PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق بین دوچرخه street تنه خشک و کمک دار چیست

ALI_GH
2013/07/21, 01:08
فیلم های دوچرخه سوار های خیابون که میدیدم دیدم بعضی دوچرخه هاشون کمک داره بعضی ندارن . حتی تو فیلم دو نفر بودن حرکت های شبیه به هم میزدن ولی یکی تنه خشک داشت یکه کمک دار

میخواستم بدونم این دو خیلی با هم فرق دارن هر کدوم تو چه قسمتی بهتر کار میکنن و برای چه کاری خوب هستن

سپاس گزار میشم اگه پاسخ بدید :25:

bardarion
2013/07/21, 01:50
Street تنه خشک منظورت تریال 21 آس یا MTB ؟ .....خودت میگی دگه هر کودوم واسه یه کاریه البته اونقدم فرق نداره ... ولی Street/ MTB تنه خشک قطعا باید جنس بهتری داشته باشه بدنه بهتری داشته باشه که وقتی بهش فشار میاد نپاچه ... ولی اگه درست بگم کمک دارا رو میگن MTB که خوب باز اینا ام میشه حرکات اونا رو زد ولی خوب میشه از ارتفاع بیشتری گپ کرذ ... از تپه پایین اومد با اینکه فشار کمتری بیاد به چرخ ... ولی خوب اونا سبکترن تریک هارو بهتر میشه با اونا زد .... من با کمک دارا خیلی حال میکنم یه بار که از 3 تا پله گپ کنی دگه مریض میشی :13: هرکودومم طرفدارا وو حرفیه ای حایه خودشونو دارن

shadow
2013/07/21, 02:02
Street تنه خشک منظورت تریال 21 آس یا MTB ؟
منظور 24 ه دیگه؟

bardarion
2013/07/21, 02:53
24 اونا ؟ انقد گندس ؟ آره من نمی دونستم

shadow
2013/07/21, 02:55
اره
3 تان
20 24 26

ALI_GH
2013/07/21, 11:12
تو این فیلم هم کمک دار هست هم بدونه کمک

[Only registered and activated users can see links]

bardarion
2013/07/21, 14:15
واییییییی خیلی خفن بود ...... اون کمک داره درت جامپ ا .. اون یکی تریال البته 360 هم چرخش ... خیلی مریض بود .... بعد اون درت جامپ که باهاش 360 میزنه ترمز داره ها یعنی سیم داره مثه هلو میچرخونه بدنرو ... باز از این کلیپا پیدا کن بده ... لذت بردیم :D

Alireza 77
2014/09/20, 20:11
ببخشید یه سوال که امیدوارم اسپم نباشه...
چه طور اینا از ارتفاع 2 متری میپرن و پنچر نمیشن؟
چه طور رینگ چرخ تایر رو گاز نمیگیره؟
با دوچرخه من اگه از 0.5 متری بپری هم پنچر میشی!

GT DIRT JUMP
2016/05/02, 02:21
یه مدل داریم که بهش میگن درت جامپ که یه شاخه از فری راید هستش که میتونه دو ترمز باشه برای خیلونی و برای درت رمپ هم تک ترمزه ولی همشون تک سرعتن شیب دوشاخ دارن و کرپی مچی
مسیرش هم مثل اندروعه و فریراید
مسیر های دانهیلو با نهایتا 40 تا دور میشه رفت سرعت که بالا بره چون تنه نیمه خشکه کنترل خیلی سخت میشه

یه مدل داریم که دنی مکسکیل استفاده میکنه و inspired تولید میکنه و به اون من street trial کرپی 5 سانتی ترمز دیسک روغن دو پیشتون با فرمون قوس دار و دو ترمزه و دوشاخ ثابت
یه زنچیر کش هم داره

یه مدل داریم که میگن street jump
دوشاخ ثابت کرپی مچی سایز چرخا 26 ترمز معمولا brakelessیا فقط عقب
محل کاربردش هم از اسمش میشه فهمید
خیلی متنوع تر از تریاله

یه مدل هست که ایرانیا میگن دوعل که اسم رسمیش 4x (four cross هستش
از لحاظ شرایط مثل درت جامپه ولی این شانژمان داره با زنجیر کش مسابقاتش هم یه مسیره که توش درت رمپ و اینا داره و کسی که زود تر مسیرو تموم کنه برندس
همه باهم شروع میکنن نه مثل دانهیل تایم بزنن
این همون سبکه دوعله که ایرانیا میگن

اضافه شده بعد از : 7 minutes

یه مدل داریم که بهش میگن درت جامپ که یه شاخه از فری راید هستش که میتونه دو ترمز باشه برای خیلونی و برای درت رمپ هم تک ترمزه ولی همشون تک سرعت
و کرپی مچی
مسیرش هم مثل اندروعه و فریراید
مسیر های دانهیلو با نهایتا 40 تا دور میشه رفت سرعت که بالا بره چون تنه نیمه خشکه کنترل خیلی سخت میشه

یه مدل داریم که دنی مکسکیل استفاده میکنه و inspired تولید میکنه و به اون street trial میگن کرپی 5 سانتی ترمز دیسک روغن دو پیستون با فرمون قوس دار و دو ترمزه و دوشاخ ثابت
یه زنچیر کش هم داره
از لحاز سایز هم 24 داره و 26
یه چیز هم رده چرخ دنی مکسکیلو با 15 تومن میشه گرفت ولی رده های پایین ترش از 8 تومن شروع میشه

یه مدل داریم که میگن street jump
دوشاخ ثابت کرپی مچی سایز چرخا 26 ترمز معمولا brakelessیا فقط عقب
محل کاربردش هم از اسمش میشه فهمید
تعداد زیادی ازش نیست و کسی استفاده نمیکنه

یه مدل هست که ایرانیا میگن دوعل که اسم رسمیش 4x (four cross هستش
از لحاظ شرایط مثل درت جامپه ولی این شانژمان داره با زنجیر کش مسابقاتش هم یه مسیره که توش درت رمپ و برم و قسمت های سنگ لاخی داره و کسی که زود تر مسیرو تموم کنه برندس
همه باهم شروع میکنن نه مثل دانهیل تایم بزنن
این همون سبکه دوعله که ایرانیا میگن

درباره چیزی هم که دوستمون گفت
mtb به همه ی چرخ های کوهستان میگن
درت جامپ و دانهیل و فریراید و کراس کانتری همشون mtbهستن

اضافه شده بعد از : 4 minutes

در نظر میگیریم که باد دوچرخه کم نباشه
فرود اوردن چرخ خیلی مهمه
من میتونم سه متر بپرم و فقط صدای لاستیک شنیده بشه
میتونم از یک متر بپرم و تنه و دوشاخ و تیوب و طوقه رو داغون کنم
به جمع کردن و دفع ضربه بستگی داره