PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : منطقه شاه نشین

Vahid_FRD
2012/07/22, 14:20
مسیری که امروز برای دوستان در نظر گرفتم تقریبا برای افراد مبتدی و بدون تمرین کمی دشوار ولی مسیر خیلی زیبا و خلوتی هست . خودم شخصا با این مسیر خیلی خاطره دارم .
راه های دست رسی به این مسیر از دو راه دره گردو و راه دیگه اون روستای نظم آباد . البته بستگی به توان بدنی و آمادگی خودتون می تونید یکی از این دو مسیر انتخاب کنید . که البته مسیر روستای نظم آباد خیلی دشوار تر هست .

منطقه شاهنشین که شامل 5 سایت ضدهوایی می باشد و در دوران جنگ تحمیلی توسط ارتش بر روی قلل مرتفع این منطقه طراحی و ساخته شده است . این منطقه بر روی شهر اراک ، جاده اراک - خمین روستا های حسین آباد و نظم آباد و جاده های اراک - تهران و اراک - بروجرد مشرف می باشد . تنها راه دسترسی ماشین روی این منطقه از روستای نظم آباد بوده و از دره گردو هم دارای جاده مالرو می باشد . همان طور که در تصویر هوایی پیداست این 5 سایت با جاده های نسبتا مناسب به یکدیگر متصل شده اند .
لازم به ذکر است که جاده های این منظقه از نظر نوع شیب به دو دسته تقسیم می شوند که در تصاویر تهیه شده سعی گردده با دو رنگ متفاوت آن ها را نشان دهیم
مسیر قرمز رنگ که شیب های آن بین 8 تا 10 درصد و برای جاده های بین سایت ها استفاده شده
رنگ صورتی با شیب حد اقل 15 جهت جاده دسترسی از روستای نظم آباد تا بالا ترین نقطه دره گردو استفاده شده است

[Only registered and activated users can see links]
طول جاده دسترسی تقریبا 4 کیلومتر و تمام مسیر خاکی می باشد . شیب متوسط 15 درصد و حد اکتر آن بین 25 تا 40 درصد متغیر است

نمایه مکان یابی 5 سایت در منطقه شاهنشین

auas
2012/07/22, 15:56
ولی وحید جان من فکر کنم شیب قسمت صورتی رنگ بیشتر از 15 درصد باشه تازه مسیر آسفالت برای روستا هم که خودت بهتر میدونی شیب داره بعد از ماه رمضون بیا بریم یه گذارش کامل هم با عکس بذاریم

Vahid_FRD
2012/07/22, 20:28
علی جان به شرط اینکه تمرین کنی بعدشم تهیه گزارش با شما باشه
هر کدوم از بچه ها هم که خواست بیاد در خدمتش هستیم

auas
2012/07/23, 00:23
آقا وحید من که دارم تمرین میکنم فقط یه چیز می مونه که اونم اینکه که
بعد از ماه رمضون شاید یکی از دوستام هم بیاد اشکال اینجاست که شاید نتونه تا اون لوله آب هم بیاد
به همین خاطر کمی زودتر بریم که اگه توی راه استراحت کردیم دیر نشه

Vahid_FRD
2012/07/23, 00:27
نه دیدگه کسی که نمی تونه تا روستا بالا بیاد اصلا نیاد راحت تره مگه تمرین کنه . از الان 1 ماه وقت داره

Masoud
2012/07/23, 00:51
میدونم پستم اسپمه ولی چه تعصبی رو نظم آباد داری ها :1:

Vahid_FRD
2012/07/23, 01:08
دیگه گفتم اولین مسیر باید از دیار آبا اجدادی باشه

mbayat
2012/07/23, 15:17
سلام
من این مسیر رو دوست دارم
البته من از سمت دره گردو تا سایت شماره یک رفتم و از همون سمت هم برگشتم. آخه ماشینم رو میدون کوهنورد گذاشته بودم.
به نظرت با کراس کانتری ایمنی داره به سمت نظم آباد یا باید DH داشت؟:riz273:
ما که حد اکثر وسایل ایمنی دستکش و کلاه داریم
ضمنا تصاویر خوب و جالبی گذاشتی پروفایل ارتفاع هم خوبه
قسمت باشه خدمت برسیم

Vahid_FRD
2012/07/23, 16:52
در خدمت شما هستیم .
ورود شما هم تبریک عرض می کنم .
نه با کراس هم می شه کل این مسیر رفت

mbayat
2012/07/23, 17:15
ان شاء الله بعد ماه مبارک البته در صورتی که از نظر قوای جسمی کم نیارم پایه هستم خدمتتون برسم و توی این مسیر از تجربیات شما استفاده کنم.
ان شاء الله اگر برنامه ای برای طی کردن این مسیر در روزهای اخر هفته داشتی ما رو هم خبر کن.

Vahid_FRD
2012/07/23, 18:48
من تقریبا یک روز درمیون تمرین دارم . تماس بگیرید تا هماهنگ کنیم

Vahid_FRD
2012/08/02, 01:40
اینم چند تا عکس از انتهای دره گردو به سمت سایت شماره یک

auas
2012/08/02, 04:41
وای چقدر قشنگن این عکس ها یادش بخیر :44:
انشا الله یه گذارش توپ باید بذاریم ولی بعد از ماه رمضون:smilies-azardl (15)
آقا وحید نظرت تو چیه؟:33:

Vahid_FRD
2012/08/02, 16:34
زحمتش گردن خودت

auas
2012/08/02, 18:28
به روی چشم آقا وحید
فقط چون می خوام گذارش کاملی بنویسم تو هم باید کمکم کنی.