PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسیر تمرین رشته کوهستان - مشهد - طرقبه - عنبران - جاغرق

OveR-LorD
2012/12/08, 16:53
درود ...

راجب بحثی که درباره ی مسیرها بود متوجه شدم که انجمن شمال شرق هیچ تاپیکی نداره - این شد که به فکرم رسید مسیرهایی رو که میشناسم رو بنویسم شاید به درد خورد ...

البته فکر میکنم 90% از تمرین های دوستان مشهدی از همین مسیر و مسیر مجاور باشه ( مشهد - طرقبه ) ( مشهد - شاندیز ) و اکثرا این مسیرها رو بلد باشن

در کل مسیرهای تمرینی برای شهر مشهد به دوتا مسیر کلی تقسیم میشن که از بزرگراه وکیل آباد و بعد از گذشتن از کوهستان پارک از هم جدا میشن - که به دوراهی طرقبه شاندیز معروف هستش

خیلی از دوستان کورسی سوار مسیر مشهد-شاندیز رو انتخاب میکنن که نهایتا بعد از گشتن از حصارسرخ به شهر توریستی شاندیز ختم میشه که ادامه ی مسیر هم به روستای ابرده و بعد هم وارد رشته کوه های بینالود میشه

در کنار این مسیرها که بیشتر برای تنهایی یا تمرین های ریکاوری و نیمه حرفه ای هستن مسیرهای حرفه ای هم وجود داره مثل جاده کلات ، حصار گلستان ، اتوبان باغچه ، نیشابور ، بینالود و ... که هم کورسی و هم کوهستان سوارها میتونن این مسیرها رو انتخاب کنن که وقت بشه بعدا هم راجب اونا توضیح میدم

اما الآن مسیر مورد نظرم مخصوص دوستان کوهستان سوارهستش مسیر مشهد > طرقبه > جاغرق و کوه های بینالود - یه مسیر 32 کیلومتری ( رفت و برگشت ) که نیمه حرفه ای هستش و برای تفریح مسیر مناسبیه

[Only registered and activated users can see links]

اینم نقشه کلی مسیر که عکس های قسمت های مشخص شده رو هم قرار دادم

قسمت شماره یک - دوراهی طرقبه و شاندیز

2- دوراهی ابتدای شهر طرقبه

3- دوراهی به مرکز شهر طرقبه و چالیدره ( سد چالیدره )

4- بخشی از مسیر بعد از عبور از مرکز شهر طرقبه و به سمت عنبران و جاغرق

نکته ای که باید بگم اینه که این مسیر در واقع انتهایی نداره طوری که بعد از گذشتن از عنبران و جاغرق وارد رودخونه ی جاغرق میشید که تو دل رشته کوه های بینالود هست

میتونید واسه تمرین های تفریحی یا ریکاوری از این مسیر استفاده کنید

بعد از گذشتن از جاغرق طبیعت خیلی خیلی زیبایی هست که جاده ی خاکی و توی کوه و کمره که سربالایی داره و سمت چپ مسیر (رفت ) رودخونه ست که در کل مسیر قشنگیه

دوستانی که رفتن لطف کنن عکساشون رو بذارن تا ببینیم ... مرسی[Only registered and activated users can see links]

راستی ، راستی اینو یادم رفت بگم : یه تشکر ویژه ی ویجه هم از داداش یاسین که با اوشون تاحالا چندین بار این مسیر رو رفتیم و برگشتیم [Only registered and activated users can see links]

اینم نمایه ی ارتفاع مسیر ( البته گوگل ارث من پارسی هستش یعنی از سمت چپ نمودارم lمیشه ارتفاع ابتدای مسیر و سمت راست هم میشه ارتفاع اتنهای مسیر

اینم فایل kmz مسیر دقیقا از روی آموزش آقا صابر ... ([Only registered and activated users can see links])

mSafdel
2012/12/08, 18:08
ممنون خیلی خوب بود.
فقط زحمت بکشید به خاطر رعایت قوانین انجمن بانک اطلاعاتی مسیرهای ایران فایل KMZ اونو هم بسازید و اینجا قرار بدید
آموزش نحوه به اشتراک گذاری مسیر ها... ([Only registered and activated users can see links])

OveR-LorD
2012/12/08, 20:01
ممنون خیلی خوب بود.
فقط زحمت بکشید به خاطر رعایت قوانین انجمن بانک اطلاعاتی مسیرهای ایران فایل KMZ اونو هم بسازید و اینجا قرار بدید
آموزش نحوه به اشتراک گذاری مسیر ها... ([Only registered and activated users can see links])

امروز یه خرده سر درد داشتم الانم دارم میرم بیرون

چشم ... حتما انجام میشه

valizadeh.ehsan
2013/01/03, 01:30
با عرض سلام خدمت شما دوست عزیزم
من این مسیر رو یه بار رفتم و واقعا بهم خوش گذشته اما من از مسر باغچه رفتم دروود و از اونجا رفتم بینالود و بعد از عبور از خط الراس بینالود از رودخانه جاغذق اومدم جاغرق و مشهد متاسفانه از مسری که شما اسم بردی عکسی ندارم چون به خاطر افرات در روز اول و مسر دررود به بینالود شارژ دوربینم تموم شد اما تا قبل از عبور از خط الراس بینالود چند تایی عکس دارم.دوستانی که می خوان این مسیرو به سمت نیشابور برن حتما تیوپ اضافه یادشون نره چون خوره تیوپه مسیر.البته من که این مسیرو برگشتم مجبور شدم کامل یه دست کامل لنت هم عوض کنم چون شیب مسیر از بینالود تا رودخانه جاغرق فوق العاده زیاد بود و اگه زیاد از ترمز استفاده نمی کردی حتما به خاطر عرض کم مسیر به ته دره سقوط می کردی و GAMEOVER میشدی. حال از ما گفتن و از شما ترمز نگرفتن

erfa
2013/01/11, 12:03
مسیر توپیه یک بار بایکی از دوستام رفتم وقتی برگشتم سر بالایی های توی شهر رو مثل آب خوردن بالا میرفتم
فقط تو سر پایینی آدم میترسه یکی مشکلات روانی چیزی داشته باشه یکدفه بزنه تو لاین مقابل که بعدشم خودتون میدونین:128fs318181:
:29:
اگه نمدونین اینجوری میشین:55:

majid212
2013/01/11, 13:38
اين مسيري كه ميگين به كردينه ختم ميشه؟

OveR-LorD
2013/01/11, 15:21
اين مسيري كه ميگين به كردينه ختم ميشه؟

سلام

نخیر عزیز ... تاجایی که من گشتم روستا یا منطقه ای به نام کردینه وجود نداشت!

مگر اینکه توی گوگل ارث ثبت نشده باشه .... که من بعید میدونم !

majid212
2013/01/11, 15:59
روستا نيست،همين جاغرق خيابون بعد مسجد رو كه مستقيم برين بعد از انتهاي اسفالت يه راه خاكي هست كه به چشمه كردينه ميرسه كه بعد
چشمه هم راه ادامه داره تا كوه هاي بعد از كنگ و در ادامه از طريق راه مال رو به نيشابور ميرسه،اگه از محلي هاي جاغرق بپرسين راهنماييتون ميكنن.

valizadeh.ehsan
2013/01/12, 19:05
روستای بنام کردینه وجود داره که بیشتر از مسیر دهبار می رن اونجا رو.ولی از انتهای جارغق کمتر می رن.من اون مسیر رو کامل چند بار رفتم انتهای جاغرق حدود 10 کیلومتر راه داره بعدش میشه کامل کوهستانی و از مسیر رودخانه باید بری ولی راه مال رو به سمت بینالود هم هست که از بالای کوه میره نی از دره اما من چون مسیرو همیشه برگشتم هیچ وقت از مسیر مالرو نرفتم همیشه از مسیر رودخانه اومدم که هم سرپایینی بود هم کیفش و هیجانش بیشتره

OveR-LorD
2013/01/13, 10:54
روستای بنام کردینه وجود داره که بیشتر از مسیر دهبار می رن اونجا رو.ولی از انتهای جارغق کمتر می رن.من اون مسیر رو کامل چند بار رفتم انتهای جاغرق حدود 10 کیلومتر راه داره بعدش میشه کامل کوهستانی و از مسیر رودخانه باید بری ولی راه مال رو به سمت بینالود هم هست که از بالای کوه میره نی از دره اما من چون مسیرو همیشه برگشتم هیچ وقت از مسیر مالرو نرفتم همیشه از مسیر رودخانه اومدم که هم سرپایینی بود هم کیفش و هیجانش بیشتره

فقط خیلی گِلی میشی ... :30:

valizadeh.ehsan
2013/01/13, 13:35
آره وقتی من برگشتم از مسیر غیر از رد دستکش،کلاه و عینک هیچ قسمت دیگه ای وجود نداشت که روش نیم کیلو گل نباشه.مامانم نذاشت بشینم تو خونه مستقیم تو حموم:New (6)::New (6)::66::66::41:

OveR-LorD
2013/01/13, 18:18
آره وقتی من برگشتم از مسیر غیر از رد دستکش،کلاه و عینک هیچ قسمت دیگه ای وجود نداشت که روش نیم کیلو گل نباشه.مامانم نذاشت بشینم تو خونه مستقیم تو حموم:New (6)::New (6)::66::66::41:

داداش راستشو بخوای من رو کلاه و عینکم هم گل ریخت ... :a2d3: مهدی میدونه ... خیر سرم گلگیر خریدم 25 تا هزارتومنی تا قابل !!!:a54d65a:

البته پشتم اصلا کثیف نشد ( پشت لباسم ) ولی از روبرو کلی گلی شدم + اینکه دو سه بار هم چن قطره گل افتاد روی لب و دماغ و ابروهام ! ....

ولی یه کشف مـــهـــمــــ »»» 60% گل هایی که روی لباستون میپاشه از لاستیک جلوئه! ««« :42: (نامرد آدم فروش:New (6): )

valizadeh.ehsan
2013/01/13, 23:21
من که گلگیره پشت هم نداشتم.اما به یه نتیجه رسیدم فقط گل اونقدرا هم بد مزه نیست ها:7:ولی انشالاه هوا گرم شد من پایه ام یبار دیگه برم البته از مسیر نیشابور و برگشت از بینالود اگه شما ها هم پایه این برنامه ریزی کنیم

mSafdel
2013/01/14, 10:00
پست اسپم ممنوع است و پاک میشن :39:
لطفا از موضوع اصلی خارج نشید

mohammadreza98
2013/08/08, 06:50
کسی اینجا یه مسیر درست حسابی تو نیشابور نمیشناسه که راهشم خیلی طولانی نباشه و ما آماتور ها هم بتونیم بریم!

sarv
2013/08/08, 09:49
واسه نیشابور بروبچ میرن جاده باغرود و همون سمتا

mohammadreza98
2013/08/08, 17:24
واسه نیشابور بروبچ میرن جاده باغرود و همون سمتا
اصلا به درد نمیخوره جاده باغرود,جاده ی صافه که,اتفاقا بعضی وقت ها بعضی از دوچرخه سوارا رو میبینم که میرن اونجا!
یه مسیری کوهستانی نسبتا سبک میخوام که با رفیقام بزنیم به دل کوه!

valizadeh.ehsan
2013/08/09, 23:24
اصلا به درد نمیخوره جاده باغرود,جاده ی صافه که,اتفاقا بعضی وقت ها بعضی از دوچرخه سوارا رو میبینم که میرن اونجا!
یه مسیری کوهستانی نسبتا سبک میخوام که با رفیقام بزنیم به دل کوه!

محدرضا جان اگه از مسیر روستای خرو نیشابور بیای سمت زشک مسیر خوبی داره من خودم رفتم اون مسیرو عکساش هم توی سایت هست می تونی ببینی

mohammadreza98
2013/08/09, 23:56
محدرضا جان اگه از مسیر روستای خرو نیشابور بیای سمت زشک مسیر خوبی داره من خودم رفتم اون مسیرو عکساش هم توی سایت هست می تونی ببینی
خداییش من که جرئت ندارم سمت خرو و طرافش برم,از جونم که سیر نشدم هنو!:7:

valizadeh.ehsan
2013/08/10, 18:11
خداییش من که جرئت ندارم سمت خرو و طرافش برم,از جونم که سیر نشدم هنو!:7:
پس می تونی از مسیر های انتهای شاندیز استفاده کنی مثلا تا چشمه غل غلی البته مسیرش شاید یک خسته کننده باشه چون یک سربالایی یکنواخت داره ولی کل لذت این مسیر به برگشت و سرپایینی هایی که داره

Chivalrous
2013/11/16, 13:44
آقا مویم مِشَهدیُم البته کوچیکیا رو چند سالی جاغرق بودم ... کی میگه کنگ نیست خیلیم هست ... آقا یه گروه بشیم بریم دور زدن خیلی حالم گرفته ...

erfa
2014/01/28, 23:16
یک سوالی داشتم راجب این مسیر
به لحاظ گونه های جانوری ای که میتونن به انسان حمله ور بشن چی داریم؟؟؟