PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسیر دره فرحزاد به قصد زیارت

Ali-Bike-Runner
2012/08/21, 18:30
مسیر فرحزاد -امام زاده داوود :

طول مسیر :16 کیلومتر
کمترین ارتفاع :1500
بیشترین ارتفاع : 2700
میانگین سرعت : 8 کیلومتر
بیشترین سرعت : 42 کیلومتر

قصه های مجید:

دیروز به پیشنهاد آقا مجید ساعت 7:15 از مسیر دره فرحزاد راه افتادیم سمت امام زاده داود . مسیر رو نمی شناختیم هیچکدوم تاحالا نرفته بودیم البته آقا مجید از قبل با گوگل ارث مسیر رو دیده بود و تو پیدا کردن ورودی مسیر مشکلی نداشتیم و راه مشخص بود...

در این مسیر با چالش های زیادی روبرو شدیم اولیش نان بربری بود ... به آقا مجید گفتم بیا تو مسیر پیدا می کنیم ولی گوش نمی کرد می گفت بدون نون نمیشه من کلی برای صبحانه تدارک دیدم...خلاصه بعد از کلی اصرار راضی شد که راه بیوفتیم . امامزاده طلبیده خودش برامون جور می کنه...

چالش بعدی در ابتدای مسیر سگ بود اونم دوتا راه رو بسته بودن و پارس می کردن به من ، منم دیدم راه بسته است صبر کردم تا بزرگترمون آقا مجید برسه تا آقا مجید رسید پارس سگ ها قطع شد یکی از سگ ها رفت ... نمی دونم رفت اون جلو برای ما کمین کنه یا از آقا مجید ترسیده بود ... آروم از کنار سگه رد شدیم به عقب نگاه کردم دیدم در رکاب آقا مجید همراه شده با ما ... یکم که رفتیم جلو دوتا جوون از ماطلب چای کردن آقا مجید هم درنگ نکرد و از اونها طلب نان کرد درسته بربری نبود ولی کاچی بعض هیچی ما دوگانه سوزیم ... دو طرف راضی از معامله به راهمون ادامه دادیم وسط های راه قبل از ظهر زدیم بغل کنار رودخانه دست و صورتی به آب زدیم و صبحانه ای بر بدن چای،پنیر،گردو،گوجه،خیار،ه لو،آلو،خرما... و آقا مجید به آرزوش رسید ... و از اینجا بود که نیتش از این سفر برما عیان شد و قصدعزیمت به خانه کرد منم قصدم از این سفر فقط و فقط زیارت امامزاده بود تو دلم برای آقا مجید نقشه کشیدم که یه حالی امروز بهش بدم و راه افتادیم حالا من برو مجید بیا...

مسیر خیلی زیبا بود اسمش روشه دره فرحزاد ... دوطرف کوه و باغ و رود خانه که پایین مسیر آب نداشت ولی هرچی میرفتیم بالا تر آب بیشتر می شد...خوبی این مسیر اینه که چون بین کوه و باغ قرار داره اگه اول صبح راه بیوفتیم تا ساعت 11 تقریبا همیشه تو سایه هستیم و هوا خنکه ،مسیر ماشین رو هستش البته شاستی بلند و خاکی و سنگلاخ ...چنتا عکس میزارم با توضیحات کوتاه تا بیشتر با مسیر آشنا بشید :

ابتدای مسیر :

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

آقا مجید اول مسیر :

[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

زیبایی های مسیر :

آقا مجید یکم جلو تر از اول مسیر :

باغ های اطراف مسیر :

گونه های جانوری مسیر :

قهوه خانه مجید :

دوچرخه مجید :

مجید لای درخت :

هنر عکاسی مجید:

غار بدون مجید :

مجید خستگی ناپذیر :

بیخیال مجید ،از اینجا به بعد شیب مسیر زیاد میشه ...با دوچرخه و دنده سبک میشه رفت ولی از اونجا که بعضی از جاهاش سنگریزه هست باید پیاده بشی :

تقریبا دو سوم از مسیر رو رفته بودیم که به یه حاج آقا و دو همراه برخوردیم که مثل من به قصد زیارت اومده بودن ولی وسط راه بدون آب و تجهیزات خسته و درمانده شده بودن کنارشون نشستم و کمی بهشون آب و خوراکی دادم و تو نقشه مکان فعلیشون رو نشون دادم ... باهاشون خدافظی کردم و راه افتادم البته راه خیلی سخت تر شده بود هم از لحاظ شیب هم بخاطر خستگی من ،چنتا پیچ بالاتر به یه چشمه رسیدم زیر پنج تا درخت قدیمی بید چشمه داخل یه غار کوچولو بود و تاریک و چون دسترسی بهش سخت بود و آب خیلی مطمئن نبود بیخیال آب شدم رو یه تخته سنگ نشستم و از سکوت و خنکای هوا زیر سایه اون چنتا بید لذت می بردم که دیدم حاج آقا سوار یه ماشین از روبروم رد شد و برام دست تکون داد ، حرکت حاج آقا رو سر لوحه کارم قرار دادم و گفتم بد نیست آدم بعضی وقتا بیخیال نیتش بشه و به پایین راه افتادم اونجا که من بودم 11 کیلومتر از مسیر رو رفته بودم دیگه داشتم به مسیر جاده حصارک می رسیدم

در پایان بگم که مسیر بسیار زیباست و خنک و قدرت بدنی خوبی می خواد همینطور کنترل خوب چرخ برای برگشت اگه مایل بودید هماهنگ کنید خوشحال میشیم دوستای جدید پیدا کنیم

دانلود ([Only registered and activated users can see links]) فایل گوگل ارث مسیر و عکس های سه بعدی

Overlord instinct
2012/08/21, 19:14
با سلام .
من این مسیر رو با جینگولی رفته بودم . البته اون موقع که ما رفتیم از این دار و درخت ها خبری نبود . یکی دو کیلومتر آخر مسیر هم پوشیده از برف و یخ بود . مسیر واقعاً عالی هستش .
ولی من نمیدونم اون اوایل مسیر اون سگها رو ول کردن چی کار ؟؟ ما با دوچرخه از جولوشون رد شدیم نزدیک بود شرتمون رو بکشن پایین . اصلاً یه وضعی ......
ولی مسیرش خیلی عالیه ...... .
اگه بتونم من هم دوباره باهاتون میام .

varona
2012/08/21, 20:28
ایول علی جان من که دیروز برام کار پیش اومدو به دوچرخه نرسیدم. مسیرو رو گوگل ارث مشخص میکردی عکسشو میزاشتی تا ما هم داشته باشیم

event
2012/08/21, 23:58
دمتون گرم من از این جور مسیرا خیلی خوشم میاد
عکس هاتون هم خوب بودن

Ali-Bike-Runner
2012/08/22, 00:34
با سلام .
من این مسیر رو با جینگولی رفته بودم . البته اون موقع که ما رفتیم از این دار و درخت ها خبری نبود . یکی دو کیلومتر آخر مسیر هم پوشیده از برف و یخ بود . مسیر واقعاً عالی هستش .
ولی من نمیدونم اون اوایل مسیر اون سگها رو ول کردن چی کار ؟؟ ما با دوچرخه از جولوشون رد شدیم نزدیک بود شرتمون رو بکشن پایین . اصلاً یه وضعی ......
ولی مسیرش خیلی عالیه ...... .
اگه بتونم من هم دوباره باهاتون میام .

سگ ها کلن ول بودن ، مردم از باغ و کوچه و خیابون اطراف فراریشون می دن ، اونام اعصابشون بهم میریزه به دوچرخه سوار ها گیر میدن.
خوشحال میشم ، تشریف بیارید

ایول علی جان من که دیروز برام کار پیش اومدو به دوچرخه نرسیدم. مسیرو رو گوگل ارث مشخص میکردی عکسشو میزاشتی تا ما هم داشته باشیم

قربانت ، آقا مجید زحمتش رو میکشه

دمتون گرم من از این جور مسیرا خیلی خوشم میاد عکس هاتون هم خوب بودن
قربانت ، قابلی نداشت

Hamzeh
2012/08/23, 09:06
از امامزاده داوود یا اون روستاهای بالایی اش مسیری به سمت شرق (از پشت قله توچال) وجود نداره. می خوام یه جوری این مسیر رو وصل کنم به امامزاده شکرآب و آهار و از سمت جاده فشم بخورم به شرق تهران، یا برعکس :)

مسیر دیگه ای که در نظرم هست از همون امامزاده شکرآب به سمت شهرستانکه. از تو گوگل زمین! یه سری جاده خاکی معلومه ولی یهو تهش گم میشه :riz273:

varona
2012/08/23, 12:27
از امامزاده داوود یا اون روستاهای بالایی اش مسیری به سمت شرق (از پشت قله توچال) وجود نداره. می خوام یه جوری این مسیر رو وصل کنم به امامزاده شکرآب و آهار و از سمت جاده فشم بخورم به شرق تهران، یا برعکس :)

مسیر دیگه ای که در نظرم هست از همون امامزاده شکرآب به سمت شهرستانکه. از تو گوگل زمین! یه سری جاده خاکی معلومه ولی یهو تهش گم میشه :riz273:

از آهار به شهرستانک فکرکنم شیب مسیرش زیاد باشه ولی رفتم خونه رو گوگل ارث مشخص میکنم آپ میکنم برات. از سمت امامزاده داود به شرق رو نمیدونم مسیر باشه یا نه یه چک میکنم