تنه دومیه از نظر وزن چه جوریه؟ بعد میشه بپرسم ازکجا تهیش کردین و با چه قیمتی؟
هر دو تنه 8500 Trek مدل سال 2011 هستن و اندازه 18.5 هستن و از نظر وزن باهم فرقی ندارن

بعد میشه بپرسم ازکجا تهیش کردین و با چه قیمتی؟
والا اگه تحریم نبودیم خیلی جدی میگفتم آقا صابر نمایندگی Trek تو ایران رو داره چون هر دوچرخه Trek که تو ایران هست یا می خواد بیاد یه جوری به ایشون ربط پیدا می کنه. خودش هم از عشاق الترک که چه عرض کنم سردمدار این گروه مخوفه. به هر حال بنر فروشگاه ایشون بالای سایت هست که میتونید با خودشون تماس بگیرید البته بعد از اینکه رفع کسالت از ایشون بشه انشاالله

vendetta
2013/09/09, 01:39
8500 آلیاژهای مختلف نداره. آلیاژ Platinium Aluminium است که بالاترین رده آلیاژهای آلومینیوم مورد استفاده Trek محسوب میشه.

از نظر شکل ظاهری و جئومتری هم مدلهای 2010 , 2011 و 2012 یکی هستن و فقط فرقشون توی رنگ و نوشته های روی تنه است ضمن اینکه سال 2012 به بعد فقط تنه 8500 عرضه شده. مدلهای 2009 و 2008 از نظر ظاهری فرق دارن.

هر دو تنه 8500 Trek مدل سال 2011 هستن و اندازه 18.5 هستن و از نظر وزن باهم فرقی ندارن

والا اگه تحریم نبودیم خیلی جدی میگفتم آقا صابر نمایندگی Trek تو ایران رو داره چون هر دوچرخه Trek که تو ایران هست یا می خواد بیاد یه جوری به ایشون ربط پیدا می کنه. خودش هم از عشاق الترک که چه عرض کنم سردمدار این گروه مخوفه. به هر حال بنر فروشگاه ایشون بالای سایت هست که میتونید با خودشون تماس بگیرید البته بعد از اینکه رفع کسالت از ایشون بشه انشاالله

ممنون از راهنماییتون. خدا را چه دیدی شاید ما هم trek باز شدیم...

emerald70
2013/09/09, 14:36
ألم نشرح دلم غش رف
آقا مبارکت باشه خیرشو ببینی:29:

shahryar_MTB
2013/09/10, 01:29
داداش تبریک ما رو هم بعد چن روز بپزیر!!!
شرمنده اینو میگم خیلی حالم بد شد.اصلا میخوام الان خودمو به دیوار بکونم انقد سرمو بکوبم تا بمیرم اخه این چه وضعشه.داداش ترک میخرین اینجا نگین اینجا ترک خواه زیاد هست ولی متاسفانه نمیشه خرید
خیلی خوشگل شده انشالله خوب باهاش حال کنی

mohsen702
2013/09/10, 01:37
شرمنده اینو میگم خیلی حالم بد شد.اصلا میخوام الان خودمو به دیوار بکونم انقد سرمو بکوبم تا بمیرم اخه این چه وضعشه.داداش ترک میخرین اینجا نگین اینجا ترک خواه زیاد هست ولی متاسفانه نمیشه خرید

راستش بنا به رسم سایت پست زدم و الا .... مطمئنم همه بچه های سایت بهترینها رو خواهند داشت چون دم همشون گرمه و با معرفتن . ممنونم شهریار عزیز.:riz304:

راستش بنا به رسم سایت پست زدم و الا .... مطمئنم همه بچه های سایت بهترینها رو خواهند داشت چون دم همشون گرمه و با معرفتن . ممنونم شهریار عزیز.:riz304:

- - - - - - - - - -

ألم نشرح دلم غش رف

:35:ناقابله مرسی

- - - - - - - - - -

ألم نشرح دلم غش رف

:35:ناقابله مرسی

- - - - - - - - - -

خیلی مبارک باشه، اینکه از مراحل سر هم کردنش عکس گذاشتی حرکت فنی و یجور سنت شکنی جالب بود.
اون اسپری ها هم صحنه رو بیش از پیش فنی و خارجی تر کردن، جای شیرینی یکیشون رو بده به من! :1:

یکیشون تقدیم به شما ولی شانس خودت ...