PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش تصادف امروز.....وسوال در خصوص بیمه

Farshad- MTB
2015/05/01, 13:09
درود بر دوستداران دوچرخه امروز قصد اجرای برنامه نسبتا سنگینی به طول 140 کیلومتر و رسیدن به ارتفاع بیش از 2000 متر رو از 1270 متر داشتیم که متاسفانه به دلیل بروز تصادف بعد از طی 28 کیلومتر و زمان 1:40 دقیقه برای من ناکام ماند....قضیه از این قرار بود که وارد محدوده روستا شدیم که جاده اصلی مسیر ما از اون طریق میگذشت که متاسفانه در قسمتی که جاده باریک میشد و من در منتهی علیه سمت راست خودم حرکت میکردم.......یهو ضربه سهمگینی منو به زمین زد!!!...نتیجه این ضربه.......تصاویر زیر است.........خسارت ظاهری ترکیدگی تیوپ کج شدن طوقه عقب در آمدن طوقه+ توپی..................بهرحال...بعد از آمدن افسر...به من گفت که ما برای خسارت زیر 5 میلیون تومان کروکی نمیکشیم...اما...جریمه برای راننده ثبت کرد ضمنا مشخصات هردو را یادداشت کرد..........حالا می خواستم بدونم که پس فردا که به بیمه رفت باید چکار کنم ..وآیا دوستان تجربه مشابهی در خصوص بیمه دارن که راهنمایی کنن...سپاس

محل تصادف خط ترمز مشخصه
[Only registered and activated users can see links]

محل برخورد و تو رفتگی پیکان(شانسم نداریم آدم پولداری بزندت)!!!!!!!!

کارشناسی!

پلیس

وما برگشتیم با آژانس و آنها رفتن

mohamad road
2015/05/01, 17:02
سلام علیکم....

اولا که، ای بابا..... خدا بد نده!!! چی شده؟

دوما پلیس سر کارتون گذاشته! کروکی رو به خاطر شکایت و اینا میکشن نه خسارتش!

سوما هم که مراب خودتون باشید و صدقه دادن را فراموش نکنید!

Farshad- MTB
2015/05/01, 18:55
سلام علیکم....

اولا که، ای بابا..... خدا بد نده!!! چی شده؟

دوما پلیس سر کارتون گذاشته! کروکی رو به خاطر شکایت و اینا میکشن نه خسارتش!

سوما هم که مراب خودتون باشید و صدقه دادن را فراموش نکنید!

سلام شرح ما وقع رو که گفتم پلیس چی گفت.........راستی ودرستیش پس فردا معلوم میشه.....ما هم که تجربه نداشتیم.........والله سعی میکنیم احتیاط کنیم..اما خب دیگه!....باید واسه جاده آینه بخرم فک کنم...............تشکر

ali-xc
2015/05/01, 20:21
یکی از دوستام یکی دوسال پیش تصادف کرد.که خودشم زخمی شد و اورژانس اومد و بستری شد.و افسر کروکی هم کشید.چون جرحی بود فکر کنم اینکارو کرد
دوچرخش رفت پارکینگ که برای خسارت گرفتن حالت رسمی داشته باشه.دوچرخه رو از پارکینگ درآورد برد بیمه برای خسارت .از اونجایی که برادران بیمه چیزی از دوچرخه حالیشون نیست برد یه جایی برای تعیین خسارت که معتمد بیمه باشه اونجا هم چیزی حالیشون نبود خودش یه چیزی گفت اون طرف هم نوشت و خسارت گرفت.
دوچرخه شما پارکینگ رفت؟

- - - - - - - - - -

حالا این پیکانی قصد آزار و اذیت داشته که یهو از دستش در رفته شما رو زده؟

Ali 2025
2015/05/01, 20:22
خوب ما واقعاً از این بابت متأسف شدیم ولی خدا رو شکر که خودتون آسیب جدی ندیدید.
در ارتباط با سوالتون تا اونجا که میدونم تردد دوچرخه سوارها ضابطه مند نیست و در صورت تصادف هیچ بیمه ای تعهد خاصی نخواهد داشت. معمولاً در این تصادفات با هم بطور توافقی کنار میان و شما باید تا زمان روشن شدن تکلیفش گواهی نامه اش و بیمه اش رو ازش بگیرید (اگر همون موقع خسارت رو نپرداخته باشه) البته نه پلیس و نه رانندگان هیچیک از قیمت بالای لوازم دوچرخه اطلاعی ندارند و در صورت بیان این نکته که طوقه آسیب دیده فرضاً یک میلیون ارزش داشته دچار بهت و حیرت میشن و فکر میکنن میخواین ازشون اخاذی کنین. این جور موارد از نقاط ضعف نبود فرهنگ و به تبع اون نبود قوانین شفاف و روشن در ارتباط با دوچرخه سوارهاست و لذا به همین خاطره که میگن دوچرخه سورا سید مظلومان عالمند! چون حتی قانون هم تنهاشون میذاره اونم جایی که کاملاً ذیحق هستن!

Farshad- MTB
2015/05/01, 20:48
- - - - - - - - - -

حالا این پیکانی قصد آزار و اذیت داشته که یهو از دستش در رفته شما رو زده؟

والله دوچرخه پارکینگ نرفت من قصد اذیت کردنشو نداشتم که مثلا الان باید منو ببری بیمارستان عکس بگیریم ...یا نیرو انتظامی بیاد شکایت کنم .......افسرم که اومد همونا رو گفت که نوشتم ( گفت آقا قانون اینه خسارت زیر 5 تومن ما کروکی نمیکشیم و شما باید کارت شناسایی مبادله کنید بعدش برید بیمه)........در خصوص شکل تصادف جاده باریکه این بابا قصد سبقت از منو داره منم در منتهی علیه سمت راستم ..در همین حین ماشین از روبروش میاد و بهش فضا نمیده اینم بخاطر اینکه شاخ به شاخ نشه با اتومبیل روبرو میزنه به من

اضافه شده بعد از : 7 minutes

خوب ما واقعاً از این بابت متأسف شدیم ولی خدا رو شکر که خودتون آسیب جدی ندیدید.
در ارتباط با سوالتون تا اونجا که میدونم تردد دوچرخه سوارها ضابطه مند نیست و در صورت تصادف هیچ بیمه ای تعهد خاصی نخواهد داشت. معمولاً در این تصادفات با هم بطور توافقی کنار میان و شما باید تا زمان روشن شدن تکلیفش گواهی نامه اش و بیمه اش رو ازش بگیرید (اگر همون موقع خسارت رو نپرداخته باشه) البته نه پلیس و نه رانندگان هیچیک از قیمت بالای لوازم دوچرخه اطلاعی ندارند و در صورت بیان این نکته که طوقه آسیب دیده فرضاً یک میلیون ارزش داشته دچار بهت و حیرت میشن و فکر میکنن میخواین ازشون اخاذی کنین. این جور موارد از نقاط ضعف نبود فرهنگ و به تبع اون نبود قوانین شفاف و روشن در ارتباط با دوچرخه سوارهاست و لذا به همین خاطره که میگن دوچرخه سورا سید مظلومان عالمند! چون حتی قانون هم تنهاشون میذاره اونم جایی که کاملاً ذیحق هستن!

ممنون خب البته جای شکرش باقیه.........ظاهرا دو روایت در خصوص بیمه وجود داره...یکی اینکه کوفتم بهت نمیدن!!!!..............و یا اینکه بقیه موارد دوچرخه هم که از قبل بوده میشه زنده کرد..........فعلا ماییم یه کارت ملی از راننده22 ساله!....و یه حضور پلیس در صحنه و همین چنتا عکس

ali-xc
2015/05/01, 21:05
اگه ماشین بیمه داشته باشه حتما به شما خسارت میدن.2 تا از دوستام تصادف کردن هردو خسارت گرفتن و خیلی بیشتر از خسارت واقعی پول هم گرفتن.البته با یکسری ترفند.
اون یکی دوستم الان سربازیه وگرنه با اون هم تماس میگرفتم و بهتون میگفتن اون چی کار کرد.

mamadhadi
2015/05/01, 21:14
سلام

امیدوارم شما و دوچرختون از آسیبهای تصادف هر چه سریعتر بهبود پیدا کنید.

واضحه که اون راننده کار ناشیانه و نامناسبی کرده که بی هوا اومده تو خط سبقت و بعدش منحرف شده و به شما برخورد کرده.

ولی شما کار خوبی کردید که اذیتش نکردید.
شاید دوستان بفرمایند که این جماعت باید ادب بشوند و .........ولی واقعیت اینه که بعضا بدتر می شوند!

سن طرف در اون حدی هست که بتونه رفتارش را عوض کنه.

__________________________________________________ ____________________________________________

ببخشید خارج از بحث صحبت کردم. شما بابت همان خراشیدگی ها می توانید دیه دریافت کنید. البته اگر حوصله و وقتش را داشته باشید.

در مورد بیمه، چک کردید بیمه طرف تاریخ دارد؟ یعنی منقضی نشده باشد؟

mohsenfokoli
2015/05/01, 23:30
حتما یه سر باید پزشک قانونی بری. پول دیه خوب میدن

Farshad- MTB
2015/05/02, 00:35
سلام

امیدوارم شما و دوچرختون از آسیبهای تصادف هر چه سریعتر بهبود پیدا کنید.

واضحه که اون راننده کار ناشیانه و نامناسبی کرده که بی هوا اومده تو خط سبقت و بعدش منحرف شده و به شما برخورد کرده.

د؟

تشکر...من حتی سفر تفریحیشونو خراب نکردم.....میتونستم بگم شکایت دارم ماشینشونو می خوابوندن...احتمالا...بیمه و مواردشم افسر چک کرد...قرارم باهم گذاشتیم واسه پس فردا صبح.........احنمالا پروسه دریافت دیه زمانبر و نیاز به مدارک پزشکی داره که از حوصله من خارجه..امیدوارم حداقل بتونم خسارتو مستهلک کنم

mSafdel
2015/05/02, 01:17
تشکر...من حتی سفر تفریحیشونو خراب نکردم.....میتونستم بگم شکایت دارم ماشینشونو می خوابوندن...احتمالا...بیمه و مواردشم افسر چک کرد...قرارم باهم گذاشتیم واسه پس فردا صبح.........احنمالا پروسه دریافت دیه زمانبر و نیاز به مدارک پزشکی داره که از حوصله من خارجه..امیدوارم حداقل بتونم خسارتو مستهلک کنم
آقا رضا دوست عزیز ما و همچنین مربی فراز دقیقا یه تصادف شبیه به شما داشته که از پشت ماشین بهش زده و بیمه خسارتش رو پرداخت کرده البته بابت اونها فاکتور خرید و همچنین داغی قطعات آسیب دیده رو هم تحویل گرفته.
فکر نکنم مشکل خاصی وجود داشته باشه و بیمه خسارت رو بهت میده

Ali 2025
2015/05/02, 01:25
حیف شد. حالا گزارشهای خرم آباد چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ali 2025
2015/05/10, 20:16
آقا فرشاد کار بیمه تون به کجا انجامید؟ موفق شدین؟؟ بی زحمت روال کار رو برای برو بچ بایک 20 هم بگین که اگه خدای نکرده برای کسی اتفاقی افتاد راه و چاه رو بدونه.

Farshad- MTB
2015/05/10, 21:36
پروسه اش در حال انجامه به محض حصول نتیجه در همین مکان منعکس خواهد شد

Farshad- MTB
2015/05/23, 00:15

amir.fly
2015/05/23, 00:54
چطوری تونستین میزان خسارت رو اثبات کنین؟
خسارت واقعی چقدر بود و کامل بهتون رسید؟
اگر مورد مشابهی برای ما پیش بیاد توصیه ایی ندارین؟
ممنون

Farshad- MTB
2015/05/23, 02:00
شما بعد از حادثه چنانچه تشخیص دادین که مقصر نیستید اعلام می کنید به راننده که دوچرخه حرفه ایه و توضیح در مورد قیمتش میدین ...2-3 تومنم بالا تر بگید که طرف بترسه!!....و اگر طرف در ظاهر قبول کرد و گفت بیا تا بریم درستش کنم واست قبول نمیکنید!!!.....چون ممکنه فرار کنه یا کلا بزنه زیر حرفش!!!.و حتما به 110 زنگ میزنید تا راهنمایی بیاد و طرفو جریمه کنه و مقصر ثبت بشه...اینو بدونید که ...بیمه با هماهنگی پلیس راه اخیرا خسارت زیر 5 تومنو کروکی نمیکشه و بیمه هم کروکی نمی خواد........ولی حتما حتما حتما باید پلیس بیاد سر صحنه....و چنانچه شما آسیب جسمانی دیده باشین نیازه که نیروی انتظامی هم باشه و صورت جلسه کنه...در این صورت....ماشین به پارکینگ هدایت میشه و ظاهرا تا شما رضایت ندین ماشینو آزاد نمیکنن!!!...........برای ضرب و جرحی که دیدین میتونید برای پزشکی قانونی اقدام کنید که مراحلش اینه که به دادگاه شکایت میکنید اوناهم از پاسگاه می خوان بنا بر اون صورت جلسه و مدرک که دارن شما رو معرفی میکنن به پزشکی قانونی و معمولا یه چیزی حداقل تو مایه های 2 میلیون دستتونو میگیره!!....اما من شکایت نکردم!!!....من که تجربه نداشتم فقط از راننده پرسیدم که بیمه داری یا نه ؟..اونم اون موقع گفت آره!!! و ما یه کارت ازش گرفتیم...که ظاهرا در این موارد شما باید کارت شناسایی(گواهینامه و کارت ماشینو طلب کنید)...که پیش شما بمونه..تا طرف مثلا فرداش بیاد که باهم برید بیمه برای تعیین خسارت...اگه محکم کاری کرده باشید هیچ نگرانی نداره میرید بیمه و اونها کارشناسی میکنن و با توجه به شرایط خسارت شما رو میدن...من شنیدم ممکنه بیمه بخواد پول کمی به شما بده و کارشکنی کنه!!...اما در مورد من چون کارشناس بیمه آشنا از آب در اومد منم چیزی نگفتم .ایشونم ظاهرا تا اندازه اختیارات قانونیشون خسارت منو پرداختن..

متاسفانه طرف من از فرداش زد زیر حرفشو به دلیل نا اگاهی حتی رفته بود ماشینشو درست کرده بودو ..به من میگفت تو بمن گفتی فقط توقع!!!!!(طوقه) آسیب دیده و من ثابت میکنم!!!...و نشونت میدم!!!....اصلا من مقصر نیستم!!!.....خلاصه به دلیل عدم آگاهی از شرایط قانونی من و خودشو اذیت کرد و این موضوع هم تو دفتر بیمه که اومد گفت....بعدش رفتیم پلیس راه!!!....اوناهم بهش گفتن برو شکایت کن ماشینو باید بیاری پارکینگ تا کارشناسی مجدد بشه.........خلاصه اینو که شنید.......گفت بابا من مقصرم!!!!!!!!

Masoud
2015/05/23, 08:08
اولا خدا بهتون رحم کرده چون جای س÷ر نشون میده که یا شما خیلی تو جاده بودید یا اون خیلی اومده بود حاشیه جاده که شما هم گفته بودید منتها علیه سمت راست پس اون تخلف کرده بوده ولی جدا میتونست خیلی بدتر میشد نتیجه تصادف.
در زمینه تصادف اگر ضرب و جرحی رخ داده باشه حتما بخواهید که شکایت براتون نوشته بشه و کارت حادثه براتون ثبت بشه بعضی اوقات تصادفاتی هست که ظاهرا مشکل خاصی در ابتدا وجود نداره ولی حتی در چند ساعت بعد منجر به فوت مصدوم هم میشه به علت خونریزی های داخلی .
ولی کار خوبی که کرده بودید (هر چند بیشترش برای گزارش بود :) ) ولی از همه چیز عکس گرفته بودید و جای هیچ دبه ای رو نه برای فرد خاطی و نه برای پلیس نزاشته بودید

Ali 2025
2015/05/23, 09:08
ما در مورد من چون کارشناس بیمه آشنا از آب در اومد منم چیزی نگفتم .ایشونم ظاهرا تا اندازه اختیارات قانونیشون خسارت منو پرداختن..

تنها چیزی که همیشه لازمه!!!!!!!!!!!!در نبود قانون!!!!!!!!!!!!!!همون حکایت همیشگی!!!!!!!!!!