PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كوهنوردي

antimovan
2012/02/28, 23:21
سوالات و مسائل مربوط به كوهنوردي در اين تايپيك قرار ميگيرد

Biker
2012/03/13, 23:07
کفش کوهنوردی تاشوی Timberland

[Only registered and activated users can see links]

قابل توجه اونایی که میخوان با دوچرخه و کفش مخصوص دوچرخه برن پای کوه و از اونجا بخوان کوه رو صعود کنن:
بدون شک مهمترین موردی که باید در کوه نوردی لحاظ کنید داشتن یک کفش مناسب است، من و شما حتما تصورمان از یک کفش مناسب تنها کفشی است که راحتی بیشتری برای عبور از موانع و پستی و بلندیهای دامنه کوه داشته باشد اما محصول جدید Timberland یک کفش تاشو است که میتوانیم با تاکردن و بستن آن حجم آن را به نصف کاهش دهیم و به خوبی آن را فشرده کنیم تا فضای کمتری در وسایل ما بگیرد. این کفش 65 دلاری Timberland میتواند گزینه مناسبی برای کوه نوردان حرفهای باشد که در طول مسیر نیاز به تعویض کفش خود دارند چرا که حجم بسیار کمی اشغال میکند و به راحتی درون کوله پشتی وسایل جای میگیرد.

antimovan
2012/03/13, 23:54
ايده جالبي رو به كار برده ولي به نطرم كفشش زياد مناسب كوهنوردي نيست. اين كفش به نظرم خيلي مناسب ترهi

Biker
2012/03/14, 00:25
Kailash GTX
برای جاهای سخت و ناهمواره، بخوای بعد از دوچرخه سواری اینا رو بپوشی و یک مسیر سخت بری که مثل صعود بالای 8000 میمونه!!! :1:

من از مدل های آریا خوشم میاد، خیلی سبک هم هستن،برو ببین.(جون میده برای دوچرخه)
البته میسترال هم هست که بین این دوتاست و جنسش نایلون و ضدآبه، البته مثل کیلاش که گذاشتی محافظ پنجه ضدخراش و آستر گورتکس داره!

antimovan
2012/03/14, 00:53
من كيلاشو خريدم.واقعا تا حالا كفشيو به اين راحتي نديدم.كفي زيرش ويبرام هست. واقعا خوراك كوهنورديه

sam
2012/03/14, 10:42
كيلاش تركينگه ديگه درسته؟
براي يك كوهنوردي خوب كشف بايد يك حمايتي هم از مچ پا بكنه و در ضمن زيره بايد اونقدر سفت باشه كه شما لبه سنگ رو زير پاهات حس نكني كه كفش تيمبرلند اينها رو نداره بيشتر ميشه بهش گفت هايكينگه

mohammad mtb
2012/03/14, 11:23
من كفش تريلر استفاده ميكنم . چرم و ضد اب و سبكه . كوهنوردي و غارنوردي زياد ميرم

Biker
2012/03/14, 14:34
كيلاش تركينگه ديگه درسته؟
براي يك كوهنوردي خوب كشف بايد يك حمايتي هم از مچ پا بكنه و در ضمن زيره بايد اونقدر سفت باشه كه شما لبه سنگ رو زير پاهات حس نكني كه كفش تيمبرلند اينها رو نداره بيشتر ميشه بهش گفت هايكينگه

بله ترکینگه.
در مورد این کفش هم از نظر وزن و فناوریش گفتم وگرنه شما از یک کفش 60 دلاری تاشو چه انتظاری میتونی داشته باشی!

Biker
2012/03/15, 00:14
امروز یک وسیله فنی هدیه گرفتم که مدتها بود تو نخش بودم، گفتم بزارم تا هر کی خواست بگیره و استفاده کنه، از اونجایی که مربوط به لوازم کوهنوردی میشه اینجا گفتم بنویسم وگرنه در اصل برای دوچرخه سواری میخواستم!
چیزی که نظرم بود یک زیرانداز کوهنوردیه که خیلی سبک و جمع و جور و فنی و ارزونه، قیمتش فقط 3 تومنه!!! و همه میتونن تهیه کنن! مدتها بود که با شلوار پددار که میرفتم روی خاک و خل استراحت کنم هم میدیدم شلوار داره نابود میشه و هم چون نازکه سرما و رطوبت رو سریع جذب میکنه و بدن آدم سرما میخوره، ولی با این وسیله ساده که همه جا هم میشه همراه برد، خیلی راحت میشه باز کنید و روش بشینید، ضد آب، ضد گرما و سرما، ضد خار (خس و خاشاک)، نرم و راحت هست و وقتی میشینین بسیار راحت و لذت بخشه و علاوه بر ویژگی های گفته شده باعث میشه شورت و شلوارتون هم آسیب نبینه.

sam
2012/04/08, 10:34
اي ول از كجا گرفتيش اينو؟
آقا كسي آمار نداره از اين فوم سفيدا كه باهاش زير انداز درست ميكنن از كجا ميشه گرفت؟

Biker
2012/04/08, 11:05
اي ول از كجا گرفتيش اينو؟
آقا كسي آمار نداره از اين فوم سفيدا كه باهاش زير انداز درست ميكنن از كجا ميشه گرفت؟

فروشگاههای لوازم کوهنوردی دارن
اون زیرانداز هم که میگی آماده اش موجوده، فکر کنم 1 یا 1.5 متری باشه، یک طرفش فوم داره و طرف دیگش زرورق آلومینیومی برای جلوگیری از رطوبت و خیسی، قیمتی هم نداره.

saeidspr
2012/05/17, 22:00
کفش کوهنوردی تاشوی Timberland

قابل توجه اونایی که میخوان با دوچرخه و کفش مخصوص دوچرخه برن پای کوه و از اونجا بخوان کوه رو صعود کنن:
بدون شک مهمترین موردی که باید در کوه نوردی لحاظ کنید داشتن یک کفش مناسب است، من و شما حتما تصورمان از یک کفش مناسب تنها کفشی است که راحتی بیشتری برای عبور از موانع و پستی و بلندیهای دامنه کوه داشته باشد اما محصول جدید Timberland یک کفش تاشو است که میتوانیم با تاکردن و بستن آن حجم آن را به نصف کاهش دهیم و به خوبی آن را فشرده کنیم تا فضای کمتری در وسایل ما بگیرد. این کفش 65 دلاری Timberland میتواند گزینه مناسبی برای کوه نوردان حرفهای باشد که در طول مسیر نیاز به تعویض کفش خود دارند چرا که حجم بسیار کمی اشغال میکند و به راحتی درون کوله پشتی وسایل جای میگیرد.

این کفش بهیچ عنوان مناسب کوهنوردی نیست .. کفی این کفشی که من دارم میبینم مناسب سنگلاخ و ناهمواریهای مسیر نیست و از اون گذشته نکته خیلی مهم رویه کفشه که اصلا فنی و اصولی نیست .. کفش کوهنوردی دوتا مشخصه مهم باید داشته باشه : زیره مقاوم و در عین حال انعطافپذیر که علی رقم اینکه ناهمواریهای مسیر رو به کف پا منتقل نکنه از انعطاف مطلوب هم برخوردار باشه که کفی های Vibram ([Only registered and activated users can see links]) بهترین و شناخته شده ترین برند تولیدکننده انواع کفی کفشه که انواع کوهنوردی اون تمام مشخصه های لازم رو داره و
در مورد رویه بایستی این مشخصات رو داشته باشه:
1- ضد آب باشد.
2- قابلیت تعریق داشته باشد.
3- تا حدی برای راحتی پا، نرم و قابل انعطاف باشد.
4- محکم باشد.
5- قابل ارتجاع باشد.
6- مقاوم به سرما، گرما و عوامل محیطی باشد.
7- بندها تا نزدیکی پنجه ی پا ادامه داشته باشد. (راحت تر است، بهتر کیپ می شود و درآوردن آن راحت تر است)
۸- تا روی پا و قوزک ها را بپوشاند.
و مورد شماره 8 مهمترین مورده که بارها و بارها دیدیم که در مسیر پیمایش پای افراد دچار پیچ خوردگی میشند و از ادامه کار باز میمونن و در مواقعی هم آسیب های جبران ناپذیری متحمل میشند ..
این کفش بهیچ عنوان مشخصه های لازم رو نداره .. اما ابزار بسیار عالیه برای زمانهایی که در جانپناه یا محل اطراق دیگه کفش های مخصوص کوه رو از پا در آوردیم و برای استفاده موقت و نه کوهنوردی بسیار مناسبه و بخاطر کم حجم بودن و سبک بودنش خیلی ارزشمنده اما نباید بهیچ عنوان برای کوهنوردی استفاده بشه ... کفش Scarpa ([Only registered and activated users can see links]) که آقای antimovan معرفی کردند یکی از بهترین و مرغوبترین و محبوبترین برندهاییه که کفشهای کوهنوردی تولید میکنه ..

Biker
2012/05/17, 22:20
این کفش بهیچ عنوان مناسب کوهنوردی نیست .. کفی این کفشی که من دارم میبینم مناسب سنگلاخ و ناهمواریهای مسیر نیست و از اون گذشته نکته خیلی مهم رویه کفشه که اصلا فنی و اصولی نیست .. کفش کوهنوردی دوتا مشخصه مهم باید داشته باشه : زیره مقاوم و در عین حال انعطافپذیر که علی رقم اینکه ناهمواریهای مسیر رو به کف پا منتقل نکنه از انعطاف مطلوب هم برخوردار باشه که کفی های Vibram ([Only registered and activated users can see links]) بهترین و شناخته شده ترین برند تولیدکننده انواع کفی کفشه که انواع کوهنوردی اون تمام مشخصه های لازم رو داره و
در مورد رویه بایستی این مشخصات رو داشته باشه:
1- ضد آب باشد.
2- قابلیت تعریق داشته باشد.
3- تا حدی برای راحتی پا، نرم و قابل انعطاف باشد.
4- محکم باشد.
5- قابل ارتجاع باشد.
6- مقاوم به سرما، گرما و عوامل محیطی باشد.
7- بندها تا نزدیکی پنجه ی پا ادامه داشته باشد. (راحت تر است، بهتر کیپ می شود و درآوردن آن راحت تر است)
۸- تا روی پا و قوزک ها را بپوشاند.
و مورد شماره 8 مهمترین مورده که بارها و بارها دیدیم که در مسیر پیمایش پای افراد دچار پیچ خوردگی میشند و از ادامه کار باز میمونن و در مواقعی هم آسیب های جبران ناپذیری متحمل میشند ..
این کفش بهیچ عنوان مشخصه های لازم رو نداره .. اما ابزار بسیار عالیه برای زمانهایی که در جانپناه یا محل اطراق دیگه کفش های مخصوص کوه رو از پا در آوردیم و برای استفاده موقت و نه کوهنوردی بسیار مناسبه و بخاطر کم حجم بودن و سبک بودنش خیلی ارزشمنده اما نباید بهیچ عنوان برای کوهنوردی استفاده بشه ... کفش Scarpa ([Only registered and activated users can see links]) که آقای antimovan معرفی کردند یکی از بهترین و مرغوبترین و محبوبترین برندهاییه که کفشهای کوهنوردی تولید میکنه ..

با تشکر از توضیحات فنی و مفیدتون؛
از این ضخیم تر دیگه امکان تاشو بودن رو نداره، اینم برای مسیرهای خیلی سبک خوبه و کفی اون از کفش های کتانی مرسوم بمراتب محکم تر و مقاوم تره.

آقا از هم هوایی بگین مخصوصاً از ارتباطش با دوچرخه، یعنی سقف بالا رفتن چقدر باید باشه؟ اگه بخوایم دوچرخه رو دست بگیریم و بالاتر بریم چطور؟

ممنون

Nobody
2012/05/18, 11:17
درود

من یک جا رفتم برای کلاس های عکاسی ثبت نام کنم متوجه شدم که یه اقایی اونجا کلاس های کوهنوردی و ... داره و لوازم کوه نوردی هم داره اسم موسسه اوای ارسباران هستش که توی خیابون میرداماد قرار داره .گفتم اینجا بگم که اگه کسی می خواد میتونه بره اونجا .

اینم لینک سایتشونه :[Only registered and activated users can see links]

hadi_GI
2012/05/26, 06:04
سلام...
ممنون میشم یه سری اطلاعات از انواع طناب و کاربردشون بگید...
:36:

Ali-Bike-Runner
2012/05/26, 09:34
کسی تو تهران جایی رو سراغ داره آموزش صخره نوردی بدن ... غرب تهران باشه بهتره

captain slow
2012/05/26, 11:15
عرض ادب.

هادی جان برای اشنایی با طنابها این لینک خوبه :
[Only registered and activated users can see links] tml

برای سالن سنگنوردی هم بهترین جا تو تهران سالن شیرودیه. تعداد سالنها زیاده اما اکثرا مربوط به ارگانها/ آتش نشانی/ دانشگاه هان. سمت غرب تهران باشگاه انقلاب هم هست و مربی خوبی داره. مراجعه کن، اگه لازم بود مربیها جاهای دیگه رو بهتون پیشنهاد میکنن.

Ghasem
2012/06/04, 12:04
شما از چه واکسی استفاده می کنی؟

Vahid_FRD
2012/06/04, 13:43
شما از چه واکسی استفاده می کنی؟

من از (( TARRAGO Shoe cream )) ساخت اسپانیا استفاده می کنم خییییییلی عالیه