PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مولتی ریپورت گردنه قوچک و مسابقات کراس چیتگر (فروردین 94)

Biker
2015/04/18, 01:30
مولتی ریپورت گردنه قوچک و مسابقات کراس چیتگر

28 فروردین 94

تقریباً از اوایل فروردین که از برنامه نوروزی برگشته بودم بایکم پیش یکی از دوستان خوبم (مهندس جمالی) مونده بود و بدلیل بُعد مسافت، محدودیت زمانی و یک سری مسائل غیرفنی نمی شد که برم. اما این هفته دیگه آمپر بایکیم چسبیده بود و تصمیم گرفتم هر جوری هست به سوی دوست بشتابم! همونجا یه آفر رسید که بریم بایک سواری.
قرار شد که به سمت گردنه قوچک و سوهانک رکاب بزنیم. چندتا از دوستان هم اعلام آمادگی کردن که در بین راه بهشون ملحق بشیم. صبح یکم دیرتر بیدار شدیم و بخاطر یک سری مشکلات فنی تأخیرمون تشدید شد، و دیرتر از زمان مقرر حرکت کردیم.

[Only registered and activated users can see links]

جاده لشگرک رو بالا رفتیم، اوایل قبل از پیچیدن به جاده لشگرک چنتا سرازیری خوب داشتیم و فکر کردم مسیر آسونی پیش رو داریم، اما یکدفعه سربالایی تند شد و مجبور شدم روی 1 حرکت کنم، اما مهندس از 2 پایین تر نمیومد! استدلال هم این بود که قبلنا اینجا رو با 2 میومده (سطح آمادگی و اقتضای شیب مسیر و پارامترهای فنی دیگه هم عملاً کشک تلقی میشدن!) خلاصه با کلی وساطت و پادرمیونی به یک رضایت داد!

بالاتر، سمت راستمون منطقه نظامی فنی بود که برای تربیت سگهای جستجوگر ناجا بود و همچنین برای غذاشون هم کارخونه جداگانه ای در همون محل دایر بود

تا لواسان و فشم هم راه زیادی نبود، محور شمشک-دیزین هم کلا مسدود بود!

به دو راهی که رسیدیم، مسیر سمت چپ رو رفتیم و کمی جلوتر دوتا بایک سوار دیدیم که کنار ایستادن، فکر کردیم شاید همونایی باشن که باهاشون هماهنگ کرده بودیم، رفتیم و اسمشونو پرسیدیم که دیدیم اونا نیستن.

باهاشون که آشنا شدیم، فهمیدم سمت چپی، آقای ساقیان، از راهنماهای فنی دماوند هست که با 238 بار صعود، رکورددار صعود به قله دماوند رو در دست داره!!! سمت راست هم آقا شهرام از 29 سوارای مریدایی بود که با ایشون همراه شده بود

لینک های آقای ساقیان در سایت های خبری و کوهنوردی:
آقای مجتبی ساقیان رکورد دار صعود به قله دماوند ([Only registered and activated users can see links])
Ettelaat International ([Only registered and activated users can see links] D1%C7%CF%E5%20%C7%E3%20%C7%D2%20%C8%CF%E4%E3%20%CE %ED%E1%ED%20%DE%E6%ED%20%CA%D1%20%C7%D3%CA)

قرار شد باهاشون همراه بشیم و بوستان جنگلی یاس رو که رکاب بزنیم که تا پیش از این در تصرف ارتش بوده و هنوز هم در نقشه های گوگل به نام ایشون سند خورده ولی از عید به اینور به روی عموم باز شده

به سمت همون دوراهی که هلال احمر و راهداری مستقر بودیم پایین اومدیم که یک نفر دیگه هم به ما ملحق شد و ایشون هم رئیس فدراسیون کوهنوردی بود! امروز کلاً روز کوهنورداری بایک سوار بود اونم رده های بالاشون. دوچرخه ایشون هم یه کنندل فتی بود که کمک جلوش، زیر پیشونیش بود و یکی از مدلهای خاص کنندل مثل سیستم لفتی هست

ما از ورودی شمالی پارک که در اول دوراهی بود وارد شدیم و سرازیر شدیم به پایین، اوایل مسیر که در واقع از ورودی بابایی حساب کنین اواخر مسیر میشه، شن ریزی و خاکی بود.

پایین تر مسیر آسفالت و مناظر پارک فوق العاده بود و توی سرازیری زیر 60 تا نمیشد روند!

سر یک سه راهی هم نقشه پارک رو گذاشته بودن که تمام ابعاد پارک رو نشون می داد

از اونجایی که میخواستیم به مسابقه کراس کانتری چیتگر هم سری بزنیم، از دوستان کوهنوردمون خداحافظی کردیم و من قرار شد با بایک به خونه برم و از اونجا با مترو خودم رو به چیتگر برسونم

تقریباً نصف اتوبان های تهران رو رکاب زدم تا به خونه برسم و تا به سمت چیتگر حرکت کردم ساعت 12 رو گذشته بود و این در حالی بود که مسابقات از ساعت 10 شروع میشد. خلاصه در حالی رسیدم که مسابقه دهنده ها در حال برگشت و سکوها هم در حال جمع شدن بودن! شده بودم حسنی قصه ها...
در همون احوال فقط تونستم مربی هلندی تیم ملی رو شکار بزنم که اونم میخواستم بپرسم: کدَّن نه خبر؟ دیدم نهارش دیر شده بود و حسابی گشنه اش بود و اعصاب درست حسابی نداشت! برای همین نشد ریپورت درست حسابی از وضعیت تیم بگیرم.

البته مربی ایرانی هم داشتیم که در تصویر، اون عاغای وسطیه که نه، بلکه اونی که سمت راست استاده اس!

البته عکسهای سکو رو هم مهندس زحمت کشیده بودن

بعد از اونجا هم جاتون خالی رفتیم دریاچه رو یه ماهی کبابی خوردیم

بعد هم گشتی دور دریاچه زدیم و به ماهی ها غذا دادیم و برنامه امروز رو بستیم تا هفته های بعد...

با تشکر از استاد ساقیان و مهندس جمالی
جای همه دوستان خالی، با آرزوی سلامت...

دنیای دوچرخه سواری من ([Only registered and activated users can see links])

mohamad road
2015/04/18, 01:58
آقو خیلیوم عالو.....
خسته نباشی....

میگم اینجا سگ ملت رو هم آموزش میدن به نظرت؟؟؟ گارد بادیگارد!!!

sepehr82
2015/04/18, 02:24
بسیار چسبید... /// ممنون از زحمتی که کشیدید ... این روزها با سرعت کم نت ... کار گزارش نویسی واقعا کار دشواری شده .....

واله بخت و اقبال تون بلند ... و ماشاله تون باشه .... چشم نخوری ....
تمام بچه های شهرستان آمدند ... جاهای گشتنی تهران را با بایک در نوردیدند.... ما و افرادی امثال ما .... هنوز یک خم مشکلاتشون را گرفتند .... تا فیتیله پیچ نشوند ...

عکس ماهی کبابی دلم را کباب کرد ... خیلی خوشمزه بایستی بوده باشه ....
مخصوصا که بعد از عمل جراحی یم ... اشتهام باز شده ... عجیب !! یک روز بیا سمت خانه ما، ماهی کباب کنیم بخوریم (دعوت را رسمی تلقی بفرمایید )
و سوالم این هست تا منطقه لویزان .... حداکثر ارتفاع تون از سطح دریا چند بوده ؟؟؟

Biker
2015/04/18, 02:36
آقو خیلیوم عالو.....
خسته نباشی....

میگم اینجا سگ ملت رو هم آموزش میدن به نظرت؟؟؟ گارد بادیگارد!!!

شما با شماره 77107045 تماس بگیر بگو از طرف بایکر تماس میگیری، راهنماییت میکنن.

بسیار چسبید... /// ممنون از زحمتی که کشیدید ... این روزها با سرعت کم نت ... کار گزارش نویسی واقعا کار دشواری شده .....

واله بخت و اقبال تون بلند ... و ماشاله تون باشه .... چشم نخوری ....
تمام بچه های شهرستان آمدند ... جاهای گشتنی تهران را با بایک در نوردیدند.... ما و افرادی امثال ما .... هنوز یک خم مشکلاتشون را گرفتند .... تا فیتیله پیچ نشوند ...

عکس ماهی کبابی دلم را کباب کرد ... خیلی خوشمزه بایستی بوده باشه ....
مخصوصا که بعد از عمل جراحی یم ... اشتهام باز شده ... عجیب !! یک روز بیا سمت خانه ما، ماهی کباب کنیم بخوریم (دعوت را رسمی تلقی بفرمایید )
و سوالم این هست تا منطقه لویزان .... حداکثر ارتفاع تون از سطح دریا چند بوده ؟؟؟

مهندس انشالله پروسه رگلاژ رو با موفقیت انجام دادین(دادن) شما رو سرقدم میزاریم.
به دلیل اشتیاق به کشف مسیر پارک جنگلی یاس، زیاد بالا نکشیدیم ولی تا گردنه(دو راهی) حدوداً 1750 متر میشد.

موفق باشین

Ami
2015/04/18, 02:40
عالی بود...
مرسی. البته رکورد 238 بار آقای مجتبی ساقیان کمی قدیمیه و الان خیلی بیشتر شده...
فکر کنم مصاحبه روزنامه برای 2سال پیش بوده...

mf mohammad
2015/04/18, 03:51
اون اقا سمت راستیه حسن صدوقی هستن از پیشکسوتای دوچرخه سواری تو دانهیل و کراس کانتری طراح مسیر
مسابقات کوهستان ایران و دستیار سرمربی تیم کراس کانتری همون خارجیه هری هنریک.

Pita
2015/04/18, 10:46

دوچرخه نفر اول و دوم ۲۹ هستش؟ مدلشان چیه؟

mf mohammad
2015/04/18, 11:48
fuji orbea spish

مهدی 77
2015/04/18, 16:01
آقا خیلی گزارش عالی بود...دستتون درد نکنه...

همونوطر که محمد آقا گفتن......نفر اول Orbea..............نفر دوم Specialized Crave Pro 29 2015....قیمتشم 6 تومنه...
نفر سوم هم فکر کنم Fuji SLM LTD...