PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برنامه یک روزه اطراف قزوین (باراجین - شفیع آباد - عبدل آباد - کورانه )

has_ansar
2012/04/03, 15:36
سلام

دیروز با آقا امین با دوچرخه زدیم بیرون که آخرین برنامه رو با هم اجرا کنیم چون امین میخواست از قزوین بره و گفتیم قبل از رفتن یه برنامه کوچیک با هم اجرا کنیم. مسیرهای مختلفی رو بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم که مسیر حدود 40 کیلومتری در شمال قزوین رو رکاب بزنیم.تو این موقع از سال خیلی از مسیرها برفهاشون در حال آب شدنه و بعضی مسیرهای خاکی مناسب رکاب زدن نیستن. پس این مسیر رو انتخاب کردیم که خاکی زیادی نداره.

این هم مسیرمون

[Only registered and activated users can see links]

ساعت 11:30 رسیدیم اول مسیر، این دفعه مثل برنامه قبل مسیرمون رو از کنار دانشگاه آزاد شروع کردیم و به دوراهی بهرام آباد - بارجین رسیدیم. ولی این دفعه به سمت روستای باراجین رفتیم و تو جاده بهرام آباد نیافتادیم. در سربالایی با شیب نسبتا تند به سمت روستای باراجین رکاب زدیم

دوراهی باراجین - بهرام آباد

از روستای بارجین به سمت روستای شفیع آباد حرکت کردیم.

اول جاده شفیع آباد - ببخشید عکسمون یه کم تار شده

بعد از چند کیلومتر رکاب زدن به شفیع آباد رسیدیم اول روستای شفیع آباد یه عکس دیگه گرفتیم و باز هم مسیرمون ادامه دادیم.

از اینجا به بعد مسیرمون خاکی بود ولی خاکیش نسبتا خوب بود و اصلا گل نبود. حدود 5 کیلومتر هم تو خاکی رکاب زدیم تا به روستای عبدل آباد کوهپایه برسیم. روستای عبدل آباد آخر سربالایی های مسیره.
کنار یکی از باغهای روستا وایستادیم برای استراحت و خوردن میوه

درختهای بادام و گیلاس تازه دارند شکوفه میکنند و شکوفه های سفید منظره خیلی زیبایی به باغ ها میده.

باغ های روستای عبدل آباد
این روستا تقریبا مرتفعه و هوای سردی داره، درختهاش تازه داشتند شکوفه میکردند و هنوز پر از شکوفه نشده بودند

بعد از استراحت، 1 کیلومتری سربالایی تند رکاب زدیم و دیگه از روستا عبدل آباد تا نزدیکای قزوین تقریبا همش سرپایینی بود. تو مسیرمون از کنار روستاهای میانبر و کورانه و ... هم عبور کردیم و بالاخره رسیدیم به قزوین و خونه ی ما

اینجا بود دیگه باید از امین جدا میشدم. آقا امین که افتخار نداد ناهار مهمون ما بشه، من تا ایستگاه تاکسی امین رو بدرقه کردم و مراسم خداحافظی رو بجا آوردیم و امین رفت به سمت خونه خاله شون که از اونجا وسایلش رو جمع کنه و برگرده خونه شون.

من از همسفر شدن با آقا امین خیلی لذت بردم. امیداوارم بتونم دوباره با امین و دیگر بچه های گل بایک 20 برنامه اجرا کنم.

shahkam
2012/04/03, 15:44
دم جفتتون گرم و جمعتون همیشه صمیمی .

خیلی گزارش خوبی بود لذت بردیم حسن جان.

shahkam
2012/04/03, 15:50
ایجارو ببینید لذت ببرید :

حسن جان سفرنامت هم قرارداده شد

Biker
2012/04/03, 17:48
کاش یک عکس هم از شیب داخل روستای عبدل آباد مینداحتیم! من که بعد از بالا رفتن به لَه لَه افتادم!:7:

حسن خان خیلی حال داد به ما...:28: خوشم میاد مسیراشون حداقل یک سرازیری درست حسابی داره که خستگی رو از تن درمیاره.

princefarhad
2012/04/03, 20:18
با عبدل آباد حال نمیکنم خیلی تو داهات سگ دارند.اون مسیر راه کراس کانتری تر هم داره .مسیرش بیشترسربالاست.

has_ansar
2012/04/03, 21:33
با عبدل آباد حال نمیکنم خیلی تو داهات سگ دارند.اون مسیر راه کراس کانتری تر هم داره .مسیرش بیشترسربالاست.

ما که رفتیم خبری از سگ نبود ولی وقتی وارد روستا شدیم، از بس سوت و کور بود ترسیدیم تا اینکه بالاخره یه 2 تا آدمیزاد دیدیم! تا خیالمون راحت شد.
از کنار جاده باراجین به شفیع آباد میشه رفت میزوج . همون مسیر منظورته ؟
یا اون جاده ای رو میگی که نرسیده به عبدل آباد از کنار شجاع الدین میره به سمت میزوج ؟

princefarhad
2012/04/04, 10:01
هم اونا منظورم بود هم اینا
از تو فدک به شفیع آباد راه داره راهشم جالبه.
از عبدل آباد هم میشه رفت طرف سه راهی میزوج.
خود سه راهی رو میشه مسیر روبروشو رفت پایین میرسه باراجین.
میشه از داخل دره رفت پایین که مسیر کوهنوردی هست و بعضی از قسمتهای مسیر کار هرکسی نیست که من عاشقشم.
میشه کنار دره راه سربالا رو رفت که اونم خودش چند تا راه فرعی داره.
در کل اون قسمت جالبه فقط سربالا زیاد داره.