PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی مسیر کوهسار در شمال غرب تهران

Ali-Bike-Runner
2012/03/25, 15:57
سلام
امروز همونطور که قول داده بودم رفتم مسیر خاکی پارک کوهسار در شمالغرب تهران وبراتون عکس گرفتم ..

مسیر جاده های شامل جاده های خاکی میشه که ماشین رو هست و همچنین مسیر هایی برای موتور های تریال که هر چند وقت یکبار از اونجا رد میشن که این مسیر ها به نظرم مناسب چرخ های دانهیل هست و کم هم نیست،
ماشین شاید هر نیم ساعت یکبار رد بشه اونم یه وانت تویوتا هست که چتر باز ها رو مثل گوسفند میندازه عقب ماشین و میرن قله و بعضی وقت ها هم ماشین های دیگه برای تفریح میان از آرامش کوه استفاده کنن که تعدادشون خیلی کمه و اکثرا تا بالای مسیر نمیان...

برای دسترسی به این مسیر دو راه دارید یکی اینکه از طرف شهران و مسیر کوهسار بیاید و نرسیده به ورودی منابع نفت یه مسیر فرعی هست که عکسش رو میزارم برای گرم کردن هم خوبه اون رو ادامه بدی تا به مسیر اصلی برسی و یکی دیگه که جنت آباد شمالی رو تا انتها ادامه بدی و از ایستگاه فرود چتر باز ها هم رد بشی تا به مسیر برسی تو عکس ها توضیح میدم...

در مورد طول مسیر باید بگم که من خودم با دنده سبک یه کله پا زدم و تقریبا حدود 20 دقیقه طول کشید تا به بالا برسم
البته بازم جا داشت ولی شیبش دیگه خیلی زیاد میشد منم دیگه جون نداشتم ...

ولی انقدر مسیر فرعی داره که میشه ساعت ها اونجا سرگرم شد... حالا عکس ها..

این ابتدای مسیری هست که اگه از سمت جنت آباد بیاید میبینید..
[Only registered and activated users can see links]

این همون مسیر فرعی که گفتم اگه از سمت شهران بیاد باید بپیچید تو که اگه ادامه بدی باز به همون عکس بالا میرسی...

این اول مسیره که با یه سربالایی خفن شروع میشه...حتما میپرسید اون فلش برای چیه :confused:؟...آخرش تو ضیح میدم :30:

بیشتر مسیر اینجوریه و برای کراس خوبه البته من که آماتورم و خوب و بدش رو نمیتونم تشخیص بدم با اساتید یکبار تشریف بیارن و نظر بدن که مسیر خوبه یا نه..

اینا هم برای دانهیل خوبه..

اینم اون موتور هایی که می گفتم..

اینم یه مسیر صخره ای هست که خودم با چرخ کراس اومدم پایین ولی گرخیدم...

اینجا مسیر دو شاخه میشه..

اگه مسیر شماره دو رو برید از جاده که با ستاره مشخص کردم سر در میارید که دوباره به مسیر یک بر میگردید و اگه مسیری که با فلش مشخص کردم رو برید به پارک کوهسار میرسید که مسیر آسفالته و سرویس بهداشتی و اینجور امکانات داره...

اینم من خسته تو بالای مسیر..

یادتونه یکی از عکس های اول رو با فلش مشخص کردم و گفتم بعدا توضیح میدم.... اونجا یه جوی به عمق تقریبا 20 سانت توسط آبهای جاری ایجاد شده بود که من موقع پایین اومدن جوگیر شدم و فکر کردم می تونم ردش کنم که نشد و چرخ جلو سر خورد و رفت تو جوی و کله کردم و اول با جفت کف دست خوردم زمین بعد یه معلق زدم و با پشت کوبیده شدم زمین ...جاتون خالی کل مسیر رو با سرعت خقن اومدم پایین و هیچیم نشد این آخری از دماغم در اومد .. اینم عکس بلایی که سرم اومد البته بعضی قسمت هاش قابل نشون دادن نیست اگه کسی خواست با پیغام خصوصی براش میفرستم :9: بعضی قسمت هاش هم چند تا خراش سطحی بود مچ دستم هم یکم ورم کرد...
اولین بار بود که با دوچرخه اینجوری می خوردم زمین....

خلاصه اگه کسی خواست بیاد این طرفا بگه ما به عنوان راهنما در خدمتیم

artara74
2012/03/25, 16:19
حتما یه روز تو همین تعطیلات میام.

Ali-Bike-Runner
2012/03/25, 16:23
آره چند روز دیگه فکر کنم هوا بهتر هم بشه چه چرخی میاری ؟ دانهیل یا کراس

artara74
2012/03/25, 17:01
فری راید تنه خشک stp

SABER_MTB
2012/03/26, 02:03
اون جوبی که شما رو به این روز انداخت عرضی بود یا طولی ؟

یعنی در طول مسیر بود تقریبا یا از عرض مسیر رد میشد....؟؟ من فکر می کنم طولی بوده نه ؟ می افته چرخ ها داخلش و چون در امتداد حرککت شماست..در اومدن ازش ......

خلاصه چی تجربه این جوری حاصل میشه.......ولی خوبه آدم همیشه در حدی سرعت داشته باشه که یه درصدی برای بوجود آمدن مشکل بزاره کنار تا بتونه در مواقع اضطرار چرخ رو جمع کنه.....

تنها هم که میری......کلاه هم که نمی زاری......

Ali-Bike-Runner
2012/03/26, 11:48
اون جوبی که شما رو به این روز انداخت عرضی بود یا طولی ؟

یعنی در طول مسیر بود تقریبا یا از عرض مسیر رد میشد....؟؟ من فکر می کنم طولی بوده نه ؟ می افته چرخ ها داخلش و چون در امتداد حرککت شماست..در اومدن ازش ......

خلاصه چی تجربه این جوری حاصل میشه.......ولی خوبه آدم همیشه در حدی سرعت داشته باشه که یه درصدی برای بوجود آمدن مشکل بزاره کنار تا بتونه در مواقع اضطرار چرخ رو جمع کنه.....

تنها هم که میری......کلاه هم که نمی زاری......

جوبه طولی بود یعنی به صورت مورب جاده رو قطع کرده بود. اولش سرعتم زیاد بود میگم که جو گرفته بود :smileys-free-downlo خواستم بپرم اما نزدیک که رسیدم دو دل شدم خواستم ترمز بگیرم چرخ جلو سر خورد و رفت تو جوب چرخ کله کرد و باقی ماجرا ..

بابا تو این دوره زمونه رفیق پایه اینجور چیزا گیر نمیاد ...اگه بگی قلیون و...:11: هزار نفر با کله میان ما هم که اهلش نیستیم ولی دوچرخه و تفریحات سالم پایه خیلی کمه.. کلاه هم آره واجب شد بخرم مخصوصا به این اتفاق که افتاد و یه لباس کلفت که خوردم زمین اینجور زخمی زیلی نشم :55:

sam
2012/03/26, 12:09
دم شما گرم عجب مسير باحالي برا خودتون يك پا كاشفيد ها
اما به قول صابر اگه كلاه نداري بايد كلاه داشته باشي

Vahid_FRD
2012/03/26, 14:49
علی جان ممنون . زحمت کشیدی و مسیر را اینجا معرفی کردی

akbar
2012/03/30, 12:00
مسیر بسیار عالی هس.

جاهای سر سبزم داره

Ali-Bike-Runner
2012/03/30, 12:12
مسیر بسیار عالی هس.

جاهای سر سبزم داره

آره اگه یکم از بهار بگذره سر سبز میشه اون دره هاش که درخت داره سر سبز میشه ولی خود مسیر نه زیاد سر سبز نیست البته ما اونجا نمی خوایم بریم پیک نیک ...

majid
2012/03/30, 21:51
جوبه طولی بود یعنی به صورت مورب جاده رو قطع کرده بود. اولش سرعتم زیاد بود میگم که جو گرفته بود :smileys-free-downlo خواستم بپرم اما نزدیک که رسیدم دو دل شدم خواستم ترمز بگیرم چرخ جلو سر خورد و رفت تو جوب چرخ کله کرد و باقی ماجرا ..

بابا تو این دوره زمونه رفیق پایه اینجور چیزا گیر نمیاد ...اگه بگی قلیون و...:11: هزار نفر با کله میان ما هم که اهلش نیستیم ولی دوچرخه و تفریحات سالم پایه خیلی کمه.. کلاه هم آره واجب شد بخرم مخصوصا به این اتفاق که افتاد و یه لباس کلفت که خوردم زمین اینجور زخمی زیلی نشم :55:

سلام
من سمت غرب هستم،جنت آباد
اگه مایل باشی ، خوشحال میشم با هم بریم.
کلا پایه ام ;)

mohandes_smm
2012/06/20, 23:14
سلام من خیلی پایه گشت و گذار هستم خوشحال میشم یه بار با هم بریم