PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گهر( ویرایش جدید)

Farshad- MTB
2013/06/04, 10:10
[Only registered and activated users can see links] D8%B1

به ما خبر رسید که یکی از دوستان(محسن فرهادی) قصد داره به همراه بچه های درود با دوچرخه عازم دریاچه بشه.مانیز اعلام کردیم که ما هستیم!! این دوستمون که کوهنورده فاصله دو شهر خرم آباد تا درود رو با دوچرخه طی کرد که فرداش به همراه حضرات درودی عازم بشه ما هم نیازمند وسیله بودیم که خودمونو به اونجا برسونیم خوشبختانه یکی از دو چرخه سوارای قدیمی(حمید مرادی) بعد از مدتی فیلش یاد هندوستان کرد! گفت منم میام. بنابراین ماشین جور شد و سه نفری صبح زوداز خرم آباد عازم شدیم. بنابر آشنایی ایشون با افرادی از اداره محیط بانی درود. ماشین رو در محوطه محیط بانی پارک کردیم(بنا به گفته نگهبان دوچرخه سواران درودی به هم راه دوستمون یکی دو ساعت پیش رفته بودن) دوچرخه هارو پایین آوردیم و راه افتادیم حول حوش 7/8 کیلومتر مسیر بین محیط بانی تا ابتدای مسیر حرکت آسفالت بود که طی شد بعد به اول چشمه و ابتدای جاده معروف 18 کیلومتری گهر رسیدیم.
[Only registered and activated users can see links]

بعد از طی مسافتی به صورت سربالایی و غیره!! به معزل گهر یعنی پنبه کار رسیدیم که یه سرازیری پر شیبه که تابستونا به دلیل گرما و رفت و آمد زیاد خاکش به صورت ماسه بادی در میاد و رفت و آمدو مشکل میکنه ولی در این فصل سال هیچ مشکلی نداشت ..خیلیم خوب بو

وقتی به انتهای پنبه کار میرسی اونجا یه چشمه با آب سرد انتظارتونو میکشه که معمولا اونجا افراد تجدید قوا میکنن

از اینجا به بعد مسیر بصورت یه سربالایی ملایم که آخرش یه خورده سخت میشه به یه گردنه میرسه به اسم خدا قوت که دیگه از اونجا به بعد به صورت سرازیری ملایم به در یاچه میرسین

لب در یاچه افتخار آشنایی با بچه های خوبه درود رو پیدا کردیم ودر جمع اونا نشستیم اونا هم بنا بر آیات و روایات هر آنچه داشتن از اطعمه و اشربه!!!در طبق اخلاص نهادن! ومن بیشتر به یاد قضیه مهاجرین و انصار افتادم!!!![Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]و

وما هی الکی عکس میگرفتیم!!!!
و بازهم عکس میگرفتیم

ودر آخر توجه شما را به خوانندگی آقای لشنی از بچه های درود جلب میکنم(فیلم)

auas
2013/06/04, 10:57
آقا خوش به حالتون
معلومه که خیلی خوش گذشته
اگه میشد میامدم تا حالا اونجا نرفتم
ای کاش میشد یه روز کل بچه های بایک 20 جمع میشدن و هر بار یه برنامه به یکی از شهرهای ایران میزاشتن
اونطوری خیلی حال میداد

shahryar_MTB
2013/06/04, 11:36
خسته نباشید گزارش خوبی بود ممنون خیلی حال کردم

Masoud
2013/06/04, 14:15
ممنون و بازم ممنون

گزارش خوب و جامعی بود و خیلی خوشحالم که بایک بیست داره میره به سمت یک دائره المعارف از مناطق دیدنی ایران و امکان دوچرخه سواری در این مناطق به همت تمام دوستان عزیز مثل شما:132:

sepehr82
2013/06/04, 15:16
بسی حال نمودیم از گزارش و تماشای مناظر ... و دم شما گرمو دلتان شاد بادا .

سیاوش
2013/06/04, 15:24
بابا ایول صفا کردینا.واقعاً مناظر بکری داره سمت لرستان.منتظر گزارش های قشنگ آینده شما هستیم

mSafdel
2013/06/04, 23:49
ممنون بسیار گزارش عالی و لذت بخشی بود و از دیدن عکسها کلی لذت بردم
مسافت گردنه پنبه کار و گردنه خدا قوت چقدره؟
اگه فرض کنیم ما خودمونو برسونیم درود از درود تا گهر حدودا چند کیلومتره؟ اگه نقشه درود تا گهر رو میذاشتید دعای همه اهالی بایک20 شامل حالتون میشد :29:

lorestan2001
2013/06/05, 02:20
آقای ساکی
فیل خودت یاد هندستون کرده!
خسته نباشی
قرار بزار قبل رمضان بریم بازم :40::40::40::40:

Farshad- MTB
2013/06/05, 02:30
آقای ساکی
خسته نباشی

به به آقای مرادیم که حضور به هم رسوندن!! بچه ها رو فی الباب مسافت راهنمایی کن لطفا!! حالا من لو ندادم یکیمون گم شد!!!!!:40: ..... آره میشه رفت دوباره!!! ولی بچه ها زیاد سخت نیست خیالتون راحت

Anathema
2013/06/06, 10:11
آقای ساکی
خسته نباشی

حمید، این همون دفعه ایه که گفتی بمون ما نیومدیم؟!

من میگم یه برنامه بذاریم بریم بسطام...

آقا منو که همش میترسونن، میگن کی از خداقوت رد بشه، پنبه کارش خیلی سخته، :tsimuzpzwoap1t9y3o7

رضــا

Farshad- MTB
2013/06/06, 10:29
حمید، این همون دفعه ایه که گفتی بمون ما نیومدیم؟!

من میگم یه برنامه بذاریم بریم بسطام...

آقا منو که همش میترسونن، میگن کی از خداقوت رد بشه، پنبه کارش خیلی سخته، :tsimuzpzwoap1t9y3o7

رضــا

من به شما بگم یکی از آسونترین مسیرایی که رفتیم همین گهر بود.پنبه کارام آدام خیلی آماده می خواد واسه برگشتنش! که اونم اصلا مهم نیست فرمون چرخو میگیری یا علی هل میدی تا میرسی به آخرش!

NASER1394
2013/06/06, 14:51
آقا عالی عالی عالی ...... خدا قوت

ان شالله همیشه پرتوان و شاداب در مسیر سلامتی رکاب بزنین .

به نوبه خودم با عکس هات خیلی حال میکنم و لذت خاصی میبرم از طبیعت اطرافتون.

کاش این زیبایی و طبیعت اینجا هم بود و ما خودکوشی میکردیم بخدا :9:

mortezahiteh
2013/06/07, 09:46
چه جای با صفایی آدم حال معنوی و مادیش دچار دوگانگیه شخصیت میشه خوش به حالتون.............

lorestan2001
2013/06/08, 09:48
آقا رضا بسطامم میریم
رفتن به گهر کار سختی نیست فقط باید مقداری تمرین داشته باشی و یه دوچرخه که اذیتت نکنه
من که ایندفعه اصلا هیچ تمرینی نداشتم اما مسیرش رو میدونستم و آشنایی داشتم
فقط اشتباهی که کردیم ماشینو گذاشتم پارکینگ محیط زیست که از اونجا تا ابتدای مسیر خاکی حدود 9 کیلومتر مسیر سربالایی :19::40: بود که من واسه اون برنامه ریزی نکرده بودم و بخاطر همین تو مسیر خالی کردم اما الان یه کم بهترم و تمرینات داره بالا میره :29: :30:

M.Valinejad
2013/06/08, 12:14
سلام
عكسها نشان دهنده يك برنامه خوب وزيباي دوچرخه سواري كوهستانه كه مقصدش يك درياچه زيبا هم هست. بهتر بود جهت استفاده ودرك بهترازبرنامه تان درمورد مسافت هاي قسمت هاي مختلف مسير ،‌شيب يا كروكي مسير با GPS‌يا دستي اطلاعات كامل تري قرار مي داديد.
سپاسگزارم.

Farshad- MTB
2013/06/08, 12:46
سلام
عكسها نشان دهنده يك برنامه خوب وزيباي دوچرخه سواري كوهستانه كه مقصدش يك درياچه زيبا هم هست. بهتر بود جهت استفاده ودرك بهترازبرنامه تان درمورد مسافت هاي قسمت هاي مختلف مسير ،‌شيب يا كروكي مسير با GPS‌يا دستي اطلاعات كامل تري قرار مي داديد.
سپاسگزارم.
متاسفانه در اختیار نداشتیم...ولی بعید نیست دوباره بریم الان دیگه جی پی اس داریم

lorestan2001
2013/07/09, 10:55
آقا ما تصمیممان بر این شد عکسهای خود را نیز ضمیمه این گزارش نماییم . امید است مورد توجه دوستان باشد...
اینجا قبل از ابتدای مسیر خاکیه با حدود 9 کیلومتر سربالایی ملایم اما نفس گیر...

اینجا چشمه خیه و ابتدای مسیر
اشترانکوه...
لاله واژگون...
پنبه کار
و باز اشترانکوه...
مسیرهای باریک و دارای خطر ریزش...

محسن فرهادی...

چشمه پایین پنبه کار...

مسیر گردنه پنبه کار به سمت پایین . مسیر سمت راست رو به پشت = دره نگار (نیگاه-نگاه)
رو برو =مسیر دریاچه ،
انتهای سرسبزی=گردنه خداقوت و چند کیلومتر بعد=دریاچه گهر

سمت چپ=دره نگار
بازدید کنندگان در بازگشت از مسیر
گردنه پنبه کار

بعلت فقدان جی پی اس متاسفانه نتونستیم مسیرو ثبت کنیم اما در اولین فرصت حتما....
طول مسیر خاکی کمتر از 15 کیلومتر
به امید همرکابی با بایک بیستی ها

Masoud
2013/07/09, 11:22
و باز اشترانکوه...

ممنون از گزارشتون
از این عکس خیلی خوشم اومد البته اگر یه کمی محکم تر می ایستادید شاید قشنگ تر هم میشد :29::29:

lorestan2001
2013/07/09, 13:57
ممنون از گزارشتون
از این عکس خیلی خوشم اومد البته اگر یه کمی محکم تر می ایستادید شاید قشنگ تر هم میشد :29::29:

مخلصم :63:

اضافه شده بعد از : 53 minutes

ممنون از گزارشتوناز این عکس خیلی خوشم اومد البته اگر یه کمی محکم تر می ایستادید شاید قشنگ تر هم میشد :29::29:البته با احتساب ده کیلومتر سربالایی حساب نشده و شیب مسیر و نداشتن تمرین و شکم خوش تیپ ، از این محکمتر نمیشد وایسم!

Farshad- MTB
2013/09/29, 11:22
یک منظره در دوفصل!

Masoud
2013/09/29, 12:30
اون منطقه با توجه به دشت های وسیع اردبیهشت و خرداد فوق العاده ای رو دارند

Farshad- MTB
2013/09/29, 12:35
اون منطقه با توجه به دشت های وسیع اردبیهشت و خرداد فوق العاده ای رو دارند
دقیقا...دوچرخه سوارم که معرف حضورتون هستن دیگه؟

alibibak
2013/09/29, 23:48
از تهران تا خرم اباد چند کیلومتر راهه ؟ این طور که شما گزارش میزاری انگار اونجا بهشت دوچرخه سواریه حتما باید یک هفته بیام اونجا.حیف این مدرسه های مسخره شروع شده.:New (6):

Farshad- MTB
2013/09/30, 21:21
از تهران تا خرم اباد چند کیلومتر راهه ؟ این طور که شما گزارش میزاری انگار اونجا بهشت دوچرخه سواریه حتما باید یک هفته بیام اونجا.حیف این مدرسه های مسخره شروع شده.:New (6):
حدود500کیلومتر!...

Farshad- MTB
2014/04/26, 12:35
یکی از دوستان فیس بوکی محسن فرهادی هماهنگ کرده بود که جمعه بیاد اینجا از اینجا بریم درود و از درود گهر!...............القصه با خودرو ایشون صبح حرکت کردیمو رفتیم.......بقیشم مصوره...خودتون از ذهنتون داستان بسازین ...حال نوشتن ندارم..در این لحظات!!!!!

mSafdel
2014/04/26, 14:19
آقا فرشاد خسته نباشی و ممنون بابت گزارش تصویری.
چند تا سوال:
- از خرم آباد هم به سمت دریاچه مسیر داره؟ اگه هست مشخصات بفرمایید لطفا
- رفتن به گهر نیاز به مجوز محیط بانی داره؟
- بعد از اداره محیط زیست روستایی، آبادی، کیوسکهای محیط بانی چیزی برای تامین آب وجود داره؟
- دمای هوا اونجا اوایل خرداد حدودا چقدره؟
- امکان اسکان و شب مانی در اطراف دریاچه وجود داره؟

آقا فرشاد کاش نقشه مسیر رو هم میدادی

bamdadkio
2014/04/26, 14:25
دوستان عزیز
آیا بدون داشتن پارتی هم می توان وارد مناطق حفاظت شده شد .

mohsenfokoli
2014/04/26, 15:12
آقا دمتون گرم خیلی جای قشنگی بود

Farshad- MTB
2014/04/26, 15:56
آقا فرشاد خسته نباشی و ممنون بابت گزارش تصویری.
چند تا سوال:
- از خرم آباد هم به سمت دریاچه مسیر داره؟ اگه هست مشخصات بفرمایید لطفا
- رفتن به گهر نیاز به مجوز محیط بانی داره؟
- بعد از اداره محیط زیست روستایی، آبادی، کیوسکهای محیط بانی چیزی برای تامین آب وجود داره؟
- دمای هوا اونجا اوایل خرداد حدودا چقدره؟
- امکان اسکان و شب مانی در اطراف دریاچه وجود داره؟

آقا فرشاد کاش نقشه مسیر رو هم میدادی

درود!...شهرستان درود در 85 کیلومتری خرم آباد و در 400 کیلومتری تهران قرار داره یعنی هر کس از سمت مرکز بخواد بیاد..نیاز نیست که بیاد خرم آباد.....بنابراین مسیر اصلی از سمت دروده.....خرم آباد مسیر نداره!!!.اون سمتی.....
-واله بعید میدونم....ولی ممکنه زمانهایی قرق بشه........البته من تا حالا نشنیدم کسی بره بگه نزاشتن بریم!...ولی میشه قبل از برنامه ریزی دقیقا پرسید
-مجوز نمی خواد
-آب در فواصل مختلف موجود است...وزنده خواهید ماند!!!
- کلا عقیده من اینه که باید صبح حرکت کرد به سمت در یاچه..زیر تیغ آفتاب نرفت..منتهی چون ارتفاع میگیریم حدودا از 1400 به 2500متر بالطبع دمای هوا افت پیدا میکنه
-گهر را به قصد شب ماندن میروند(بجز من که یهو مجبور شدم از سر گردنه خدا قوت بگم سک سک!!!!!...سرو ته کنم برگردم..!!! به دلایلی مجبور بودم شب خونه باشم!!

اما بدانید و آگاه باشید ممکن است خرداد ماه..با هماهنگی با هیئت درود و خودمون...اونوری بریم دوباره!!...کم و کیفیشو اطلاع میدم منتهی ..تمرین کنید..تا آماده باشین!..البته اگه همون 18 کیلومتر چشمه تا دریاچه رو بخواین برین سخت نیست..آنچنانی!

اینم فایل جی پی اس برای گوگل ارث...منتهی این داخل شهرو ...راه اشتباهی که رفتیمو و بعدش..تا خرم آبادو که برگشتمو شامل میشه.....
دانلود Gahar rar ([Only registered and activated users can see links])

اضافه شده بعد از : 10 minutes

دوستان عزیز
آیا بدون داشتن پارتی هم می توان وارد مناطق حفاظت شده شد .
بعید می دونم مجوز بخواد.....ولی ممکنه زمان خاصی قرق بشه!...که اونم میشه پرسید

علیرضاحسنوند
2014/06/05, 10:45
بسیار عالی بود . . .
دوست عزیزم این گروه تفریحی ورزشی شما هر هفته توی خرم آباد برنامه دارید یا هر وقت حسش باشه؟؟؟
من اهل خرم آباد

Farshad- MTB
2014/06/05, 11:06
بسیار عالی بود . . .
دوست عزیزم این گروه تفریحی ورزشی شما هر هفته توی خرم آباد برنامه دارید یا هر وقت حسش باشه؟؟؟
من اهل خرم آباد
سلام..........والله ما دونفریم..بیشتر..باهمیم و انفرادی عمل میکنیم.....منتهی برای آشنایی با جماعت دوچرخه سوار......مدتیه روزهای جمعه ساعت 8یا7 همایش برگزار میشه...اونجا میتونید...بچه ها رو ببینید..با آقای یاری هم صحبت کنید ایشون مسئول هستن و راهنماییتون میکنن........ضمنا در صورت داشتن دوچرخه مناسب..سعی کنید هفته ای 2 بار به بام برید که برای آمادگیتون تاثیر داره............

Farshad- MTB
2015/06/06, 13:34
عرض میشه حضور انورتون جمعه ما رفتیم گهر...با ماشین تا لبه چشمه.........بعدشم با دوچرخه.........اونجا پارکینگ هست که با دریافت مبلغی مثلا حواسشو دارن.........قبلشم شکاربانی گوشتونو میبره.......تحت عنوان استفاده از طبیعت بابت هر نفر مبلغ4-3 تومن میگیره.........در ارتفاع 2350 متری...ورودیه مسیر در ساعت 8 صبح افتاب مث تیغ میمونه اگه پوست حساسی دارین بدنتنو بپوشونین..............همونجا چشمه هست واسه آبگیری اگه واشر سرسیلندرتون خرابه!!!! و زود جوش میارین دوتا قمقمه شما رو تا چشمه بعدی بیمه میکنه ولی یه قمقمه به سر منم زیاد بود..........مسیر پنبه کار درجاهایی 30% شیب داره......که توصیه میشه چنانچه مهارت کافیو ندارین اون قسمتها رو پیاده طی کنید که مسافرتتون کوفتتون نشه..........خر!! از دیر باز کرایه داده میشه و حضور پررنگ داره و اخیرا بلیط یسره اش به قیمت 60-الی 70 تومن رسیده.....وروایت داریم در زمان افزایش جمعیت خرها ناز کرده و زیر 200 تومن هیچ باری رو جابجا نکردن!!!..........به تازگی چیزی شبیه رستوران+چادر کرایه ای اونجا موجوده که قیمت اونها هم از قانون خریت و نرخ جمعیت تبعیت میکنه!!... سرویسهای بهداشتی!!!شما رو به یاد مستراح های خونتون میندازه و از اینکه اینقدر نسبت به اونها ناسپاس بودین نزد وجدانتون شرمنده میشین......ما به لطف فراوانی وعدم توارن عرضه و تقاضا چادر و زیر اندازی رو در نزدیکی رود خانه منشعب از دریاچه با مبلغی جزیی کرایه کردیم و ریکاوری نمودیم و به راستی که اگر نبود این چادر و زیر انداز عذاب علیم شامل حال ما میشد...مدتی است به افق لس انجلس زندگی میکنم و دقیقا تو چادر که لم دادم 24 ساعت بود که سر پا بودم.............................

جی پی اس مسیر رفت

mSafdel
2015/06/06, 15:42
عالی بود. :12:
اقا فرشاد فایل مسیر رو نداری؟

AM1558
2015/06/06, 16:20
بسیار هم عالی.
خوش به حال شما با این مسیر زیبا و سرسبزی که رفتی و حالشو بردی.

sepehr82
2015/06/06, 16:31
ممنون ، و خسته نباشید اقا فرشاد ....
مناطق زیبا و گشتنی داره اون اطراف .... خوشا به سعادت شما .

Farshad- MTB
2015/06/06, 19:50
عالی بود. :12:
اقا فرشاد فایل مسیر رو نداری؟

سپاس......اینم فایل منتهی از خروجی پارکینگ جی پی اس فعال بوده مقادیرش با حرکت اتومبیل ثبت شده که معلومه
Download گهر kmz ([Only registered and activated users can see links]گهر.kmz.htm)

Farshad- MTB
2015/07/04, 12:17

Vahid_FRD
2015/07/04, 12:54
فقط عکس !!!!!!!!