PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسیر عرضی سرخه حصار

SABER_MTB
2012/06/10, 03:06
این رو به عنوان اولین مسیر معرفی شده به اشتراک می زارم....که البته آموزش نحوه اشرتاک گزاری تو انجمن سر فصل این انجمن حاضر موجوده....

و تمامی ابزار و امکاناتی که بتونید از روی اون نوشته های بنده رو متوجه بشین اون جا توضیح مفصل داده شده....

در وحله اول فایل KMZ این مسیر رو می تونید از لینک زیر دان لود کنید....

[Only registered and activated users can see links]

فایلی که به خودی خود همه چیز رو مشخص می کنه و اصلا نیازی به گفتن یک کلام هم نیست.....

اگر این مسیر رو از مسیر شرق به غرب بخاهید رکاب بزنید که برای مبتدیان به نظر من جالب تر و راحت تر است از بالعکسش می تونم یه توضیح مختصری هم بیان کنم.....

اول عنوان کنم که مسیر کراس کانتری است تا قسمتی نیمه ال مانتین....

این فیلی که من ترسیم کردم شروع مسیر رو از پیست آسفالت دوچرخه سواری سرخه حصار نشون می ده....تا 600 متر اول در مسیر ماشین رو آسفالت خود پارک حرکت می کنید....

و به محض خروج از آسفالت باید از کنار محل دفن زباله های پارک که بصورت تپه های خاکی است عبور کنید و بعد از پشت سر گذاشتن اون یک شیب ملایم رو رکاب می زنید تا برسید به اون سبزی ها که ما بهش می گیم چشمه.....قدیم چشمه بود با آب قابل شرب الان تفاله قابل رویت هم نداره....!!!

از این جا یعنی کیلومتر 1.3 تا کیلومتر 1.8 سر بالایی نفس گیری رو خواهید داشت که مرحله به مرحله با خاک ریز های مصنوعی برای جلوگیری از ورود خودرو سد شده و بعد از رسیدن به انتهای این بخش که قله مسیراست با ارتفاع 1470 متر تا کلومتر 2.1 سرازیری پر شیبی رو باید برونید که البته مواظب حفاری های محیط بانی هم باشید که گاه و بی گاه این جا رو به اشکال مختلف برای جلو گیری از ورود ماشین خندق می کنند....

از این جا به بعد همش افت و خیز های کوچیک و بزرگ خواهید داشت که غالبا داخل مسیر جاده خاکی است و گهگداری مسیر به مالرو های میانبر هم نهیب می زنه.....تا تکنیکی تر و جذابتر بشه....و تا کیلومتر 3.3 همین جوری هی بالا و پایین داره مسیر که از اون جا به بعد دیگه سرازیری عمده شروع میشه......

حالا دیگه سرعتتون می ره بالا همراه با هیجان....و برخی قسمت ها مثل کیلومتر 4.2 کاملا فنی و تکنیکی می شه با صخره های نا فرم وپیچ های تند داخل شیب زیاد

از کیلومتر 5 به بعد هم باقی مسیر رو از کنار دیوار پادگان ادامه خواهید داد پس حواستون باشه دست از پا خطا نکنید....!!!

در 5.3 باز کمی قمیت های فنی ولی با دور بالا خواهید داشت...همراه با پرش های کوچک طبیعی...

از 5.5 تا 6.6 رو هم در جاده اسفالت کم عرضی خواهید روند که قدیم خاکی بود .....و برای تردد بهتر خودرو ها در روز های تعطیل آسفالتش کردن...

ازاینجا تا 6.7 یک سربالایی سنگین خواهید داشت که باید از همون اخر آسفات با دور برید بالا که تا نصفه این قسمت رو با دور بتونید رد کنید و باقیش رو باید دست بگیرین...

تا از اون جا رو تا 7.2 که دوباره با یه آسفالت دیگه طلاقی می کنید گوش به گوش دیوار پادگان برید و توجه داشته باشید مسیر قدیمی که چسبیده به دیوار بود رو خراب کردن و یک مسیر جدید چند متر پایینتر باز شده ....

بعد از 7.2 دیگه از دیگه از پادگان فاصله می گیرین و در جوار جنگل ادامه میدین....و اخر کار هم همونطورکه رو نقشه معلومه یک مرکز اسقاط خودرور های فرسوده رو دور می زدین و از پایین پمپ گار هجرت وسط اتوبان هجرت سر در میارین.....!!!

در مجموع مسیر برای یک نیم روز مسیر جالبیست اللخصوص برای تازه کارانی که نمی خواهند زیاد از شهر فاصله بگیرند...ولی در عین حال هم باید از قدرت بدنی مناسب برخوردار باشین برای مقاومت در افت و خیز های مسیر هم تکنیکتون رو در قسمت های فنی آزمایش می کنه.....

کل طول مسیر همونطور که تو Elevation Profile مشخص می شه 8.5 کیلومتره...
مرتفع ترین مکانش 1470 و پست ترین جاش 1275 متر ارتفاع داره که حدود 195 متر اختلاف ارتفاع می اندازه...

[Only registered and activated users can see links]

saeidspr
2012/06/10, 11:45
عالی بود ... فقط کاش عکس منطقه رو از یکم بالاتر هم میگرفتی تا دقیق متوجه بشم نسبت به تهران کجا قرار میگیره .. چون واقعا نمیدونم سرخه حصار کجاست ... !

Ali-Bike-Runner
2012/06/10, 12:29
دستت درد نکنه ولی فایل قابل دانلود نیست ، به قول دوستمون rockwusho اگه عکس بود خیلی بهتر میشد

saeidspr
2012/06/10, 19:00
1- طی کردن تمام مسیر آماتوری چقدر زمان میبره ..
2- تو مسیر آب گیر میاد؟

mSafdel
2012/06/11, 10:34
ممنون آقا صابر
آقا کسی پایه هست این جمعه مورخ 26 خرداد این مسیرو بریم؟ اگه از سمت غرب به شرق بریم (ورودی پمپ گاز) که چه بهتر

miladdrg
2012/06/11, 10:58
آقا کسی پایه هست این جمعه مورخ 26 خرداد این مسیرو بریم؟ اگه از سمت غرب به شرق بریم (ورودی پمپ گاز) که چه بهتر
ما تقریبا هر هفته همین مسیر رو میریم ولی بر عکسش رو
ولی متاسفانه من دوهفته امتحان دارم ولی از 7 تیر به بعد هر موقعی که باشه ما من میام
این هفته هم من دیگه نمیرم ولی برادرم قصد داره که بره!
اگه معمولیم بخواید رکاب بزنید مسیر برعکس رو حدودا 1 ساعت طول میکشه

mSafdel
2012/06/11, 11:57
ما تقریبا هر هفته همین مسیر رو میریم ولی بر عکسش رو
ولی متاسفانه من دوهفته امتحان دارم ولی از 7 تیر به بعد هر موقعی که باشه ما من میام
این هفته هم من دیگه نمیرم ولی برادرم قصد داره که بره!
اگه معمولیم بخواید رکاب بزنید مسیر برعکس رو حدودا 1 ساعت طول میکشه

میلاد جان مسیرش امنه؟ :53:
آقا صابر چرخ سواری تو این مسیر نیاز به برخورد خاص با محیط بانها داره؟:p

miladdrg
2012/06/11, 13:07
میلاد جان مسیرش امنه؟
آقا صابر چرخ سواری تو این مسیر نیاز به برخورد خاص با محیط بانها داره؟
بله مسیرش امنه ولی یهو دیدید جلوتون یه گراز اندازه گوساله سبز شد:9::30:
ولی شوخی کردم امنه فقط یه اگه اون مسیری رو که اقا صابر گفتن رو بخواید برید شیب روپایین های تندی داره که خیلی باید مواظب باشید
محیط بان هم نداره و افراد عادی هم برای کوه نوردی سبک اونجا میان

SABER_MTB
2012/06/11, 16:19
میلاد جان مسیرش امنه؟ :53:
آقا صابر چرخ سواری تو این مسیر نیاز به برخورد خاص با محیط بانها داره؟:p

رک و رو راست بگم اقای صاف دل.....من مسیری که نیاز به ورود در اراضی نظامی یا منطقه حفاظت شده پشت سرخه حصار رو داشته باشه به هیچ عنوان به اشتراک نمی گزارم.....

چون اولا مسئولیت داره پس فردا میان می گن جاسوس آمریکا بوده می خواسته در لباس دوچرخه سواره به جاسوسی صنایع نظامی بپردازه یا اصلا راه و مسیر ورود به اراضی نظامی کشور رو عمومی کرده و خیانت به امنیت ملی و هیچی هوی دیدی ما تو اوین داریم کتک می خوریم...بخاطر یه مسیر......

بعدش هم من یه سوال دارم........وقتی می گم یه جا نیاز به برخورد خاص با محیط بان ها داره......چند نفر هستند که می تونند برخورد صحیح رو داشته باشند.....؟؟

و چند نفر هستند که نمی تونند برخورد صحیح رو داشته باشند. ؟؟ قطعا عده اوانهایی که می تونند برخورد صحیح داشته باشند خیلی کمه و تنیجه اش چی میشه ؟

تنیجه اش رو من به تجربه می گم این میشه که دیگه خودمون هم نمی تونیم از مسیر استفاده کنیم......چون یه خراب کاری بالا می آوردن این افراد که دیگه اون طرف ها دوچرخه سوار ببینند با دوشکا هدف گیری می کنند.........

تجربه دارم اقای صاف دل که عرض می کنم ها.........دو سه بار بعد از معرفی برخی مسیر ها که باید با روستاییان و اهالی بومی ساکن اون مهم رفتار و منش درست داشت به افرادی که خداوند در لش گُنده شان یک جو شعور نچکانده بود

دفعه بعدی که خودم رفتم تو مسیر همه بهم فحش می دادند می گفتند تو رفیق همون آدم بی شعوره هستی !!!!

شما خیالت راحت مسیری که ما ده ساله داریم توش مدارا می کنیم با اهالی و سکنه و یا مامورین دولتی رو من هرگز عمومی نمی کنم......که برخی دوچرخه سوار نما ها وجهه و فرهنگ دوچرخه سواری ما رو هم ببرن زیر سوال......

ما که در محیط اینترنت نمی تونیم مخاطب رو فیلتر کنیم بگیم شما نگاه کن شما نکاه نکن........پس وقتی همه دارن نگاه می کنند و استفاده می کنند باید طوری نوشت و از چیزی نوشت که به درد همه بخوره اولا دوما طوری نباشه آدم های نالایق دسترسی وتوانایی تخریب اون رو داشته باشند........

mSafdel
2012/06/11, 20:30
ممنون صابر جان بابت معرفی این مسیر عمومی. انشااله قسمت بشه با خود شما اون مسیرهای خصوصی هم بریم و کلی چیز از شما و بقیه حرفه ای های سایت یاد بگیرم :ad54ad:
آقا میلاد و آقا سعید هفتم به بعد هر وقت برنامه گذاشتید منم هستم

SABER_MTB
2012/06/12, 00:14
ممنون صابر جان بابت معرفی این مسیر عمومی. انشااله قسمت بشه با خود شما اون مسیرهای خصوصی هم بریم و کلی چیز از شما و بقیه حرفه ای های سایت یاد بگیرم :ad54ad:
آقا میلاد و آقا سعید هفتم به بعد هر وقت برنامه گذاشتید منم هستم

حتما اگر عمری باقی بود و زمانی در اختیار خوشحال میشیم

artara74
2012/06/14, 12:19
لینک مسیر پرید. پیشنهادم اینه که فایل رو زیپ کنید و هر جا خواستین آپ کنید.

SABER_MTB
2012/06/14, 16:14
لینک مسیر پرید. پیشنهادم اینه که فایل رو زیپ کنید و هر جا خواستین آپ کنید.

ااا دهنشون رو سرویس.....این چار اینجوری شد

پیش نهاد خوبی داداین....ال وین زیپ و من الایمان........بریم برای زیپ

jjjavad
2016/01/20, 09:55
آقا مسیر پرید: :8:........خواهشا دوباره بزارید

SABER_MTB
2016/01/20, 14:50
آقا مسیر پرید: ........خواهشا دوباره بزارید

خدا بیامرزه اون مسیر رو............................

خودش هم واقعا و به صورت فیزیکی پرید.................

دوست داشتم فرص بود می رفتیم عکس هاش رو می زاشتیم ببینید شهرداری محترم منطقه 13..........با کمک و همکاری مدیریت سرخه حصار با بلدوزر و بیل مکانیکی چطور فِتادن به جون مسیرو خَشَنگ گند مشتی زدن توش......................

قسمت اعظم نیمه غربی مسیر رو کاملا عریض و ماشین رو کردن...........................یَحتمل بعدش هم می خان آسفالتیزاسیونش کنن دیگه............................

کم جاده آسفالت هست وسط پارک....................................کم ماشین میاد............................کم ملت ما ماشین میان هی آشغال می ریزند جنگ و کوه رو به گند می کشند......................

کم ملت غیرو قلیون به دست با موتور میان مزاحم چرخ سوارا می شن............................

شهرداری و مدیریت پارک اخه شعور دارند ؟؟؟؟؟؟؟ این ها فقط به فکر ماشین سوار جماعت اند........................

یه پیست مسخره و پیزوری زدن اون وسط سرخه که همیشه هم محل بساط پیک نیک پهن کردن ملت قیمه خوار و بدمینتون بازی کردنشونه.................................. .

بقیه پارک هم که متعلق اصلا به ماشین سواراست..............................

مزاحتمی هم برا چرخ سوارا پیش بیاد در اکثر غریببه اتفاق موارد حراست پارک طرف ملت رو می گیره................................

کلا چرخ سوار تو شهر که نمی تونه سوار شه........................تو پارک هم که جایی نداره.....................تو کوه هم که می گیرنش..........می گن اینجا منطقه حفاظت شده است................................

کلا چرخ و چرخ سواری تو این مملکت محلی از اعراب نداره اخه.........................................

شهر دار ها و این ها هم بیشتر به فکر / رای / اند تا این چیز ها..................................

bas ali
2016/01/20, 20:06
شما در سخنانت به رانندگان وحشی اشاره نکردی که من اونها رو اضافه میکنم