PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : :::::::::::بیا تو و بگو چه حسی داری زمستان 97:::::::::

Vahid_FRD
2018/12/24, 08:23
خوب خوب خوب
بلاخره فصل سوز و سرما و کلی حس و حال های جور وا جور رسید
از اون فصل ها که کلی هممون توش خاطره داریم

بنویسید حساتونو تو این فصل
دور هم حال کنیم
:63:

[Only registered and activated users can see links]

farshad tohid
2018/12/24, 13:53
سلام و درود
امیدوارم زمستون خوبی در راه باشه و خبر ها و اتفاقات دلگرم کننده تو این هوای سرد برامون بیاد و رقم بخوره.......
یه مطلبی بود که مردد و دست به چانه بودیم که براش تاپیک بنهیم یا نه کفتیم بزاریم همینجا.............موضوع خاطرات و عکسهای دو بانوی سوئیسی که تو ایران رکاب زدن هست.......ببینید و لذت ببرید کامنتها هم خیلی جالب ناک هست........
این گزارش تو پینک بایک
Iran Photo Album - Pinkbike ([Only registered and activated users can see links])

اینهم سایت اختصاصی خودشون
FREE RIDING IRAN – THE MOVIE ([Only registered and activated users can see links])

Sent from my LG-D618 using Tapatalk

Mr.Bikaran
2018/12/24, 17:35
خوب خوب خوب
بلاخره فصل سوز و سرما و کلی حس و حال های جور وا جور رسید
از اون فصل ها که کلی هممون توش خاطره داریم

بنویسید حساتونو تو این فصل
دور هم حال کنیم
:63:

چقد این عکسه خوبه!
آدمو بیشتر علاقه مند میکنه

hammer
2018/12/24, 18:00
سلام و درود
امیدوارم زمستون خوبی در راه باشه و خبر ها و اتفاقات دلگرم کننده تو این هوای سرد برامون بیاد و رقم بخوره.......
یه مطلبی بود که مردد و دست به چانه بودیم که براش تاپیک بنهیم یا نه کفتیم بزاریم همینجا.............موضوع خاطرات و عکسهای دو بانوی سوئیسی که تو ایران رکاب زدن هست.......ببینید و لذت ببرید کامنتها هم خیلی جالب ناک هست........
این گزارش تو پینک بایک
Iran Photo Album - Pinkbike ([Only registered and activated users can see links])

اینهم سایت اختصاصی خودشون
FREE RIDING IRAN – THE MOVIE ([Only registered and activated users can see links])

اتفاقا اینو همین دیروز دیدم و کل سفرنامشون رو خوندم جالب بود چه عکسهای خوبی هم گرفتن این عکسشون هم حس این فصل رو قشنگ القا میکنه من که گزاشتم بکگراند کامپیوترم

Vahid_FRD
2018/12/26, 10:21
چه عکسایی :42:

m.a.madadi
2018/12/29, 14:36
عاقا چه حسی وقتی جلو دوچرخه سوار جماعتو تو دوراهی طرقبه شاندیز میگیرن میگن پاتو گذاشتی اونور خودتو با چرخت میبریم پاسگاه..هاا:New (6):
هفته پیش که میخواستیم بریم سمت سنگ های مریخی تو طرقبه جلوی گروه ما و خیلیای دیگرو گرفتن در صورتی که موتورسوارا راست راست ازجلو چشم مامور رد میشدن و هیچ نمیگفتن:a54d65a:
تو اون سرما فرق خانوما با اقایون مشخص نبود با اون حجم از لباسا ولی دادستان دستور داده که نزارن بیایم تو طرقبه:New (6): فک کردن میتونن دوغ ابعلی و جاغرقو کشک بادمجونو از ما بگیرن
هع کور خوندن:mountain-bike-smile:smilies-azardl (13)

Mr.Bikaran
2018/12/29, 18:05
عاقا چه حسی وقتی جلو دوچرخه سوار جماعتو تو دوراهی طرقبه شاندیز میگیرن میگن پاتو گذاشتی اونور خودتو با چرخت میبریم پاسگاه..هاا:New (6):
هفته پیش که میخواستیم بریم سمت سنگ های مریخی تو طرقبه جلوی گروه ما و خیلیای دیگرو گرفتن در صورتی که موتورسوارا راست راست ازجلو چشم مامور رد میشدن و هیچ نمیگفتن:a54d65a:
تو اون سرما فرق خانوما با اقایون مشخص نبود با اون حجم از لباسا ولی دادستان دستور داده که نزارن بیایم تو طرقبه:New (6): فک کردن میتونن دوغ ابعلی و جاغرقو کشک بادمجونو از ما بگیرن

دلگیرم...!
گاهی وقتا یه شهروند هم به حساب نمیایم!
هر چند بعضی مواقع مردم خیلی لطف دارن خیلی هم انرژی میدن!
آخرش چه کردین؟

farshad tohid
2018/12/29, 20:04
عزیزای تهرانی جاهای دیدنی طهرانو بما بگن....دوچرخه بهش ربط داشته باشه که فبها

Sir Pendar
2018/12/29, 20:24

در این جا ما به شما توصیه می کنیم به اینان محلی از اعراب ندید (اعراب=نامی حیوان در اینجا)

بعد عرض کنیم اگر مسیرتون طرقبه هست و این جانورها بهتون معترضن از سمت پایانه برید بالا و از اون قسمت خاکی میتونید با استتار وارد طرقبه بشید
اگر هم نیت شاندیزه و اونجا هم دچار مشکل هستید از سمت مجیدیه یه راه مخفی و خاکی هست به شاندیز...

اگر هم کسی چیزی گفت گردنش رو با دیسک دوار بزنید

Vahid_FRD
2018/12/30, 09:08
چه کیفی کردم جمعه
رفتیم کوه
برف می بارید شدید الحن
ساعت 9 شب رسیدم خونه اصلا یه وضعی

hammer
2018/12/30, 10:45
بعد از 4 هفته بارندگی مداوم تو روزهای جمعه این هفته با اینکه بازهم اعلام بارندگی شده بود ولی صبح ابری بود زدیم به دل کوه و جنگل و Enduro سواری ولی نفهمیدیم کی طوقه ما دچار خراشیدگی شد احتمالا به سنگ تیز برخورد کرده

m.a.madadi
2018/12/30, 12:02
دلگیرم...!
گاهی وقتا یه شهروند هم به حساب نمیایم!
هر چند بعضی مواقع مردم خیلی لطف دارن خیلی هم انرژی میدن!
آخرش چه کردین؟
هیچی انداختیم از بغل پاسگاه دوراهی یه راه اسفالت هست که از کنار یک روستا مانند رد میشه و بعدش از خاکی انداختیم به سمت مقصد:smilies-azardl (13)
فقط 50 درصد اسفالت 50 درصد خاکی شد 20 درصد اسفالت و 80 درصد خاکی:10::mountain-bike-smile

اضافه شده بعد از : 2 minutes

در این جا ما به شما توصیه می کنیم به اینان محلی از اعراب ندید (اعراب=نامی حیوان در اینجا)

بعد عرض کنیم اگر مسیرتون طرقبه هست و این جانورها بهتون معترضن از سمت پایانه برید بالا و از اون قسمت خاکی میتونید با استتار وارد طرقبه بشید
اگر هم نیت شاندیزه و اونجا هم دچار مشکل هستید از سمت مجیدیه یه راه مخفی و خاکی هست به شاندیز...

اگر هم کسی چیزی گفت گردنش رو با دیسک دوار بزنید
خیالت راحت اقای سیرپندار سرگروهمون راه مخفی بلده خدا خیرش بده برنامه رو کنسل نکرد به سمت شاندیز :63:انقد شاندیز رفتم تو این یکماه دچار شاندیززدگی شدم:1:
شما افتخار همرکابی نمیدی با گروه ما اقای سیر پندار؟:mountain-bike-smile

Sir Pendar
2018/12/30, 12:32
هیچی انداختیم از بغل پاسگاه دوراهی یه راه اسفالت هست که از کنار یک روستا مانند رد میشه و بعدش از خاکی انداختیم به سمت مقصد:smilies-azardl (13)
فقط 50 درصد اسفالت 50 درصد خاکی شد 20 درصد اسفالت و 80 درصد خاکی:10::mountain-bike-smile

اضافه شده بعد از : 2 minutes

خیالت راحت اقای سیرپندار سرگروهمون راه مخفی بلده خدا خیرش بده برنامه رو کنسل نکرد به سمت شاندیز :63:انقد شاندیز رفتم تو این یکماه دچار شاندیززدگی شدم:1:
شما افتخار همرکابی نمیدی با گروه ما اقای سیر پندار؟:mountain-bike-smile

شاندیز کسل کننده است ولی شاه راه تمام مسیر های خوب هست:63:
هر خاطره خوبی دارم یا مسیر محیر العقولی زفتم در جهت شاندیز بوده:mountain-bike-smile
شما با کدوم گروه فعل رکاب زدن رو صرف می کنین؟

m.a.madadi
2018/12/30, 13:57
شاندیز کسل کننده است ولی شاه راه تمام مسیر های خوب هست:63:
هر خاطره خوبی دارم یا مسیر محیر العقولی زفتم در جهت شاندیز بوده:mountain-bike-smile
شما با کدوم گروه فعل رکاب زدن رو صرف می کنین؟
خیلی گروه حرفه ایی نیست.گروه امین لشگری(سیمرغ):63:

Sir Pendar
2018/12/30, 14:46
خیلی گروه حرفه ایی نیست.گروه امین لشگری(سیمرغ):63:
]

ماشالله:63:
ایشالا فرصت بشه همراه میشیم...
اعلام برنامه هاشون کجاست؟

اینم برای بچه های سایت که ببینن
گروه دوچرخه سواری سیمرغ مشهد on Instagram: “تاریخ :97/8/8 سه شنبه
مقصد: پارک جنگلی وکیل اباد” ([Only registered and activated users can see links])
گروه دوچرخه سواری سیمرغ مشهد on Instagram: “مقصد : دره خوش رود
تاریخ : 2. آذر ماه 97” ([Only registered and activated users can see links])

Vahid_FRD
2018/12/31, 09:05
من دوچرخه ام می خوام:(

hammer
2018/12/31, 11:26
من دوچرخه ام می خوام:(
مگه کجا رفته؟

m.a.madadi
2018/12/31, 15:17
]

ماشالله:63:
ایشالا فرصت بشه همراه میشیم...
اعلام برنامه هاشون کجاست؟

اینم برای بچه های سایت که ببینن
گروه دوچرخه سواری سیمرغ مشهد on Instagram: “تاریخ :97/8/8 سه شنبه
مقصد: پارک جنگلی وکیل اباد” ([Only registered and activated users can see links])
گروه دوچرخه سواری سیمرغ مشهد on Instagram: “مقصد : دره خوش رود
تاریخ : 2. آذر ماه 97” ([Only registered and activated users can see links])

ممنون از بابت لینک.اعلام برنامه ها از طریق کانال تلگرام هست برای دریافت لینک کانال به دایرکت مدیر گروه مراجعه کنید.

Shahin007
2019/01/02, 12:38
درود به بایک بیستی های عزیز و دوست داشتنی... خیلی وقته اون موضوع ساخت پل پنجه رکاب پیگیریش تموم شده اما با عرض شرمندگی فرصت پیش نیومد به اطلاع برسونم.
داستان از این قراره که CNC کار مببلغ دستمزد رو با کلی چونه زدن 40 هزار تومان به ازای هر پل اعلام کرد. با احتساب مبلغ مواد که همون آلیاژ برنج باشه، قیمت از فابریکی کارخونه کمی بالاتر رفت. در عین حال همون روزها کافه ورزش نوع پریمیوم پل رو موجود کرد که این مدل هم قیمتش از چیزی که میخواستیم بدیم تراش بزنه کمی ارزون تر درمیومد. تراشکار هم در جریان این قضیه گذاشتم و خودش گفت بهتره همون فابریک کارخونه رو بخری. اگر تعداد بالا میخواستی تراش بزنی خوب بود و میصرفید و حتی میشد دستمزد رو تا دونه ای 10 هزار تومن پائین آورد ولی این تعداد کم مقرون به صرفه نیست. یه موضوعی هم گفت این بود که گفت اینجا نقشه قطعه رو با دست میکشن ولی تهران همه کار با کامپیوتر انجام میشه و دقیق تر قطعه ساخته میشه. در نهایت این دلایل باعث شد صرف نظر کنم و وقتی لازم شد پل خود کرنک برادرز رو سفارش بدم. شایدم مسیرم بخوره تهران از CNC کارهای اونجا هم استعلامی انجام بدم.:)

Sir Pendar
2019/01/02, 18:44
درود به بایک بیستی های عزیز و دوست داشتنی... خیلی وقته اون موضوع ساخت پل پنجه رکاب پیگیریش تموم شده اما با عرض شرمندگی فرصت پیش نیومد به اطلاع برسونم.
داستان از این قراره که CNC کار مببلغ دستمزد رو با کلی چونه زدن 40 هزار تومان به ازای هر پل اعلام کرد. با احتساب مبلغ مواد که همون آلیاژ برنج باشه، قیمت از فابریکی کارخونه کمی بالاتر رفت. در عین حال همون روزها کافه ورزش نوع پریمیوم پل رو موجود کرد که این مدل هم قیمتش از چیزی که میخواستیم بدیم تراش بزنه کمی ارزون تر درمیومد. تراشکار هم در جریان این قضیه گذاشتم و خودش گفت بهتره همون فابریک کارخونه رو بخری. اگر تعداد بالا میخواستی تراش بزنی خوب بود و میصرفید و حتی میشد دستمزد رو تا دونه ای 10 هزار تومن پائین آورد ولی این تعداد کم مقرون به صرفه نیست. یه موضوعی هم گفت این بود که گفت اینجا نقشه قطعه رو با دست میکشن ولی تهران همه کار با کامپیوتر انجام میشه و دقیق تر قطعه ساخته میشه. در نهایت این دلایل باعث شد صرف نظر کنم و وقتی لازم شد پل خود کرنک برادرز رو سفارش بدم. شایدم مسیرم بخوره تهران از CNC کارهای اونجا هم استعلامی انجام بدم.:)

سلام برادر شاهین...
یه چیزی بگم که مطلب تجزبی به این خوبی زو وقتی تو این تاپیک میگی چند ماه و سال بعد چون عنوان نداره تو گوگل ایندکسش رتبه پایین تره و عملا حیف میشه...
مثلا مقاله تنظیم فرمان اگر اینجا نوشته می شد تقریبا بعد از زمان خودش دیده نمیشد:63:
پس این پست های خوب رو جدا کنی برای خلق الله مفیدتره اینده...
ولی با یه بزرگی در این مورد مشورت کردم...فرمودن پل های کرنک برادرز زاویه های خاصی دارن و عمرا cncکار بتونه اونقدر دقیق در بیارش...
حکمت این سرمایه دار ها هم همینه
برای یه جنس خیلی ساده قیمتی میذارن که اگر خواستید کپی کنید به صرفه نباشه و برگردین بیاین بگین اقا بی زحمت دو تا از اینا بکش برامون...اینم کارت...۱۲۳۴ هم رمزمونه...فقط بده بریم
اونا هم میدونن پل رو چی بسازن که زودتر فرسوده بشه تا شما رو مجبور کنن برای چیزی که برای خودشون قیمتی در نیومده کارت بکشید...
بقول امام صابر (س) دوره جنس باکیفیت تا ۲۰۰۹ بود...
بعد مصرف گرایی...تو همه جا...

Vahid_FRD
2019/01/05, 09:17
مگه کجا رفته؟
تو انباری خونه بابام اینا

مگه کجا رفته؟
تو انباری خونه بابام اینا

- - - - - - - - - -

سلام برادر شاهین...
یه چیزی بگم که مطلب تجزبی به این خوبی زو وقتی تو این تاپیک میگی چند ماه و سال بعد چون عنوان نداره تو گوگل ایندکسش رتبه پایین تره و عملا حیف میشه...
مثلا مقاله تنظیم فرمان اگر اینجا نوشته می شد تقریبا بعد از زمان خودش دیده نمیشد:63:
...
جانا سخن از زبان ما می گویی

Shahin007
2019/01/06, 12:19
سلام برادر شاهین...
ولی با یه بزرگی در این مورد مشورت کردم...فرمودن پل های کرنک برادرز زاویه های خاصی دارن و عمرا cncکار بتونه اونقدر دقیق در بیارش...
حکمت این سرمایه دار ها هم همینه
برای یه جنس خیلی ساده قیمتی میذارن که اگر خواستید کپی کنید به صرفه نباشه و برگردین بیاین بگین اقا بی زحمت دو تا از اینا بکش برامون...اینم کارت...۱۲۳۴ هم رمزمونه...فقط بده بریم
اونا هم میدونن پل رو چی بسازن که زودتر فرسوده بشه تا شما رو مجبور کنن برای چیزی که برای خودشون قیمتی در نیومده کارت بکشید...
بقول امام صابر (س) دوره جنس باکیفیت تا ۲۰۰۹ بود...
بعد مصرف گرایی...تو همه جا...

سلام عزیز دل... خیلی مخلصیم... کاملا حق با شماست و اطاعت میشه. من این قضیه رو در تهران هم پیگیری میکنم در اولین فرصتی که مسیرم به اونجا بخوره. بعد همراه نتایج جدید، یه تاپیک میزنم و این موضوع رو کامل شرح میدم. به روی چشم. در حال حاضر میرم دوچرخه سواری یه جفت ریباک (از اون خارجی جدیدا:)) ) میذارم توی کوله با خودم میبرم. مقصدی باشه که پیاده روی داشته باشه میپوشمش که تا جای ممکن استهلاک پل رو به تعویق بندازم.

m_mahdi1990
2019/01/20, 20:57
سلام بچه ها یه سوال داشتم اونم اینه که .... من تقریبا حدود 70 الی 80 کیلومتر فقط ترمز جلو میگرفتم .... توی سرپایینی ... حالا فهمیدم که برای دوچرخه مشکل سازه .... از کجا بفهمم مشکل ایجاد شده برای تنه یا دوشاخ ؟

Sir Pendar
2019/01/20, 22:16
سلام بچه ها یه سوال داشتم اونم اینه که .... من تقریبا حدود 70 الی 80 کیلومتر فقط ترمز جلو میگرفتم .... توی سرپایینی ... حالا فهمیدم که برای دوچرخه مشکل سازه .... از کجا بفهمم مشکل ایجاد شده برای تنه یا دوشاخ ؟

اهلا و سهلا
تو این رقم مسافت مشکلی پیش نمیاد
نهایت میتونه مثلا فشار بیشتری به تفلون های پوسته بیاره و زودتر خوردگی ایجاد کنه
یا مثلا دراپ اوت یا همون نشیمن توپی چرخ رو گشاد کنه...

بررسی ش هم ساده است
چرخ رو در میارید چک میکنی ببینی گود نکرده باشه یا خوردگی نداشته باشه
و اگرم تفلون خورده باشه خب دوشاخ زیر دست و پنجه ادم احساس لقی داره

در کل کم کم به فکر دوشاخ جدید باش...اگرم بودجه هست سریع تر
بلاخره فعلا قیمت ها تثبیت شده است زودتر بخری بهتر
خدا رو چه دیدی دوشاخ ت هم شاید شد به قیمت خوبی رد کرد رفت

platoali
2019/01/22, 00:33

خیلی از دوچرخه سوارهای حرفه ای در جاده معمولا ترمز عقب را خیلی نمی گیرند. در کوهستان را نمی دانم. ولی در جاده و کورسی ترمز عقب خیلی کارایی ندارد. و اصطحلاک ترمز عقب آنقدر کم است که معمولا لنت های ترمز عقب را روی ترمز جلو نصب می کنند . در هر حالت هم اگر هر دو ترمز را بگیرید اکثر نیروی ترمز را ترمز جلو تامین می کند و ترمز عقب خیلی فشاری وارد نمی کند.

نباید در حالت عادی برای دوشاخ و بدنه مشکلی ایجاد کند. مخصوصا در وسایل ایمنی مقاومت آنها خیلی بیشتر این چیزها است.

Shahin007
2019/01/22, 13:56
درود به همه دوچرخه سوارای گل،
تو تقریبا یک هفته اخیر و در چندین روز، همدان رکورد سردترین شهر کشور رو زد. صبح پا میشم میبینم آفتابه میگم ای جان وقت دوچرخه سواریه، دمای هوارو میبینم -13 درجه. میرم تو حیاط و با ندای یا صاحب زمان به داخل خانه برمیگردم. یخ روی زمین هم به خاطر این سرما آب نمیشه. در نتیجه فعلا در گوشه منزل تمرینات ویژه انجام میدم که اتفاقا فوق العاده بودن. امیدوارم زودتر یخ ها آب بشن بزنیم بیرون عشق سواری کنیم همگی.

Sir Pendar
2019/01/23, 02:07
درود به همه دوچرخه سوارای گل،
تو تقریبا یک هفته اخیر و در چندین روز، همدان رکورد سردترین شهر کشور رو زد. صبح پا میشم میبینم آفتابه میگم ای جان وقت دوچرخه سواریه، دمای هوارو میبینم -13 درجه. میرم تو حیاط و با ندای یا صاحب زمان به داخل خانه برمیگردم. یخ روی زمین هم به خاطر این سرما آب نمیشه. در نتیجه فعلا در گوشه منزل تمرینات ویژه انجام میدم که اتفاقا فوق العاده بودن. امیدوارم زودتر یخ ها آب بشن بزنیم بیرون عشق سواری کنیم همگی.

امسال احساس میکنم از سال قبل هوا سردتر هست...
اتقیبا دو هفته هست میخوام صبح زود بزنم بیرون برم کنار سد یه فقره نیمرو صبحگاهی درست کنم
اما اینقدر سرد هست که زندگی رو مختل کرده...
میخوایم با چرخ برنامه خط الراسی بریم دمای قله شده -۲۲ و کلی برف...
حتی بعید میدونم با اون حجم برف بشه به جانپناه رسید...

این شبها هم دما میرسه به -۵...یهدوستی دارم زنگ میزنه ساعت های ۱۱ شب به زور میکشه بیرون ما رو....
خلاصه برنامه هرشب ما شده بریم بیرون و مسیرکوهی سبک و دو ساعت بعد به شکل یخ زده بشینیم کنار بخاری تا دست و پای یخ زده مون رو از سرما زدگی حاد نجات بدیم:1:

hammer
2019/01/23, 11:32
تو شهر ما یک خوبی داره هوا زیاد سرد نمیشه معتدله ولی مشکل باران داریم هربار بیرون میرم بعد اومدم خونه باید همه لباسام و دوچرخه رو ببرم حموم. یکدونه گلگیر باید برای زمستان ها بخرم

m.a.madadi
2019/01/23, 19:17
امسال احساس میکنم از سال قبل هوا سردتر هست...
اتقیبا دو هفته هست میخوام صبح زود بزنم بیرون برم کنار سد یه فقره نیمرو صبحگاهی درست کنم
اما اینقدر سرد هست که زندگی رو مختل کرده...
میخوایم با چرخ برنامه خط الراسی بریم دمای قله شده -۲۲ و کلی برف...
حتی بعید میدونم با اون حجم برف بشه به جانپناه رسید...

این شبها هم دما میرسه به -۵...یهدوستی دارم زنگ میزنه ساعت های ۱۱ شب به زور میکشه بیرون ما رو....
خلاصه برنامه هرشب ما شده بریم بیرون و مسیرکوهی سبک و دو ساعت بعد به شکل یخ زده بشینیم کنار بخاری تا دست و پای یخ زده مون رو از سرما زدگی حاد نجات بدیم:1:

باز شما خوبه یکی بکشه ببره ما میخوایم شروع کنیم میگیم بریم قله زو یهو با هوا که مواجه میشیم میگیم عاقو مگه زوره و هزار جور بهانه دیگه و سر رخشو به سمت کوهسنگی کج میکنیم و اگه مامورا همراهی کنن میریم تا بالا که بعدش یه دانهیلی بزنیم:1:که یهو بنگ عه کو تیوپو ها ؟:1:

Sir Pendar
2019/01/23, 20:47
باز شما خوبه یکی بکشه ببره ما میخوایم شروع کنیم میگیم بریم قله زو یهو با هوا که مواجه میشیم میگیم عاقو مگه زوره و هزار جور بهانه دیگه و سر رخشو به سمت کوهسنگی کج میکنیم و اگه مامورا همراهی کنن میریم تا بالا که بعدش یه دانهیلی بزنیم:1:که یهو بنگ عه کو تیوپو ها ؟:1:
کوهسنگی مگه میشه رفت با چرخ:63:

من کلن جایی که نگهبان داره نمیرم
چون بلانسبت به یه سری ادم مشکل دار بدون اموزش کافی مسئولیت میدن...بعد دعوا درست میشه...چون من از اوناش نیستم از حقوق جاریه بگذرم:smilies-azardl (12)

مثلا پارک ملت رو نظاره کن
ساعت ۴صبح اصلا گربه ام توش نیست
میرفتیم تو رینک داخلی هی برا ما سوت و جیغ میزد
نکته قشنگش اینجاست اینا بعد میخوان با چرخ دماوند به پای ما برسن:1:
هی ما شل می کنیم اما نمیرسن....بدو داداش بدو فرار کردمااا:smilies-azardl (13):smilies-azardl (13)

m.a.madadi
2019/01/24, 10:36
کوهسنگی مگه میشه رفت با چرخ:63:

من کلن جایی که نگهبان داره نمیرم
چون بلانسبت به یه سری ادم مشکل دار بدون اموزش کافی مسئولیت میدن...بعد دعوا درست میشه...چون من از اوناش نیستم از حقوق جاریه بگذرم:smilies-azardl (12)

مثلا پارک ملت رو نظاره کن
ساعت ۴صبح اصلا گربه ام توش نیست
میرفتیم تو رینک داخلی هی برا ما سوت و جیغ میزد
نکته قشنگش اینجاست اینا بعد میخوان با چرخ دماوند به پای ما برسن:1:
هی ما شل می کنیم اما نمیرسن....بدو داداش بدو فرار کردمااا:smilies-azardl (13):smilies-azardl (13)

یکی از دوستان معروف به امیر دولخ از بی ام ایکس کاراو تریال کارا و کراس کانتری کارای مشهده (کلا همه فن حریفست) تفریحش اینه بره پارک ملت نگهبان بازی والا:1:

Sir Pendar
2019/01/24, 13:07
یکی از دوستان معروف به امیر دولخ از بی ام ایکس کاراو تریال کارا و کراس کانتری کارای مشهده (کلا همه فن حریفست) تفریحش اینه بره پارک ملت نگهبان بازی والا:1:

ایوللل
باید چند نفره رفت بازی...اصلا هرکاری جماعتش خوبه
کلی حَسَنه هم داره:1:

Shahin007
2019/01/25, 11:10
بعد از حدود دو هفته تمرین هر روزه بدنسازی بدون وزنه سطح پیشرفته داخل خانه، متاسفانه تخلیه انرژی شدم و دو روز لرز شدید داشتم و دیروز رفتم دکتر که فشارم افت کرده بود و با بکمپلکس کمی وضعیتم بهتر شد. این اتفاق به خاطر نداشتن تغذیه مناسب و اصولی افتاد. نه اینکه غذا نخوردم، در واقع غذای متناسب با اون مقدار تمرین رو نخوردم من و همین باعث شد بدنم خالی کنه. دوستان مواظب خودتون باشید خیلی حالت ناخوشآیندی هست. رمق نشستن هم نداشتم تو دو روز گذشته.

m_mahdi1990
2019/01/25, 19:30
آقا شاهین میخواستم بپرسم شما مجردین یا متاهل ؟ بعد اون وقت چن سالتونه ؟ ببخشیدا من میپرسم حمل بر جسارت نباشه . چون من متاهلم نمیرسم اصلا دوچرخه سواری به اندازه مجردی برم

Shahin007
2019/01/25, 23:12
آقا شاهین میخواستم بپرسم شما مجردین یا متاهل ؟ بعد اون وقت چن سالتونه ؟ ببخشیدا من میپرسم حمل بر جسارت نباشه . چون من متاهلم نمیرسم اصلا دوچرخه سواری به اندازه مجردی برم

درود آقا مهدی عزیز، اختیار دارید، بنده 25 سالمه و مجرد هستم. امیدوارم بعد از تاهل هم بتونم منظم ورزش کنم. فکر میکنم با یک برنامه ریزی خوب بشه به این هدف دست پیدا کرد.

hammer
2019/01/26, 18:36
بعد از حدود دو هفته تمرین هر روزه بدنسازی بدون وزنه سطح پیشرفته داخل خانه، متاسفانه تخلیه انرژی شدم و دو روز لرز شدید داشتم و دیروز رفتم دکتر که فشارم افت کرده بود و با بکمپلکس کمی وضعیتم بهتر شد. این اتفاق به خاطر نداشتن تغذیه مناسب و اصولی افتاد. نه اینکه غذا نخوردم، در واقع غذای متناسب با اون مقدار تمرین رو نخوردم من و همین باعث شد بدنم خالی کنه. دوستان مواظب خودتون باشید خیلی حالت ناخوشآیندی هست. رمق نشستن هم نداشتم تو دو روز گذشته.
ما هم یک فشارسنج توی خونه داریم هرازگاهی فشارخودمو چک میکنم و همیشه 10 روی 6 هست ولی نرمال باید 12 روی 8 باشه فکرمیکنم توی ورزشکارا فشارپایین عادی هست چون حین فعالیت ورزشی فشار میره بالا پس باید در حالت استراحت فشار پایین باشه

Shahin007
2019/01/26, 20:05
ما هم یک فشارسنج توی خونه داریم هرازگاهی فشارخودمو چک میکنم و همیشه 10 روی 6 هست ولی نرمال باید 12 روی 8 باشه فکرمیکنم توی ورزشکارا فشارپایین عادی هست چون حین فعالیت ورزشی فشار میره بالا پس باید در حالت استراحت فشار پایین باشه

درود بر شما آقا هاشم عزیز... بله حق با شماست. من فشارم 9 بود. البته من هر روز قرص متورال هم مصرف میکنم که در کاهش فشار خون تاثیر داره. به هر حال اکیدا پیشنهاد میکنم اگر حدس میزنید که تغذیه شما به اندازه فعالیتتون نیست، حتما زمان لازم برای ریکاوری رو در نظر بگیرید که خدایی نکرده اتفاق بدی نیفته. از دوستی شنیدم که گفت به اندازه خوراکتون ورزش کنید که به نظرم حرف درستیه. من شخصا دوس دارم هر روز ورزش درست و حسابی کنم ولی بدون غذای ایده آل و مکمل ریکاوری خطر و ضرر زیادی داره.

Sir Pendar
2019/01/26, 20:38

البته برعکس گفتی
تو بدن ورزشکار حجم ضربه افزایش پیدا میکنه که باعث میشه قلب شما با ضربان کمتر ، پمپاژ کافی رو پیدا میکنه...
فشار خون به تنگی و گشادی عروق ربط داره که باید تو رنج نرمالش باشه ۱۲۰ به ۸۰ مقداری بالا یا پایین توفیری نداره
میشه بهشی از خطای انسانی و دستگاه

hammer
2019/01/27, 10:10
البته برعکس گفتی
تو بدن ورزشکار حجم ضربه افزایش پیدا میکنه که باعث میشه قلب شما با ضربان کمتر ، پمپاژ کافی رو پیدا میکنه...
فشار خون به تنگی و گشادی عروق ربط داره که باید تو رنج نرمالش باشه ۱۲۰ به ۸۰ مقداری بالا یا پایین توفیری نداره
میشه بهشی از خطای انسانی و دستگاه
ممنون از اطلاعات خوبتون این خط توی ویکی پدیا در مورد فشارخون پایین نوشته:

ورزشکاران، افرادی که وزن مناسبی دارند و افرادی که سیگار نمی‌کشند اکثراً فشارخون کمتری دارند. فشارخون پایین تا زمانی که ایجاد علائم نکند و به اندامهای بدن آسیب نرساند بی خطر می‌باشد.

Sir Pendar
2019/01/27, 13:40
ممنون از اطلاعات خوبتون این خط توی ویکی پدیا در مورد فشارخون پایین نوشته:

ویکی پدیا یه دانشنامه جمعی هست.
شما به راحتی میتونی ادیت ش کنی یا در حین ترجمه یه مقاله از زبان مرجع برای قابل درک کردن حتی میشه خیلی علمی صحبت نکرد...
بگذزیم..
تقریبا همه میدونن بدن ما حجم خون ثابتی داره...یعنی مثل یه مدار ترمز هیدرولیک نه به حجمش اضافه میشه نه کم...

حجم خون موجود هم کمتر از گنجایش واقعی رگ هاست...
که این اختلاف رو با مفهموم فشار خون بدن پوشش میده...

یعنی به فرض میگم شما وقتی داری ورزش میکنی ضربان قلب تا سه برابر حالت استراحتت هم میره بالا

اما وقتی شما قرار باشه یه تکرین طولانی انجام بدی مغز شما عروق رو تنگ میکنه و بجاش ضربان قلب رو تو بازه هایی پایین میاره تا هم استراحت کنه و از فشار کم بشه..

عینا تو اقتصاد هم همینه...وقتی میبینن داره با قیمت دلار به شما فشار زیادی میاد ، میان یه مدت دلار رو بیخیال میشن میرن مثلا بنزین و اب و برق مجانی رو گرون میکنن...‌‌‌‌‌‌‌‌‌اینطو ر هم شما استراحت کردی هم اونا از رزق و روزی نیفتادن:1:

تو این نمودار هم قابل رویته که فشار ورزشکار در حدود نرمال قرار داره...
ولی خیلی ساده تصور کنیم ورزشکار اگر فشار خون پایین تر داشته باشه و با توجه به حجم ثابت خون بدن ، کدوم عضو باید جور کمبود سایرین رو بکشه؟
اینجاست که قلب بایستی با تکنیک presto برامون موسیقی بنوازه که بعد از چند دقیقه منفجر خواهد شد...

Blood pressure and hypertension in athletes: a systematic review | British Journal of Sports Medicine ([Only registered and activated users can see links])

اینم اگه کسی علاقه به مطالعه داشت

اما در بدن یه ورزشکار که دائم التمرینه ، قلب برای اینکه عملکرد بهتری هم برای ورزشکار داشته باشه هم خودش رو از بین نبره تغییر و تحول ایجاد میکنه که قبلا هم اشاره شد...

ولی مسئله هست که این تغییرات دائمی نیستن و با رها سازی ورزش همه‌چیز بر میگرده خونه اول...

✅ سندرم قلب ورزشکار:

ورزش روی تمام ارگان‌های بدن تاثیر می‌گذارد اما یکی از اندام‌هایی که تحت تاثیر اساسی است، قلب شماست. عجیب هم نیست؛ قلب شما کار سنگین و مهمی انجام می‌دهد، خون و اکسیژن را به سمت عضلات فعال پمپاژ می‌کند و هرگز هم نمی‌خوابد! قلب مانند یک ساعت دقیق کار می‌کند و خون و اکسیژن حیات بخش را به سمت بافت‌های بدن‌تان پیش می‌راند، حتی وقتی که در خواب هستید. حین ورزش، نیاز به اکسیژن بیشتر دارید، خیلی بیشتر؛ و برای همین قلب شما باید خودش را جوری تطبیق بدهد که موثرتر کار کند. گاهی این تغییرات، ساختاری بوده و منجر به وضعیتی به نام سندرم قلب ورزشکار می‌شود.

سندرم قلب ورزشکار شامل تغییراتی می‌شود که در قلب یک ورزشکار روی داده و افرادی که تمرینات بسیار سنگین انجام می‌دهند (معمولاً ۷ ساعت یا بیشتر در هفته)، دچارش می‌شوند.

سندرم قلب ورزشکار، بیماری خاموشی است و معمولاً علامتی ندارد. در واقع قلب، روشی برای سازگاری با استرس زیاد ناشی از ورزش پیدا می‌کند اما بعضی از این تغییرات در قلب می‌توانند مشابه تغییراتی باشند که در قلب افراد مبتلا به فشار خون بالا یا سایر بیماری‌های قلبی روی می‌دهد. بنابراین مهم است که پزشک بتواند سندرم قلب ورزشکار را از سایر انواع بیماری‌های قلبی تشخیص بدهد.

تغییرات ساختاری قلب در واکنش به ورزش
تغییرات ناشی از سندرم قلب ورزشکار که در قلب روی می‌دهد تا حدودی ساختاری است. در اثر ورزش مکرر، دیواره‌های قلب ضخیم می‌شوند. قلب شما از چهار حفره، دو دهلیز و دو بطن تشکیل شده است. بطن‌ها بزرگترند و فضای پایینی قلب را تشکیل می‌دهند. این بطن چپ قلب است که خون تازه‌ی اکسیژن‌دار را از ریه‌ها به بدن پمپاژ می‌کند و بطن راست قلب نیز، خون را از تمام بدن جمع کرده و آن را به ریه برمی‌گرداند تا اکسیژن‌گیری کند.

افرادی که سندرم قلب ورزشکار دارند، بطن چپ قلب‌شان ضخیم‌تر است. بنابراین می‌تواند نیروی بیشتری وارد کرده و خون را موثرتر پمپاژ کرده و به عضلات و بافت‌هایی که به آن نیاز دارند برساند. همچنین مطالعات نیز نشان داده بطن راست نیز تا حدودی ضخیم‌تر می‌شود.

تغییر در عملکرد قلب
در مورد عملکرد قلب چطور؟ اگر شما یک قلب ورزشکار داشته باشید و دیواره‌های بطن قلب‌تان ضخیم‌تر باشد، قلب شما پمپاژ موثرتر و قوی‌تری داشته و می‌تواند با هر ضربان، خون بیشتری به بافت‌ها برساند. در نتیجه مجبور نیست در هر دقیقه زیاد ضربان بزند تا نیاز بدن به اکسیژن را تامین کند. به همین علت آنهایی که قلب ورزشکاری دارند، معمولاً نرخ ضربان قلب‌شان به میزان قابل توجهی کمتر است. نرخ ضربان قلب نرمال در حالت استراحت بین ۶۰ تا ۹۰ ضربه در دقیقه است، در حالیکه قلب یک ورزشکار در هر دقیقه ۵۰ بار و یا حتی کمتر می‌زند. ورزشکارانی که خیلی زیاد تمرین می‌کنند ممکن است نرخ ضربان قلب‌شان در حالت استراحت ۳۰ بار در دقیقه باشد.

از کجا بدانید سندرم قلب ورزشکار دارید یا نه؟
بیشتر افراد فقط بعد از اینکه عکس اشعه X قفسه سینه‌شان نشان می‌دهد قلب‌شان بزرگ شده، متوجه می‌شوند سندرم قلب ورزشکار دارند. البته سندرم قلب ورزشکار همیشه هم با اشعه X معلوم نمی‌شود اما نوع دیگری از تست تصویری به نام اکوکاردیوگرام وجود دارد که این موضوع را مشخص می‌کند. اکوکاردیوگرام همچنین می‌تواند تفاوت بزرگ شدن قلب در اثر ورزش و بزرگ شدن قلب در اثر سایر مشکلات قلبی را تشخیص بدهد.

آیا سندرم قلب ورزشکار خطرناک است؟
خوشبختانه تغییرات ساختاری و عملکردی مرتبط با سندرم قلب ورزشکار معمولاً بی‌ضرر بوده و شما را در معرض خطر مرگ ناگهانی یا مشکلات قلبی دیگر قرار نمی‌دهند. اما مهم است که سندرم قلب ورزشکار از سایر مشکلات قلبی که می‌توانند ریسک مرگ ناگهانی را بالا ببرند تشخیص داده شود. بررسی‌هایی که مشکلات اصلی را شناسایی می‌کنند شامل اکوکاردیوگرام یا تست استرس می‌شوند.
اگر قلب شما به دلیل ورزش، بزرگ شده یا دیواره‌ی بطن‌ها ضخیم شده‌ باشند، اندازه‌ی قلب و بطن‌ها معمولا ًبا توقف ورزش کوچک‌تر خواهند شد چون دیگر نیازی به انتقال خون و اکسیژن بیشتر نیست. اما یک پنجم آنهایی که سندرم قلب ورزشکار دارند و ورزش را متوقف می‌کنند تا حدودی ضخامت دیواره و بزرگی قلب‌شان باقی خواهد ماند. این می‌تواند پرچم قرمزی باشد که نشان می‌دهد مشکل قلبی تشخیص داده نشده‌ای وجود دارد.

حرف آخر
اگر شما هم بیشتر از هفت ساعت در هفته ورزش می‌کنید ممکن است سندرم قلب ورزشکار داشته باشید. در بیشتر موارد جای نگرانی وجود ندارد اما مهم است که از سایر مشکلات جدی‌تر قلبی تشخیص داده شود. از همه مهمتر، اگر علائمی داشته باشید که علت آن برای‌تان توجیه نشده باشد، مانند تنگی نفس، درد در قفسه سینه، سر سبُکی یا سر گیجه حین ورزش باید به پزشک مراجعه کنید.
از کانال علم ورزش

Sir Pendar
2019/01/29, 04:44
یه مدته هرچی توپی به پستم میخوره کارش میرسه به مغزی...

حالت تهوع به توپی دقیقا حس و حال من هست:1:

m.a.madadi
2019/01/29, 19:37
میخوام گریھ کنم از دست این ھوا مشھد امروز صبح که وسط برنامه ریھ ھای مارو به فناداد(بخاطر الودگی ھوا) بعداز ظھرم بعد از چند روز آمدیم دوچرخه در گل فرو رفته رو از گل در بیاریم کھ انجام ھم دادیما ولی ابرا زدن تو پرمون:dadad4:...بعد از تمیز کردن بھ سبک اقای سیرپندار دیدیم به چرخ چقد با صفا شدھ دیدم کسیم خونه نیست گفتیم بزنیم بریم میدان جانباز یکم تریال بازی کنیم کھ وسط کار بارون گرفتو مثھ بوش اب کشیده برگشتیم
خونه:1:

farshad tohid
2019/01/29, 19:39
درودی به پهنای اسمان
ما امروز رفتیم مرخصی از پادگان زدیم بیرون رفتیم نمایندی جاینت الحق که خفن بود.........دلمان امروز سر نماز جماعت تو مسجد پادگان برای دوچرخه سواری انقری لک زد که پاسگول گشتیم بیکباره و دوستمان گفت برتو چه گشت و ما درمانده و عاجز که چه بگوییم که حال ما را ادراک نماید:///%%%%

Sir Pendar
2019/01/29, 23:02
تو مشهد دیدن برف نمیاد...سیل نمیاد...زلزله چند ساله خلری نیست...
بلاخره از اونجایی که خود مختاری اداره میشه گفتن این مردم گناه دارن میبینن فلان شهر تعطیل میشه ما تعطیل نمیشیم...
میان تو هوای ۱۸ درجه که خبری از وارونگی هوا هست نه سرما و بورانی..
مدارس رو تعطیل میکنن:1:
بعد میخوان به ژاپن گل هم بزنن...
ماه هم یحتمل فتح کنن:smilies-azardl (13)

Vahid_FRD
2019/02/02, 09:11
یکی از بهترین دوستام شنبه هفته پیش از دست دادم
این هفته اصلا حوصله نداشتم
آخر هفته دقیقا 48 ساعت تو خونه بودم
واقعا داغون بود م:(

Shahin007
2019/02/02, 12:41

واقعا متاسفم آقا وحید عزیز و قلبا بهت تسلیت میگم. غم از دست دادن دوست واقعا دردآوره. امیدوارم دیگه از این غم ها تو زندگی نبینی.

Mr.Bikaran
2019/02/02, 14:15
:dadad4:

amir.siyadat
2019/02/02, 14:36
حس خیلی بدیه . امیدوارم خدا به شما و دیگر بازماندگانش صبر بده

Vahid_FRD
2019/02/03, 10:16
ممنونم از همتون

Shahin007
2019/02/08, 20:44

اسرم ست جدید برقیش رو با نام XX1 Eagle AXS با قیمت 2000 دلار برای گروپ ست معرفی کرد. واقعا آدم از این همه پیشرفت و نوآوری لذت نمیبره ولی متاسفانه ما میتونیم با اطمینان کامل بگیم که نمیتونیم همچین چیزی رو داشته باشیم و ازش لذت ببریم. نحوه کار کردنش هم تو یک ویدئو دیدم آدم دوس داره فقط دنده عوض کنه :smilies-azardl (13)

Sir Pendar
2019/02/09, 02:12

اسرم ست جدید برقیش رو با نام XX1 Eagle AXS با قیمت 2000 دلار برای گروپ ست معرفی کرد. واقعا آدم از این همه پیشرفت و نوآوری لذت نمیبره ولی متاسفانه ما میتونیم با اطمینان کامل بگیم که نمیتونیم همچین چیزی رو داشته باشیم و ازش لذت ببریم. نحوه کار کردنش هم تو یک ویدئو دیدم آدم دوس داره فقط دنده عوض کنه :smilies-azardl (13)

سجده شکر میکنم که تحریمیم...
و ست برقی گرونه:1:

باید دیواری بسازیم تمام ست های برقی و چرخ های برقی رو بهش اویزون کنیم
بریم هفت سنگ برداریم رمی جمرات کنیم...:smilies-azardl (13)

rasool75
2019/03/15, 14:58
پیش به سوی یک مسافرت عالی:)
استان هدف:ایلام

Mr.Bikaran
2019/03/16, 07:57
رسول جان یه کم بیشتر بگو برامون:)

rasool75
2019/03/17, 15:34
رسول جان یه کم بیشتر بگو برامون:)
حتما با عکس و گذارش همراه خواهیم بود

amir.siyadat
2019/03/19, 11:42
دوستان بایک بیستی
امیدوارم سال نو براتون همراه باشه با تجربه های جدید . آرزو میکنم فرهنگ رانندگی هموطنان کمی افزایش پیدا کنه و در سال اینده خیابانها برای دوچرخه سواران امن تر بشه .
سبز باشید

rasool75
2019/03/21, 10:30
[Only registered and activated users can see links]سال نووووو مبارک
همین الان،یهویی