PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهتربن مسیرها برای دسترسی به شمال کدومه؟

iranian-cyclist
2013/04/15, 00:45
به سرم زده با دوچرخه برم شمال
میخواستم بدونم بهترین مسیری که میشه از سد البرز رد شد و خطرش هم کم باشه کدومه؟
تو جاده هایی که هست (چالوس، هراز، فیروزکوه و قزوین رشت) کدومشون بهتره؟
مسیر آفرود برای شمال داریم که بکر و کم خطر باشه؟ بیش تر دنبال مسیرهای جدید و بکر هستم
من یه مسیر آفرود دیدم ولی خیلی خفنه فکر کنم همش دوچرخه رو کول کردن. اینم لینکش ([Only registered and activated users can see links])
پیشاپیش ممنون بابت جوابهاتون

mSafdel
2013/04/15, 01:01
آقا امین (Biker) سال گذشته از یه مسیر افرود رفت شما که گزارش کامل به همراه عکس هاش تو سایت هست یه کوچولو بگردی پیدا می کنی
آقا پدرام (Uphil) هم از جاده چالوس رفته شمال که باز هم تو سایت بگردی در مورد سفرش مطلب زیاد هست
از فیروزکوه و رشت هم احتمالا تردد دوچرخه ممنوع باشه و بهتون گیر بدن

iranian-cyclist
2013/04/15, 01:26
من از آقای Uphill چند تا تاپیک پیدا کردم که توش اشاره کردن به جاده چالوس و فکر میکنم 5 باری از این مسیر رفتن شمال
[Only registered and activated users can see links]
فقط به تونل ها اشاره نکردن که چجوری ردش کردن. از شلوغی و عرض کم جاده بگذریم که ایشون نوشته بودن مشکلی نداره. چون سرعت ماشین ها کمه. ولی ننوشته بودن تونل ها رو چه جوری رد کردن. اگه گزارشی از آقای Uphill رو سایت هست لطفا آدرسش رو بدید من هر چی گشتم پیدا نکردم.
همینطور از آقای Biker هیچ گزارشی پیدا نکردم.لطفا اگه ممکنه آدرس تاپیکش رو بدید

sepehr82
2013/04/15, 02:12

سلام
بالاخره پیداش کردم :امین آقا و حاج حسن : در تور ...

این هم اضافه شد : کاری از حاج حسن ( hsan-sar)

Hamzeh
2013/04/15, 11:35
این هم مسیریه که من قبلا رفتم :

البته بدی این مسیر روز اولشه که توی جاده هراز بودیم. مسیری که احتمالا تو دو سه هفته آینده میرم از ابتدای روز دوم این مسیر هست به سمت بلده. از بلده به بالای کوه که بری یه جاده هست که میره به سمت کجور. از کجور هم میشه به سمت جاده چالوس و مرزن آباد رفت، هم اینکه سمت شمال شرق رو بگیری و از یه جاده دیگه بری و دوباره به همون جاده قبلی برسی (تقریبا قبل از آبشار آب پری) .

Hamzeh
2013/04/15, 11:38
این هم مسیریه که من قبلا رفتم :

البته بدی این مسیر روز اولشه که توی جاده هراز بودیم. مسیری که احتمالا تو دو سه هفته آینده میرم از ابتدای روز دوم این مسیر هست به سمت بلده. از بلده به بالای کوه که بری یه جاده هست (اولش خاکیه، ولی بعدش احتمالا آسفالت میشه :) ) که میره به سمت کجور. از کجور هم میشه به سمت جاده چالوس و مرزن آباد رفت، هم اینکه سمت شمال شرق رو بگیری و از یه جاده دیگه بری و دوباره به همون جاده قبلی برسی (تقریبا قبل از آبشار آب پری) .

کسی خبر داره توی کجور مسافرخونه یا چیزی شبیه به این پیدا میشه که من بدون چادر و کیسه خواب این سفر رو برم؟

has_ansar
2013/04/15, 13:26
به سرم زده با دوچرخه برم شمال
میخواستم بدونم بهترین مسیری که میشه از سد البرز رد شد و خطرش هم کم باشه کدومه؟
تو جاده هایی که هست (چالوس، هراز، فیروزکوه و قزوین رشت) کدومشون بهتره؟
مسیر آفرود برای شمال داریم که بکر و کم خطر باشه؟ بیش تر دنبال مسیرهای جدید و بکر هستم
من یه مسیر آفرود دیدم ولی خیلی خفنه فکر کنم همش دوچرخه رو کول کردن. اینم لینکش ([Only registered and activated users can see links])
پیشاپیش ممنون بابت جوابهاتون

من هم 4 بار با دوچرخه شمال رفتم
زحمت لینک گزارشها آقا سپهر کشیدن.
تو لینک دومی تمام مسیرهای آفرودی رو که از قزوین به شمال میره و تونستم رکاب بزنم معرفی کردم
نمیدونم چرا 2 تا گزارش آخری که رفتیم شمال تو سایت نیست؟! یکیش رو آقا امین Biker نوشته بود اون یکی رو هم خودم نوشته بودم

جاده قزوین - رشت رو هم قبل از عید رکاب زدم. البته با دوچرخه نمیشه از آزاد راه رفت باید از جاده قدیم برید. جاده قدیم قزوین - رشت در مقایسه با اون آفرود ها خیلی ساده است. چون یه گردنه (گردنه کوهین) بیشتر نداره

iranian-cyclist
2013/04/15, 21:33
ممنون از همه دوستان که اطلاعات خوبی به من دادن
امیدوارم بتونم خودمو آماده کنم و یکی از مسیرها رو تو تابستان رکاب بزنم

Hamzeh
2013/04/15, 21:37
من اون مسیری رو که لینکش رو دادم توی شهریور رفتم. اگر می خوای بری به نظرم بهترین زمانش تو اردیبهشت یا توی شهریوره. اواسط خرداد تا اواسط مرداد هوا خیلی گرم میشه.

sepehr82
2013/04/15, 21:41
من هم 4 بار با دوچرخه شمال رفتم

جاده قزوین - رشت رو هم قبل از عید رکاب زدم. البته با دوچرخه نمیشه از آزاد راه رفت باید از جاده قدیم برید. جاده قدیم قزوین - رشت در مقایسه با اون آفرود ها خیلی ساده است. چون یه گردنه (گردنه کوهین) بیشتر نداره

کدام جادده قدیم ؟ اتوبان جدید مگر راه اندازی و فعال شده ؟؟؟
قزوین -لوشان - منجیل - رودبار- رشت ؟را منظورتان هست !

has_ansar
2013/04/15, 21:59
کدام جادده قدیم ؟ اتوبان جدید مگر راه اندازی و فعال شده ؟؟؟
قزوین -لوشان - منجیل - رودبار- رشت ؟را منظورتان هست !

بله، فکر میکنم 2 سالی هست که افتتاح شده.
فقط یه تکه مابین منجیل تا رودبار (15 کیلومتر) جاده قدیم و آزادراه با هم یکی میشن و ماشینها از آزاد راه می آین تو جاده قدیم که جاده باریک میشه. مجددا بعد از رودبار از هم جدا میشن. البته اون 15 کیلومتر رو هم مشغولن و دارن درست میکنن.
بعد از امامزاده هاشم هم مجدا جاده قدیم و آزاد راه تا رشت یکی میشن (حدود 40 کیلومتره) ولی اون تکه جاده باریک نیست و 4 باند هست. این تکه قرار نیست جدا بشه چون منابع طبیعی و محیط زیست اجازه نمیدن و البته مشکلی هم نداره ترافیکش همیشه روانه
من قبل عید از جاده قدیم رفتم گیلان و مازندارن (اینم گزارشش ([Only registered and activated users can see links])) . همه سواری ها از آزاد راه می آمدن و جاده قدیم خیلی خلوت شده. فقط تو همون 15 کیلومتر ما بین منجیل تا رودبار اذیت شدیم.

Uphill
2013/04/16, 02:16
من از آقای Uphill چند تا تاپیک پیدا کردم که توش اشاره کردن به جاده چالوس و فکر میکنم 5 باری از این مسیر رفتن شمال
فقط به تونل ها اشاره نکردن که چجوری ردش کردن. از شلوغی و عرض کم جاده بگذریم که ایشون نوشته بودن مشکلی نداره. چون سرعت ماشین ها کمه. ولی ننوشته بودن تونل ها رو چه جوری رد کردن. اگه گزارشی از آقای Uphill رو سایت هست لطفا آدرسش رو بدید من هر چی گشتم پیدا نکردم.

سلام

در مورد تونل‌ها، وقتی در سراشیبی رکاب می‌زنین هیچ مشکلی ندارین. چون به سرعت از توی تونل رد می‌شین. هیچ‌کدوم از تونل‌ها مشکلی نداشتن. فقط کندوان یه خرده آلوده بود. نکته مهم این هست که من هیچ‌وقت روز آخر هفته یا تعطیلات عمومی این مسیر رو نمی‌رم و همین باعث می‌شه جاده خلوت‌تر باشه.

نکته‌ی دیگه، اکثر تونل‌های جاده که بلند و آلوده هستند در مسیر کرج تا گچسر هستند. من چون از مسیر شمشک به دیزین می‌رم، همه‌ی اون تونل‌های قبل کندوان رو رد می‌کنم.

sepehr82
2013/04/16, 03:04
سلام

نکته‌ی دیگه، اکثر تونل‌های جاده که در بلند و آلوده هستند در مسیر کرج تا گچسر هستند. من چون از مسیر شمشک به دیزین می‌رم، همه‌ی اون تونل‌ها رو رد می‌کنم.

در جاده هایی که تونل خور هستند ... پلیس راهنمایی... مانع عبور شما نشده (تا به حال)؟؟؟
با باور اینکه در بزرگراه (خلیج فارس تهران به قم قدیم ) دایم در حال تمرینم ... و با با پلیس ها مواجه میشیم ....دستی تکان میدیم و می ریم ...
ولی وقتی عید که رفتیم اردبیل ...در مسیر سرعین (خیلی هم مسیر راحت و روانی هست ...حتما می دونید )... با شهریار آموبیا بودم ...پلیس گیر داده بود که دوچرخه ها بایستی ظبط بشن ...یا از همین جا به شهر برگردید .

Uphill
2013/04/16, 11:10
در جاده هایی که تونل خور هستند ... پلیس راهنمایی... مانع عبور شما نشده (تا به حال)؟؟؟
با باور اینکه در بزرگراه (خلیج فارس تهران به قم قدیم ) دایم در حال تمرینم ... و با با پلیس ها مواجه میشیم ....دستی تکان میدیم و می ریم ...
ولی وقتی عید که رفتیم اردبیل ...در مسیر سرعین (خیلی هم مسیر راحت و روانی هست ...حتما می دونید )... با شهریار آموبیا بودم ...پلیس گیر داده بود که دوچرخه ها بایستی ظبط بشن ...یا از همین جا به شهر برگردید .
من فقط مسیر گچسر- چالوس رو اشاره کردم. جاده‌ی تونل‌دار دیگه‌ای رو امتحان نکردم هنوز.

Hamzeh
2013/05/07, 09:50
در ادامه بحث شیرین راه های رسیدن به شمال :)

این مسیریه که دفعه قبل رفتم:
از هراز رفتم و وارد این جاده شدم و تا بلده ادامه دادم.

از بلده این مسیر رو تا بالای کوه رفتم تا به یک دوراهی رسیدم. که من مسیر مستقیم و جاده آسفالت رو ادامه دادم به سمت رویان. ادامه جاده آسفالته در سمت راست تصویر دیده میشه.

اما این مسیر رو اینطوری هم میشه رفت، به جای اینکه از سمت هراز به سمت بلده بریم، میشه از سمت چالوس وارد این جاده بشیم:

و بعد از اینکه از بلده به بالای کوه رفتیم، به جای ادامه مسیر آسفالته، این مسیر خاکی رو بریم تا بعد از گذشتن از ورزن و دو روستای دیگه به کجور برسیم. فکر کنم جاده تا نزدیکی ورزن خاکی باشه. سمت راست تصویر نقطه بالای کوه هست، مسیر آسفالته اینجا هم مشخصه.

و بعدش هم از کجور به سمت کدیر بریم و بعد از گذشتن از جنگل سیسنگان به رویان برسیم.

از بلده تا رویان از مسیر کجور رو یک روزه هم میشه رفت، ولی پیشنهاد من اینه که این برنامه سبکتر اجرا بشه تا حالش بیشتر بشه :). یک روز تا کجور و گشتن تو مناطق اطراف اونجا. روز بعدش هم تا رویان راهی نیست، میشه عصر روز بعد رو تو جاده کفی شمال هم کنار دریا رکاب زد.

مسیرهای دیگه ای که علاقه مندم یک بار برم اینهاست:
از جاده فشم، آهار یه مسیر خاکی هست به سمت شهرستانک و در ادامه به جاده چالوس می خوره.
مسیر کوهنوردی توچال هم مسیر جالبیه که دوست دارم یه بار برم. از قله توچال به سمت شهرستانک هم جاده خاکی و مالرو هست.

AliFatehi
2013/05/07, 10:25
دوستان میگن هراز دوچرخه ممنوع هست...
اتوبان تهران - کرج هم دوچرخه ممنوع...
پس از کجا باید رفت؟؟؟
ما هم یه برنامه تهران - رشت داریم

has_ansar
2013/05/07, 12:56
دوستان میگن هراز دوچرخه ممنوع هست...
اتوبان تهران - کرج هم دوچرخه ممنوع...
پس از کجا باید رفت؟؟؟
ما هم یه برنامه تهران - رشت داریم

مجبورید از جاده قدیم استفاده کنید که جاده قدیم با اون حجم بالای ماشینهای سنگین به نظر خطرش بیشتره.
من چند باری سایکل توریست و کورسی سوار تو مسیر بزرگراه تهران - کرج - قزوین دیدم. یکی، دو تا گزارش هم دیدم که از بزرگراه رکاب زدن . اینم لینکش

([Only registered and activated users can see links]گزارش-سفر/سفر-به-گیلان)