PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی مسیر پارک جنگلی چیتگر با عکس

Ali-Bike-Runner
2012/06/01, 18:11
امروز رفتم چیتگر گفتم یه چنتا عکس بزارم تا اونا که چیتگر رو ندیدن با این پارک که مسیر دوچرخه داره آشنا بشن ،فکر نمی کنم تو ایران همچین پیستی ساخته شده باشه ..... نمی دونم کی این پیست رو ساخته ولی هرکی ساخته خدا بیامرزش....

چیتگر علاوه بر پیست دو چرخ سواری ،باشگاهای تیر اندازی و اسب سواری هم داره
و امکانات رفاهی و محل هایی برای کرایه دوچرخه هم داره

چیتگر سه تا پیست دوچرخه داره :

1-پیست سرعت
2-پیست استقامت
3-پیست کوهستان

پست سرعت که بدک نیست ولی خیلی هم نمیشه توش با سرعت رفت بیشتر برای تازه کاراست که تو پیست استقامت نمی تونن پا بزنن

پست استقامت از داخل پارک عبور می کنه و مسیر سر سبزی داره درخت های کاج و سرو که در طول سال همیشه سرسبز هستن و تقریبا بیشتر مسیر رو سایه این درخت ها پوشانده و هوا از جاهای دیگه نسبتا خنک تره
طول مسیر استقامت هم با مسیر های فرعی حدود 7-8 کیلومتر میشه

چیتگر چنتا مسیر خاکی هم داره حالا من نمیدونم به اون مسیر ها میگن پیست؟ مثل اینکه قبلا هم توش مسابقه بر گزار شده بوده

پیست استقامت اصولا جای خطرناکیه مخصوصا قبل از ظهر و بعد از ظهر که هوا خنک تر میشه چون همه نوع دوچرخه سوار با هر سطحی توی پیست وارد میشن و برای کسایی که می خوان با سرعت بالا تو پیست رکاب بزنن دردسر ساز میشن

برای ورود به این پارک از آزاد راه آزادگان که به سمت آزاد راه تهران کرج حرکت کنید چند کیلومتر جلوتر ورودی های 2 و 3 پارک دسترسی دارید من از وردی 6 هم رفتم ولی ماشین رو نیست باقی رو هم نمی دونم ولی نزدیک ترین مسیر به پیست دوچرخه همین ورودی 2 و 3 هست
حالا عکس ها :
پیست سرعت:

[Only registered and activated users can see links]

اینم استقامت:

gnome
2012/06/01, 18:25
خدا خیرش بده باعث و بانی ساختش رو
ممنون بابت معرفی و عکس ها

Biker
2012/06/01, 18:32
چه قشنگه! :cool: تا حالا این عکسها رو ندیده بودم، آقا ما دفعه بعد اومدیم دوچرخه میاریم دسته جمعی بریم کل چیتگر رو بگردیم.
دست شما درد نکنه،عالی بود.

miladdrg
2012/06/01, 18:49
ممنون بابت عکسها
خدا بیامرزتش و اون دنیا خدا یه پیست بهتر در اختیارش بزاره با یه گلوری زیرو که حال کنه
ولی بازم به پای صرخه خودمون نمیرسه:30: البته اگه مسیرهای صرخه و به همراه درختای چیتکر یه جا بود معرکه میشد ولی برای کورسی سوارها چیتکتر فکر کنم مناسبتر باشه

Ghasem
2012/06/01, 18:59
چیتگر قبل انقلاب ساخته شده. به خونه من خیلی نزدیکه و من تقریبا هر روز از جلوش رد میشم (مسیرمه)و به خاطر نداشتن دوچرخه حرس میخورم. :13::13::13:

Biker
2012/06/01, 20:17
الان سرخه حصار هم این امکاناتو داره؟

Ali-Bike-Runner
2012/06/01, 20:20
الان سرخه حصار هم این امکاناتو داره؟

سرخه حصار خیلی محیط وسیع تری داره همش تپه و خاکیه یه پیست دو چرخه هم داره که من نرفتم ولی به پای چیتگر نمیرسه آقا میلاد زیاد میره اونجا بهتر می تونه توضیح بده

princefarhad
2012/06/01, 21:04
کاش مسیر کراس کانتری شم معرفی میکردید واقعا مسیر خوبیه . جنگلی که هست چند تا پیچ خوب داره چند تا هم پرش داره البته پرشاش ارتفاعشون زیاد نیست سینه کش سنگین هم داره. اون قسمت سرعتی لای درختاش که چند جا ریشه هم داره عالیه.

Biker
2012/06/01, 21:36
کاش مسیر کراس کانتری شم معرفی میکردید واقعا مسیر خوبیه . جنگلی که هست چند تا پیچ خوب داره چند تا هم پرش داره البته پرشاش ارتفاعشون زیاد نیست سینه کش سنگین هم داره. اون قسمت سرعتی لای درختاش که چند جا ریشه هم داره عالیه.

اونوقت اینجاها رو بلد نباشی و بری میشه راحت پیدا کرد؟ یا تابلویی چیزی داره؟ یا نه حتماً باید همراه یه بلد بری؟:21:

miladdrg
2012/06/01, 21:50
سرخه حصار خیلی محیط وسیع تری داره همش تپه و خاکیه یه پیست دو چرخه هم داره که من نرفتم ولی به پای چیتگر نمیرسه آقا میلاد زیاد میره اونجا بهتر می تونه توضیح بده
صرخه حصار هم این امکانات رو داره حتب یه پیست هم برای ماشین کنترلی داره که خیلی وسیع نیست پیست اسب دوانی هم تابلوهاش رو من دیدم ولی نرفتم ببینم
تو پیستش هم من فقط توش دو سه بار بیشتر نرفتم ولی میگن که پیستش بزرگه ولی مسیرهای کراس و دانهیل زیبا و تکنیکی داره(خارج از پیست) که من امروز افتادم زمین تو یکی از این مسیرها

SABER_MTB
2012/06/02, 00:51
من خودم بخام یه مقایسه از سرخه و چیتگر بکنم......

می تونم بگم...

چیتگر فضای بزرگتری داره و سطح زیر پوشش درخت کاری شده اش بسیار بزرگنتره.....

اللخصوص در فاز دو چیتگر که مساحت زیادی رو در بر می گیره....و چون از خیلی قدیم تر از سرخه درخت کاری شده ( فکر کنم بر می گرده به 50 سال قبل ) درخت ها و پوشش گیاهیش انبوه ترو درختانش بزرگتر اند.....قالبا...

در مورد دوچرخه سواری عمومی هم امکاناتش با سرخه قابل مقایسه نیست...پیست خیلی بزرگتر و طویل تر و نسبتا فنی تری رو داره....و در ذهن عموم بیشتر جا افتاده.....

دارای ایستگاه خانه دوچرخه شهر داری هم هست و برخی مسیر های دوچرخه سواری شهری منطقه 22 هم به چیتگر ختم میشه....

از نظر سواری حرفه ایی چیتگر بیشتر مناسب کورسی و کراس کانتری و البته مناطق دست ساز و پارک های مصنوعی اش ( محوطه تفریحی ) جولانگاه تریال کارا و BMX باز ها است.....ولی ابدا مناسب دان هیل نیست چون اختلاف ارتفاعی نداره این پارک....یعنی نا همواری هاش طوری نیست که خیلی اختلاف ارتفاع بندازه.....
و این موضوع به نظر من برای کراس کانتری هم یه پوهن منفی به حساب میاد.....

و یه نکته منفی چیتگر هم از نظر من اینه که در حاشیه غربی تهران است جایی که شهرک های حاشیه ایی زیادی وجود داره که شاید ( نمیگم قطعا ) شاید یک کم از نظر امنیتی محیط رو نا امن بکنه کما اینکه در هر دو پارک گشت های انتظامی نیروی انتظامی با موتور و اتوموبیل شبانه روز دایر است ولی به هر حال من فکر می کنم ضریب امنیت سرخه بالاتر است....که اون هم با شلوغ تر شدن شرق شهر و اباد شدن مناطق حاشیه ایی به همون سمتی که چیتگر میل کرده می ره....

ولی از اون طرف ...سرخه حصار....خب محیط زیر پوشش درخت اش کمتر است...و در حقیقت به صورت یک نوار شرقی غربی کشیده شده.....

امکانات دوچرخه اییش هم در بعد همگانی بدک نیست ولی به نظرم بیست درصد امکانات چتگر هم نیست....

ولی در بعد حرفه ایی....برای کراس کانتری من می تونم بگم اینقدر مسیر داره که تا آخر عمرتون هم هر هفته مسیر جدید برین...ولی چون قسمت اعظم این منطقه زیر پوشش پادگان های ارتش و سپاه و از طرفی متصل به پارچین ( تا سیسات انرژی صلح آمیز ) و از یه طرف دیگر هم تحت کنترل منطقه حفاظت شده سرخه حصار و پارچین است.....

دست رسی عمومی به این مناطق قطع است که خود جای شکرش باقی است......چرا که آدم هایی که می دونند کجاش برن و چطور برن که حتی با وجود برخورد با ماموران امنیتی منطقه برای خودشون مشکل درست نکند....می تونند با نیم ساعت رکاب زدن و فاصله گرفتن از پارک....

صحنه هایی رو ببیننید. که عمرا هرگز تو چیتگر نمی شه دید......

کبک و عقاب و شاهین و شغال و جغد و باقی خزندگان و چرندگان و دردنگان بماند.......اووووه یادم رفت یک بار هم به صورت خیلی نادر....در یکی از بکر ترین نقاطش کفتار دیدم...( به خاطر لاشه یکی از همین بز های کوهی اومده بود )

از نظر فنی هم می تونم بگم هشتاد درصد مسیر های کراس کانتری چیتگر جاده خاکی اند....( Fire road)..
و خیلی مسیر های مال رو( Single track ) که هیجان و مهارت بیشتری رو به ارمغان می آورند خبری نیست....

ولی تو سرخه تا دلتون بخاد........و همه مسیر های کراس کانتریش پر از بالا و پایین های با تنوع عوارض است .....

در مورد دان هیل هم که همه دان هیل کارا اهل شرق شهر ما اند......اکثرا تو تهرانپارس / نارمک / افسریه / پیروزی / نیرو هوایی / و....که به نظرم بخاطر وجود سرخه است.......

ولی خب همونطور که گفتن متاسفانه یا به نظر خودم خوشبختانه از دست رس عموم خارج است......

متاسفانه برای اینکه همه نمی تونند از این موهبت استفاده کنند....خوشبختانه بخاطر این که اصلا لازم نیست همه استفاده کنند.....چون اگه همه بخاند استفاده کنند میشه پارک عمومی و دیگه خبری از این مناظر نخواهد بود.....

بهتر است بماند برای اونهایی که روحیشون ماجراجو تر است آدم هایی که همیشه دنبال چیز ها و موقعیت های جدید اند....اینکه چطور با ماموران سازمان محیط زیست و گشت های نظامی کنار بیاییم هم در همون حیطه روحیه ایی می گنجه....

البته در آینده نزدیک بخش (( بانک اطلاعاتی مسیر های ایران )) گشایش خواهد یافت....و همه می تونند مسیر های منطقه خودشون رو هر جای ایران که باشه با اطلاعات دقیق به اشتراک بگذراند.......

Ghasem
2012/06/02, 01:02
از لحاظ تعداد مسیر برای کراس کانتری چیتگر با سرخه حصار قابل مقایسه نیست. چون چیتگر به اون پیستای آسفلتش معروفه . ولی اینم بگم که از لحاظ امنیت خیالتون راخت باشه. چیتگر منطقه امنیه. :29:

princefarhad
2012/06/02, 13:39
اونوقت اینجاها رو بلد نباشی و بری میشه راحت پیدا کرد؟ یا تابلویی چیزی داره؟ یا نه حتماً باید همراه یه بلد بری؟:21:
مسیرش که تابلو نداره .اما تو فاز دومه از کنار اون پمپ گاز 10 دقیقه پیاده راهه.اما باید یکی که مسیرو رفته بیاد مگر اینکه هنوز نوار پیچی ها باشند.

Nobody
2012/06/02, 14:08

درود

بله داره از همون در ورودی راهنما داره تو کل مسیر هم با تابلو معلوم شده .

در ضمن این پارک یه پیست برای خانوم ها هم داره .من رفتم بد نبود .تو یکی از عکس های علی اقا هست .این پیست کنار پیست استقامت هستش تو یکی از عکس ها هم دیوارش که چوبیه معلومه .

Ali-Bike-Runner
2012/06/02, 14:26
درود

بله داره از همون در ورودی راهنما داره تو کل مسیر هم با تابلو معلوم شده .

در ضمن این پارک یه پیست برای خانوم ها هم داره .من رفتم بد نبود .تو یکی از عکس های علی اقا هست .این پیست کنار پیست استقامت هستش تو یکی از عکس ها هم دیوارش که چوبیه معلومه .

اره پیست خانوما همونجاست ولی کلا خانوما خیلی تمایل ندارن برن تو اون پیست تک و توک میرن،خودم هم که نمی تونستم برم چیزی راجع بهش ننوشتم

princefarhad
2012/06/02, 15:36
مسیر کراس کانتری تابلو نداره

Ali-Bike-Runner
2012/06/02, 15:49
مسیر کراس کانتری تابلو نداره

آره تابلو نداره ولی اگه از ورودی 6 که سمت شهرک گلستان هست بری که ماشین رو هم نیست میشه یه مسیرایی پیدا کرد من یبار رفتم از تو پیست استقامت هم فکر نکنم راه داشته باشه تو پیست استقامت یه جاده فرعی خاکی هست که بری داخلش به یه مسیرهای خاکی و تپه میرسه ولی خیلی کمه و کوتاهه نمیشه بهش گفت مسیر ولی از ورودی 6 که بری خیلی بهتره و مسیر های زیادی میبینی که خودم رفتم و دیدم

sport
2012/06/02, 18:11
در کل تهران با تمام دود و دمی که داره ولی به خاطر هچین مسیرایی که تو حاشیش درست شده شرایط خیلی بهتری نسبت به شهرهای دیگه داره خصوصا"شهرهای کوچیک که وقتی میری توی حاشیشون دوچرخه سواری به خاطر عدم امنیت و وجود ارازل و اوباش باید با استرس رکاب بزنی ولی جاهایی مثل چیتگر خیالت راحته که مخصوص این کار طراحی شده و از امنیت لازم برخورداره در نتیجه یعنی یه ورزش باب میل با لذت کافی ......

saeidspr
2012/06/02, 21:08
:) چیتگر که خیلی باحاله اما دوچرخه هایی که کرایه میدن اصلا سالم نیست نفس رو میبره ! باید با دوچرخه شخصی رفت ... آخرین باری که رفتم دوچرخه نداشتم کرایه کردم دوچرخه افتضاح بود! اما حال داد .. فردا دارم میام تهران اگه دوچرخه رو بیارم حتما چیتگر میرم ...

mSafdel
2012/06/03, 19:42
البته در آینده نزدیک بخش (( بانک اطلاعاتی مسیر های ایران )) گشایش خواهد یافت....و همه می تونند مسیر های منطقه خودشون رو هر جای ایران که باشه با اطلاعات دقیق به اشتراک بگذراند.......

صابر جان امیدوارم که این مسیرهای سرخه رو که گفتی توی این بانک اطلاعاتی قرار بگیره چون من با وجود اینکه یه سالی میشه تو سرخه میرم ولی مسیری که همش میرم همون مسیر اصلی ماشین رو است که از غربی ترین در وارد میشم و از شرقی ترین خارج. خیلی دلم می خواد مسیرهای سرخه را یاد بگیرم و ببینم. حداقل یکیشو لو بدید دیگه :smilies-azardl (13)

راستی یه چیزی در مورد جنگل سرخه حصار و چیتگر هم من اضافه کنم. سرخه حصار یه جنگل طبیعی و پارک ملیه با قدمت بسیار بالا. بعضی ها اونو بازمانده جنگلهای انبوهی در این منطقه میدونن که 80 هزار سال قدمت داره. چیتگر یه پارک ساخته شده توسط انسانهاست و به همین خاطر اونطور که فکر می کردن خوبه درستش کردن و از نظر پوشش گیاهی مطابق سلیقه و نیاز سازندگان ساخته شده.
راستی سرخه حصار یه موزه حیات وحش هم داره.
من قبلا خیلی چیتگر میرفتم با وجود اینکه ساکن شرق تهران هستم ولی از وقتی که رفتم سرخه حصار دیگه نمی تونم ازش دل بکنم.

Mas5915
2012/07/07, 07:55
:) چیتگر که خیلی باحاله اما دوچرخه هایی که کرایه میدن اصلا سالم نیست نفس رو میبره ! باید با دوچرخه شخصی رفت ... آخرین باری که رفتم دوچرخه نداشتم کرایه کردم دوچرخه افتضاح بود! اما حال داد .. فردا دارم میام تهران اگه دوچرخه رو بیارم حتما چیتگر میرم ...

کسی اطلاع داره که آیا میشه دوچرخمون را بذاریم یه جایی و کرایه اش رو بدیم تا هر وقت خواستیم بریم سوار شیم در اصل یک پارکینگ برای دوچرخه باشه؟ ممنون میشم اگر جوابم را بدهید.

Ali-Bike-Runner
2012/07/07, 10:18
کسی اطلاع داره که آیا میشه دوچرخمون را بذاریم یه جایی و کرایه اش رو بدیم تا هر وقت خواستیم بریم سوار شیم در اصل یک پارکینگ برای دوچرخه باشه؟ ممنون میشم اگر جوابم را بدهید.
جدیدا دوچرخه های خوبی کرایه میدن فکر کنم دوچرخه های دنده ای ویوا هم کرایه بدن که گرون تره .... به احتمال زیاد همچین امکانی وجود نداره که شما دوچرخه رو اونجا بزارید و من هم پیشنهاد می کنم که همچین کاری نکنید چون ممکنه یجوری قطعات دوچرخت رو عوض کنن که خودت نفهمی ،هم خیلی برای شما هزینه انبار خواهد داشت !

Mas5915
2012/07/07, 10:47
جدیدا دوچرخه های خوبی کرایه میدن فکر کنم دوچرخه های دنده ای ویوا هم کرایه بدن که گرون تره .... به احتمال زیاد همچین امکانی وجود نداره که شما دوچرخه رو اونجا بزارید و من هم پیشنهاد می کنم که همچین کاری نکنید چون ممکنه یجوری قطعات دوچرخت رو عوض کنن که خودت نفهمی ،هم خیلی برای شما هزینه انبار خواهد داشت !

سلام،خیلی ممنون از جواب خوبت. یک سوال دیگه هم دارم می دونید هزینه کرایه هر دوچرخه چقدر است و ساعتی حساب میشه و ساعت کاریشون کی است؟ ببخشید خیلی سوال کردم. هر چی از خدا بخوای انشاالله خدا بهت بده.

saeidspr
2012/07/07, 11:10
سلام،خیلی ممنون از جواب خوبت. یک سوال دیگه هم دارم می دونید هزینه کرایه هر دوچرخه چقدر است و ساعتی حساب میشه و ساعت کاریشون کی است؟ ببخشید خیلی سوال کردم. هر چی از خدا بخوای انشاالله خدا بهت بده.

ورودتون رو به سایت خوشآمد میگم
سال گذشته اگر اشتباه نکنم برای یک ساعت 5 تومن بود و ساعت اضافی اگر درست یادم باشه 3 تومن .. الان رو نمیدونم .. و اینکه یک ساعت برای یک دور کامل تفریحی تو پیست کاملا مناسبه

punisher
2012/07/07, 13:12
من و دیگر بچه های ساوه ای برنامه داریم تا آخر برج یک روزشو با دوچرخه بیایم چیتگر(البته از 1-2 هفته پیش تصمیمو گرفتیم.حالا که عکسا رو دیدم بیشتر به حوس افتادم)
احتمالا اتوبان ساوه_تهران رو با اتوبوس بیایم
از میدان آزادی تا چیتگر چقدر فاصلست؟با دوچرخه چقدر طول داره برسیم؟

Uphill
2012/07/07, 15:18
من و دیگر بچه های ساوه ای برنامه داریم تا آخر برج یک روزشو با دوچرخه بیایم چیتگر(البته از 1-2 هفته پیش تصمیمو گرفتیم.حالا که عکسا رو دیدم بیشتر به حوس افتادم)
احتمالا اتوبان ساوه_تهران رو با اتوبوس بیایم
از میدان آزادی تا چیتگر چقدر فاصلست؟با دوچرخه چقدر طول داره برسیم؟

چه تصمیم خوبی :)

از میدون آزادی به چیتگر سه مسیر هست:

۱- مسیر اول آزادراه تهران کرج هست. که این مسیر رو به خاطر تعدد خروجی و ورودی اول آزادراه اصلن توصیه نمیکنم (هرچند که کوتاهترین مسیر است).

۲- مسیر دوم، جاده مخصوص کرج هست که مسیر پیشنهادی من به شماست. طول مسیر ۱۰ کیلومتر هست و از حاشیه اتوبان میتونین مسیر رو عبور کنین. (خودم تا به حال با دوچرخه نرفتم) این هم لینک مسیر ([Only registered and activated users can see links])

۳- و مسیر سوم از بالای آزادراه و داخل شهر هست. این امنترین مسیر و طولانیترین هست. ولی باز این مسیر رو به خاطر ناآشنا نبودن باشهر پیشنهاد نمیکنم. مگر این که یه ده دقیقهای وقت بذارین و از گوگل مپس مسیریابی کنین. تا جایی که یادم هست، اون منطقه مسیرهای دوچرخهی خوبی هم داره و از روی بزرگراه آزادگان هم یه پل مخصوص دوچرخه هست.

پاینده باشید.

amir@
2012/07/07, 15:30
سلام میخواستم بدونم کیاخونشون نزدیک چیتگر هست واونجامیرن دوچرخه سواری؟ بگن ماهم بیاییم.

demon_hunter
2012/07/07, 17:51
اقا یدونه مسیر کارس کانتری (نه جایی که همزمان باهاش دانهیلی ها مثل فشنگ بیان پایین آخرت ترسه ) شمال تهران کسی سراق نداره ؟ ما تازه مینی سیتی اومدیم ! اینجا بافت جنگلی و تپه ای خوبی داره ولی نمیدونم کجاش میشه رفت نمیشه رفت و..... ! خلوط هم باشه خوبه یزره بیشتر شیتونی میکنم اینجوری بهتر میشه شیتونی کرد با خیال راحت کسی هم کاری نداره :دی

Uphill
2012/07/08, 01:48
اقا یدونه مسیر کارس کانتری (نه جایی که همزمان باهاش دانهیلی ها مثل فشنگ بیان پایین آخرت ترسه ) شمال تهران کسی سراق نداره ؟ ما تازه مینی سیتی اومدیم ! اینجا بافت جنگلی و تپه ای خوبی داره ولی نمیدونم کجاش میشه رفت نمیشه رفت و..... ! خلوط هم باشه خوبه یزره بیشتر شیتونی میکنم اینجوری بهتر میشه شیتونی کرد با خیال راحت کسی هم کاری نداره :دی

شما اگه مسیر آف رود دوست داشته باشین، می تونین از پارک جنگلی سوهانک استفاده کنین. این منقطه پر از راه های خاکی کوبیده شده هست و سربالایی های خوبی هم داره.

اگه مسیر آسفالته دوست داشته باشین، از مسیر گردنه قوچک استفاده کنین که با توان خوب میتونین نیم ساعته برین بالا.

برای دسترسی به هر دو مسیر، لازمه از ضلع جنوبی اتوبان ارتش، برین تا آخر اتوبان. وارد جاده گردنه قوچک بشین. برای مسیر اول، از ورودی دوم پارک جنگلی سوهانک (ورودی اول شیبش وحشتناکه!) داخل بشین. برای مسیر گردنه هم همون جاده که توش هستین رو ادامه بدین.

اگه بیشتر هم خواستین برین، بندازین سمت لواسون تا انتهای لواسون برین، از اونجا دو سه تا مسیر هست. افجه، سینک و سبو. که مسیر سبو باز مسیر آف رود داره و می رین بالای سد لتیان و از زیبایی سد لتیان هم بهره می برین.

mSafdel
2012/07/08, 15:03
قبلنا تو چیتگر یکی از این مراکزی که دوچرخه اجاره میدن، دوچرخه شمارو به ازای مبلغی ماهیانه نگهداری میکردن.

hesam1997
2012/07/08, 23:37
چه تصمیم خوبی :)

از میدون آزادی به چیتگر سه مسیر هست:

۱- مسیر اول آزادراه تهران کرج هست. که این مسیر رو به خاطر تعدد خروجی و ورودی اول آزادراه اصلن توصیه نمیکنم (هرچند که کوتاهترین مسیر است).

۲- مسیر دوم، جاده مخصوص کرج هست که مسیر پیشنهادی من به شماست. طول مسیر ۱۰ کیلومتر هست و از حاشیه اتوبان میتونین مسیر رو عبور کنین. (خودم تا به حال با دوچرخه نرفتم) این هم لینک مسیر ([Only registered and activated users can see links])

۳- و مسیر سوم از بالای آزادراه و داخل شهر هست. این امنترین مسیر و طولانیترین هست. ولی باز این مسیر رو به خاطر ناآشنا نبودن باشهر پیشنهاد نمیکنم. مگر این که یه ده دقیقهای وقت بذارین و از گوگل مپس مسیریابی کنین. تا جایی که یادم هست، اون منطقه مسیرهای دوچرخهی خوبی هم داره و از روی بزرگراه آزادگان هم یه پل مخصوص دوچرخه هست.

پاینده باشید.
خوشبختانه gps داریم و از نظر گم کردن مسیر و اینحرفا مشکلی نداریم
مشکلاتی که داریم از نظر امنیته(آخه این چند روز حسابی تصادف داشتیم.شاید باورتون نشه دیشب بر اثر برخورد پراید به دوچرخه یکی از بچه ها،ماشین 1 متر پرید هوا.کلا این چند روز 3 مورد تصادف سنگین داشتیم که ینمه رو اعتماد به نفسمون تاثیر گذاشته.دوستانی که تجربه ی تصادف سنگین داشتن می دونن چی میگم)
فکر کنم با وجود اطلاعاتی که شما دادی بهترین راه از بالای آزادراه و داخل شهر باشه.چون علاوه بر امنیت مسیر از تنوع بیشتری برخورداره.همچنین فکر نکنم خیلی هم طولانی تر بشه
ممنون

Uphill
2012/07/09, 00:19
خوشبختانه gps داریم و از نظر گم کردن مسیر و اینحرفا مشکلی نداریم
مشکلاتی که داریم از نظر امنیته(آخه این چند روز حسابی تصادف داشتیم.شاید باورتون نشه دیشب بر اثر برخورد پراید به دوچرخه یکی از بچه ها،ماشین 1 متر پرید هوا.کلا این چند روز 3 مورد تصادف سنگین داشتیم که ینمه رو اعتماد به نفسمون تاثیر گذاشته.دوستانی که تجربه ی تصادف سنگین داشتن می دونن چی میگم)
فکر کنم با وجود اطلاعاتی که شما دادی بهترین راه از بالای آزادراه و داخل شهر باشه.چون علاوه بر امنیت مسیر از تنوع بیشتری برخورداره.همچنین فکر نکنم خیلی هم طولانی تر بشه
ممنون

بابت تصادف ها متاسفم. من هم همین حس رو دارم، تا چند روز بعد، دست به عصا می رم. البته خوشبختانه با ماشین تا حالا برخوردی نداشتم.

خوشحالم که راهنمایی براتون مفید بود. اگه مسیر رو سوم رو انتخاب می کنین. یه نگاهی به این مسیر پیشنهادی ([Only registered and activated users can see links] :35.7386918,51.263939+to:35.7391007,51.2531002+to: Shahid+Puri&hl=en&ll=35.716552,51.316967&spn=0.088503,0.11261&sll=35.748602,51.247187&sspn=0.022117,0.044503&geocode=FazRIAId9EAPAw%3BFRL7IAIdwzkPAykLjIYb6f2NP zG6gbhx-ClRPA%3BFbguIQIdAsQOAymD1HbeVfyNPzF6NEH7UVW1lA%3BF UNUIQIdwzkOAymf8bu7oPyNPzFB9fEz67AzQg%3BFdxVIQIdbA 8OAynHBcLAWvuNPzGD7SNqEXIgWw%3BFQ8EIQIdfeQNAw&t=m&mra=dpe&mrsp=4&sz=15&via=1,2,3,4&z=13) هم می تونین بندازین. تکه اول رو از آزادراه برین تا ستاری. این قسمت از آزادراه بسیار عریض هست و جای کافی برای روندن داره. بعد ستاری رو برین بالا. مسیر رو تا بزرگراه آزادگان دنبال کنین. از آزادگان به بعد، خودتون ببینین روی Google Maps چه مسیری از خیابون های فرعی سمت غرب بزرگراه به سمت پارک پیدا می کنین (برای پرهیز از عبور از بزرگراه). اگه از عکس های ماهواره ای استفاده کنین، می تونین مسیر مناسبی (که شاید بخشیش آفرود باشه) به سمت پارک پیدا کنین.

باز هم راهنمایی نیاز بود در خدمت هستم. :)

punisher
2012/07/10, 02:07
باشه ممنون از راهنماییتون
وقتی هم که خواستیم بریم یک تاپیک می زنم تا اگه کسی خواست بیاد بیاد:دی

arash joon
2012/07/10, 10:38
من اکثرا هر جمعه چيتگر هستم، نزديک 11 که ميشه شدت گرما اين روزا خيلی بالا است، و يا عصر بايد رفت و يا صبح زود، عصر مشکل ازدحام جمعيت داره و پيست اکثرا شلوغ و متاسفانه فرهنگ دوچرخه سواری هم ندارند، دقيقا همانطور که رانندگی ميکنند، آنجا هم دوچرخه سواری ميکنند، هر دفعه 2-3 تصادف وخيم ميبينم که اکثرا خانم ها مصدوم شدند و انصافا هم مقصر خودشون هستند، بنظر من پست استقامت واقعا فنی هست و اگر انرژی خودتون خوب تقسيم نکنيد به مشکل ميخوريد.

saeidspr
2012/07/10, 10:51
من اکثرا هر جمعه چيتگر هستم، نزديک 11 که ميشه شدت گرما اين روزا خيلی بالا است، و يا عصر بايد رفت و يا صبح زود، عصر مشکل ازدحام جمعيت داره و پيست اکثرا شلوغ و متاسفانه فرهنگ دوچرخه سواری هم ندارند، دقيقا همانطور که رانندگی ميکنند، آنجا هم دوچرخه سواری ميکنند، هر دفعه 2-3 تصادف وخيم ميبينم که اکثرا خانم ها مصدوم شدند و انصافا هم مقصر خودشون هستند، بنظر من پست استقامت واقعا فنی هست و اگر انرژی خودتون خوب تقسيم نکنيد به مشکل ميخوريد.

پیست استقامت کجاست؟ میتونی رو نقشه نشوه بدی؟

Masoud
2012/07/10, 11:23
از عکس های هر دو منطقه لذت بردم ولی خوب خداییش این جمله رو پر بیراه نگفتن که تموم امکانات برای تهرونیاست چون توی شهری که ما هستیم طول پیست دوچرخه سواری 400 متره :17:
کفران نعمت نکنید و تا میتونید حضش رو ببرید

Uphill
2012/07/10, 12:35
از عکس های هر دو منطقه لذت بردم ولی خوب خداییش این جمله رو پر بیراه نگفتن که تموم امکانات برای تهرونیاست چون توی شهری که ما هستیم طول پیست دوچرخه سواری 400 متره :17:
کفران نعمت نکنید و تا میتونید حضش رو ببرید

موافقم. متاسفانه همین طوره :(

m.saeed.ag
2014/05/21, 16:26
سلام دوستان.

خیلی برام جالب بود که همچین فروم تخصصی ای در رابطه با دوچرخه و دوچرخه سواری وجود داره. دست همه سازندگان درد نکنه.
من راستش طرفای آزادی ساکن هستم می خواستم برای اولین بار برم پیست دوچرخه سواری چیتگر چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید کمک کنید.
1- من دوچرخه معمولی دارم یعنی حرفه ای نیست می خواستم ببینم میشه با دوچرخه خودم برم تا اونجا و چقدر زمان می بره رفتن تا اونجا از آزادی؟
2- چه زمان و چه روزهایی پذیرش می کنن برای دوچرخه سواری تو پیست؟
3- هزینه کرایه یک ساعت دوچرخه چقدر هست و وضعیت کیفیت دوچرخه ها چه جوریه؟
4- وضعیت امنیتش چه جوریه به خصوص برای آدمی مث من که ترسو ان یه جورایی؟ :30:

mSafdel
2014/05/21, 17:23
سلام دوستان.

خیلی برام جالب بود که همچین فروم تخصصی ای در رابطه با دوچرخه و دوچرخه سواری وجود داره. دست همه سازندگان درد نکنه.
من راستش طرفای آزادی ساکن هستم می خواستم برای اولین بار برم پیست دوچرخه سواری چیتگر چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید کمک کنید.
1- من دوچرخه معمولی دارم یعنی حرفه ای نیست می خواستم ببینم میشه با دوچرخه خودم برم تا اونجا و چقدر زمان می بره رفتن تا اونجا از آزادی؟
2- چه زمان و چه روزهایی پذیرش می کنن برای دوچرخه سواری تو پیست؟
3- هزینه کرایه یک ساعت دوچرخه چقدر هست و وضعیت کیفیت دوچرخه ها چه جوریه؟
4- وضعیت امنیتش چه جوریه به خصوص برای آدمی مث من که ترسو ان یه جورایی؟ :30:

1- 9 کیلومتره اگه بخوای از مسیر آزادی- جاده مخصوص بری که امنیتش بیشتره. بخوای آروم بری تقریبا 20 - 30 دقیقه طول میکشه
2- همه روزه ولی زمانشو نمیدونم. اگه خودت دوچرخه داشته باشی محدودیتی نداره
3- مگخ خودت دوچرخه نداری؟ کیفیتشون تعریفی نداره. در حد داغون
4- امنیت عالی - من تو این 5 شش ساله هیچ مشکلی تا حالا ندیدم

kikok1
2014/05/21, 18:09
سلا م دوستان چرخ باز!
دو سوال
1- مسیر وسایل عمومی برای رفتن به پارک چیتگر چیه ؟
2- ما میخوایم 7-8صبح بریم آیا مسئولان کرایه دوچرخه تشریف دارن؟

محمد امین
2014/05/21, 20:29
ممنون