PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسیر خانه کشتی ( دان هیل سرخه حصار )

SABER_MTB
2012/06/12, 03:26
این مسیر اولین مسیر دان هیلی بود که حدود های سال 82 با اقا اکبر کلانتری....( قدیمی ها می شناسندش ) اکتشاف کردیم و همون سال های اول عملیات عمرانی رو با تیشه و بیل و کلنگ در آن شروع کردیم.....

این فایل KMZ مسیر

[Only registered and activated users can see links]

و چون دان هیل است با نظاره بر Elevation Profile می تونید بفهمید که مسیر حرکت از چه سمتی به چه سمتی است....

این مسیر رو چون اولین مسیر دان هیلی بود که تو تهران زدیم قدیم اسمش بود (( مسیر اولی )) و تا سال 87 هم به همین نام شناخته می شد بین بچه ها.....تا زمانی که پایین مسیر یک خانه کشتی ( باشگاه کشتی ) احداث کردن..و اسمش رو با نظر اتفاق ارا گذاشتیم (( خانه کشتی ))......

اول بگم که برای بالا رفتم بهتریم راه خود مسیر است ....و مثل برخی مسیر دان هیل ها که مسیر میانبر یا ماشین رو برای رسیدن به بالا دارند این رو باید از داخل خودش برین بالا....مثل اکثر مسیر ها دانهیل..

ابتدای مسیر روی خط الراسی قرار دارد که پشتش مشرف بر شرق تهرانپارس و خاک سفید است.....

تا کیلومتر 0.3 یا بهتره بگم متر 300 تقریبا شیب ملایمی رو دارین با سنگلاخ های کما بیش و اندازه سنگ ها متسط که برای دست گرمی عالیه....

از اونجا تا حدود کیلومتر 0.41 مالروی پر پیچ و خمی رو دارین ولی وسط مسیر خالی است سنگ است....منتهی عرض مسیر خد اکثر بیست سانت است و کاملا تکنیکی.....

بعدش هم تا حدود نود متر یعنی کیلومتر 0.5 باز هم شیب کم میشه با سنگ های کوچیک و کم در گوشه و کنار مسیر....

و از اینجا به بعد دره مرگ اغاز میشه...

..از اینجا تا کیلومتر 0.71 شیب وحشت انگیز با سنگ های بزرگ بیرون زده از خاک به علاوه سنگ های در اندازه های مختلف که روی مسیر ازاد و رها اند.....انتهای این قسمت هم مزین می شه به چند پیچ تند که در عین دست انداز های بسیار تکنیکی است.....

این دره تا حالا چند تا پلاتین رو دست و پای دوستان ما کاشته.....و دنده ها و برخی تن و لوازم رو هم به لقا الله پیوند داده....

معمولا وقتی با افراد آماتور این مسیر رو می خاییم بزنیم توصیه اکید می کنیم آماتور ها همین کف دره بمونند و بالا نیان...و مسیر رو از اینجا به پایین ادامه بدن.....

که از اینجا به پایین تا کیلومتر حدود 1.2 هم بسیار تکنیکی است ولی با شیب کم که در برخی نقاط صخرات صعب العبوری داره که باز در اثنای این چند نقطه به آماتور ها توصیه پیاده شدن و دست گرفتن دوچرخه رو داریم....

در انتهای این قمست یک اختلاف سطح حدود یک و نیم متری رو داریم

که از کناره ها هم راه در رو برای اونهایی که نمی خان بپرند رو تعبیه کردیم و صد البته پرش هم دارای فرود مناسب است تا به چرخ سوار خیلی فشار نیاد....

از این نقطه فشار از روی شم ابر داشته میشه و دیگه می تونید به دست و پاهاتون یه استراحتی بدین......

تا کیلومتر 1.6 هم مسیر رو به شکل مالرو ادامه می دین ولی از شدت شیب و سنگ ها کاسته شده و می تونید با دور بالاتر و روان تری بتازید...

....تا انتهای این قیمت که دو تا پرش دست ساز چوبی است که هر سال هم کمی تخریب می شن وکسی از جوانان دان هیل هران نیست یه بیلی به سر و روی این ها بکشه.....

از اینجا به بعد تا انتها مسیر رو با بلدوزر پهن و جاده کرده اند ولی چون ترددی در آن نیست در سالیان با فرسایش باز کمی به خشونت سطحیش افزوده شده تا کمی تکنیک رو هم بالا ببره برای دانهیل کارا....

فقط در کیلومتر 1.8 مواظب خندقی که برای جلوگیری از ورود خودرو به منطقه کنده شده باشین....

عکس ها مربوط به سال های 85 تا 91 است.*

SABER_MTB
2012/06/13, 01:28
امروز عکس هایی که آماده کرده بودم رو هم آپ کردم که...که چی ؟

داشتیم با یکی از دوستان می صحبتیدیم می گفت که بخایی عکس انتخاب کنی و آپ کنی و بزاری طول می کشه......
همینجوری معمولی می تونی روی چند تا مسیر بزاری....

ما هم گفتیم طول بکشه مگه در قانون آمده که باید طول نکشه ؟ یا اصلامگه مسابقه (( هر کی بیشتر مسیر معرفی کنه )) است ؟ عجله ایی داریم مگه ؟

من خودم همیشه کیفیت رو بر کمیت مقدم دونستم....البته چون یکی از شرایط خاص زندکی که دست خودم هم نبوده برام وجود داشته به این ایمان رسیدم......و ترجیح می دم یه دونه مسیر بزارم ولی درست و درمون بزارم.....تا هشت صد تا بزارم نصفه و نیمه....

ولی چیزی که در انتخاب عکس ها نظرم رو جلب کرد این بود که در سال های اخیر زیاد مثل قیم عکس نگرفتم.....یعنی راستش رو بخایین سواری هام یه جورایی عجله ایی شده جدیدا که اصلا حال نمی ده.......سواری باید سر فرصت و با ارامش خاطر باشه

اصولا هدف اصلی خودم از سواری آماده سازی ذهن است و ارامش دادن بهش.....

و یه مطلب دیگه ایی که مرتبط با این بحث هست اینه که هشتاد درصد عکس های ما از پرش ها بوده بیست درصد بقیه هم از نقاط تکنیکی......باید بیشتر به فکر این باشیم که از همه جای مسیر عکس داشته باشیم.....شاید قسمت های غیر تکنیکی از نر فن دوچرخه ایی عکس جالبی در نیاد ولی از همون جا ها هم با اندکی ذکاوت می شه عکس های خوب در آورد

Ghasem
2012/06/14, 18:45
خیلی جالب بود، ایشا.. منم یه روز به آرزوم دست پیدا کنم. :smilies-azardl (15)
فقط اون ویوا اون وسط چی کار میکنه؟!

Ali-Bike-Runner
2012/06/22, 18:27
با اجازه آقا صابر دیدم دانهیل سوار ها زیاد از این مسیر استقبال نکردن گفتم به نمایندگی از کراس کانتری سوار ها برم یه سر بزنم ببینم با کراس هم میشه از این مسیر استفاده کرد یا نه که دیدم نمیشه مخصوصا اون بالا بالا ها که همش سنگلاخه و خلاصه دوچرخه رو به فنا دادم یه چنتا عکس هم گرفتم که از دوربینی که با خودم برده بودم یه استفاده ای کرده باشم

این جناب مارمولک هم گویا چشش از دوچرخه سوار ها ترسیده بود ،من نمی دیدمش ولی از کنارش که رد میشدم همچین از درخت می پرید پایین و سرو صدا می کرد که توجهم بهش جلب شد ،هرچی باهاش صحبت می کردم می گفتم بابا بخدا من عجم هستم کاری به کارت ندارم به خرجش نمی رفت که نمی رفت، جیغ و دادی راه انداخته بود که باید می دیدی خلاصه ما عکسمون رو گرفتیم رو رفتیم

ببین دست طبیعت چیکار کرده خیلی حال داد چند بار پریدم البته دومی که یکم جلو تره رو بیخیال شدم دلم بحال چرخم سوخت

تنیجه پایانی
همونطور که تو تیتر عنوان شده این مسیر برای دانهیله خودتونو به کشتن ندید

Overlord instinct
2012/06/22, 22:06
با سلام و عرض پوزش از صابر عزیز .
پست حذف شد .
با تشکر .

SABER_MTB
2012/06/22, 22:23
اقای علی بایک رانر خواهشا اون عکس منطقه نظامی رو سریعا بر دارید از داخل سایت....

قطعا اگر کسی که نباید ببینه ببینه می تونن هم برای سایت درد سر درست کنن......هم برای ما و شما....

SABER_MTB
2012/06/22, 22:32
امروز من هم رفته بودم دقیقا همون جا.....من معمولا از کف دره مرگ تا اون اختلاف سطح رو سه چهار بار تمرین می کنم....بعد یه بار از کله تا اخر می گازونم......

بار دوم که داشتم می اومدم پایین پنچریدم و چون وسایل پنچریم تو ماشین بود.......هیچی دیگه کل داستان مالید.......

فصل خشک شروع شده و ....خار و خاشاک...زیاده....باید تیوب ها رو کفنی بندازیم براشون.....

آقای اورلرد لطفا شما هم اون عکس ر وبردارین تا نیومدن به جرم..جاسوسی اماکن نظامی نبردنمون.....بعد من هم تایپک رو شروع کردم و مسیر رو معرفی کردم هیچی میان می گن...این آقاهه سر کرده گروه وطن فروشان جاسوس بوده....

گذشته از شوخی می گم....گذاشتن عکس مناطق نظامی در معرض دید عموم تو نت و بحث در موردشون ابدا چیزی نیست که مقامات بخان باهاش شوخی کنن لطفا سریع جفتتون عکس ها رو بردارین و شنا اقا اورلد اون توضیحاتتون رو هم اگر پاک کنین ممنون می شم..اینجا بحث ما حول مسیر خودمون و دوچرخه است..مسائل دیگه اللخصوص این چیز ها جاش اینجا نیست..