PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش برنامه سرخه حصار 8 دی

miladdrg
2012/12/29, 16:24
سلام
ماهم برنامه دیروز رو که قرار بود بریم سرخه حصار رو برگذار کردیم و یه تعداد عکس هم گرفتیم که با یه سری توضیحات میزارم اینجا
قرارمون ساعت 9 بود مثلا که من و برادرم و اقا وحید با نیم ساعت تاخیر و اقای پولادی با 1 ساعت تاخیر بعد از ما رسیدن که یه چیزی حول و حوش ساعت 10:30 11 شروع کردیم
عکاس هم طبق معمول برادرم سجاد بود
این عکس قبل از رسیدن اقای پولادی هست
[Only registered and activated users can see links]
طبق معمول از مسیر اسفالت رفتیم و رسیدیم به پیست که چشممون خورد به سه نفر که گویا توریست بودند و با ماشین برای دوچرخه سواری از کشورشون اومده بودند ایران:4d564ad6:
بچه ها رفتن بهشون بگن که بیاید با ما عکس بگیرید و اون اقای خارجی برگشته بود ولی دوستش که ایرانی بود گفت که میریم و برمیگردیم بعد عکس میگیریم:65d6a5d6s: که دیگه ما هم اصراری نکردیم و به راهمون ادامه دادیم
ولی این دادش ما چون به اینجور کارا علاقه ای خاص داره رفت و از ماشینشون که کاملا معلومه برای یه گروه دوچرخه سواریه عکس
رفت
از چشمه به مسیرمون ادامه دادیم و تو راه هم چنتا عکس گرفتیم
تا اینکه محیطبانان با پیکاپ اومدند و گفتند که لطف کنید به مسیرتون ادامه ندید چون فصل جفت گیری هست و باعث ترس حیوانات میشید!
خلاصه بهشون گفتیم که ما جلوتر یه چیزی گن کردیم که میریم و برمیگردیم چون چند سری قبل که با اقای صافدل رفته بودیم ایشون تو همون منطقه زمین خوردن و یه قطعشون گم شده بود که رفتیم ببینیم پیداش میکنیم یا نه
وقتی که دیدم اون قطعه رو پیدا نمیکنیم دوباره به راهمون ادامه دادیم و یه جا وایسادیم تا یه چیزی بخوریم
و اقا کاوه این قسمت رو کشف کردند و با اقا وحید ترکوندن اونجا رو
اینجا هم همونجا هست که کاوه پرید و سجاد یه عکس عالی از گریه کردن دوشاخش گرفت:p7977cujr38iyymsu8:
جیق زنجیرش هم در اومد:16:
این عکس که طبق معمول سجاد گرفته و از اونجایی که حواسش به همه چیز هست این قارچها رو رو زمین دید و ازشون عکس گرفت
همینجور که بچه ها داشتن با اون تیکه از مسیر حال میکردن دیدم که دوباره همون دوتا محیط بان اومدن(دست یکیشون گلاش بود) و گفتند که دیگه به مسیرتون ادامه ندید و برگردین و بعد از فصل جفت گیری برگریدن
برخوردشون خیلی دوستانه بود و خودشون میگفتند که ما با دوچرخه سوارا اصلا مشکل نداریم ولی تو این فصل به این منطقه نیاید و ما هم خیلی محترمانه ازشون عذر خواهی کردیم و بابت وظیفه شناسیشون نسبت به حفظ محیط زیست تشکر کردیم و از همون جا برگشتیم به سمت چشمه
این هم موقعی هست که رسیدیم به چشمه
ایشون اقای پولادی هستند که با چرخ جاینتشون سنگ تموم گذاشتن
بعد بچه ها گفتند چون نتونستیم به مسیر خاکیمون ادامه بدیم از مسیر عرضی رفتیم
اولای مسیر خیلی خبری از گل نبود
ولی همینجور که ادامه دادیم دیدم که دیگه یه سری از جاها رو نمیشه رکاب زد و باید از چرخ پاشد
وسطای مسیر هم حوض چه مانند درست شده بود که سطح ابش یخ زده بود و بچه ها گفتند بریم توش که تایرامون تمیز شه
این هم از قطر یخ
نکته قابل توجه اینه که به غیر از کی تی ام و اسپشیالایزد بقیه برندها تو این جمع موجود بود از جمله اربئا و جاینت و فوجی و مریدا و در اخر هم دوتا ترک

mSafdel
2012/12/29, 16:58
ممنون میلاد زحمت گزارش افتاد گردن شما
این اولین تجربه من تو سواری مسیرهای گلی بود. اولش یه جایی رسیدیم دیدم خودبخود داره دنده عوض میشه نگو اینقدر گل جمع شده بود با فشار اون دنده عوض می شد. 10 متر جلوتر اینقدر گل جمع شد که هر دوتا چرخ جلو و عقب از حرکت ایستاد و مجبور شدیم دوچرخه به دست مسیرو عوض کنیم. کلی هم وقت صرف این شد که چرخ ها رو دوباره راه بندازیم
خونه هم که دوچرخه رو سرویس کردم نزدیک 2 کیسه نایلونی گل ریختم بیرون!

artara74
2012/12/29, 18:02
انقدر خاطرات بدی از گل دارم که عکسا رو دیدم اصلا یه حس بدی بهم دست داد. خوب شد نیومدم :49:

mpooladi
2012/12/29, 18:09
سلام ب همه دوستان
تشکر از آقا میلاد برای گزارش خوبش.منم در تکمیل گزارش یه چنتا عکس گذاشتم.

تا اینکه محیطبانان با پیکاپ اومدند و گفتند که لطف کنید به مسیرتون ادامه ندید چون فصل جفت گیری هست و باعث ترس حیوانات میشید!

محیط بانانی ک اقا میلاد گفتند اینا هستن

اینم آقا سجاد در حال عکاسی از دوستان
که حاصل عکسش رو بالا میبینید

و پنچر گیری

جمع موتور سوارها هم جمع بود،و جایی نبود ک شخم نزده باشن،به هر تپه و کوهی اثری...

و عکس یکی از اونها با "موبایل" (اشاره ب اینکه ما هم عکاس خوبی هستیم:128fs318181:)

در پایان جا داره از همه دوستانی ک توی این برنامه با ما بودن تشکر کنم ،هم برای اخلاق خوب ،هم برای رفتار خوب ،هم برای صبر خوب ،هم برای شعور گروهی و... کلا همه شعور دوچرخه سواری داشتند.
امیدوارم ک رفتار من هم مورد قبول دوستان واقع شده باشه.(البته برای تاخیر شرمنده،تقریبا ب موقع رسیده بودم،ولی موقعیت رو پیدا نمیکردم)

mSafdel
2012/12/29, 18:49
محمدحسین عزیز ممنون بابت گزارش و عکسهای تکمیلی
امیدوارم که در برنامه های آینده هم شمارو ببینیم :)

behnam_b
2012/12/29, 21:28
سلام. ممنون از گزارش خوبتون......
اما یه سوال ... تا جاییکه میدونم حیوانات تو فصل بهار جفتگیری میکنن...

mpooladi
2012/12/29, 23:18
سلام. ممنون از گزارش خوبتون......
اما یه سوال ... تا جاییکه میدونم حیوانات تو فصل بهار جفتگیری میکنن...
سلام برشما
البته ک دانسته های شما درسته،ولی اینو باید اضافه کرد ک سرعت تولید مثل(از جنین تا تولد)،در همه حیوانات یکسان نیست.یعنی مثلا فصل جفت گیری پرنده ها(اکثرا) بهاره یا چند روزی قبل از رسیدن بهار،چرا؟
چون بعدش سریع تخم میگذارند و نهایت20-30 روز دیگه جوجه ب دنیا اومده و غذا میخواد،بهار هم ک اومده فراوانی نعمت و....
ولی مثلا پستاندارانی مث گوزن ، باید 6-7 ماه قبل از بهار جفت گیری کنه(زمان بارداری طولانیست) ک بهار شد، بچه بیاد بچره واسه خودش و غذا باشه بخوره و از سرما کتلت نشه و گرنه ک باید بیاد اسکی روی برف یاد بگیره.
و زمان جفت گیری جانوران کلا بسته ب آب هوا و غذاست،مثلا موش اگه غذاش فراهم باشه توی یک ماه از مرز چند هزار رد میکنه(نوعی موش مزارع)
و...
همه دوچرخه سواران دوستدار محیط زیست و حیوانات هستند(هستن کسانی ک حتی از گربه ها هم حمایت میکنند(توی سایت معروفه)(سلامی هم خدمت ایشون عرض کنم،جاش هم خالی بود جمعه))

rShahbazi
2012/12/30, 12:55
سلام بر دو ستان
ممنون آقا میلاد بخاطر گزارش زیباتون و تشکر از برادرتون برای عکسهای زیبا
روز خوب و پر گلی بود خوش گذشت،
فقط چندتا نکته ،اول اینکه دوستان لطف کنن برنامه رو چند ساعت زودتر اعلام کنن که بشه برنامه ریزی کرد
دوم اینکه راس ساعتی که قرار میزاریم محل قرار باشیم که بتونیم به برنامه برسیم .

- - - - - - - - - -

mohammad mtb
2013/01/02, 19:44
پاينده و تابنده باشيد بچه ها !!! عالي بود (هست )

AliFatehi
2013/01/08, 14:04
حیف که اونروز من نتونستم بیام...فکر کنم رفتم کلاه بگیرم...

اصلا کلاه دوچرخه سواری بهم نمیاد...

این آلودگی لعنتی تموم بشه برنامه بعدی 100% هستم...

بشه با 2-3 نفر از بچه های غرب تهران بیایم...تا حالا سرخه با دوچرخه نیومدم...